قیمت مهر

قیمت مهر

قیمت مهر در تولید و ساخت مهر ژلاتینی و مهر لیزری کیفیت و اینکه نوع دستگاه اتوماتیک باشد و یا دستی و همینطور برند مورد نظر در قیمت مهر و هزینه نهایی …

محله های معروف در منطقه ۳ تهران

محله های معروف در منطقه ۳ تهران

محله های معروف در منطقه ۳ تهران منطقه سه شهرداری تهران منطقه ۳ تهران با مساحت حدودی ۳۲ کیلومتر مربع ، یکی از بزرگ ترین و وسیع ترین مناطق شهری تهران شناخته …

تمام اطلاعات سال ۹۹ به روایت تاریخ

تمام اطلاعات سال ۹۹ به روایت تاریخ

تمام اطلاعات سال ۹۹ به روایت تاریخ لحظه تحویل سال 1399هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران : زمان تحویل سال 1399 لحظه سال تحویل 99 هجری شمسی به ساعت رسمی …

چکیده : راهنمای جامع و دقیق جهت خرید و قیمت دستگاه dvr دی وی آر متناسب با نیاز افراد در شرایط مختلف

 

معرفی دستگاه دی وی آر و انواع دستگاه dvr

معرفی انواع دستگاه دی وی آر DVR

یکی از اصلی ترین بخش های یک سیستم دوربین مداربسته دستگاه دی وی آر dvr می باشد که به عنوان رکن اصلی و کاربردی توسط کاربر به کار گرفته می شود. دستگاه DVR بر گرفته از عبارت انگلیسی Digital Video Recorder می باشد که به معنای دستگاه ضبط تصویر دیجیتال می باشد. دستگاه های dvr دارای امکانات متعددی میباشند و برای محیط های مختلف بسته به تعداد دوربین مداربسته و خروجی کیفیت تصاویر ضبط شده از دستگاه دی وی آر DVR های مختلفی استفاده می‌شود. شما میتوانید برای استعلام قیمتی و خرید انواع دستگاه dvr دی وی آر متناسب به نیاز خود و اخذ مشاوره جهت خرید و قیمت دستگاه dvr دی وی آر مناسب خودتون به سایت فروشگاه توان tavancctv نمایندگی داهوا در تهران مراجعه کنید.

امکانات دستگاه DVR

در یک دستگاه دی وی آر شما امکانات فراوانی دارید که به برخی از این امکانات اشاره خواهیم کرد. اولین امکانی که در یک دستگاه دی وی آر وجود دارد این است که شما می توانید یک یا چند تصویر دوربین مداربسته را به صورت همزمان و در یک قاب تصویر مشاهده نمایید.

تعداد کانال های تصویری دستگاه دی وی ار

در این قابلیت شما در یک قاب تصویر چهار تایی یا  هشت تایی یا شانزده تایی می توانید تصاویر دوربین ها را ببینید. همزمان برای شما این امکان وجود دارد تا با دبل کلیک روی دستگاه دی وی آر ، تصویر دوربین مورد نظر را به صورت تمام صفحه مشاهده نمایید.

به هریک از این تصاویر در دستگاه دی وی آر یک کانال می گویند و یکی از دسته بندی های مهم در دستگاه دی وی آر همین تعداد کانال های آن می باشد. دستگاه دی وی آر در حداقل ترین حالت به صورت چهار کانال می باشد.

نحوه انتخاب دستگاه dvr براساس تعداد کانال تصویری

تعداد کانال های تصویری دستگاه dvr

بعد تعداد کانال ها به صورت هشت و شانزده و سی و دو کانال می باشد.

هنگام انتخاب سیستم دوربین مداربسته باید تعداد دوربین ها را در نظر بگیرید و این موضوع را در نظر داشته باشید که در انتخاب دستگاه دی وی آر یک نگاه آینده نگارانه داشته باشید تا اگر احیانا به سیستم دوربین مداربسته خود بخواهید دوربین اضافه نمایید دستگاه شما پورت و کانال خالی داشته باشد.

