نکات مهم و اساسی در مورد محافظت از دیوارهای بیرونی ساختمان

نکات مهم و اساسی در مورد محافظت از دیوارهای بیرونی ساختمان

نکات مهم و اساسی در مورد محافظت از دیوارهای بیرونی ساختمان چکیده : چرا دیوار های بیرونی ساختمان دارد فرو میریزد؟ چرا سنگ و آجر در نما شوره می زنند؟   چرا دیوارها …

صفرتا صد جراحی گوش در راز جراحی

صفرتا صد جراحی گوش در راز جراحی

با وارد شدن در سایت راز جراحی میتوانید تمامی موارد در مورد جراحی های زیبایی و درمانی و… را بدانید و با دید بازتر به سمت جراحی مد نظر خودتون برید و جراح خودتون …

افزایش قیمت هارد های HDD علت گران شدن تجهیزات مداربسته

افزایش قیمت هارد های HDD علت گران شدن تجهیزات مداربسته

اگر این روزها به بازار IT یا فروشگاه های لوازم و تجهیزات کامپیوتر، دوربین مداربسته و شبکه سر زده باشید، حتماً متوجه افزایش قیمت هارد های HDD و SSD و نایاب شدن …

تولید محتوای ویدیویی چرا بهتر از محتوای متنی است؟

مقدمه

استفاده از محتوای ویدیویی امروزه بسیار مرسوم شده است. بسیاری از کسب و کارها برای این که دست به معرفی خود بزنند از آن استفاده می کنند. یک ویدئو که مناسب تولید شده باشد کسب و کار را توسعه می دهد و سودهای کلانی را راهی جیب صاحبان آن می کند.

زمانی که هنوز اینترنت وجود نداشت و یا هنوز اینقدر گسترده نشده بود محتوای متنی بسیار مورد استفاده قرار می گرفت. این سبک از محتوا سوای از هزینه ای که داشت به محیط زیست هم آسیب می رساند. به علت خسته کننده بودن بسیاری از مخاطبان، رغبت نمی کردند آن را تا انتها بخوانند.

شرکت ها برای تولید محتوای ویدیویی به آژانس های تولید محتوا مراجعه می کنند. آژانس، تحقیقات دقیقی را در مورد رقبای شرکت به دست می آورد و سپس با توجه به آن اطلاعات دست به تولید تیزر ویدئویی می زند. اگر اطلاعات کامل نباشد تیزر نمی تواند زیاد موثر عمل کند و مخاطبین جدید را جذب کند.

محتوای ویدیویی نسبت به محتوای متنی، برتری هایی دارد به همین علت توانسته است جایش را در دنیای تبلیغات اشغال کند و آن را تقریبا از کار باز نشسته کند. در این مقاله قرار است دلایلی که سبب شده تا محتوای ویدیویی برتر از محتوای متنی باشد را برای آشنایی شما مخاطب گرامی نام برده و مختصر شرح دهیم.

 

محتوای ویدئویی چیست؟

نوعی ویدئو است که توسط آژانس تولید محتوا برای معرفی کالاها و خدمات شرکت ها تولید می شود. معمولا آن را کوتاه و جذاب می سازند تا بتواند به خوبی مخاطب را درگیر کند و تاثیرش را بر میزان فروش و درآمد شرکت بگذارد.

 

محتوای متنی چیست؟

نوعی محتوا است که به علت معایبی که دارد امروزه از آن زیاد استفاده نمی شود. این سبک از محتوا بر روی کاغذ چاپ می شد و به دست مخاطبان داده می شد. معمولا تعداد کمی آن را می خواندند و میزان اثر گذاری پایینی داشت. برای همین امروزه دیگر از آن جز در قالب سایت ها استفاده چندانی نمی شود.

 

چند نوع محتوای ویدئویی داریم؟

محتواهای ویدیویی انواعی دارند که هر کدام برای کاری مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه برای آشنایی شما خواننده گرامی آنها را نام برده و مختصری توضیح می دهیم.

