خانه » پزشکی و سلامت » علائم سرطان مغز+راه درمان سرطان مغز؟
تاریخ انتشار : 30 سپتامبر 2016 - 18:48

علائم سرطان مغز+راه درمان سرطان مغز؟

علائم سرطان مغز+راه درمان سرطان مغز؟

سرطان مغز,سرطان مغز استخوان,سرطان مغز و استخوان,سرطان مغز استخوان درمان دارد ؟,سرطان مغزی,سرطان مغز و اعصاب,سرطان مغز استخوان چیست؟,سرطان مغز چیست,سرطان مغز استخوان در کودکان,سرطان مغز استخوان حاد,سرطان مغز استخوان Mm,سرطان مغز استخوان و علائم,سرطان مغز استخوان ویکی پدیا,سرطان مغز استخوان چه علائمی دارد

علائم سرطان مغز+راه درمان سرطان مغز؟

به گزارش بی اس ام اس تومورهای مغزی، تمامی تومورهای داخل جمجمه و یا تومورهای درون کانال مرکزی نخاع را در بر می‌گیرند. این تومورها، از طریق تقسیم سلولی کنترل نشده و غیر طبیعی ایجاد می‌شوند. همچنین این تومورها می‌توانند حاصل گسترش بدخیمی‌هایی باشند که در درجه نخست سایر ارگان‌ها را درگیر کرده بوده‌اند، که در این حالت به آن متاستاز تومور گفته می‌شود.

میزان تهدیدکنندگی یک تومور، بستگی دارد به ترکیبی از مجموعه عوامل مختلف مثل نوع تومور، محل و اندازه تومور و نحوهی گسترش و توسعه آن.

سرطان مغز بر دو نوع سرطان اولیه مغز(شروع شده از خودِ سلول‌های مغز) و سرطان متاستاتیک مغز(از نقطه‌ی دیگری مثل ریه شروع شده و به مغز می‌رسد) می‌باشد.

بزرگ شدن زیاد این تومورها منجر به افزایش فشار جمجمه و آسیب عروقی شده و از جریان مایع مغزی نخاعی جلوگیری می‌کنند.

هیچ راهی برای پیشگیری از این سرطان وجود ندارد. ولی افرادی که سیگار می کشند، در معرض گرما قرار دارند، عفونت ویروسی دارند و یا اینکه در معرض مواد سمی محیط زیست قرار دارند، بیشتر دچار سرطان مغز می شوند.

هیچکس علت دقیق سرطان مغز را نمی‌داند. وراثت نیز به عنوان علت، شناخته شده نیست. با وجود اینکه بعضی پزشکان، عفونت‌های ویروسی(مثل ایدز) را عامل آن می‌دانند، ولی این عامل نیز هنوز به اثبات نرسیده است.

در مورد این سرطان، هیچ مدرکی بر مسری بودن آن، ایجاد آن در اثر ضربه به سر و یا استفاده از موبایل ثابت نشده است.

افرادی مثل؛ کارکنان پالایشگاه نفت، عرضه‌کنندگان سوخت ها، شیمی‌دانان و داروسازان، کارگران صنایع لاستیک سازی، افراد سیگاری و افرادی که در معرض اشعه قرار می‌گیرند، بیشترین خطر در این زمینه تهدیدشان می‌کند.

از علائم وجود تومور مغزی؛ سردرد که غالبا در صبح ها بیشتر است، تهوع و استفراغ، تغییر در صحبت کردن، شنیدن و یا دیدن، مشکلات در تعادل و راه رفتن، مشکلات در تفکر و حافظه، انقباض و حرکت شدید و کشش ماهیچه، بی حسی و یا گزگز دست ها و پاها، ضعف، تشنج، تار شدن دید، تغییرات هوشیاری، تغییر ظرفیت ذهنی، تکلم و شخصیت، بی‌خوابی، گیجی، فشار و ورم مغز.

(البته هیچ کدام و یا بخشی از این علائم، نشان‌دهنده سرطان مغز نمی‌باشد و ممکن است در افراد دیگر هم دیده شوند.)

