علائمی که نشان می دهد بدنتان مسموم شده است

علائمی که نشان می دهد بدنتان مسموم شده است

علائمی که نشان می دهد بدنتان مسموم شده است مسموم شدن بدن,بیماری مسموم شدن بدن,مسموم شدن بدن در بارداری,علائم مسموم شدن بدن,درمان مسموم شدن بدن,درمان مسموم شدن بدن با طب سوزنی,مواد غذایی …

آبسه دندان چیست

آبسه دندان چیست

آبسه دندان چیست آبسه دندان یک بیماری است که اکثر افراد با آن مواجه شده اند در این مطلب به طور کلی با ان آشنا می شنویم

درمان و علت ریزش مو با ریشه سفید و سیاه چیست

درمان و علت ریزش مو با ریشه سفید و سیاه چیست

ریزش مو با ریشه ریزش مو با ریشه سفید ,درمان ریزش مو با ریشه سفید,ریزش مو با ریشه سیاه,ریزش مو با ریشه عصبی,ریزش مو با ریشه سفید,ریزش مو با ریشه,ریزش مو با …

راهها و روشهای کنترل عصبانیت

عصبانیت,بيماري عصبانیت,عصبانیت در بارداري,علائم عصبانیت,درمان عصبانیت,درمان عصبانیت با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان عصبانیت,عصبانیت را چگونه درمان کنيم,عصبانیت در کودکان,عصبانیت در بزرگسالان,عصبانیت در نوزادان,عصبانیت در بهار,عصبانیت در تابستان,عصبانیت در پاييز,عصبانیت در زمستان,آشنايي با عصبانیت,همه چيز در مورد عصبانیت,عصبانیت واگيردار است,عصبانیت و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان عصبانیت

راهها و روشهای کنترل عصبانیت

شاید یکی از دغدغه های بسیاری از افراد حفظ کنترل عصبانیت خود یا نزدیکان خود هنگام عصبانی شدن است.امیدواریم که با خواندن این مطلب این مشکل بهبود یابد

راهها و روشهای کنترل عصبانیت

براي اينکه بتوانيد عصبانيت خود را کنترل کنيد به اين 10 توصيه توجه کنيد.

بی اس ام اس :بعد از يک روز کاري سخت و پرمشغله و کلي سر و کله زدن با کارمندان و مشتريان ماشين خود را روشن مي‌کنيد تا به خانه برگرديد، اما ترافيک سنگين خيابان، آن‌قدر عصباني‌تان مي‌کند که مدام با دست روي فرمان ماشين مي‌کوبيد و فرياد مي‌زنيد. گاهي هم دست‌تان را روي بوق گذاشته و مي‌خواهيد هر طور که شده و از هر راهي از ترافيک فرار کنيد. تازه اين بخشي از داستان است. وقتي به خانه مي‌رسيد با کلي عصبانيت در را به هم مي‌کوبيد و بر سر همسر و فرزندتان هم داد مي‌زنيد. اما بدانيد که کنترل بد عصبانيت نه تنها موجب ناراحتي اطرافيان‌تان مي‌شود بلکه مي‌تواند سلامت شما و روابط کاري‌تان و ارتباطات‌تان را هم به خطر بيندازد.

1- ورزش کنيد.
مطمئن باشید که فعاليت جسمي به شما کمک مي‌کند که عصبانيت شما طول ‌مدت کوتاه‌تری داشته باشد. با افزايش توان جسمي قدرت غلبه شما بر عصبانيت بيشتر مي‌شود.

2- شروع به نوشتن کنيد.

سعی کنید کلماتي که موقع عصبانيت بيان مي‌کنيد را روي کاغذ بنويسيد و سعي کنيد ديگر هنگام مشاجره و عصبانيت آنها را تکرار نکنيد.

راهها و روشهای کنترل عصبانیت

3- يک لحظه تفکر کنيد.

بهتر است بدانید در مراحل شديد عصبانيت بهتر است از مواجهه با فردي که از دست او عصباني هستيد دور شويد و در مقابل او قرار نگيريد. به جاي اين چند لحظه به خود فرصت بدهيد تا آرام شده و در مورد روش‌هاي ابراز عصبانيت کمي فکر کنيد.

4- خشم‌تان را خالي نکنيد.

شک نکنید که اين يک باور غلط اجتماعي است که مي‌گويند بيرون ريختن غضب و خشم و عصبانيت هميشه بهترين راه احساس راحتي است. خالي کردن خود با فرياد و عصبانيت مي‌تواند باعث بروز مشکلات بيشتر شود به جاي اينکه آنها را حل کند. اين کار مي‌تواند روابط بين افراد را بدتر کرده و شيوه خوبي براي الگو بودن براي کودکان نيست.

راهها و روشهای کنترل عصبانیت

5 -حرف بزنيد به جاي داد زدن.
بهتر است در مورد چيزي که داريد مي‌گوييد کمي فکر کنيد و صدایتان را بلند نکنيد. در مورد چيزي که شما را عصباني کرده با آرامي توضيح دهيد. سعي کنيد قبل از اينکه پاسخ بدهيد به آنچه فرد مقابل‌تان هم مي‌گويد گوش کنيد.

راهها و روشهای کنترل عصبانیت

6- تنوع را فراموش نکنيد.

اگر مي‌بينيد که ترافيک و شلوغي خيابان‌ها شما را عصباني مي‌کند، از وسيله ديگري به غير از اتومبيل خود براي رفت و آمد استفاده کنيد يا اگر امکان دارد مکان شغل خود را نزديک محل زندگي‌تان انتخاب کنيد.

7-به فوايد و مضرات عصبانيت فکر کنيد.

بلافاصله بعد از اينکه عصبانيت‌تان فروکش کرد با خود فکر کنيد اين عصبانيت چه فوايدي براي من و فرد مقابل داشت؟ آسيب‌ها و اثرات منفي آن روي من و ديگري چه‌قدر بود؟ آيا مشکل را برطرف کرد؟

راهها و روشهای کنترل عصبانیت

8- از مهارت حل مشکل استفاده کنيد.

باهوش باشید و با خود فکر کنيد و راه‌حل‌هاي ديگري را به غير از عصبانيت براي حل مشکل پيدا کنيد.

9 -موقعيت را بپذيريد.

با این موضوع کنار بیایید برخي چيزها را نمي‌توان تغيير داد. گاهي بايد به جاي عصباني شدن وضعيت کنوني را پذيرفت و با آن سازگاري پيدا کرد. در اين صورت لازم است شيوه‌هاي مقابله با مشکلات را ياد گرفته و يا آنها سازگار شويد.

راهها و روشهای کنترل عصبانیت

10- به سلامت خود بينديشيد.

متاسفانه عصبانيت موجب افزايش هورمون استرس و عصبانيت در بدن شما مي‌شود که اين خود موجب افزايش فشار خود شما مي‌شود. پس بگذاريد با آرامش مشکلات برطرف شود، چرا که عصبانيت‌هاي طولاني مدت و شديد سلامت قلب شما را هم به خطر مي‌اندازد.

عصبانیت

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 19 مرداد 1395

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.