فروش گلوتار آلدهید

فروش گلوتار آلدهید

خرید و فروش گلوتار آلدهید به عنوان یکی از اصلی‌ترین نیازهای پتروشیمی ایران سال‌ها دچار مشکل بوده است. چرا که در قدم اول تولید کنندگان با این محصول آشنا نبودند. در گام …

دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب بدن انسان بیشتر از همه مواد غذایی و مایحتاج عمومی به آب نیاز دارد .و بیشتر وزن بدن هر موجود زنده ای را آب تشکیل داده است و دلیل …

چگونه در گوشی طراحی سایت با وردپرس انجام بدهیم؟

چگونه در گوشی طراحی سایت با وردپرس انجام بدهیم؟

چکیده : با اپلیکیشن WordPress در گوشی اندرویدی یا ios خود، بدون دانش کدنویسی، به راحتی یک سایت وردپرسی بسازید.   این روزها هر کاری از چک کردن ایمیل گرفته تا خرید و …

انواع ویزای کشور مجارستان

کشور مجارستان در مرکز اروپا قرار داشته و دارای نظام پرلمانی دموکراسی است. پایتخت این کشور، شهر بوداپست بوده و برای رفتن به آن افراد نیازمند دریافت ویزای شینگن هستند. متقاضیان برای سفر به مجارستان می توانند از انواع ویزای مجارستان استفاده کنند که شامل ویزای تحصیلی، درمانی، کار، ازدواج، توریستی، سرمایه گذاری و … می باشد. حتی اگر مدت زمان کمتری از 90 روز قصد اقامت در مجارستان را داشته باشید باز هم باید ویزای این کشور را دریافت کنید تا بدون مشکلات قانونی در مجارستان و سایر کشورهای حوزه شینگن سفر نمایید.

مدت زمان دریافت ویزای مجارستان

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای شینگن برای رفتن به مجارستان در شرایط عادی حدود 15 روز طول می کشد. البته این زمان ممکن است به دلایل گوناگون مانند شرایط خاص پرونده مسافر یا تعداد زیاد درخواست ویزا مجارستان تا 30 روز نیز ادامه داشته باشد. با توجه به این شرایط زمان رسیدگی سفارت مجارستان به درخواست ها ممکن است تا دو ماه نیز طول بکشد؛ بنابراین برای اینکه به موقع موفق به دریافت ویزا شوید بهتر است حداقل سه ماه قبل از تاریخ سفر به مجارستان اقدامات مربوط به اخذ ویزا مجارستان را انجام دهید.

انواع ویزای کشور مجارستان

برای ورود به خاک مجارستان چندین نوع ویزا وجود دارد که افراد با توجه به شرایط خود می توانند از طریق هر یک از این ویزاها به مجارستان سفر کنند. با توجه به هدف خود از سفر به کشور مجارستان می توان نوع خاصی از ویزا را درخواست داد.

1.ویزای تحصیلی : برای افرادی که برای گذراندن دوره های کوتاه مدت حداکثر تا 3 ماه قصد سفر به مجارستان را دارند؛ و یا متقاضیانی که با هدف ادامه تحصیل به صورت بلند مدت در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا می خواهند به کشور مجارستان مهاجرت کنند، اخذ ویزای تحصیلی نیاز است.

2.ویزای کاری مجارستان : متقاضیانی که با هدف یافتن کار قصد سفر به مجارستان را دارند در صورت واجد شرایط بودن و داشتن دعوتنامه از سوی کارفرما می توانند درخواست ویزای کار را به سفارت این کشور ارائه دهند.

3.ویزای ترانزیتی : با داشتن این نوع ویزا متقاضی اجازه اقامت در مجارستان را ندارد و فقط می تواند با استفاده از آن برای رفتن به کشور مقصد در منطقه شینگن از فرودگاه کشور مجارستان عبور کند

4.ویزای دیدار با خانواده و دوستان: در صورتی که فرد متقاضی از سوی دوستان و خانواده خود که در کشور مقصد اقامت دارند موفق به دریافت دعوتنامه شود می تواند این ویزا را دریافت کند. دعوتنامه باید از سوی اداره مهاجرت مجارستان از لحاظ اینکه فرستنده دعوتنامه تمکن مالی مورد نیاز را برای پوشش هزینه های اقامت متقاضی را دارد، تایید شود؛ آنگاه ویزای درخواست شده صادر می گردد.

