کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی تجهیزات و سیستمهای حوزه نظامی شرایط عملکرد خاصی دارد و حفاظت از آنها در مقابل خطاهای الکتریکی، اهمیت فراوانی دارد. برخی از این شرایط …

کدام کیف مردانه برای کدام موقعیت مناسب است؟

کدام کیف مردانه برای کدام موقعیت مناسب است؟

کدام کیف مردانه برای کدام موقعیت مناسب است؟ انتخاب کیف مردانه یکی از ضروریات خریدهای آقایان است؛ البته اگر دوست داشته باشند استایلشان شیک و متفاوت باشد. در این مقاله با انواع …

مهم ترین اشتباهات چاپی

مهم ترین اشتباهات چاپی

برای بهترین کیفیت و بالاترین سطح وضوح تصویر موارد زیادی دخیل هستند. اولین و مهمترین آن ماشین چاپ است. دومین مورد تونر و رنگ مورد استفاده در ماشین چاپ است . و …

توکن سوزی چگونه اتفاق می افتد؟

How does token burning work and what are the advantages? - Coin Rivet

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که اخبار ارزهای دیجیتال را هر روز دنبال می کنید احتمالا نام توکن سوزی را شنیده اید.

همانطور که در بازارهای مالی جامعه، پول های کاغذی بنا بر تقاضای مردم عرضه می شود و ارزش پیدا می کند، مقدار عرضه ارزهای دیجیتال هم به منظور حفظ ارزش آن ها به شدت کنترل می شود.

توکن سوزی یکی از راهکارهایی است که برای کنترل مقدار عرضه ارزهای دیجیتال به کار می رود. قطعا با توجه افزایش قیمت اتریوم، بیت کوین و سایر ارزهای رایج، این امر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

در این مطلب با ما همراه باشید تا همه چیز در مورد بیت کوین و توکن سوزی را برای تان به طور کامل توضیح دهیم.

توکن یا کوین؛ مسئله این است!

احتمالا اولین سوالی که در این زمینه برای تان ایجاد می شود تفاوت کوین با توکن است. قبل از توضیح توکن سوزی بهتر است با تفاوت های آن ها بیشتر آشنا شوید.

کوین ها دسته ای از ارزهای دیجیتال هستند که همانند پول عادی برای مصارف مختلفی مانند خرید و فروش، تراکنش های مالی یا انتقالات استفاده می شوند. کریپتو کارنسی هایی مانند بیت کوین، اتریوم و لایت کوین که از رایج ترین ارزهای دیجیتالی هستند، دارای بلاک چین های اختصاصی و مخصوص خودشان هستند.

این ارزها در بستری آنلاین جریان دارند که هدف آن ها استفاده از پول ها و مبادلات فیزیکی نمی باشد، بلکه همانطور که از نام شان پیداست ارزهایی دیجیتالی هستند.

برای برخی این نوع ارزها نیز کوین سوزی وجود دارد و در صورت پشتیبانی شبکه قادر به انجام این فرایند خواهید بود.

اما توکن چیست؟

مهم ترین تفاوت توکن ها با کوین ها در این است که دارای بلاک چین های اختصاصی نیستند و سازنده آن ها قادر است که تعداد توکن های موجود و حتی محل فرستادن آن ها را هم تعیین کند.

What is token burning? - Bitnovo Blog

توکن سوزی چیست و چگونه اتفاق می افتد؟

توکن سوزی در واقع به معنی حذف کردن همیشگی توکن ها یا کوین های موجود در شبکه یک ارز دیجیتالی است. شما از طریق این روش می توانید میزان عرضه در بازار مالی مورد نظر را کاهش دهید.

لازم به ذکر است که توکن یا کوین سوزی برای بیشتر ارزهای دیجیتال ممکن و قابل انجام است.

روند توکن سوزی

توکن سوزی با استفاده از رویکردی به نام pob یا الگوریتم proof of burn انجام می شود.در واقع این الگوریتم همان چیزی است که صحت و مورد تایید بودن نود های یک شبکه را تعیین می کند و از طریق بررسی سیستم بلاک چین مطمئن می شود که همه آن ها پایگاهی معبتر و و دارای ارزش هستند.

