خواص و فواید ویتامین d در بارداری و ریزش مو و افسردگی

خواص و فواید ویتامین d در بارداری و ریزش مو و افسردگی

ویتامین d خواص ویتامین D ,فواید ویتامین D,ویتامین D درمانی,خاصیت ویتامین D,خواص ویتامین D درمانی,خواص ویتامین D برای پوست,خواص ویتامین D برای مو,خواص ویتامین D برای جوانی,خواص ویتامین D برای بارداری,خواص خوردن …

نشانه های سینه درد چیست؟

نشانه های سینه درد چیست؟

نشانه های سینه درد چیست؟ سینه درد,بيماري سینه درد,سینه درد در بارداري,علائم سینه درد,درمان سینه درد,درمان سینه درد با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان سینه درد,سینه درد را چگونه درمان کنيم,سینه …

بيماری بهجت چيست و آيا درمان دارد؟

بيماری بهجت چيست و آيا درمان دارد؟

بيماری بهجت چيست و آيا درمان دارد؟ بهجت,بيماري بهجت,بهجت در بارداري,علائم بهجت,درمان بهجت,درمان بهجت با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان بهجت,بهجت را چگونه درمان کنيم,بهجت در کودکان,بهجت در بزرگسالان,بهجت در نوزادان,بهجت …

7 روش درمانى ناخن فرو رفته در گوشت

ناخن فرو رفته در گوشت,بيماري ناخن فرو رفته در گوشت,ناخن فرو رفته در گوشت در بارداري,علائم ناخن فرو رفته در گوشت,درمان ناخن فرو رفته در گوشت,درمان ناخن فرو رفته در گوشت با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان ناخن فرو رفته در گوشت,ناخن فرو رفته در گوشت را چگونه درمان کنيم,ناخن فرو رفته در گوشت در کودکان,ناخن فرو رفته در گوشت در بزرگسالان,ناخن فرو رفته در گوشت در نوزادان,ناخن فرو رفته در گوشت در بهار,ناخن فرو رفته در گوشت در تابستان,ناخن فرو رفته در گوشت در پاييز,ناخن فرو رفته در گوشت در زمستان,آشنايي با ناخن فرو رفته در گوشت,همه چيز در مورد ناخن فرو رفته در گوشت,ناخن فرو رفته در گوشت واگيردار است,ناخن فرو رفته در گوشت و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان ناخن فرو رفته در گوشت

7 روش درمانى ناخن فرو رفته در گوشت

به گزارش بی اس ام اس مشكل وقتى ایجاد مى شود كه یك ناخن معمولا انگشت شست به داخل گوشت یا بافت نرم اطراف خود فرو مى رود. افرادى كه ناخن هاى محدب دارند، مستعدتر هستند ولى به طور كلى هر كسى ممكن است دچار این مشكل شود. در این موقعیت، شما اهمیتى نمى دهید كه مشكل چگونه ایجاد شده بلكه مى خواهید هر چه سریع تر از آن رها شوید. اگر چه هدف طولانى مدت شما جلوگیرى از ایجاد مجدد چنین مشكلى است، ولى هدف كوتاه مدت تسكین درد است. در این جا روش هایى براى نیل به هر دو هدف آمده است:از داروها استفاده كنید.داروهاى زیادى وجود دارد كه براى نرم كردن ناخن و پوست اطراف آن به كار مى رود و در نتیجه درد را تسكین مى دهد.خود را تسكین دهید.هدف شما خارج كردن ناخنى است كه پوست روى آن قرار گرفته است. این كار را با قرار دادن پاى تان در آب گرم شروع كنید تا ناخن نرم شود سپس با دقت خشك كنید و به آرامى یك لایه نازك )نه یك گلوله( از پنبه استریل را زیر لبه گوشت فرو رفته قرار دهید؛ پنبه آهسته آهسته ناخن را بلند مى كند تا ناخن از بافتى كه داخل آن فرو رفته، خارج شود. از مواد ضد عفونى كننده براى جلوگیرى از عفونت استفاده كنید. لایه ى پنبه ى را روزانه عوض كنید تا ناخن با رشد خود از نقطه مشكل دار خارج شود.

