باید ها و نباید های میکروبلیدینگ در آرایشگاه زنانه که باید حتما توجه کنید

باید ها و نباید های میکروبلیدینگ در آرایشگاه زنانه که باید حتما توجه کنید

این روزها میکروبلیدینگ یا آرایش نیمه دائمی ابروها،  طرفداران زیادی بین افراد در سنین مختلف پیدا کرده است. مراقبت‌ های بعد از میکروبلیدینگ مرحله‌ای بسیار حساس در ترمیم ابرو است که افراد باید …

8 نکته کاربردی در هنر کیک پزی برای افراد مبتدی

8 نکته کاربردی در هنر کیک پزی برای افراد مبتدی

8 نکته کاربردی در هنر کیک پزی برای افراد مبتدی پخت شیرینی، کیک و نان در خانه حس و حال خاص خودش را دارد؛ اگر به این کارها علاقه داشته باشید، قطعا …

نکات مهم در طراحی سایت و تبلیغات گوگل جهت بازاریابی بهتر

نکات مهم در طراحی سایت و تبلیغات گوگل جهت بازاریابی بهتر

نکات مهم در طراحی سایت و تبلیغات گوگل جهت بازاریابی بهتر طراحی سایت با نرم افزارهای مختلفی انجام می شود که هر کدام کارایی ها و ویژگی های منحصر به فردی دارند. …

ترکیه مقصد اول مهاجرت برای ایرانیان

این جمله مصداق یک حقیقت است که بسیاری از مردم ایران و البته کل جهان آرزوی مهاجرت را در سر میپرورانند. در چند سال اخیر نیز ترکیه مقصد اول مهاجرت برای ایرانیان محسوب شده است زیرا با توجه به شرایط بد اقتصادی و سیاسی در ایران، چاره کار مهاجرت بوده است. با این وجود، بسیاری دیگر از افراد به این هدف نمی رسند زیرا دشواری های زیادی را تحمل می کنند.

کشورهای اروپایی و آمریکایی همواره شرایط سختی را برای مهاجران در نظر گرفته اند و کمتر کسی می تواند مستقیما به این کشورها مهاجرت کند. از این رو، یکی از بهترین روش های مهاجرت به اروپا و آمریکا اقدام از طریق ترکیه است. پس ایرانیانی که به ترکیه سفر کرده اند و مقیم هستند به راحتی می توانند به اروپا و آمریکا مهاجرت کنند. اما چرا ترکیه؟ چرا ترکیه مقصد اول مهاجرت برای ایرانیان است؟ اگر این سوال برای شما نیز پیش آمده، پیشنهاد می دهیم با ادامه این مقاله ما را همراهی کنید و جواب سوال خود را دریابید.

روش های مهاجرت به ترکیه

برای مهاجرت به ترکیه همانند سایر کشورهای خارجی، شما می توانید از طرق مختلفی اقدام نمایید که رایج ترین آن ها به شرح زیر است:

 • از طریق کار
 • تحصیل
 • ازدواج
 • پناهندگی
 • سرمایه گذاری

ترکیه مقصد اول مهاجرت ایرانیان است زیرا با توجه به مواردی که در فوق اشاره کردیم، کار و تحصیل در این کشور برای ایرانیان در راس اولویت ها قرار دارد.

تحصیل در ترکیه از هزینه های کمتری برخوردار است زیرا براساس آمار، 54 هزار دانشجوی خارجی در این کشور تحصیل می کنند. این کشور دانشگاه های تراز اول و مهمی را چون: دانشگاه آیدین استانبول، دانشگاه گلیشیم ترکیه، دانشگاه بیکنت، دانشگاه باهچه شهیر، دانشگاه مدیپل، دانشگاه ینی یوزییل و دانشگاه ایستینیه و… در خود گنجانده است که مطابق با تائیدیه اروپا است. شما می توانید با کمترین هزینه تمامی دوره های تحصیلی اعم از:

 • دوره های کارشناسی
 • دوره های کارشناسی ارشد
 • دوره های فنی
 • دوره های دکترا
 • دوره های کوتاه مدت
 • برنامه تبادل دانشجوی اراسموس

را به راحتی بگذرانید و مدرکی مطابق با تائیدیه اروپا و آمریکا دریافت کنید.

مهاجرت از طریق کار نیز طرفدران خود را دارد. زیرا قبل از مهاجرت نیاز به کار در تمامی مهاجران دیده می شود. برای کار در این کشور شما باید اجازه کار را اخذ کنید . با این وجود شما می توانید به دلیل سرمایه گذاری ترکیه را مقصد اول مهاجرتی خود قرار دهید. ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید ملک، خرید سهام و … بهترین و آسان ترین راه های مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری می باشند.

به طور کلی باید گفت که ترکیه مقصد اول مهاجرت ایرانیان می باشد زیرا این کشور از لحاظ آب و هوایی، در سطح و کیفیت خوب واز لحاظ اقتصادی و امنیت در سطح متوسط قرار دارد. حال با وجود نزدیکی ترکیه به ایران بسیاری از افراد این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند تا سکوی پرتابی باشد برای مهاجرت به کشورهای تراز اول.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارند باید با زبان استانبولی نسبتا آشنایی داشته باشند یا اگر قصد تحصیل در دانشگاه ترک زبان را دارند باید مدرک زبان ترکی را قبل از درخواست ادامه تحصیل دریافت کرده باشند.

جمع بندی

با خواندن این مطلب از رایج ترین راه های مهاجرت به ترکیه مطلع شدید و دانستید که ترکیه مقصد اول مهاجرت ایرانیان است زیرا:

 • ایران و ترکیه روابط خوبی با یکدیگر دارند
 • ورود به این کشور نیازمند ویزا نیست
 • اشتراکات دینی و فرهنگی فراوان است.
 • اعتدال آب و هوایی دارد.
 • امکانات تحصیلی در بهترین دانشگاه ها و کالج ها فراهم است.
 • دسترسی بین ایران و ترکیه راحت است و شما می توانید در طی چند ساعت به کشور بازگردید.

برای دریافت مشاوره رایگاه در مورد مهاجرت به ترکه با مشاوران موئسسه یوس مگ (https://yosmag.com) در ارتباط باشید.

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 21 آذر 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.