این ویژگی به ماینرها یا استخراج کننده ها اجازه می دهد تا بتوانند به صورت مجازی کوین یا توکن سوزی را انجام دهند وآن ها را به طور دائمی از شبکه حذف کنند.

Token Burning: Reasons Why Burning Tokens Is Important

هدف توکن سوزی

احتمالا از خودتان می پرسید که توکن سوزی و کاهش عرضه چه تاثیری در بازار مالی یک توکن یا کوین خواهد داشت.

همانطور که در بازاری مثل طلا میزان، ارزش و قیمت به میزان و تعادل میان تقاضا و عرضه بستگی دارد، توکن ها هم این چنین عمل می کنند. وقتی میزان عرضه در شبکه بالاتر از میزان تقاضا برای آن ارز باشد، قیمت و ارزش آن به شدت افت می کند تا زمانی که میزان عرضه و تقاضا دوباره به حد مطلوبی برسد.

توکن سوزی دقیقا برای همین هدف استفاده می شود تا بتواند با کاهش عرضه کریپتوکارنسی ها، آن ها را در بازار های ارز دیجیتالی با ارزش تر کند.

یکی از معروف ترین ومحبوب ترین ارزهای دیجیتالی که همچنان صدرنشین بازار های مالی است بیت کوین می باشد. اگر شما هم از طرفداران آن هستید لازم است تا همه چیز در مورد بیت کوین و افزایش ارزش آن را بدانید.

What is token burning and how does the crypto space benefit from it?

شناخت برخی ارزهای رایج و توکن یا کوین سوزی آن ها

بیت کوین

بیت کوین یکی از رمز ارزهایی است که برای اولین بار در سال 2008 توسط شخصی به اسم ساتوشی ناکاموتو روانه بازار کریپتوکارنسی ها شد و توانست با هدف کنار گذاشتن نظام های مالی متمرکز، به سرعت به رقیب خوبی برای پول های کاغذی تبدیل شود.

سازنده این ارز همچنان ناشناس است و دلیل این هویت مخفی احتمالا چیزی جز حفظ امنیت نمی باشد.

در این سیستم غیر متمرکز مردم توانایی دارند که کنترل اموال و دارایی شان را به طور کامل در دست داشته باشند و در این راه لازم نباشد که برای خدماتی از قبیل تراکنش یا نقل و انتقالات به شخص ثالثی مثل بانک ها نیازداشته باشند.

بیت کوین از فناوری بلاک چین استفاده می کند و این فناوری به کاربران شبکه اجازه می دهد که تراکنش ها و نقل و انتقالات را به طور کامل پیگیری کنند تا مشکلی در این راستا برای شان به وجود نیاید.

جالب است بدانید که بیت کوین همانند اکثر رمز ارزهای دیگر، وابسته به هیچ نهاد دولتی یا سازمان مالی نیست و همین امر یکی از دلایلی است که آن را به محبوب ترین ارز دیجیتالی برای انجام معاملات تبدیل کرده است.

همانطور که شنیده اید، ارزش این رمز ارز به شدت بالاست و قیمت آن در بازار های مالی همچنان روند صعودی و روز افزون دارد.

اگر احساس می کنید که برای فراگیری همه چیز در مورد بیت کوین به زمان و اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید آن را به صورت روزانه در بازار چک کنید و نوسانات دقیق آن را به طور کامل بررسی کنید تا بتوانید برای سرمایه گذاری اصولی از این اطلاعات استفاده کنید.

Cryptonomics: Token Burn Explained

توکن سوزی بیت کوین

جالب است بدانید که بیت کوین قابلیت کوین سوزی ندارد و شما قادر نیستید تا به عنوان یک ماینر یا استخراج کننده از این روش استفاده کنید و بیت کوین بسوزانید.

اما فرآیند دیگری در این شبکه وجود دارد که هاوینگ نامیده می شود و از جنبه های متفاوتی، همتای کوین سوزی محسوب می شود.

طبق این فرایند دستمزد استخراج کننده ها یا ماینرهای بیت کوین، هر چهار سال یکبار نصف می شود، در نتیجه استخراج و عرضه آن در شبکه کاهش می یابد و بازار کنترل می شود تا تعادل و ارزش آن حفظ شود.

