درمان رگ به رگ شدن و کبودی ها چگونه است؟

درمان رگ به رگ شدن و کبودی ها چگونه است؟

درمان رگ به رگ شدن و کبودی ها چگونه است؟ رگ به رگ شدن,بيماري رگ به رگ شدن,رگ به رگ شدن در بارداري,علائم رگ به رگ شدن,درمان رگ به رگ شدن,درمان رگ …

عوارض و خواص سرکه در روایات و احادیث و طب اسلامی

عوارض و خواص سرکه در روایات و احادیث و طب اسلامی

عوارض و خواص سرکه در روایات و احادیث و طب اسلامی عوارض و خواص سرکه در روایات و احادیث و طب اسلامی در سایت جسارت خواص سرکه در روایات,خواص سرکه در طب اسلامی,خواص …

علت و علائم و درمان حساسیت و آلرژی غذایی در کودکان و نوزادان

علت و علائم و درمان حساسیت و آلرژی غذایی در کودکان و نوزادان

آلرژی غذایی آلرژی غذایی ,آلرژی غذایی در کودکان,آلرژی غذایی در نوزادان,آلرژی غذایی چیست,آلرژی غذایی در بزرگسالان,آلرژی غذایی کودکان,آلرژی غذایی علایم,آلرژی غذایی درمان توضیحاتی در مورد آلرژی غذایی اگر آلرژی غذایی دارید با …

با کمک داروی گیاهی سماق و فشار خون را کنترل نمودن

سماق و فشار خون ,رابطه سماق و فشار خون,سماق فشار خون,سماق و کاهش فشار خون,سماق برای فشار خون,سماق در فشار خون,خواص سماق فشار خون,اثر سماق بر فشار خون,فواید سماق برای فشار خون,تاثیر سماق در فشار خون,خواص سماق برای فشار خون,سماق برای فشار خون بالا

سماق و فشار خون , رابطه سماق و فشار خون , سماق فشار خون , سماق و کاهش فشار خون

در این مطلب از سایت جسارت به با کمک داروی گیاهی سماق و فشار خون را کنترل نمودن می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

سماق، به عنوان چاشنی برای بسیاری از غذاها به کار می‌رود و دارای خواص دارویی فراوانی، از جمله رفع درد دندان، تقویت لثه، برطرف نمودن تب،‌ نقرس و رماتیسم است. خوردن سماق تازه باعث مسمومیت می‌شود. فقط باید خشک آن را مصرف نمود. نام علمی سماق Rhus coriaria است که در قدیم به آن “سماک” نیز می‌گفتند. در حقیقت فارسی آن سماک و عربی آن سماق است.

سماق و فشار خون

  مکیدن پودر یا دانه‌های آن برای تسکین افراد دچار گرمی، التهاب و عصبانیت هم مفید است و خوردن آن به بیماران دیابتی و کسانی توصیه می‌شود که اوره، اسید اوریک و فشار خونشان بالاست. یک متخصص تغذیه می گوید مکیدن پودر یا دانه‌های آن برای تسکین افراد دچار گرمی، التهاب و عصبانیت هم مفید است و خوردن آن به بیماران دیابتی و کسانی توصیه می‌شود که اوره، اسید اوریک و فشار خونشان بالاست.  دکتر عین‌اله ولی‌زاده با اشاره به اینکه سماق برای بیماران دیابتی ماده خوراکی مفیدی محسوب می‌شود، افزود: یکی از عوامل ایجاد عوارض مختلف در دیابتی‌ها، ترکیب گلوکز با پروتئین‌ های بدن است که منجر به تغییر ساختار شیمیایی و عملکرد نامطلوب این پروتئین‌ها می شود و طبق پژوهش های انجام شده، سماق می تواند تا ۸۱ درصد از بروز این عوارض پیشگیری ‌کند.

