التهاب پلکی چیست؟

التهاب پلکی چیست؟

التهاب پلکی,بيماري التهاب پلکی,التهاب پلکی در بارداري,علائم التهاب پلکی,درمان التهاب پلکی,درمان التهاب پلکی با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان التهاب پلکی,التهاب پلکی را چگونه درمان کنيم,التهاب پلکی در کودکان,التهاب پلکی در بزرگسالان,التهاب پلکی در نوزادان,التهاب پلکی در بهار,التهاب پلکی در تابستان,التهاب پلکی در پاييز,التهاب پلکی در زمستان,آشنايي با التهاب پلکی,همه چيز در مورد التهاب پلکی,التهاب پلکی واگيردار است,التهاب پلکی و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان التهاب پلکی
 چشم پزشکی, گل مژه, قرمزی چشم

به گزارش بی اس ام اس مهم ترین علت مراجعه به چشم پزشکی تورم پلک ها، احساس خارش و سوزش و وجود جسم خارجی در چشم و به دنبال آن خشکی چشم است. خوب است بدانید که داخل پلک فوقانی و تحتانی بین ۲۰ تا ۴۰ غده چربی وجود دارد که از تبخیر اشک جلوگیری می شود، بنا به دلایلی، ترکیب طبیعی این چربی ها ممکن است تغییر کند و در لبه پلک جمع شود که مجموعه این میکروب ها و چربی ها موجب التهاب پلک ها خواهد شد. در اثر مالیدن و خارش چشم معمولا مژه ها می ریزد و گاهی کاملاً دهانه غدد چربی خورده می شود و گل مژه خود را نشان می دهد. بهداشت پلک بسیار ساده است و بهترین راه شست وشوی پلک با شامپو است. موقع حمام کردن، لبه پلک را با شامپو چند ثانیه شست وشو دهید.

 چشم پزشکی, گل مژه, قرمزی چشم

 نشانه های «بلفاریت» یا التهاب پلک ها

نشانه های بلفاریت قرمزی چشم و ریزش اشک، احساس شن ریزه و سوزش در چشم، خارش پلک ها، قرمزی و تورم لبه پلک ها، پوسته پوسته شدن پوست اطراف چشم ها، قی کردن لبه پلک ها موقع بیدارشدن، حساسیت به نور، اشک کف آلود، رویش مژه ها در جهات غیرطبیعی و ریختن مژه هاست. یکی از عوارض بلفاریت یا التهاب پلکی، کمبود اشک است. کسانی که مدام دچار گل مژه می شوند باید حتماً تست قند بدهند چون گل مژه از اولین عوارض دیابت است. اگر با وجود رعایت بهداشت و نظافت منظم پلک ها، علائم و نشانه های بیماری بهبود نیافت، به چشم پزشک مراجعه کنید.

منبع:jamejamonline.ir

التهاب پلکی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.