ارز دیجیتال پولکادات چیست؟ بررسی آینده رمز ارز Polkadot!

ارز دیجیتال پولکادات چیست؟ بررسی آینده رمز ارز Polkadot!

ارز دیجیتال پولکادات چیست؟ بررسی آینده رمز ارز Polkadot! سرمایه گذاری یکی از روش های افزایش سرمایه و دارایی است که معمولا انسان های موفق و ثروتمند دنیا، از آن استفاده کرده …

بلیچینگ دندان اولترادنت

بلیچینگ دندان اولترادنت

بلیچینگ دندان اولترادنت بلیچینگ دندان اولترادنت یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی سریع و راحت است که لبخندی زیبا برای بیماران به ارمغان می آورد. وایتنینگ دندان برای بانوان و آقایان …

3 مزیت مهم رنو تالیسمان

3 مزیت مهم رنو تالیسمان

3 مزیت مهم رنو تالیسمان رنو تلیسمان در سال 1395 با پلتفرم سدان توسط شرکت نگین خودرو به بازار ایران عرضه شد. ظاهر زیبا و چشم‌نواز در کنار کابین و صندوق جادار، …

ارز مجازی وب مانی و کاربردهای آن

با فراگیر شدن دنیای مجازی و اینترنت، با توجه به اینکه بیشتر شغل‌ها در دنیای مجازی هم فعالیت می‌کنند، پس باید گفت که این امری طبیعی است که در اینترنت به دنبال سیستم‌های پرداخت الکترونیکی باشیم که علاوه‌بر اینکه در سریع‌ترین شکل ممکن به انتقال وجه ، و یا انجام دیگر فعالیت‌های آنلاین، بپردازد، سیستمی امن و قابل اعتماد هم باشد؛ تا بدون نگرانی برای از دست دادن وجه خود، از طریق آن بتوانیم نیاز‌های آنلاین خود را برطرف کنیم.

در اینجا به معرفی یکی از سریع‌ترین و امن‌ترین سیستم‌های پرداخت آنلاینی می‌اندازیم که امکان استفاده از خدماتش را برای تمامی کشور‌ها ، بدون توجه به شرایط بین المللی از جمله تحریم‌ها، ارائه می‌دهد.

به عبارت دیگر، ما در اینجا به معرفی سیستم پرداخت الکترونیک «وب ‌مانی» می‌پردازیم.

وب‌ مانی:

وب ‌مانی یک سیستم پرداخت الکترونیکی است که امکان پرداخت و انتقال هر ارزی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای افراد فراهم می‌کند. به زبان ساده، می‌توان گفت که وب ‌مانی یک صرافی الکترونیکی است که با حذف واسطه‌های اضافه در بازار سنتی، به بهترین و سریع‌ترین شکل ممکن انتقال ارز را انجام می‌دهد.

وب ‌مانی فعالیتش را از سال 1998 و از شهر مسکو، پایتخت روسیه، آغاز کرده است؛ و همچنان در حال ادامه به کار است به‌طوری‌که طی جدیدترین آمار‌های بدست آمده از شرکت وب‌ مانی، تعداد کاربران از این سیستم در سال جدید به 45 میلیون کاربر فعال رسیده است.

از کاردبر‌های وب ‌مانی می‌توان به تمامی فعالیت‌های آنلاینی اشاره کرد، از جمله این فعالیت‌ها، می توان از خرید از فروشگاه‌های اینترنتی در سطح بین‌المللی مثل آمازون و شارژ حساب‌های بین‌المللی، انتقال ارز به واحد‌های پولی و برعکس، و یا انتقال به حساب‌های خارجی و بین‌المللی و همین‌طور خرید فروش انواع ارز‌های دیجیتالی به‌خصوص بیت‌کوین و … مثال زد. نکته جالب اینجا است که با وجود گستردگی خدماتش، تنها 8/0 درصد را به عنوان کارمزد از تراکنش‌ها و دیگر فعالیت‌های آنلاین، قرار داده است.

همانطور که متوجه شدیم، کارایی‌های این سیستم پرداخت همانند «پی‌ پال» است فقط با این تفاوت که وب ‌مانی امکان استفاده از خدماتش را برای تمامی کشور‌ها، حتی کشور‌هایی مثل ایران که تحت تحریم بین‌المللی قرار گرفته‌اند، فراهم کرده است.