7ناخن فرو رفته در گوشت,فرورفتن ناخن در گوشت

روش 7 نشانه ى پیروزى نیست.

به داستان هاى قدیمى كه توصیه مى كنند یك شكاف 7 شكل در مركز ناخن ایجاد كنید گوش ندهید؛ مردم فكر مى كنند ناخن در گوشت فرو رفته، خیلى بزرگ است بنابراین اگر یك تكه 7 شكل از آن جدا كننده دو طرف ناخن به طرف مركز رشد مى كند و كنار آن ها از گوشت خارج مى شود. این كار كاملا غلط است ناخن ها فقط از عقب به جلو رشد مى كنند.

بگذارید پاى تان هوا بخورد.

كفش هاى بد شكل مى تواند باعث ایجاد ناخن فرو رفته شود مخصوصا اگر ناخن به خم شدن تمایل دارد. به همین علت است كه از پوشیدن كفش هاى نوك تیز یا تنگ كه به نوك انگشتان فشار مى آورد باید خوددارى كرد و به جاى آن از سندل یا كفش هایى كه جلوى آن پهن است باید استفاده كرد. به همین دلایل از پوشیدن جوراب ها یا جوراب شلوارهاى تنگ نیز خوددارى كنید.

ناخن ها را با دقت بگیرید.

دكتر هاس مى گوید: هرگز ناخن ها را زیاد كوتاه نكنید. ابتدا براى جلوگیرى از ترك خوردگى آن ها را در آب گرم قرار دهید؛ سپس با ناخن گیر تیز و صاف، به طور مستقیم ناخن ها را بگیرید. هرگز ناخن را به شكل بیضى نگیرید چرا كه لبه هاى آن به داخل پوست انحنا پیدا مى كند. همیشه بگذارید لبه هاى ناخن موازى پوست باشند و هرگز ناخن را كوتاه تر از نوك انگشتان كوتاه نكنید. ناخن ها باید به اندازه كافى بلند باشند تا از انگشتان در برابر فشار و اصطكاك حفاظت كنند.

لبه ناخن را صاف و نرم كنید.

اگر به طور تصادفى ناخن ها را زیادى كوتاه كردید، لبه ها را صاف و نرم كنید تا هیچ نقطه تیزى نباشد كه بتواند در گوشت فرو رود. این كار را با سوهان ناخن انجام دهید. هرگز از قیچى استفاده نكنید هر چقدر هم كه كوچك باشد. فضاى كافى براى كار با قیچى وجود ندارد و در نتیجه اغلب لبه ى تیز براى ناخن ایجاد مى شود.

هشدار پزشكى

مراقب عفونت باشید.

اگر انگشت ها عفونى شد، حتما باید به پزشك مراجعه كنید؛ تا فرا رسیدن وقت ملاقات با پزشك، براى كاهش التهاب، پا را در محلول ید قرار دهید و سپس كرم آنتى بیوتیكى روى آن بمالید. اگر اجازه دهید كه ناخن فرو رفته دچار عفونت شدید شود در انتها، با مشكل بزرگى روبرو خواهید شد؛ اگر گردش خون شما نقص داشته باشد، خطر قانقاریا(مردن بافت)را هم در پیش دارید.

مراقب كارى كه انجام مى دهید، باشید.

اگر چه، ناخن فرو رفته اكثرا در اثر كوتاه كردن نادرست ایجاد مى شود اما مى تواند در اثر هر تصادفى به وجود بیاید؛ افتادن جسم سنگینى روى پا در محل كار مى تواند همین حالت را ایجاد كند. دكتر هاس مى گوید: من براى كارهاى خانه، كفش راحتى و محكم را توصیه مى كنم. اگر شما دائما در حال جابجایى اشیاى سنگین مثل ماشین آلات یا جعبه هستید، مؤكدا به شما توصیه مى كنم كه كفش هاى داراى محفظه ى استیلى در جلو را امتحان كنید؛ آن ها مى توانند در اكثر اتفاقات به شما كمك كنند.

منبع:salamatnews.com

7 روش درمانى ناخن فرو رفته در گوشت

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 1 بهمن 1394
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.