آیا کتاب کمک درسی دهم برای پیشرفت دانش آموزان مفید است؟

آیا کتاب کمک درسی دهم برای پیشرفت دانش آموزان مفید است؟

در ابتدا و قبل از پاسخ به این سوال باید گفت: کتاب های کمک درسی همگی در هر مقطعی و هر موضوعی هدفی مشترک دارند؛ این هدف بر پایه و اساس برنامه …

فروش انواع لرزه گیر

فروش انواع لرزه گیر

فروش انواع لرزه گیر شرکت کوشا سازان پرگاس خلیج فارس ( پرشین گلف) از سال 1381 با هدف تامین و تجهیز کالاهای مورد نیاز در بخش تاسیسات فعالیت خود را آغاز کرده …

عمل زیبایی واژن چیست؟

عمل زیبایی واژن چیست؟

عمل زیبایی واژن چیست؟ عمل زیبایی واژن یکی از روش‌های رایج برای زیبا سازی واژن و همچنین کاهش درد هنگام مقاربت است. این عمل توسط پزشک متخصص و با هدف اصلاح ظاهر …

ده کتاب برتر روانشناسی که به انتخاب مخاطبان ایرانی جزو بهترین کتاب های روانشناسی سال 1402 بودند توسط سراج بوک انجام شد، در ادامه این مطلب با فهرست ده کتاب برتر روانشناسی آشنا شوید و توضیحات مربوط به هر کتاب را مطالعه کنید تا خیلی سریع متوجه بشوید دلیل محبوبیت این کتاب ها چیست.

ملاک ما برای انتخاب این فهرست از بهترین کتاب های روانشناسی، میزان فروش و رضایت کاربران کتابفروشی آنلاین سراج بوک و همینطور نقد و نظرات مخاطبان علاقه‌مند به کتاب در حوزه روانشناسی و موفقیت در سراسر کشور و شبکه های اجتماعی بوده است.

این کتاب ها با موضوعات خودشناسی و خودسازی، آگاهی، امور مالی، پرورش ذهن، مدیریت افکار و به صورت کلی با ساختاری روانشناسی و تاثیر گذار هستند. بیشتر از این صحبت نمی‌کنم تا سریعا سراغ فهرست ده کتاب برتر روانشناسی برویم.

کتاب زبان بدن اثر جو ناوارو مامور FBI

اولین کتاب از فهرست 10 کتاب برتر روانشناسی با نام «زبان بدن» کتابی پیشگامانه است که توسط جو ناوارو، افسر سابق ضد جاسوسی اف‌بی‌آی و ماروین کارلینز، استاد مدیریت، تالیف شده است. این کتاب روشنگر دنیای جذاب ارتباطات غیرکلامی (زبان بدن) را بررسی می کند و نشان می دهد که چگونه زبان بدن ما بلندتر از کلمات صحبت می کند. تخصص ناوارو در خواندن و تفسیر زبان بدن، همراه با تخصص کارلینز در مدیریت و روانشناسی، این کتاب را به منبعی ارزشمند برای هر کسی که علاقه مند به درک و بهبود مهارت های ارتباطی خود است تبدیل می کند.

کتاب انسان در جستجوی معنا | خودشناسی

دومین کتاب از فهرست بهترین کتاب های روانشناسی نامی آشنا دارد، انسان در جستجوی معنا کتابی نوشته ویکتور فرانکل، بازمانده هولوکاست و روانپزشک مشهور است. این کتاب به دو بخش تقسیم شده است که در بخش اول تجربیات فرانکل در اردوگاه های کار اجباری نازی ها در طول جنگ جهانی دوم توضیح داده شده است. علیرغم شرایط وحشتناک، فرانکل مشاهده کرد که برخی از زندانیان توانستند حس هدف و معنا را در زندگی خود حفظ کنند، در حالی که برخی دیگر تسلیم ناامیدی شدند.

فرانکل در بخش دوم کتاب، نظریه معنادرمانی خود را ارائه می‌کند که بر جستجوی معنا به عنوان کلید سلامت و بهزیستی روان‌شناختی تأکید دارد. به گفته فرانکل، انسان ها نیاز اساسی به معنا دارند و توانایی یافتن معنا در رنج، جنبه کلیدی تاب آوری و سلامت روانی است. «انسان در جستجوی معنا» تأثیر عمیقی بر روانشناسی و فلسفه گذاشته است و امروزه به طور گسترده خوانده و مطالعه می شود. این کتاب با تأکید بر قدرت انتخاب و اهمیت یافتن معنا و هدف در زندگی، پیامی از امید و الهام را ارائه می دهد.