انواع کیف پول وب‌ مانی:

بطور کلی یازده نوع ارز‌ مجازی در وب‌مانی داریم که کاربران باید برای هر کدام کیف‌پولی جداگانه بسازند. این ارزهای دیجیتالی به همراه کیف‌پول‌های دیجیتالی عبارتند از:

 • WMZ – کیف پول دلار آمریکا (USD) (هرWMZ = 1 دلار آمریکایی)
 • WME– کیف پول یورو (EUR)
 • WMR – کیف پول روبل روسیه (RUB)
 • WMU – کیف پول گریونا اکراین (UAH)
 • WMB _ کیف پول روبل بلاروس (BYR)
 • WMK – کیف پول قزاقستانی، واحد پول قزاقستان (KZT)
 • WMV – کیف پول دانگ ویتنام (VND)
 • WMX – کیف پول بیت کوین (BTC) (هر WMX = 0.001 BTC (یک میلی بیت کوین))
 • WMH – کیف پول بیت کوین کش (BCH)
 • WML – کیف پول لایت کوین (LTC)
 • WMG – کیف پول طلا

لازم به ذکر است که برای امنیت این کیف پول‌ها هر کدام از این‌ها دارای شانسه مخصوص به خود است، پس برای حواله به وسیله آنها باید از شماره ارز مشخصی استفاده کنید.

در سیستم پرداخت وب‌ مانی کاربران با توجه به میزان مدارکی که برای سایت می‌فرستند، به سطح دسترسی متفاوتی تقسیم می‌شوند. البته سیستم وب‌ مانی امکان دسترسی به کیف پول دلاری را برای سطح پایه (که پایین‌ترین سطح دسترسی است برای کاربران است) قرار داده است؛ اما، برای دسترسی به دیگر کیف‌ پول‌ها از جمله، کیف پول‌های روبل روسیه و یورو، باید مدارک دقیق‌تری را جهت احراز هویت و دسترسی به آن برای سیستم بفرستید.

نکته جالب توجه در مورد این سیستم پرداخت این است که امکان کسب درآمد برای هر قشری از جامعه را به وسیله اینترنت فراهم می‌کند. به عنوان مثال، می توانید با خرید و فروش ارز‌های مجازی مثل بیت کوین کسب‌ درآمد دلاری کنید و بعد حتی آن را به پول رایج منطقه زندگیتان تبدیل کنید و حتی از آن استفاده کنید.

امکان فروش در سایت‌های فروشگاه‌های اینترنتی مثل آمازون، و غیره را برای کاربر بطور غیر‌مستقیم فراهم می‌کند. و می‌توانید از طریق وب‌سایت‌های فروشگاهی و سایت و وبلاگ شخصی خود کسب درآمد کنید و از طریق سیستم پرداخت وب‌ مانی درآمدتان را در کیف پول خود نگه دارید یا با استفاده از آن حسابتان را در وب ‌مانی شارژ کنید و یا آن را به حساب بانکی خود انتقال دهید.

شارژ وب‌ مانی:

همانطور که در سطر‌های بالا گفته شد، یکی از کارایی‌های وب‌ مانی، شارژ هر حساب بین‌المللی است؛ و برای اینکه بتوانیم حساب‌هایمان را به وسیله وب ‌مانی شارژ کنیم، باید در ابتدا کیف پول وب ‌مانی را شارژ کنیم.

برای شارژ کیف پول وب‌مانی خود، باید بعد از وارد شدن به حساب، قسمت کیف پول دلاری خود را فعال کرده و از طریق حساب‌های بانکی اقدام به شارژ دلاری آن کنید. البته در ایران برای شارژ حساب وب مانی باید به صرافی مراجعه کنید.

برای فعال کیف پول‌ها باید مدارکی را جهت احراز هویت برای سیستم وب‌ مانی ارسال کنید و پس از تایید از طرف آن، و بعد از اتصال حساب وب‌مانی به حساب بانکی خود، می‌توانید اقدام به شارژ حساب دیجیتالی خود در وب مانی کنید.

به همین سادگی می‌توانید حساب بانکی خود را شارژ کنید و با استفاده از آن، خرید‌های اینترنتی خود را در سطح بین‌المللی انجام دهید.

 

سخن پایانی

با وجود همه این موارد گفته شده، با وجود این‌ها، این سیستم پرداخت از محبوبیت و عمومیت کمتری نسبت به پی‌ پال برخودار است، که البته شاید به این خاطر باشد که نسبت به پی‌ پال، با شرکت‌های کمتری همکاری می‌کند.

اما همانطور که در سطر‌های قبل گفته شده، از آنجا که امکان دسترسی به این سیستم پرداخت و برخورداری از خدماتش، در ایران و دیگر کشور‌های تحت تحریم فراهم شده، پس این سیستم در ایران و در بین کاربران آن به محبوبیت قابل توجهی دست پیدا کرده که این را می‌توان مدیون کیفیت بالای خدماتش و امنیت آن دانست.

کوتاه سخن آن که، این سیستم پرداخت راحت و مطمئنی است برای کاربرانی که می‌خواهند بدون صرف هزینه‌های گزاف در صرافی‌ها و غیره، به انتقال وجه و دیگر فعالیت‌های آنلاین در هر کشوری بدون محدودیت و با سرعت بپردازند.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 14 اسفند 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.