محتوای ویدئویی معرفی کننده:

نوعی ویدئو است که از آن برای معرفی بخش هایی از یک شرکت یا محصولاتش بهره برده می شود. این ویدئوها معمولا با دوربین به طور کاملا جذاب تهیه می شوند تا بتوانند بیننده را با خود همراه کنند و شرکت را به اهدافی که در سر دارد، برساند.

محتوای ویدئویی آموزشی:

سبکی از ویدئو است که معمولا برای آموزش دادن موضوع خاصی ساخته می شود. این مدل از ویدئو در همایش ها و کنفرانس ها بسیار کاربرد دارد. در این جور جاها زمان محدود است و باید قبل از شروع سخنرانی ذهن مخاطبان را نسبت به موضوعی که قرار است در موردش بحث شود آگاه کرد. اینجاست که این سبک از ویدیو به کار برگزار کنندگان همایش می آید و دستشان را می گیرد.

محتوای ویدیویی تعاملی:

نوعی محتوای ویدیویی کوتاه است که مخاطب را با خود همراه می کند. بسیار شبیه به محتوای تلویزیونی به نظر می رسد، ولی با آن تفاوت دارد. در این شیوه محتوا بر اساس داستانی که برای آن نوشته شده است پیش می رود و مخاطب را حسابی درگیر می کند و در انتهای ویدیو پیام را به طور هنرمندانه ای به او انتقال می دهد تا بیشترین تاثیر ممکن را داشته باشد.

 

دلایل برتری محتوای ویدیویی بر محتوای متنی

محتوای ویدیویی بسیار مورد توجه است و توسط شرکت های تجاری برای معارفه محصولات و خدمات مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل این توجه به علت برتری هایی است که این سبک از ویدیو نسبت به محتوای متنی دارد. در ادامه این دلایل را برای آشنا شدن شما خواننده عزیز و گرامی نام برده و مختصری شرح می دهیم.

محیط زیست را تخریب نمی کند:

یکی از بزرگ ترین دلایلی که تیزر تبلیغاتی را نسبت به محتوای متنی محبوب کرده است سالم بودنش می باشد. در گذشته تبلیغ متنی به صورت تراکت کاغذی بود و سالانه میلیون ها درخت را به نابودی می کشاند. قطع شدن درختان برای تولید کاغذ باعث شد تا آب و هوای زمین تغییر کند.

به محض این که علم پیشرفت کرد و اینترنت به وجود آمد، شرکت ها به استفاده از تبلیغ ویدیویی روی آوردند تا دیگر بیشتر از این محیط زیست تخریب نشود و کره زمین برای نسل های آینده حفظ شود. برای تولید تیزر ویدیویی شرکت ها به آژانس های تولید محتوایی مراجعه می کنند تا به بقای هر چه بیشتر حیات در این سیاره کمک کرده باشند.

 

مخاطب را خسته نمی کند:

تیزرهای تبلیغاتی ویدیویی مانند موشن گرافیک، دارای جذابیت بالایی هستند و مخاطبان را به سمت خود می کشانند. عامل جذابیت کمک می کند تا مخاطب در زمان دیدن این ویدیوها احساس خستگی نکند. همین نکته سبب می شود تا انتها آن را همراهی کند و پیام تیزر را به خوبی دریافت کند.

محتوای متنی بر خلاف ویدیویی خواندنش کسل کننده است و حوصله می خواهد. بیشتر افراد در مواجهه با چنین تبلیغی فقط یک نگاه سریع به آن انداخته و برگه را به گوشه ای پرت می کنند. همین نکته نشان می دهد که محتوای متنی دیگر مثل گذشته مورد توجه مخاطب عصر مدرنیته نیست.

 

مخاطب آن را تا انتها همراه می کند:

یکی از بزرگ ترین اهدافی که هر نوع تبلیغی دارد این است که بتواند مخاطب را با خود همراه کند. محتوای ویدیویی به علت چشم گیر بودن و تکنیک هایی که توسط آژانس های محتوایی بر روی آنها به کار می رود مخاطب را به خوبی با خود همراه می کند. همراه شدن مخاطب با محتوای ویدیویی به دیده شدنش کمک می کند و احتمال استفاده از خدماتی که معرفی می شود را بالا می برد.