کتاب رازهای روانشناسی تاریک | خودشناسی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که نخواهید کاری را برای فردی انجام دهید اما گویی طلسمی نزد فرد مقابل شما وجود دارد که نمی‌توانید به درخواست او نه بگویید. شاید گاهی پیش آمده باشد که از تاثیر سخنان برخی افراد روی رفتارهای خودتان شگفت‌زده شوید یا ندانید چطور ممکن است فردی خواسته خود را به صدها نفر دیکته کند، بدون این‌که آن‌ها دقیقا متوجه شوند چگونه در حال اطاعت هستند.

بله این اتفاق‌ها در واقعیت می‌افتد و کتاب رازهای روانشناسی تاریک، راهکارها و روش‌های این قبیل موارد را از دستکاری پنهان احساسات و اندیشه‌ها تا راهکارهای کنترل ذهن دیگران با شما در میان می‌گذارد. اگر نیت شما خوب باشد قطعا می‌توانید با استفاده از آموزه‌های این کتاب، در برابر چنین اقداماتی از خود دفاع کنید و تحت تاثیر روش‌های خاص این افراد قرار نگیرید. از سوی دیگر می‌توانید از برخی آموزه‌های این کتاب در جهت اهداف خیرخواهانه و موفقیت استفاده کنید

عادت های اتمی | خودسازی

عادت های اتمی یک کتاب خودیاری نوشته جیمز کلیر است که بر قدرت تغییرات کوچک و تدریجی در ایجاد نتایج بلند مدت تمرکز دارد. این کتاب چارچوبی عملی برای ایجاد عادات خوب و شکستن عادت های بد ارائه می دهد که بر اساس تحقیقات علمی و مثال های واقعی زندگی می کند.

جیمز کلیر با این استدلال شروع می شود که عادت ها بلوک های سازنده زندگی ما هستند و تغییرات کوچک در عادات ما می تواند منجر به تغییرات بزرگ در نتایج ما شود. او بر اهمیت تمرکز بر سیستم‌ها به جای اهداف تأکید می‌کند و پیشنهاد می‌کند که ما باید به جای تکیه بر اراده و انگیزه، به ایجاد عادت‌هایی بپردازیم که خودکار و بدون زحمت هستند. این کتاب که جزو برترین کتاب های روانشناسی قرار می‌گیرد در چهار بخش جمع آوری و نوشته شده است که هر کدام جنبه متفاوتی از شکل گیری عادت را بررسی می کند.

کتاب قانون 5 ثانیه | خودسازی

کتاب قانون پنج ثانیه یک کتاب خودیاری است که توسط مل رابینز، سخنران انگیزشی، نویسنده و مربی زندگی نوشته شده است. این کتاب که در سال 2017 منتشر شد، یک تکنیک ساده و در عین حال قدرتمند را بررسی می کند که می تواند به افراد در غلبه بر تردید، اقدام و تغییر کمک کند.

فرض اصلی کتاب این است که با شمارش معکوس از پنج به یک، افراد می توانند حلقه های عادت خود را قطع کنند و قشر پیشانی مغز خود را که مسئول تصمیم گیری و اقدام است، فعال کنند. این تکنیک که به عنوان “قانون 5 ثانیه” شناخته می شود، به عنوان ابزاری برای کمک به افراد برای شکستن ترس، اضطراب و تعلل و انجام اقدامات فوری برای رسیدن به اهداف خود عمل می کند.

کتاب 48 قانون قدرت | قدرت و سلطه

کتاب 48 قانون قدرت نوشته رابرت گرین کتابی بسیار تأثیرگذار و بحث برانگیز است که راهنمای جامعی برای درک پویایی قدرت و چگونگی به دست آوردن و حفظ آن به خوانندگان ارائه می دهد. اگر می‌خواستیم به ترتیب بهترین کتاب های روانشناسی را در این مقاله معرفی کنیم، این کتاب احتمالا اولین کتاب از ده کتاب برتر روانشناسی قرار می‌گرفت. 48 قانون قدرت که اولین بار در سال 1998 منتشر شد، به کتابی کلاسیک در زمینه های رهبری، تجارت و سیاست تبدیل شد و به دلیل رویکرد بی رحمانه و ماکیاولیستی اش به قدرت مورد تحسین و انتقاد قرار گرفت.

تز اصلی کتاب این است که قدرت یک جنبه اساسی از طبیعت انسان است و کسانی که پویایی آن را درک می کنند می توانند از آن برای رسیدن به اهداف خود و موفقیت در هر زمینه ای استفاده کنند. گرین استدلال می کند که قدرت ذاتاً خیر یا شر نیست، بلکه نیرویی خنثی است که می تواند برای اهداف سازنده یا مخرب مورد استفاده قرار گیرد. او همچنین استدلال می‌کند که کسانی که از قوانین قدرت بی‌خبر هستند، بیشتر قربانی آن‌هایی می‌شوند که آنها را درک می‌کنند.