5.ویزای توریستی : این نوع ویزا مخصوص افرادی است که به قصد گردش و به عنوان توریست و بازدید از دیدنی های مجارستان قصد سفر به مجارستان را دارند. ویزای توریستی از سوی سفارت مجارستان این امکان را فراهم می کند که یک فرد خارجی از سایر کشورها بتواند در کشور مقصد به مدت زمان معینی اقامت کند. بر اساس شرایط و دلایل مختلف سفر به مجارستان این نوع ویزا کاربردهای گوناگونی مثل گردشگری، بازدید از اقوام، شرکت در کنگره یا همایش، موارد درمانی یا تجاری خواهد داشت.

6.ویزای تجاری مجارستان : چنانچه متقاضی با هدف تجارت و سرمایه گذاری یا راه اندازی کسب و کار مشخصی قصد سفر به مجارستان داشته باشد باید اقدام به دریافت ویزای تجاری مجارستان نماید. این ویزا حداکثر 90 روز یا سه ماه اعتبار دارد و فرد متقاضی می تواند تا 90 روز در کشور مدنظر خود اقامت کند. داشتن دعوتنامه یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تجاری مجارستان است.

7.ویزای فرهنگی و ورزشی : این نوع ویزا برای سفرهای کوتاه مدت و موقتی مثلا شرکت در یک رویداد فرهنگی یا فعالیت ورزشی باید دریافت شود.

8.ویزای پزشکی مجارستان : برای انجام امورات پزشکی و درمانی فرد متقاضی نیاز به دریافت ویزای پزشکی دارد. برای درخواست دادن این نوع ویزا مدارک لازم جهت اثبات تامین هزینه درمان و مجوز از مرکز پزشکی که باید معالجه در آن انجام شود نیاز می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مجارستان

همان طور که گفتیم با توجه به هدف سفر به مجارستان نیاز به اخذ ویزای مخصوصی است. برای هر یک از این ویزاها باید مدارک و شرایط خاصی وجود داشته باشد. به طور کلی برای درخواست ویزای مجارستان باید مدارک زیر به سفارت این کشور ارائه شود:

 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
 • دو عکس به روز که باید با عکس گذرنامه متقاضی یکی باشد.
 • گذرنامه و کپی صفحات آن به طوری که گذرنامه باید حداقل ۳ ماه پس از تاریخ بازگشت از کشور مقصد اعتبار داشته و دارای حداقل دو صفحه خالی باشد.
 • کپی رزرو بلیت برگشت متقاضی
 • تأیید بیمه ویزای مسافرتی به مبلغ معین در مجارستان
 • برنامه و هدف سفر برای رفتن به مجارستان
 • اثبات وضعیت مدنی متقاضی شامل گواهی ازدواج، شناسنامه فرزندان، گواهی فوت همسر و کارت جیره در صورت وجود
 • تمکن مالی جهت اثبات امکانات مالی کافی برای مدت اقامت در مجارستان

مدارک لازم برای اخذ ویزای مجارستان درصورت اشتغال

 • قرارداد استخدام
 • صورتحساب جاری بانک در ۶ ماه اخیر
 • گواهی‌ عدم اعتراض از طرف کارفرما
 • فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR) یا گواهی مالیات بر درآمد کسر شده در منبع حقوق

مدارک لازم برای اخذ ویزای مجارستان درصورت داشتن مشاغل آزاد

 • کپی مجوز کسب و کار متقاضی
 • صورت حساب بانکی شرکت در ۶ ماه اخیر
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR)

مدارک لازم برای اخذ ویزای مجارستان درصورت بازنشستگی

 • صورتحساب ۶ ماه آخر بازنشستگی
 • درآمد منظم ناشی از اثبات دارایی در ۶ ماه اخیر در صورت وجود

ریجکتی ویزای مجارستان و دلایل آن 

در بیشتر موارد که ویزای مجارستان ریجکت می شود سفرهای انفرادی است؛ بنابراین برای جلوگیری از این مکشل بهتر است درخواست ویزای سفر به مجارستان را به صورت گروهی انجام دهید. همچنین داشتن سوء سابقه کیفری از دیگر عوامل ریجکت ویزای مجارستان است که جهت تامین امنیت کشور مقصد انجام می گیرد. علاوه بر این دو عامل، ارائه مدارک جعلی می تواند منجر به رد ویزای مجارستان شود.

جمع بندی

مجارستان در اروپای شرقی با مساحت 93030 کیلومتر مربع واقع شده و با هیچ یک از آب های آزاد دنیا احاطه نشده است. این کشور از سمت شمال به اسلواکی، از شمال شرقی به اکراین، از شرق و جنوب شرقی به رومانی، از جنوب به جمهوری یوگسلاوی و کرواسی و از غرب به اسلوانی و اتریش محدود می شود. به دلیل وجود جاذبه های توریستی فراوان طبیعی در کشور مجارستان سالانه تعداد زیادی گردشگر را به سوی خود جذب می کند.

 

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 27 مرداد 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.