خاکشیر و یبوست

از خاکشیر بیشتر بدانید خاکشیر مخلوط 2 قاشق غذاخوری خاکشیر با عرق شاه‌تره، عرق کاسنی ترکیب خوبی برای درمان جوش‌های صورت است.خاکشیر برای استفاده از این مخلوط کافی است یک استکان از …

خواص سیب زمینی برای پوست

خواص سیب زمینی را بشناسید سیب زمینی سرشار از بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین آ) است که وقتی پخته می‌شود به آسانی جذب می‌شود. مهم‌ترین ماده اصلی موجود در سیب زمینی نشاسته‌ است که …

علائم اولیه سرطان پوست

درباره سرطان پوست چقدر می دانید سرطان پوست (به انگلیسی: Skin cancer) سرطانی است که از پوست ناشی می‌شود.سرطان پوست این دسته سرطان‌ها به دلیل رشد غیرعادی سلول‌ها که توانایی حمله یا …

از خواص تره بیشتر بدانید

اسم من ((تره )) است !
تره املاح معدنى ، کلسیم و آهن به وفور در من موجود است .
رنگ چهره را باز مى کنم .

ترهفارسى من گندنا مى باشد، ولى اکنون بیشتر به من تره و سبزى تره مى گویند. اهالى گیلان مرا ((کوار)) مى نامند.

‫تره , خواص تره , تره چیست , مضرات تره

از خواص تره بیشتر بدانید

ترهیک نوع شیرین و مفید من در کردستان به عمل مى آید که به زبان محلى ((کیلافه )) نام دارد. اقسام وحشى من باریک و تند بوده ، و کوچوک نامیده مى شود. و دو برادر دارم یکى به نام والک و دیگرى به نام تره پیاز که به آنتره فرنگى هم مى گویند. عربى من کراث و کراث البقل است . ترهمن از خانواده ى پیاز بوده و مانند آن سودمند مى باشم ،تره ولى بوى من از آن کمتر است ، و کسى که مرا خرد کند مجبور به ریختن اشک نیست .

از خواص تره بیشتر بدانید

ترهادرار را زیاد مى کنم – خلطآور بوده و سینه را نرم مى نمایم و براى از بین بردن ذرات و رسوبات زرد رنگ از ادرار مبتلایان به رماتیسم تجویز شده ام . جوشانده ى من براى باز شدن صدا و درمان زکام – سرفه – لارنژیت و برونشیت و بطور کلى در التهابات دستگاه تنفس و رمهاى آن به کار مى رود! اگر مرا له کنید وتره بر محل نیش زنبور و زنبور عسل بگذارید، درد آنرا تسکین مى دهم – تره من سرشار از ویتامین ث و املاح معدنى ، مثل کلسیم و ترهآهن مى باشم و مقدار این ویتامین و املاح در من خیلى بیشتر از مقدار آن ها در تره فرنگى است تره. به حد کافى منیزى هم دارم و به همین جهت از سرطان جلوگیرى مى کنم .

از خواص تره بیشتر بدانید

‫تره , خواص تره , تره چیست , مضرات تره

از خواص تره بیشتر بدانید

ترهدرمان تمامی عفونت ها،ترهاز جمله سبزی های معروف و خوردنی است كه ساقه ندارد و بركهای آن دراز و تا خورده است و ترهبه نام«گندزدا» نیز خوانده می شود.

ـ تره ناراحتی طحال را برطرف می كند.

ـ تره از نظر خواص غذا و شفا و درمان شبیه سیر وپیاز است، ولی طعم و بوی آن ملایم تر از آْنهاست و دهان را خوشبو می كند.

از خواص تره بیشتر بدانید

ـ تره از سبزی های مدر(ادرار آور) است و لذا خوردن سوپ یا شربت تره و یا جوشانده 4 گرم تخم تره در یك لیتر آب برای حبس البول، آب آوردن بافت ها، دفع سنگ كلیه و تسكین قولنج مفید است.

‫تره , خواص تره , تره چیست , مضرات تره

از خواص تره بیشتر بدانید

ـ خوردن تره كه در سكه پرورده شده باشد، برای دفع سنگ كیسه صفرا وتورم طحال مفید است.

ـتره پخته و نیم گرم را چنانچه در محل بوا سیر قرار دهند اثر شفا بخش دارد، همچنین خوردن 15 گرم آب تره خام، خونریزی بوا سیر را قطع می كند.

در هر کدام از این علت‌ها چند مورد ترکیب را در منابع طب سنتی برای رفع هموروئید یا بواسیر می‌تواند ترهمفید واقع شود، که به صورت اسم کلی صفوف مقوی که ترکیبی از مواد لعاب دار است. همچنین، استفاده از تخم بارهنگ، روزی چند بار که لعاب می‌دهد و استفاده از دم‌کرده ای از گل ختمی 10 گرم، ریشه ختمی 15 تا 20 گرم، گل پنیرک 10 گرم. جوشانیده شود، بعد لعاب می‌دهند و لعاب آن را گرفته شود و تره با یک قاشق چایخوری صمغ عربی (صمغ درخت) و همچنین با یک قاشق چای خوری و کتیرای خوراکی یا گون مخلوط و یک چیز ژله ای مانند درست شود تره که برای اصلاح و پانسمان و ترمیم و بند آوردن خون اثر دارد.

از خواص تره بیشتر بدانید

ترهبه این ترکیب گلی را به نام گل ارمنی که آن را تفت می‌دهند که بخاراتی از آن خارج می شود صورتش را عوض می‌کنند استحاله می‌دهند و ترهچند بار در گلاب می‌خیسانند تا لطافت به دست بیاورد و باز تفت می‌دهندتره و این را یک قاشق مُربا خوری یک مقداری کمتر به این اضافه می‌کنند. هر روز دو بار از این ترکیب استفاده شود.

تره

آخرین بروز رسانی در : جمعه 9 مهر 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.