از طریق سی تی اسکن، ام آر آی، بیوپسی و… نیز می‌توان این بیماری را تشخیص داد.

درمان این بیماری به نوع سرطان، منطقه درگیر سلول‌های سرطانی، اندازه سلول‌های سرطانی، سن بیمار و وضعیت سلامتی بیمار بستگی دارد.

راه‌های درمان تومور مغزی می‌تواند از طریق جراحی، پرتو درمانی، شیمی درمانی، گرما درمانی، استروئید و… صورت گیرد و درمان‌های مکمل آن نیز طب سوزنی، هیپنوتیزم، مدیتیشن، درمان با موسیقی می‌باشد.

منبع:

تبیان

سرطان مغز

تاکنون 51 نظر ثبت شده است.

 1. تومور مغزی رشد یک توده غیرطبیعی در مغز است که امکان دارد خوش‌خیم یا بدخیم باشد یا به عبارتی نوعی نئوپلاسم داخل‌جمجمه‌ای سخت و تو پُر، و یا یک تومور (رشد غیر طبیعی سلولی)، در داخل مغز و یا کانال مرکزی نخاع است.

 2. تومورهای مغزی، تمامی تومورهای داخل جمجمه و یا تومورهای درون کانال مرکزی نخاع را دربرمی گیرند. این تومورها، از طریق تقسیم سلولی کنترل نشده و غیر طبیعی ایجاد می‌شوند، و به طور معمول یا در خود مغز (شامل: نورونها، سلول‌های گلیال (آستروسیتها، اولیگودندروسیتها، سلول‌های اپندیمال، سلولهای تولید کننده میلین شوان)، بافت لنفاوی، عروق خونی)، و یا در اعصاب جمجمه‌ای، پرده مغزی (مننژ)، جمجمه، هیپوفیز و غده صنوبری ایجاد می‌شوند. همچنین این تومورها می‌توانند حاصل گسترش بدخیمی‌هایی باشند که در درجه نخست سایر ارگان‌ها را درگیر کرده بوده‌اند، که در این حالت بدان متاستاز تومور گفته می‌شود.

 3. هرچند هرگونه تومور مغزی به خاطر ماهیت تهاجمی و منتشرشوندهٔ خود در فضای محدود جمجمه‌ای، به طور ذاتی، جدی و تهدیدکننده زندگی به‌شمار می‌رود اما تومورهای مغزی (حتی انواع بدخیم آنها) همواره کشنده و مرگبار به شمار نمی‌آیند. تومورهای مغزی یا تومورهای داخل جمجمه‌ای می‌توانند ماهیت سرطانی (بدخیم) یا غیر سرطانی (خوش خیم) داشته باشند؛ با این حال، تعریف نئوپلاسم بدخیم یا خوش خیم در مغز، متفاوت از تعاریفی است که بطور معمول در دیگر انواع تومورهای سرطانی یا غیر سرطانی درگیرکنندهٔ سایر نقاط بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 4. میزان تهدیدکنندگی یک تومور، بستگی به ترکیبی از مجموعه عوامل مختلف، همچون: نوع تومور، محل و اندازه تومور و نحوهٔ گسترش و توسعه آن است. از آنجا که مغز به طور کامل توسط جمجمه پوشانیده شده‌است، تشخیص سریع و زودرس تومور مغزی، تنها در صورتیکه ابزار پاراکلینیکی و وسایل تشخیصی مناسبی که وضعیت حفره داخل جمجمه را به خوبی مشخص می‌سازند، در دسترس باشند و به سرعت به کار گرفته شوند

 5. بطور معمول، تشخیص تومور مغزی، در مراحل پیشرفته بیماری و هنگامی رخ می‌دهد که وجود تومور موجب بروز علائم و نشانه‌های غیر قابل توضیحی در بیمار شده‌است.