تصاویر لایو و زنده در دستگاه dvr

از دیگر امکاناتی که در یک دستگاه dvr وجود دارد این است که شما می توانید تمام تصاویری که به صورت لایو و زنده می بینید را به صورت کانال های مجزا و تفکیک شده ضبط داشته باشید. دستگاه دی وی آر می تواند تصاویر را به صورت ۲۴ ساعت رو هاردی که به دستگاه متصل می شود ذخیره سازی نماید.

نحوه تهیه هارد برای یک دستگاه دی وی ار

باید به این موضوع مهم در مورد دستگاه های دی وی آر اشاره نماییم که این دستگاه ها به خودی خود دارای هارد نمی باشند و شما در همگام تهیه سیستم دوربین مداربسته با توجه به تعداد دوربین ها و کانال های تصویر ، کیفیت دوربین ها و همچنین دوره زمانی که قرار است دستگاه دی وی آر ذخیره سازی نماید اقدام به تهیه هارد نمایید.

قابلیت Motion Detection در دستگاه دی وی ار

در دستگاه دی وی آر علاوه بر ضبط به صورت ۲۴ ساعته می توانید تصاویر را بر اساس تکنولوژی مهم و کاربردی Motion Detection یا تشخیص حرکت ذخیره سازی نمایید.

در این حالت از ضبط دستگاه زمانی شروع به ضبط می کند که در جلوی آن حرکتی تشخیص داده شود. این عملگر سبب می شود تا حجم هارد سریع پر نشود و هنگام که شما بخواهید یک اتفاق را در یک بازه زمانی جستجو نمایید کارایی بالاتری خواهید داشت.

دستگاه دی وی آر داهوا (Dahua DVR)

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین دستگاه های دی وی آر ، دستگاه دی وی آر داهوا می باشد. در دستگاه DVR داهوا امکانات کاربردی و به روزی تعبیه شده است.

سرعت بالای دستگاه دی وی ار داهوا نسبت به سایر برندها

یکی از امکانات دستگاه انتقال تصویر ویژه این دستگاه می باشد که دارای سرعت بالایی نسبت به سایر یرندها می باشد. نرم افزار دستگاه دی وی آر کاملا راحت بوده و کاربر می تواند بدون هیچ آموزشی از تمام امکانات و منو های دستگاه استفاده نماید.

سری اقتصادی دستگاه dvr داهوا

انواع مدل های اقتصادی و اکونومی دستگاه دی وی ار dvr

دستگاه های داهوا هم به صورت اکونومی بوده و هم به صورت حرفه ای که دارای امکانات کاربردی درخوری می باشند. البته در دستگاه های اکونومی داهوا که تحت عنوان سری کوپر می باشند اکثر امکانات نرم افزاری سایر دستگاه های رده بالاتر دیده می شود.

نکته ای که در مورد دستگاه دی وی آر dvr داهوا در تمام مدل ها وجود دارد این است که نرم افزار کلیه مدل ها به یک شکل است و اگر شما به یک مدل از دستگاه DVR داهوا کار کرده باشید کار کردن با سایر مدل ها برای شما آسان می شود.

ویژگی و امکانات هوشمند دستگاه DVR داهوا

قابلیت تشخیص حرکت در دستگاه dvr دی وی آر

دستگاه دی وی آر داهوا دارای امکانات هوشمند کاربردی فراوانی می باشد که همین امر باعث شده تا این مدل از دستگاه های دی وی آر نسبت به سایر برنده ها دارای کاربرد فراوان باشد.

قابلیت WizSense در دستگاه دی وی ار داهوا

دستگاه داهوا در سال های اخیر دارای امکان پیشرفته Wizsense می باشد. از این امکان هوشمند در دستگاه های داهوا می توان به SMD اشاره کرد.

قابلیت SMD که مخفف واژه Smart Motion Detection می باشد در هنگام تشخیص حرکت بدین نحو عمل می کند که حرکت های انسان و خودرو به عنوان حرکت تشخیص داده شود.

این امر سبب می شود تا فضای ذخیره شده توسط دستگاه dvr داهوا به حداقل شکل ممکن کاهش پیدا کند.

