خواص و فواید تخم مرو

خواص و فواید تخم مرو

جالب است بدانید در کشور ما گیاهان دارویی فراوانی وجود دارد که خواص فوق العاده ای دارند که ما از آن بی اطلاع هستیم از جمله این گیاهان اردیبهشت قابل برداشت میباشد و دارای خواص فراوانی است .تخم مرو یا برویز گیاهی است که در فصل زمستان و همراه با شروع فصل بارش بصورت دیم در منطقه دهکویه لارستان میروید و در اواخر فروردین واوایل اردیبهشت قابل برداشت میباشد. این گیاه در دشتها ،حاشیه و مابین سینه درد که  بعلت بیماری آنفولانزا پدید میاید دارد. و شخصا هنگام این بیماری  به هیچ وجه از پنی سیلین استفاده نمیکنم و این گیاه راحدود 3 مرتبه در روز استفاده مینمایم.

خواص و فواید تخم مرو

به یاد داشته باشید که تخم مرو در دشتها ،حاشیه و مابین جو و گندم که بصورت دیم و به امید بارش باران کشت میشود بصورت خودرو رشد می نماید و بویی بسیار خوش و معطر دارد.

خواص و فواید تخم مرو

جالب است بدانید که قدیمی ترها تخم مرو پشه پرون هم نام نهاده اند  زیرا با گذاردن یک بوته از تخم مرو در اتاق پشه ومگس بخاطر بوی آن وارد اتاق نمی شوند. پس از خشک شدن با له کردن یا تکاندن گیاه دانه های ریز آن خارج میگردد و بیرون می ریزد.

خواص و فواید تخم مرو
استفاده دارویی: قابل ذکر است که با ریختن دانه های آب داغ دانه ها پف کرده وبصورت لزج در می آیند و اثری معجزه آسا در درمان سرفه سینه درد که بعلت بیماری آنفولانزا پدید میاید دارد و بسیار موثر و نافع است .

منبع: دهکویه

تخم مرو

خواص و فواید تخم مرو
4 (80%) 2 votes

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.