تقویت حافظه با روش های گیاهی

تقویت حافظه با روش های گیاهی

تقویت حافظه با روش های گیاهی خواص روش های گیاهی,فواید روش های گیاهی,روش های گیاهی درمانی,خاصیت روش های گیاهی,خواص روش های گیاهی درمانی,خواص روش های گیاهی برای پوست,خواص روش های گیاهی برای …

خواص و مضرات و ماسک پوست پرتقال برای پوست چیست

خواص و مضرات و ماسک پوست پرتقال برای پوست چیست

پوست پرتقال پوست پرتقال ,پوست پرتقال برای صورت خوب است,پوست پرتقال برای صورت خوبه,ماسک پوست پرتقال برای صورت,خاصیت پوست پرتقال برای صورت,فواید پوست پرتقال برای صورت توضیحاتی در مورد پوست پرتقال خوشبختانه …

قولنج شکستن،باعث تخریب زودرس مفصل می شود

قولنج شکستن،باعث تخریب زودرس مفصل می شود

قولنج شکستن ، باعث تخریب زودرس مفصل می شود تخریب زودرس مفصل,بيماري تخریب زودرس مفصل,تخریب زودرس مفصل در بارداري,علائم تخریب زودرس مفصل,درمان تخریب زودرس مفصل,درمان تخریب زودرس مفصل با طب سوزني,مواد غذايي …

خطر ابتلا به سرطان در کدام مردان بیشتر است؟

سرطان,بيماري سرطان,سرطان در بارداري,علائم سرطان,درمان سرطان,درمان سرطان با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان سرطان,سرطان را چگونه درمان کنيم,سرطان در کودکان,سرطان در بزرگسالان,سرطان در نوزادان,سرطان در بهار,سرطان در تابستان,سرطان در پاييز,سرطان در زمستان,آشنايي با سرطان,همه چيز در مورد سرطان,سرطان واگيردار است,سرطان و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان سرطان

سرطان بیضه, تست غربالگری, تشخیص سرطان بیضه

به گزارش بی اس ام اس رئیس انجمن علمی سلامت خانواده ایران با بیان اینکه یک سوم مرگ های ناشی از سرطان بعلت استعمال سیگار است، پرهیز از استعمال سیگار،استفاده کمتر از چربی ها و غذاهای پرنمک، اجتناب از استفاده از مواد شیمیایی، اجتناب از اشعه ایکس و انجام تست های غربالگری مناسب سن را به عنوان مهمترین اقداماتی دانست که مردان برای درامان ماندن از سرطان باید انجام دهند.

خطر ابتلا به سرطان در کدام مردان بیشتر است؟
 استفاده از هر نوع تنباکو
 داشتن سابقه فامیلی سرطان
 داشتن سابقه یک سرطان در گذشته
 سن بیش از 55 سال
 ورزش کم یا هیچ• رژیم غذائی پر چرب و کم فیبر

سرطان بیضه, تست غربالگری, تشخیص سرطان بیضه

علایم هشداردهنده سرطان
وی ادامه داد :« تشخیص به موقع سرطانها دارای اهمیت زیادی است. شما اگر ندانید که سرطان سبب بروز چه علائمی می شود، نمی توانید آنرا تشخیص دهید. بسیاری از این علائم توسط سایر بیماری های خوش خیم نیز ایجاد می شوند، ولی باید شما به پزشک خود اطلاع دهید تا بررسی های لازم انجام شوند.

سرطان بیضه, تست غربالگری, تشخیص سرطان بیضه

این علائم هشدار دهنده عباتند از:
 وجود یک توده که شما بتوانید آنرا از روی پوست لمس کنید. مثلا یک توده در ناحیه شکم یا یک توده در بیضه. یک زخمی که خوب نمی شود (التیام پیدا نمی کند) تغییر اندازه، رنگ و شکل یک زگیل یا خال پوستی. وجود خون در ادرار، مدفوع یا بزاق. سرفه، گرفتگی صدا، زخم در گلو و یا مشکل در عمل بلع.دردمداوم پشت. کاهش وزن بدون دلیل. وجود درد بدون دلیل. احساس فشار و حساسیت در ناحیه قفسه سینه. خونریزی غیر طبیعی از نقاط مختلف بدن مثل لثه ها و بینی. تهوع مزمن. تبی که بیش از چند روز طول بکشد.

سرطان بیضه, تست غربالگری, تشخیص سرطان بیضه

اقداماتی که مردان جهت کاهش خطر سرطان ها می توانند انجام دهند:
 سیگار نکشید. نود درصد علت سرطانهای ریه، سیگار است. زیاد در معرض نور خورشید قرار نگیرید. ما بین 10 صبح تا 3 بعد از ظهر سعی کنید در محل سرپوشیده باشید. هر موقع می خواهید در معرض نور خورشید قرار گیرید از کرمهای محافظت کننده با SPF بیش از 25 استفاده نمائید. از چربی کمتر و از مواد غذائی پر فیبر و مقادیر زیادی میوه و سبزیجات استفاده نمائید. از مواد غذائی بوداده شده، نمک زده شده و دارای نیترات فراوان کمتر استفاده کنید. از تماس با PVC، قطران و مواد شیمیائی اجتناب کنید. از اشعه ایکس اجتناب کنید. مدتی را صرف بدن خود کنید و بدنبال تغییرات احتمالی در بدن باشید. تست های غربالگری مناسب سن خود را انجام دهید.

سرطان بیضه, تست غربالگری, تشخیص سرطان بیضه

سرطان بیضه، شایعترین سرطان در پدران جوان
وی سرطان بیضه را شایعترین سرطان در مردان 35-25 سالگی دانست و افزود : « بنابراین آن شایعترین سرطان در پدران جوان می باشد. سرطان بیضه دارای سه خصوصیت اصلی است: بسرعت منتشر می شود، اگر به موقع تشخیص داده شود بطور کامل قابل درمان است و چون بیضه ها در دسترس هستند خود فرد به راحتی می تواند هر گونه توده را داخل بیضه ها تشخیص دهد. »
عواملی که خطر ابتلا به سرطان بیضه را افزایش می دهد:
 سن. بیشتر در مردان 35-15 ساله دیده می شود ولی می تواند هر سنی را گرفتار نماید. بیضه نزول نکرده. اگر مردی دارای سابقه بیضه نزول نکرده است، خطرسرطان بیضه در او بشدت بالا می رود و باید بدقت تحت نظر باشد. سفید پوستان دو برابر سیاه پوستان مبتلا به سرطان بیضه می شوند. رژیم غذائی. بررسیهای اخیر نشان داده اند که مصرف بیش از اندازه پنیر و سایر فراورده های لبنی خطر سرطان بیضه را زیاد می کند.

سرطان بیضه, تست غربالگری, تشخیص سرطان بیضه

شروع معاینه توسط خود فرد از سن 15 سالگی
وی در پایان افزود :« تشخیص زودرس سرطان بیضه اهمیت خیلی زیادی دارد چون یک بیماری بالقوه کشنده به راحتی درمان می شود. توصیه می کنند که تمامی مردان یاد بگیرند که از سن 15 سالگی همه ماهه بیضه های خود را معاینه کرده و هر نوع تغییر، بخصوص وجود توده را به پزشک معالج خود اطلاع دهند.»

منبع:salamatnews.com

خطر ابتلا به سرطان در کدام مردان بیشتر است؟

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 19 مرداد 1395

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.