 6. تومورهای مغزی اولیه (حقیقی)، از بافت نورواپیتلیال(آستروسیت-الیگودندروسیت-میکروگلیا-سلول اپندیم و غیره) ریشه گرفته و معمولاً در حفره کرانیال خلفی در کودکان و در دو سوم قدامی از نیمکره مغزی در بزرگسالان پدیدار می‌شوند. هر چند که این انواع تومور مغزی، می‌توانند در هر بخشی از مغز نیز تاثیر بگذارد. گلیوما (۵۰٫۴٪) ، مننژیوما (۲۰٫۸٪) ، آدنومای هیپوفیز (۱۵٪) و تومورهای غلاف عصبی (به انگلیسی: Nerve sheath tumors) شایعترین تومورهای اولیه مغزی هستند.

 7. مطالعات جدید نشان می دهد پرتودرمانی با پروتون، موثرترین روش درمان شایعترین تومور مغزی در کودکان (مدولوبلاستوما) است

 8. تومورهای ثانویه مغزی، همان تومورهای متاستاتیک و لنفومیک می‌باشند که منشاء اولیهٔ آنها، کانسرهای اولیه سایر نقاط بدن بوده و به محدودهٔ فضای داخل جمجمه‌ای دست اندازی می‌کنند. این بدین معناست که سلول‌های سرطانی از تومور اولیه‌ای که منشاء آن، یک تومور در ارگانی دیگر است به بیرون نفوذ کرده و سپس وارد سیستم لنفاوی و رگ‌های خونی می‌شوند. این سلولها، سپس از طریق سیستم گردش خون به جریان افتاده و در مغز جای‌گیر خواهند شد. در ادامه، این سلول‌ها به رشد و تقسیم بی رویهٔ خود ادامه خواهند داد، و به نئوپلاسم مهاجم دیگری که از جنس بافت سرطان اولیه‌است، تبدیل می‌گردند. تومورهای ثانویه مغزی، تومورهایی بسیار معمول و شایع به شمار می‌آیند و اغلب در بیمارانی دیده می‌شوند که در مراحل انتهایی ابتلاء به سرطانی علاج ناپذیر، دچار متاستاز از آن سرطان شده‌اند. از جمله شایعترین انواع سرطان‌های متاستاتیک مغزی می‌توان به سرطان ریه، سرطان پستان، ملانومای بدخیم، سرطان کلیه و سرطان روده بزرگ (که البته فراوانی آن رو به کاهش است)، اشاره نمود.

 9. تومورهای ثانویه مغز، شایع ترین علل وجود تومور در حفره داخل جمجمه‌ای محسوب می‌شوند.

 10. وجود هرگونه بافت توموری در ساختار استخوان جمجمه نیز می‌تواند منجر به کاهش حجم فضای حفره داخل جمجمه‌ای شده و از این طریق به مغز آسیب برساند.

 11. تومورهای مغزی یا نئوپلاسم‌های داخل جمجمه‌ای، می‌توانند ماهیت سرطانی (بدخیم) و یا غیر سرطانی (خوش خیم) داشته باشند. با این حال، تعریف نئوپلاسم بدخیم یا خوش خیم متفاوت از تعاریفی است که به طور معمول در مورد انواع دیگر نئوپلاسم‌های سرطانی یا غیر سرطانی در بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. در سرطان‌های سایر نقاط بدن، سه ویژگی بیان‌کننده بدخیم بودن یا خوش‌خیم است و نیز تومورهای خوش خیم خود محدود شونده می‌باشند و هرگز به سایر اعضا دست اندازی نمی‌کنند و متاستاز ندارند.