حال که همه چیز درمورد بیت کوین و توکن سوزی اش را فرا گرفتید، نوبت به ارز دیگری می رسد!

اتریوم دومین صدرنشین جدول!

افزایش قیمت اتریوم در روزهای اخیر احتمالا کنجکاوی شما را برای شناختن آن بر انگیخته است.

اتریوم از دسته ارزهای دیجیتالی است که در بازارهای مالی تازه کار و نو پا محسوب می شود اما به اندازه کافی محبوب شده است تا بتواند در بالای جدول ارزهای دیجیتالی حاضر باشد.

30 جولای 2015 روزی بود که اتریوم توسط پشتیبان 23 ساله اش وارد میدان کریپتوکارنسی ها شد. ویتالیک بوترین شخصی بود که این ارز را به عنوان یک کریپتو کارنسی جدید معرفی کرد و در مدت کوتاهی قیمت اتریوم و ارزش آن روند صعودی به خودش گرفت و طرفداران زیادی پیدا کرد.

همانطور که گفتیم بیت کوین از فناوری بلاک چین استفاده می کند تا تراکنش ها را رد گیری کند و به کاربران اجازه دهد تا از صحت تراکنش ها مطمئن شوند.

باید بدانید که اتریوم هم دارای فناوری بلاک چین است است اما این ارز دیجیتال از این فناوری برای اهداف کد نویسی و برنامه نویسی هایی با رویکرد غیر متمرکز استفاده می کند.

از مزایای این ارز میتوان به غیر قابل تغییر بودن داده های موجود در شبکه آن اشاره کرد، به طوری که هیچ شخص سومی قادر نیست تا در شبکه تغییری ایجاد کند یا آن را کنترل کند.

علاوه بر آن اتریوم شبکه های غیر قابل نفوذی دارد که توسط هیچ نهاد یا سازمانی کنترل نمی شوند. همین ویژگی ها باعث افزایش قیمت اتریوم و ارزش نهایی آن در بین کریپتوکارنسی ها شده است و آن را به هدف خوبی برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

What is token burning? - Bitnovo Blog

کوین سوزی اتریوم

اتریوم هم مانند بیت کوین قابلیت کوین سوزی مستقیم ندارد. اما سازنده این شبکه اعلام کرده است که در بروز رسانی های آن قابلیتی وجود خواهد داشت که مانند کوین سوزی عمل خواهد کرد و هدف نهایی را که کاهش عرضه و کنترل بازار است را به خوبی اجرا خواهد کرد.

طبق توضیحات، در نسخه های به روز رسانی شده شما به جای کارمزد دادن به استخراج کننده هایی که از شبکه مراقبت می کنند، مقداری را به خود شبکه اتریوم پرداخت می کنید.

سپس هزینه هایی که پرداخت می کیند شبیه کوین سوزی، سوزانده می شوند تا در نهایت میزان عرضه در شبکه کاهش داشته باشد و ارزش اتریوم حفظ شود.

کاردانو ارزی نو پا

با افزایش قیمت کاردانو، این ارز به عنوان یک ارز میان رده توجه ها را به خودش جلب کرده است. این ارز با هدف بهبود شرایطی مانند افزایش سرعت تراکنش ها و ارزان تر بودن آن ها روانه بازار شد. اما در مورد توکن سوزی لازم به ذکر است که فعلا در این ارز برنامه ای مبتنی بر توکن سوزی از طرف سازندگان آن مشاهده نمی شود.

Best Ways To Earn Cryptocurrency With Coin Burn In 2020 » CoinFunda

جمع بندی

عرصه ارزهای دیچیتالی به شدت مبحثی گسترده است و لازم است که قبل از سرمایه گذاری در هرشبکه، اطلاعات لازم را در مورد آن کسب کنید. در این مطلب سعی کردیم تا به طور خیلی خلاصه همه چیز در مورد بیت کوین، توکن سوزی و ارزهای رایج را برای تان توضیح دهیم.

امیدواریم که از مطالب و نکات گفته شده نهایت استفاده را برده باشید و توانسته باشیم در این مسیر پر فراز و نشیب اما جذاب، شما را تا حدودی همراهی کرده باشیم.

ممنون که ما را همراهی کردید.

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 21 تیر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.