تب مالت و نشانه های آن

تب مالت و نشانه های آن

تب مالت و نشانه های آن تب مالت,بيماري تب مالت,تب مالت در بارداري,علائم تب مالت,درمان تب مالت,درمان تب مالت با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان تب مالت,تب مالت را چگونه درمان …

خوردنیهای شفابخش برای درمان مشكلات معده

خوردنیهای شفابخش برای درمان مشكلات معده

خوردنیهای شفابخش برای درمان مشكلات معده مشكلات معده,بيماري مشكلات معده,مشكلات معده در بارداري,علائم مشكلات معده,درمان مشكلات معده,درمان مشكلات معده با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان مشكلات معده,مشكلات معده را چگونه درمان …

بیماری‌ تب‌ مالت‌

بیماری‌ تب‌ مالت‌

بیماری‌ تب‌ مالت‌ تب‌ مالت‌,بيماري تب‌ مالت‌,تب‌ مالت‌ در بارداري,علائم تب‌ مالت‌,درمان تب‌ مالت‌,درمان تب‌ مالت‌ با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان تب‌ مالت‌,تب‌ مالت‌ را چگونه درمان کنيم,تب‌ مالت‌ در …

9 راه برای مبارزه با بوی بد دهان در ماه رمضان

بوی بد دهان,بیماری بوی بد دهان,بوی بد دهان در بارداری,علائم بوی بد دهان,درمان بوی بد دهان,درمان بوی بد دهان با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان بوی بد دهان,بوی بد دهان را چگونه درمان کنیم,بوی بد دهان در کودکان,بوی بد دهان در بزرگسالان,بوی بد دهان در نوزادان,بوی بد دهان در بهار,بوی بد دهان در تابستان,بوی بد دهان در پاییز,بوی بد دهان در زمستان,آشنایی با بوی بد دهان,همه چیز در مورد بوی بد دهان,بوی بد دهان واگیردار است,بوی بد دهان و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان بوی بد دهان

بوی بد دهان,درمان بوی بد دهان,برطرف کردن بوی بد دهان در ماه رمضان

به گزارش بی اس ام اس : یکی از شایع ترین مشکلات روزه داران در ماه رمضان مبارزه با بوی بد دهان است. یکی از مهم ترین دلایل بروز بوی بد دهان هم خشکی دهان در ماه رمضان است. در این مقاله راه هایی برای مقابله با بوی بد دهان تان پیشنهادی می کنیم.

1 – بهداشت دهان و دندان

یکی از اشتباهاتی که افراد در ماه رمضان مرتکب می شوند این است که فکر می کنند چون در طول روز چیزی میل نمی کنند نیازی نیست که از مسواک استفاده کنند. در صورتی که مسواک کردن در طول روز باعث برطرف شدن خشکی دهان شده و در نتیجه از ایجاد بوی بد دهان جلوگیری می کند. همچنین در وعده سحری بعد از خوردن غذاهای تان حتما از مسواک استفاده کنید زیرا باقیمانده غذاهایی که لابه لای دندان های تان است خود باعث ایجاد بوی بد دهان می شود.

2 – استفاده از دهان شویه و نخ دندان

در ماه رمضان از دهانشویه به دفعات خیلی کم استفاده کنید زیرا به دلیل ترکیبات موجود در دهانشویه باعث خشکی دهان تان شده و در نهایت بوی بد دهان تان را بیشتر می کند. به جای دهانشویه می توانید از نخ دندان استفاده کنید.

3 – استفاده از زبان شوی

یکی دیگر از چیزهایی که از ایجاد بوی بد دهان تان در ماه رمضان جلوگیری می کند زبان شوی است. زیرا تمام باکتریهای موجود روی زبان را از بین برده و از ایجاد بوی بد در دهان تان جلوگیری می کند.

4 – نوشیدن آب

در وعده افطار و سحری حتما 2 تا 3 لیوان آب بخورید تا از کم آبی بدن تان جلوگیری شود.

5 – منع استفاده از غذاهای بد بو

در وعده های سحری و افطار از غذاهایی مانند سیر و پیاز که بوی بسیار بدی دارند استفاده نکنید.

6 – در وعده افطار از پنیر استفاده کنید

پنیر به دلیل دارا بودن فسفات و کلسیم فراوان بزاق دهان تان را زیاد کرده و از خشکی دهان تان جلوگیری می کند در نتیجه از بوی بد دهان تان جلوگیری می کند.

7 – پرتقال و هندوانه فراموش نشود

میوه هایی مانند پرتقال و هندوانه که سرشار از ویتامین C و آب هستند از رشد باکتری ها و در نتیجه ایجاد بوی بد در دهان جلوگیری می کنند.

بوی بد دهان,درمان بوی بد دهان,برطرف کردن بوی بد دهان در ماه رمضان

8 – استفاده از ادویه جات

از ادویه جاتی مانند نعنا، رزماری و هل در غذاهای تان به عنوان خوشبو کننده دهان استفاده کنید.

9 – اگر شما جزو افراد سیگاری هستید

سیگار کشیدن بعد از افطار هم یکی از دلایل ایجاد بوی بد در دهان تان است. هر وقت احساس کردید به سیگار نیاز دارید یک لیوان آب بخورید. ماه رمضان در حقیقت می تواند به شما کمک کند که سیگار کشیدن را ترک کنید.

منبع : seemorgh.com

9 راه برای مبارزه با بوی بد دهان در ماه رمضان

آخرین بروز رسانی در : جمعه 22 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.