 12. ویژگی‌های تومورهای بدخیم عبارتند از:

  میتوزهای کنترل نشده (رشد یافتن از طریق تقسیم‌های سلولی متعددی که، فراتر از محدودهٔ طبیعی هستند)
  آناپلازی: این واژه به این معناست که سلول‌های نئوپلاسمی ظاهری به وضوح متفاوت از سلول‌های طبیعی دارند (هم به لحاظ اندازه و هم به لحاظ شکل). سلولهای آناپلاستیک [به لحاظ پاتولوژیک] با نمای پلئومورفیسم مشخص می‌شوند. هسته سلول بصورت مشخص، بیش از حدّ و بسیار زیاد هیپرکروماتیک است (در رنگ آمیزی مخصوص، ظاهری تیره رنگ دارد) و همچنین بزرگ شده‌است. هسته همچنین ممکن است در مقایسه با سیتوپلاسم سلول تغییراتی را نشان دهد و به همان اندازه درآید(یعنی نسبت سیتوپلاسم به هسته ممکن است به حدّ یک به یک ۱:۱ برسد، حال آن که این نسبت در حالت طبیعی یک به چهار ۱:۴ و یا یک به شش ۱:۶ می‌باشد)
  سلول‌های غول آسا، که سلولهایی هستند که بطور قابل توجهی بزرگتر از همسایگان خود می‌باشند، ممکن است در این روند تشکیل بشوند. این سلولها، دارای یک هسته بزرگ و غول پیکر و یا چند هسته می‌باشند (سین سشیا). هسته‌های آناپلاستیک، به لحاظ اندازه و شکل متغیر بوده و ظاهر غیر عادی دارند.
  تهاجم یا انفیلتراسیون: در پزشکی این دو واژه به عنوان واژگانی معادل یا مترادف با یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این وجود به لحاظ لغوی دارای اندکی تفاوت هستند.
  حمله یا تهاجم: عبارتست از گسترش فضایی تومور از طریق میتوز کنترل نشده، به این معنا که نئوپلاسم ضمن اشغال فضای موجود، به بافت‌های اطراف، تهاجم و دست اندازی می‌کند. در نتیجه فشار وارده از تومور، بافت‌های دیگر کنار زده شده و در نهایت بافتهای بدن فشرده شده و تحت فشار قرار می‌گیرند. در تصویر برداری‌های انجام شده، این تومورها از مواردی هستند که تصویر تومور در عکس، به وضوح مشخص خواهد بود.
  انفیلتراسیون: این کلمه به رفتاری از تومور اشاره دارد که می‌توان آن را نیز، همان رشد تومور دانست (البته رشد میکروسکوپی) این فرایند در واقع ناشی از شاخکهای حساس یا زبانه‌های تومور است، که به بافت اطراف آن گسترش می‌یابد (این گسترش، اغلب طرحی کلی از تومور پدید می‌آورد که معمولاً غیر قابل مشخص کردن و یا بصورت منتشر است) و یا بر «کاشته شدن» سلول‌های توموری در بافتهای فراتر از آن و یا در بافتهای دور از توده متورم اطلاق می‌شود؛ این البته بدان معنا نیست که یک تومور انفیلتراتیو، در فضاها یا بافتهای اطراف خود نفوذ نمی‌کند، یا آن را تحت فشار قرار نمی‌دهد، بلکه باید گفت که بسیار دشوار است که در مورده بافت توموری در کدام قسمت از آن به پایان می‌رسد و بافت سالم از کجا شروع می‌شود.
  متاستاز (گسترش یافتن تومور در سایر نقاط بدن از طریق غدد لنفاوی و یا خون)

 13. تومورهای اولیّهٔ مغزی، به ندرت به ارگان‌های دیگر متاستاز می‌دهند، البته متاستاز تومور، در مورد برخی از انواع تومورهای اولیه مغزی دیده شده‌است، اما با این وجود، هیچیک از این موارد، در خارج از محفظه داخل جمجمه‌ای و یا در کانال مرکزی نخاع پخش نشده‌است. به خاطر وجود سد خونی مغزی، سلول‌های سرطانی مربوط به یک تومور اولیه مغزی، نمی‌توانند به جریان خون وارد شده و به محل دیگری از بدن، نقل مکان کنند [چراکه سد خونی مغزی مانع از عبور سلولهای سرطانی می‌شود]. (البته گاه به گاه مواردی گزارش شده که حکایت از گسترش و متاستاز برخی انواع خاص از تومورهای مغزی به خارج از دستگاه عصبی مرکزی داشته‌اند، بعنوان نمونه متاستاز استخوانی در مورد برخی از مبتلایان به گلیوبلاستوما مولتی فرم دیده شده‌است.)

