کویر ریگ جن

همه چیز در موردکویر ریگ جن ترسناک ترین نقطه ایران

شاید شما هم تاکنون نام کویر ریگ جن را شنیده باشید.این کویر به مثلث برمودا ایران معروف است. در این مطلب از سایت جسارت معرفی به این کویر می پردازیم

کویر ریگ جن را تا به حال دیده اید یا قصد سفر به آنجا را داشته اید؟

جالب است بدانید که کویر ریگ جن در جنوب غربی و غرب دشت کویر، از شمال به جنوب سمنان و جنوب شرق گرمسار، از غرب محدود به پارک ملی کویر و تنگ ظلمات از شرق به محور ارتباطی جندق ـ معلمان و از جنوب به شمال انارک و چوپانان محدود شده است. در واقع ریگ جن با وسعتی برابر با ۳۸۰۰ کیلومتر مربع در این محدوده قرار گرفته است. البته به عبارتی می توان گفت که ریگ جن در حاشیه شمالی به کوه گوگردی، در حاشیه شرقی به جاده دامغان ـ جندق و در قسمت شمالی به رودخانه ورگی که از ارتفاعات کوه گوگردی سر چشمه می گیرد منتهی می شود.بد نیست بدانید که این رود در جهت شمال غربی ـ جنوب شرقی وارد ریگ جن می شود و کوه ملاهادی در حاشیه جنوبی این ریگزار قرار گرفته است

کویر ریگ جن ، عکس کویر ریگ جن , کویر ریگ جن کجاست
جالب است بدانید که منطقه کویر ریگ جن در باورهای مردم بومی کویر، به عنوان سرزمین نفرین شده نیز یاد شده است. آنها عقیده دارند که ارواح پلید و شیاطین در این سرزمین اسرارآمیز حکومت می کنند و به همین دلیل هر که پا به ریگ جن می گذارد بلعیده می شود و دیگر باز نخواهد گشت.واقعیت این است که در منطقه کویری ریگ جن که به مثلث برمودای ایران نیز مشهور است تا چشم کار می کند تپه های شنی و باتلاق های نمک وجود دارد.

کویر ریگ جن ، عکس کویر ریگ جن , کویر ریگ جن کجاست
لازم به ذکر است که ریگ جن، شگفت انگیز ترین، اسرار آمیز ترین و ترسناک ترین منطقه ایران نامیده شده است، در واقع با باتلاق های سهمگین که مرگ را برای هر موجودی زنده ای به ارمغان می آورد.لازم به ذکر است که  اتفاقات بی پاسخ و توجیه نشده بسیاری در این منطقه روی داده است و نمک زار های این منطقه محل قتل و دفتن موجوات زنده بسیاری بوده است.

کویر ریگ جن ، عکس کویر ریگ جن , کویر ریگ جن کجاست

دقت داشته باشید که بهترین مسیر دستیابی به این منطقه، جاده سنگفرش ملک آباد است که در بخش شمال شرق پارک ملی کویر قرار دارد.واقعیت این است که بهترین وسیله برای عبور از این کویر نیز ، جیپ های سبک وزن است. البته به خاطر داشته باشید که هر لحظه امکان گیر کردن و گم شدنتان در کویر ریگ جن وجود دارد.

کویر ریگ جن ، عکس کویر ریگ جن , کویر ریگ جن کجاست
بدنیست بدانید که سفر به ریگ جن اغلب با بیشترین حد تجهیزات صورت می گیرد.در واقع در این سفر لازم است برای مدت حداقل 15 روز ذخیره غذا ، آب، بنزین و وسایل فنی خودرو همراه گردشگر باشد. دقت کنید نقشه را هم فراموش نکنید، چون سفر به ریگ جن بسیار خطرناک است. البته مهمترین مسئله اینکه اگر تا به حال کویر نوردی نکرده اید و به اصطلاح حرفه ای نیستید، برای اولین تجربه، به هیچ عنوان ریگ جن را برنگزینید. حتی اگر حرفه ای هم هستید، حتما به طور گروهی به این منطقه سفر نمایید تا درگیر مسایل خطرناک نشوید.

کویر ریگ جن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.