محتوای متنی بسیار خشک بوده و جذابیتی با خود ندارد، همین نکته سبب می شود تا مخاطب رغبت نکند آن را همراهی کند. همراهی نکردن و نخواندن مخاطبان تبلیغ متنی باعث می شود تا فقط هزینه بر روی دست شرکت ها بگذارد و آنها را به اهدافشان نرساند.

 

پیام را بهتر انتقال می دهد:

انتقال پیام یکی از مهم ترین چیزهایی است که هر نوع تبلیغاتی دنبال می کند. محتوای ویدیویی به علت کوتاهی و جذابیتی که دارد معمولا مخاطب را با خود همراه می کند. اگر این سبک از تبلیغ به خوبی توسط آژانس تولید محتوا درست شود، پیام را انتقال داده و باعث می شود تا شرکت ها از مواهب آن بهره مند شوند.

پیام های متنی بسیار خشک هستند و به سختی می توانند مخاطبان را با خود همراه کنند. همراه نشدن مخاطب و مطالعه نکردن آنها باعث می شود انتقال پیام به مخاطبان با سختی همراه باشد. مخاطبان ترجیح می دهند به جای خواندن یک متن خسته کننده، بنشینند و یک ویدیوی جذاب را ببینند تا اطلاعات لازم کسب شود.

 

در زمان مخاطب صرفه جویی می کند:

در دنیای مدرن وقت طلاست و مخاطبان دوست دارند از آن بهینه استفاده کنند. مخاطبان ترجیح می دهند در کم ترین زمان ممکن در مورد یک موضوع کسب اطلاع کنند. ویدئوهای تبلیغاتی بسیار کوتاه هستند و در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاعات را به مخاطب می دهند. به همین دلیل بسیار مورد توجه شرکت ها قرار گرفته و برای تبلیغ خود ترجیح می دهند از آن استفاده کنند.

مطالعه کردن تبلیغات کاغذی یا همان متنی به علت زمان بر بودن، نیاز به حوصله دارد. امروزه به همین دلایل کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. مخاطب دنیای امروز ترجیحش این است که برای به دست آوردن اطلاعات به جای خواندن یک متن خسته کننده بنشیند و یک ویدئوی جذاب را تماشا کند.

 

اعتماد مخاطبان را بهتر جلب می کند:

در تجارت الکترونیک اعتماد مسئله ای است که به سختی به دست می آید. معمولا شرکت ها برای این که بتوانند اعتماد مشتریان خود را جلب کنند به سراغ تولید تبلیغات ویدئویی می روند. تبلیغ ویدئویی سوای از جذاب بودن و دیده شدنش توسط مخاطبان بر روی موتورهای جستجو هم تاثیر می گذارد.

موتورهای جستجو هر سایتی که از ویدئوهای اورجینال استفاده کند را در نتایج سرچ کاربران اولویت داده و در صفحه اول به نمایش در می آورند. همین نکته نشان می دهد که ویدئو چه تاثیر عمیقی بر روی اعتماد گرفتن از گوگل دارد. شرکت ها نباید از داشتن یک ویدئوی خوب غافل شوند. یک تیزر خوب آنها را به اهدافشان می رساند.

 

نتیجه گیری

همان طور که از مقاله بالا خواندید و متوجه شدید، محتوای ویدیویی بی دلیل محبوب نشده است. به دلیل برتری هایی که نسبت به محتوای متنی دارد استفاده از آن امروزه بسیار زیاد است. ویدئو جذابیت بالاتری دارد و مخاطب ترجیح می دهد به جای خواندن بنشیند و تماشا کند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانتو(resanato.com) در امر تولید محتوای ویدیویی بسیار فعال است. این سبک ویدیوها را با بالاترین کیفیت برای شما تولید می کند. شما صاحبان تجارت می توانید با ثبت سفارش موشن گرافیک یا تیزر رئال یک گام به سمت بیشتر دیده شدن بردارید. برای این که اطلاعات لازم را در زمینه کیفیت و قیمت به دست بیاورید با واحد روابط عمومی ما تماس بگیرید تا همکارانمان به شما کمک کنند.

 

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.