 14. تومورهای مغزی اولیه عموماً ماهیتی مهاجم دارند(بدین معنا که این تومورها، در فضاهای اطراف خود گسترش خواهند یافت و به فضاهایی که توسط سایر بافتهای مغزی اشغال شده، دست اندازی می‌کنند و ضمن ایجاد مزاحمت برای آن بافتهای مغزی، موجب فشرده سازی آنها نیز می‌شوند)، هرچند برخی از تومورهای اولیه مغزی که بیشترشان بدخیم هستند، در بافتهای اطراف انفیلتره خواهند شد.

 15. سیستم‌های درجه بندی متعددی برای استفاده در طبقه بندی تومورهای سیستم عصبی مرکزی به کار گرفته شده‌است. سیستم درجه بندی خاص سازمان بهداشت جهانی (WHO) معمولاً برای آستروسیتوما استفاده می‌شود. در سال ۱۹۹۳ میلادی و در تلاش برای از بین بردن سردرگمی‌هایی که در مورد درجه بندی تشخیصی تومورهای مغزی وجود داشت، سیستم درجه بندی WHO بر پایهٔ چهار مرحله که مبنای بافت شناسی دارند، وضع گردید. این سیستم درجه بندی چهار مرحله‌ای، با مبنا قرار دادن وضعیت بافت شناسی آستروسیتوما، بعنوان راهنمای درجه بندی، به هر تومور، یک درجه بین ۱ تا ۴ اختصاص می‌دهد که در آن، ۱ تومور با حداقل میزان تهاجم و ۴ که تهاجمی ترین شکل تومور است.

 16. سرطان مغز یکی از بیماری های مربوط به مغز است که سلول های سرطانی در بافت مغز رشد می کنند.

 17. سلول های سرطانی به صورت توده ای رشد می کنند و با عملکرد مغز مانند: کنترل عضلات، کنترل احساسات، حافظه و سایر عملکردهای طبیعی بدن تداخل دارند.

 18. دو نوع سرطان مغز وجود دارد:

  یکی سرطان اولیه مغز که از خود سلول های مغز شروع می شود.

  دیگری، سرطان متاستاتیک مغز که در نقطه ای دیگری از بدن مثل ریه شروع شده و به مغز می رسد.

 19. تومورهای مغزی می توانند خوش خیم و بدون سلول های سرطانی باشند و یا بدخیم و با سلول های سرطانی باشند.

 20. اگر این تومورها (چه بدخیم و چه خوش خیم) زیاد بزرگ شوند، منجر به افزایش فشار داخل جمجمه و یا آسیب عروقی و یا مانع جریان مایع مغزی نخاعی می شوند.

 21. سلول های سرطانی در هر یک اندام های بدن مثل ریه، می توانند از طریق جریان خون و یا سیستم لنفاوی به دیگر اندام ها مثل مغز انتقال یابند.

 22. سرطان متاستاتیک مغز شیوع بیشتری نسبت به سرطان اولیه مغز دارد.

 23. این نوع سرطان معمولا با نام اندام و یا بافتی که سرطان از آنجا شروع شده، نامیده می شود؛ برای مثال سرطان متاستاتیک ریه و یا سینه در مغز، شایع ترین انواع سرطان های متاستاتیک مغز می باشند.

 24. علائم

  – سردرد که غالبا در صبح ها بدتر می شود.

  – تهوع و استفراغ

  – تغییر در صحبت کردن، شنیدن و یا دیدن

  – مشکلات در تعادل و راه رفتن

  – مشکلات در تفکر و حافظه

  – انقباض و حرکت شدید و کشش ماهیچه

  – بی حسی و یا گزگز دست ها و پاها

  – ضعف

  – تشنج

  – تاری دید

  – تغییرات هوشیاری

  – تغییر ظرفیت ذهنی، تکلم و شخصیت

  – بی خوابی

  – گیجی

  – فشار مغز

  – ورم مغز

  هیچ کدام از این علائم و یا مجموعه ای از این علائم نشان‌دهنده سرطان مغز نمی باشد و ممکن است در فردی که سرطان مغز هم ندارد، دیده شوند.