کتاب ثروتمندترین مرد بابل | امور مالی

«کتاب ثروتمندترین مرد بابل» نوشته جورج ساموئل کلاسون یکی از بهترین کتاب های روانشناسی کلاسیک در زمینه امور مالی شخصی است که توصیه های عملی و حکمت بی انتها را در مورد چگونگی دستیابی به موفقیت مالی ارائه می دهد. این کتاب که در ابتدا در سال 1926 منتشر شد، از تمثیل هایی استفاده می کند که در بابل باستان روایت می شود تا اصول مهم مالی را نشان دهد.

این کتاب مجموعه‌ای از شخصیت‌ها را دنبال می‌کند که هر کدام مشکلات مالی و اهداف خاص خود را دارند، زیرا از ثروتمندترین مرد بابل مشاوره می‌گیرند. از طریق گفتگو با او، آنها درس های ارزشمندی در مورد پس انداز، سرمایه گذاری و ساختن ثروت می آموزند.

کتاب بی حد و مرز | پرورش ذهن

«بی حد و مرز» کتابی نوشته جیم کوییک، مربی سرشناس مغز و متخصص در یادگیری سریع و بهبود حافظه است. این کتاب که پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال شد، به عنوان یکی از ده کتاب برتر روانشناسی در این مطلب قرار گرفته است. نویسنده با نوشتن این کتاب مفهوم ارتقاء مغز ما و باز کردن پتانسیل کامل آن را بررسی می‌کند. کوییک تجربیات و استراتژی‌های شخصی خود را برای افزایش توانایی‌های شناختی، یادگیری سریع‌تر و دستیابی به اهدافمان به اشتراک می‌گذارد.

او با تکیه بر تکنیک‌های توسعه یافته در طول زندگی حرفه‌ای خود، بینش‌ها و تمرین‌هایی را ارائه می‌کند تا به خوانندگان کمک کند تا عملکرد مغز خود را بهینه کنند و بر محدودیت‌ها در زمینه‌هایی مانند تمرکز، حافظه و خلاقیت غلبه کنند. چه دانشجو باشید، چه حرفه ای و یا صرفاً به دنبال تقویت عملکرد ذهنی خود هستید، “بی حد و مرز” ابزارها و تکنیک های ارزشمندی را برای کمک به شما در آزادسازی قدرت مغز و رسیدن به سطوح جدیدی از موفقیت فراهم می کند.

کتاب محدودیت صفر | خودآگاهی

اگر به کتاب های روانشناسی علاقه مند هستید، کتاب محدودیت صفر: سیستم مخفی هاوایی برای ثروت، سلامتی و صلح نوشته شده توسط جو ویتالی، نویسنده پرفروش و یکی از ستاره های فیلم و کتاب «راز ثروت» است. این کتاب کاوش قدرتمندی از تمرین باستانی هاوایی هوئوپونوپونو است، که تکنیکی برای دستیابی به خودآگاهی و بهره برداری از پتانسیل بی حد و حصر جهان است.

این کتاب ترکیبی بی نظیر از خاطرات شخصی، راهنمای معنوی و کتابچه راهنمای انگیزشی است. داستان سفر جو ویتالی به هاوایی برای مطالعه با دکتر ایهالیکالا هیو لن، یک درمانگر هاوایی است که بدون دیدن هیچ یک از آنها، بخش کاملی از بیماران مجنون را درمان کرد. ویتالی از طریق مطالعه خود با دکتر لن، تکنیک باستانی هاوایی هوئوپونوپونو را یاد گرفت، که او آن را راهی قدرتمند برای رها کردن باورهای محدودکننده، بهبود روابط و جذب فراوانی به زندگی شما توصیف می کند.

کتاب کلماتی که ذهن را تغییر می‌دهند

آخرین کتاب از فهرست ده کتاب برتر روانشناسی در ایران، کتاب کلماتی که ذهن را تغییر می‌دهند [14 الگو برای تسلط بر زبانی تاثیرگذار] یک کتاب خودیاری است که توسط شلی رز شاروی، متخصص ارتباطات نوشته شده و در سال 2010 منتشر شده است. این کتاب توصیه های عملی در مورد نحوه استفاده از زبان برای تأثیرگذاری و متقاعد کردن دیگران ارائه می دهد؛ او این کار را به روشی مثبت و اخلاقی انجام می‌دهد و بر اساس تحقیقات و تجربیات گسترده اش در زمینه ارتباطات.

در نهایت باید گفت، کتاب کلماتی که ذهن را تغییر می‌دهند نوشته شلی رز شاروی منبع ارزشمندی برای هر کسی است که می خواهد مهارت های ارتباطی خود را بهبود بخشد و دیگران را به روشی مثبت و اخلاقی تحت تاثیر قرار دهد. این کتاب راهبردهای عملی را برای درک سبک‌های تفکر افراد و استفاده مؤثر از زبان ارائه می‌کند و در عین حال همدلی و اصالت را ترویج می‌کند.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 11 اردیبهشت 1403

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.