درمان یبوست نوزاد یک ماهه 2 ماهه شش ماهه 7 ماهه

درمان یبوست نوزاد یک ماهه 2 ماهه شش ماهه 7 ماهه

درمان یبوست نوزاد یک ماهه 2 ماهه شش ماهه 7 ماهه درمان یبوست نوزاد یک ماهه 2 ماهه شش ماهه 7 ماهه در سایت جسارت یبوست نوزاد ، یبوست نوزاد 2 ماهه …

۹ راهکار رفع خشکی لب

۹ راهکار رفع خشکی لب

۹ راهکار رفع خشکی لب خشکی لب,بيماري خشکی لب,خشکی لب در بارداري,علائم خشکی لب,درمان خشکی لب,درمان خشکی لب با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان خشکی لب,خشکی لب را چگونه درمان کنيم,خشکی …

درباره خواص و عوارض ورزش بکس برای بدن

درباره خواص و عوارض ورزش بکس برای بدن

درباره خواص و عوارض ورزش بکس برای بدن ورزش بوکس,ورزش بوکس برای لاغری,ورزش بوکس حرفه ای,ورزش بوکس بانوان,ورزش بوکس چیست؟,ورزش بوکس در ایران,ورزش بوکس شطرنج,ورزش بوکس در خانه,ورزش بوکسینگ,ورزش بوکس اپارات,ورزش بوکس …

چرا ناخن در اثر ضربه سیاه می‌شود

سیاه شدن ناخن,بیماری سیاه شدن ناخن,سیاه شدن ناخن در بارداری,علائم سیاه شدن ناخن,درمان سیاه شدن ناخن,درمان سیاه شدن ناخن با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان سیاه شدن ناخن,سیاه شدن ناخن را چگونه درمان کنیم,سیاه شدن ناخن در کودکان,سیاه شدن ناخن در بزرگسالان,سیاه شدن ناخن در نوزادان,سیاه شدن ناخن در بهار,سیاه شدن ناخن در تابستان,سیاه شدن ناخن در پاییز,سیاه شدن ناخن در زمستان,آشنایی با سیاه شدن ناخن,همه چیز در مورد سیاه شدن ناخن,سیاه شدن ناخن واگیردار است,سیاه شدن ناخن و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان سیاه شدن ناخن

سیاه شدن ناخن,علت سیاه شدن ناخن,علت تغیر رنگ ناخن

چرا ناخن در اثر ضربه سیاه می‌شود؟

به گزارش بی اس ام اس : هنگامی که ناخن در اثر ضربه و فشار آسیب می بیند، خونریزی از رگ ها و تجمع خون در زیر ناخن به رنگ سیاه دیده می شود. پس می توان گفت سیاهی زیر ناخن در اثر خونریزی می باشد.به علت آسیب ناخن، عروق خونی زیر آن پاره می شوند و خون در بین شیارهای ناخن ظاهر می شود. خونریزی زیر ناخن می تواند به رنگ سیاه، قرمز و یا قهوه ای باشد.

علل خونریزی زیر ناخن

– آسیب ناخن مثل برخورد ضربه : در این حالت، خونریزی بسیار شبیه به کبودی می باشد.
– آندوکاردیت قلب: آندوکاردیت، عفونت دریچه قلب است که باعث التهاب در غشای داخلی قلب می شود. میکروب ها از طریق برخی اندام ها از قبیل دهان وارد بدن می شوند و قلب را دچار عفونت می کنند. آندوکاردیت معمولا در بیماران قلبی و یا در جراحی های دندان مشاهده می شود.
– اسکوربوت (کمبود ویتامین C)
– سیروز کبدی

– واسکولیت (التهاب رگ های خونی) : واسکولیت می تواند از طریق واکنش های آلرژیک، رگ های خونی را تخریب کند و باعث شود خطوط زیر ناخن قرمز رنگ شوند.
– میکرو آمبولی : لخته خون کوچکی که مویرگ های خونی زیر ناخن را تخریب می کند.

– اگر تمام ناخن درگیر شده باشد، ممکن است به دلیل آلودگی با تریشین و یا کرم گوشت خوک باشد.
– تزریق مواد مخدر و داروها نیز می توانند باعث خونریزی زیر ناخن شوند.

محل خونریزی زیر ناخن

محل خونریزی می تواند علت را مشخص کند.
-اگر خونریزی در وسط و یا یک سوم ناخن و دور از بستر ناخن باشد، می تواند در اثر آسیب فیزیکی مثل ضربه رخ داده باشد.
-اگر خونریزی در قسمت پایین و بستر ناخن صورت گرفته باشد، می تواند به علت بیماری های سیستمیک مانند: آندوکریت قلبی و یا اختلالات بافت همبند ایجاد شده باشد.

سیاه شدن ناخن,علت سیاه شدن ناخن,علت تغیر رنگ ناخن

خونریزی زیر ناخن در اثر ملانوم

سیاه شدن ناخن می تواند به دلیل ملانوم (خطرناک ترین نوع سرطان پوست) باشد. لذا باید در اسرع وقت به نزد پزشک بروید.این سرطان در زیر ناخن رشد می کند و ممکن است رنگ تیره ای را بر جای بگذارد.خونریزی ناشی از ملانوم از بستر ناخن شروع می شود، در حالی که، دیگر خونریزی ها در هر قسمتی از ناخن ممکن است ظاهر شوند.خونریزی ناشی از ملانوم بیشتر در ژاپنی ها و یا آمریکایی های آفریقایی تبار شایع است.

راه های تشخیص علت خونریزی زیر ناخن

– معاینه بدنی برای اطمینان از سالم بودن قلب و سیستم گردش خون
– کشت خون
– آزمایش کامل خون ( CBC)
– سرعت رسوب گلبول قرمز ( ESR)
– عکسبرداری با اشعه X
– ثبت الکتریکی ضربان قلب (الکتروکاردیوگرام)
– بررسی عملکرد قلب توسط امواج اولتراسوند (اکوکاردیوگرام)

سیاه شدن ناخن,علت سیاه شدن ناخن,علت تغیر رنگ ناخن

درمان خونریزی زیر ناخن

رگه های قرمز رنگ زیر ناخن می توانند نشان دهنده عفونت دریچه قلب باشد. اگر ناخن شما ضربه ای ندیده است، ولی رگه های قرمز رنگ زیر ناخن وجود دارد، نزد پزشک روید.برخی موارد، برای کاهش درد و فشار، پزشک سوراخ کوچکی در ناخن ایجاد می کند تا خون از طریق این سوراخ خارج شود.

منبع:tebyan.net

چرا ناخن در اثر ضربه سیاه می‌شود

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 8 بهمن 1394
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.