 25. هیچ کس علت دقیق سرطان مغز را نمی داند.

 26. در برخی خانواده ها، سابقه ابتلا به سرطان مغز وجود دارد، اما هنوز وراثت به عنوان علت این سرطان شناخته نشده است.

  برخی پزشکان، عفونت های ویروسی مثل ویروس ایدز را علت سرطان مغز می دانند، اما هنوز این مسئله هم ثابت نشده است.

 27. برخی، آسپارتام (یک شیرین کننده مصنوعی) را علت این سرطان می دانند، اما FDA (ادره غذا و داروی آمریکا) با این نظر مخالف است.

 28. در مورد این سرطان، هیچ مدرکی دال بر مسری بودن آن، ایجاد آن در اثر ضربه به سر و یا استفاده از موبایل ثابت نشده است.

 29. افراد در معرض خطر

  – کارکنان پالایشگاه نفت

  – عرضه کنندگان سوخت ها از قبیل: بنزین

  – شیمی‌دانان و داروسازان

  – کارگران صنایع لاستیک سازی

  – افراد سیگاری

  – قرار گرفتن در معرض اشعه

 30. تشخیص

  – بررسی وضعیت سلامتی فرد و معاینه بدنی او بسیار مهم است.

  – یکی از آزمایشاتی که نشان‌دهنده سرطان مغز است، سی تی اسکن است. این آزمایش شبیه اشعه ایکس می باشد و دردناک نیست. در برخی مواقع، این آزمایش نیاز به تزریق ماده ای در رگ دارد تا تصویر بهتری از ساختار مغز را نشان دهد.

  – یکی دیگر از آزمایشات، ام آر آی (MRI) می باشد. مشاهده ساختار مغز در MRI بهتر از سی تی اسکن می باشد.

  – بیوپسی (نمونه بردای از بافت مغز)

  – شمارش تعداد گلبول های سفید خون

  – بررسی مایع مغزی نخاعی

  – بررسی فشار داخل جمجمه

 31. درمان این بیماری بستگی به نوع سرطان، منطقه درگیر سلول های سرطانی، اندازه سلول های سرطانی، سن بیمار و وضعیت سلامتی بیمار دارد.

  – جراحی : تمام سلول های سرطانی را از سلول های سالم جدا کرده و برمی دارند.

  – پرتودرمانی : با استفاده از اشعه با انرژی زیاد، سلول های سرطانی را تخریب می کنند.

  – شیمی درمانی : با استفاده از مواد شیمیایی (داروها)، سلول های سرطانی تخریب می شوند.

  در برخی مواقع نیز مجموعه ای از جراحی، پرتودرمانی و شیمی درمانی را به کار می برند.

  – برخی دیگر از درمان ها شامل: گرمادرمانی، درمان با استفاده از سلول های ایمنی و یا استروئید برای کاهش التهاب و ورم مغز می باشد.

 32. درمان های مکمل

  – طب سوزنی

  – هیپنوتیزم

  – مدیتیشن

  – درمان با موسیقی

  – ورزش هایی برای شل کردن عضلات

 33. هیچ راهی برای پیشگیری از این سرطان وجود ندارد.

  اما برخی تحقیقات نشان داده است افرادی که سیگار می کشند، یا در معرض گرما قرار دارند، یا عفونت ویروسی دارند و یا در معرض مواد سمی محیط زیست قرار دارند، بیشتر دچار سرطان مغز می شوند.