در ایران سماق  مشهور، تبریز- شکی و خراسانی به رنگ قرمز و سماق شامی به رنگ قهوه‌ای می‌باشد.  شکی نام شهری است در جمهوری آذربایجان که دارای سماق قرمر و خوش مزه و بدون تلخی می باشد.  سماق دارویی دارای سه گونه صنعتی- فرانسوی- امریکایی است و سماق صنعتی، از تنه آن صمغی أخذ می‌شود بنام لاک ژاپن.  سماق معطر از انواع سماق است که در امریکای شمالی و آرژانتین بدست می‌آید.  سماق آن نیز سه نوع است در آمریکا و ژاپن در امریکای شمالی و در برزیل که نوع دوم و سوم آن ایجاد خارش جلدی و ناراحتی پوستی می‌نماید.  اجزاء سماق: پس از جدا کردن میوه‌ها از ساقه خوشه‌ای آن را بهم سائیده و در اثر این سایش پوسته قابل مصرف جدا می‌شود. امروزه به وسیله آسیا پوسته از هسته جدا می‌شود پس از الک کردن و جدا کردن دانه‌ها پوست ترش قابل مصرف می‌باشد.

رابطه سماق و فشار خون

وی تصریح کرد: سماق با کاهش میزان اوره و اسید اوریک خون، به دفع مواد زائد بدن کمک کرده و خون را تصفیه می کند و برطرف کننده نقرس و رماتیسم است. به گفته دکتر ولی زاده، این ماده غذایی به دلیل داشتن تانن فراوان، قابض و پاک کننده معده و روده بوده و چون خاصیت ضدمیکروبی و آنتی بیوتیکی دارد تا حدودی پیشگیری کننده از اسهال های باکتریایی خونی است و اغلب آن را همراه با غذاهای گوشتی همچون انواع کباب ها مصرف می کنند تا با میکروب های بیماریزای احتمالی موجود در گوشت نیم پز یا مسموم مقابله کند. این متخصص مرکز تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن اشاره به اینکه سماق به دلیل دارا بودن اسیدهای آلی و ترشی مطبوعی که دارد به هضم سریع غذاها و چربی ها نیز کمک کرده، تحریک کننده اشتها به شمار می‌رود، گفت: این چاشنی به دلیل طبع سردی که دارد برطرف کننده تب و حرارت بدن بوده و ادرارآور است، و در ضمن برای کاهش درد دندان مفید است و باعث تقویت لثه می‌شود.

سماق و فشار خون , رابطه سماق و فشار خون , سماق فشار خون , سماق و کاهش فشار خون

سماق بایستی به رنگ روشن باشد برخی سماق قهوه‌ای روشن و زرد را رنگ نموده و به نام سماق شکی و یا سماق تبریز عرضه می‌کنند طریقه شناخت ان حل کردن در آب و رنگین شدن اب و سماق زرد و یا بعضاً قهوه‌ای برجای می‌ماند. و از دیگر تقلبات به سماق مانده نمک و جوهر لیمو اضافه می‌نماید که با مزه کردن آن احساس شوری و گزش می‌شود.

سماق فشار خون

به گفته او در قدیم، برگ درخت سماق را دم کرده و برای سیاه کردن مو استفاده می‌کردند. از چای آن نیز برای کاهش تعریق استفاده می‌شد. غرغره کردن دمکرده سماق همچنین برای التیام ورم گلو و دهان موثر است. ولی‌زاده با اشاره به اینکه سماق دارای رنگ های مختلف است و انواع سبز و زرد آن بسیار ترش‌مزه، نارس و تا حدودی سمی هستند گفت: بهترین نوع سماق که اغلب در نواحی آذربایجان رشد می ‌کند به رنگ قرمز و بنفش روشن است که ترشی مطلوب و خواص و مرغوبیت زیاد دارد. البته باید توجه داشت که احتمال تقلبی و رنگی بودن سماق های قرمز بیش از سایر سماق‌هاست و در هنگام خرید حتما باید دقت بیشتری کرد.

سماق و فشار خون

بیشتر بخوانید :

علت و درمان کمر درد و حالت تهوع و درمان گیاهی کمر درد

طرز تهیه و خواص سرکه برای مو و پوست و لثه و دندان

خواص انگور قرمز در بارداری برای دیابت برای پوست برای کودکان

مضرات و خواص سیاه دانه برای لاغری و ریزش مو و در بارداری

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 10 اردیبهشت 1397

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.