 34. با سلام .بیماری که سرطان مغز دارد و با جراحی درمان را آغاز کرده چند روز طول میکشد به هوش بیاید و هوشیار شود

 35. من چهار سال سرد های شدید دارم وتمام علایم رو دارم

 36. قدردان هستم . سپاس

 37. سلام میشه لطفا علتشو بگین تورو خدا دعاکنیدیکی از اقواممون مشکوک به تومور

 38. هر بلائی کز تو آید رحمتی است
  هر که را رنجی دهی آن راحتی است
  زان به تاریکی گذاری بنده را
  تا ببیند آن رخ تابنده را
  تیشه زان بر هر رگ و بندم زنند
  تا که با مهر تو پیوندم زنند…
  شعر از پروین اعتصامی

  اگر صد سال مانی وَر یکی روز بباید رفت از این کاخ دل‌افروز. گنجوی

 39. داداش من همين مريضي رو داره و الان بعد عمل مورد پرتو درماني قرار گرفته. تو رو خدا براش دعا کنيد درسته از نظر دکترا اميدي نيست اما هيچي پيش خدا سخت نيست و اميدم رو از دست ندادم . شايد خدا به دوتا بچه طفل معصومش رحم کرد و معجزش شامل حال ما هم شد. خدايا هيچ خونواده اي داغ جوون نبينه. الهي آمين. التماس دعا

 40. سلام. نامزد منم این بیماری رو داره. اون همش 25 سالشه تورو خدا براش دعا کنید

 41. یکی از دوستایه منم این بیماریو داره حالش اصلن خوب نیست تو رو خدا دعا کنین معجزه شه :((((((

 42. سلام، باباي منم داره از اين سرطان gbm رنج ميبره ، خدا انشااله همه مريضا رو شفا بده باباي منم شفا بده، براي خدا هيچ كاري نداره، التماس دعا

 43. پذرزن منم گرفته و دکترش به من گفته و من اصلا نمیدونم چیکار کنم خدا به دادمون برسه

 44. سلام دوستان بابا یه منم این بیماری روداره جراحی کرده .توکلتون به خداباشه وقتی خدایی به این بزرگی بالایه سرمونه ترسی تودلمون راه نمیدیم.به حق مریض مصلحتیه کربلا خداتمومه مریضهاروشفابده.

 45. دوستانی که تجربه دارن ایکاش ایدیه تلگرامشونو بزارن تا مااز تجربه شون استفاده کنیم.منم پدرم در مرحله ی بعد عملش هست.واگه میدونستم چی در انتظارمونه حداقل مادرمو اماده میکردم.ممنون

 46. سرطان مغز بیماری است که در آن سلولهای سرطانی داخل بافت مغزی شروع به رشد و تکثیر می کنند این نوشته به بررسی سرطانهای مغزی که از خود بافت مغز منشاء می گیرند
  می پردازد. در اغلب موارد سرطانهایی که در مغز ایجاد می شوند ثانویه به گسترش سرطان از سایر قسمتهای بدن به این ناحیه می باشند. این نوع انتشار را اصطلاحاً متاستاز می نامند.

 47. هرگاه فردی دارای علائم ذیل باشد باید به پزشک مراجعه کند. سردرد دائمی، استفراغ یا اشکال راه رفتن یا صحبت کردن. بعد از تائید علایم بیمار باید حتماً سی تی اسکن یا ام آر آی انجام دهد. در اغلب موارد نیاز است که از طریق جراحی مشخص شود که آیا تومور مغزی وجود دارد یا نه و در صورت وجود نوع آن مشخص شود.

 48. درصورت تائید وجود تومور مغزی با استفاده از روشهای خاصی نوع و مرحله تومور تعیین می شود زیرا این عوامل در تصمیم گیری چگونگی نحوه برخورد و درمان سرطان مؤثر است.

 49. عود تومور به معنای رشد دویاره سرطان بعد از درمان است. عود تومور می تواند در خود مغز یا در سایر نقاط نقاط بدن صورت گیرد. در این موارد درمان به نوع تومور و نحوه درمان ابتدائی آن بستگی دارد.

 50. با سلام آیا تومور مدولوبلاستوما در مخچه فرد 44 ساله قابل درمان است یا نه تو را به خدا راهنمایی بفرمایید

بستن تبلیغ