پشتیبانی از سایر تکنولوژی های تصویری در دستگاه داهوا

در دستگاه های دی وی آر داهوا قابلیت پشتیبانی از تمام توکنولوژی های تصویری وجود دارد.

تکنولوژی انحصاری HDCVI در دستگاه داهوا

این سری از دستگاه های می توانند علاوه بر تکنولوژی HDCVI که مربوط به سیستم های نظارت تصویری داهوا می باشد از دوربین های CVBS و AHD و HDTVI نیز پشتیبانی نماید.

خوبی دستگاه دی وی آر داهوا این است که تکنولوژی های گفته شده را می تواند به صورت همزمان و با هم نمایش دهد شما لازم نیست مانند دستگاه های سایر برند ها مد دستگاه دی وی آر داهوا خود را عوض نمایید.

معرفی دستگاه NVR تحت شبکه

در کنار دستگاه دی وی آر با پیشرفت تکنولوژی دستگاه NVR تحت شبکه طراحی و روانه بازار شده است.

دستگاه NVR برای دوربین های مداربسته تحت شبکه یا اصطلاحا IP به کار گرفته می شود. کلمه NVR برگرفته از عبارت انگلیسی Network Video Recorder می باشد.

پورت های ورودی و خروجی دستگاه تحت شبکه NVR

در پشت دستگاه های NVR شما معمولا پورت های ورودی زیادی مثل دستگاه دی وی آر دیده نمی شود و معمولا یک تک پورت شبکه دیده می شود، اما اگر دستگاه شما POE باشد به تعداد کانال های دستگاه پورت شبکه POE در پشت دستگاه وجود دارد.

پورت POE در دستگاه nvr ان وی آر تحت شبکه

البته این مدل از دستگاه ها یعنی دستگاه های POE ساپورت معمولا کمتر استفاده می شوند. برای اینکه دوربین ها IP یا تحت شبکه به یک دستگاه nvr ان وی آر متصل شوند باید ابتدا دوربین به یک یا چند سوییچ با توجه به چیدمان شبکه وصل شوند و در انتها سوییچ به دستگاه NVR تحت شبکه متصل شود.

امکانات و قابلیت ها دستگاه nvr ان وی آر

امکانات و نرم افزار های دستگاه ان وی آر NVR کاملا شبیه دستگاه دی وی آر می باشد و شما در این دستگاه ها می توانید تک تک کانال ها را در ابتدا به صورت لایو ببینید و در مرحله بعدی می توانید از تصاویر ضبط شده روی هارد دستگاه NVR تحت شبکه یک بکاپ داشته باشید.

در دستگاه ان وی ار NVR تحت شبکه برای اینکه بتوانید تصاویر را دریافت نمایید باید به صورت نرم افزاری به هریک از دوربین ها یک آیپی مستقل بدهید.

صدا در دستگاه تحت شبکه nvr

این امکان در دستگاه تحت شبکه ان وی ار NVR وجود دارد که علاوه بر تصویر در صورتی که دوربین شما صدادار باشد ، صدای دوربین تحت شبکه را نیز دریافت نمایید.

دستگاه NVR ان وی آر داهوا

یکی از پیشرفته ترین و پر فروش ترین دستگاه های ضبط تصویر تحت شبکه دستگاه NVR داهوا می باشد.

تکنولوژی های هوشمند در دستگاه تحت شبکه داهوا

داهوا در دستگاه های NVR خود معمولا بالاترین تکنولوژی را به کار می گیرد و همین امر سبب شده تا این سری از محصولات در بین کاربران دوربین مداربسته پر طرفدار باشند.

تعداد کانال های تصویری در دستگاه ان وی ار داهوا

دستگاه های NVR تحت شبکه داهوا از کمترین کانال یعنی ۴ کانال و هشت کانال و در ادامه ۱۶ و ۳۲ کانال و همچنین دستگاه های کانال بالای ۶۴ و ۱۲۸ کانال تنوع محصول دارد.

کیفیت تصویری دستگاه nvr داهوا

تمامی این دستگاه ها قابلیت پشتیبانی از دوربین های تحت شبکه با کیفیت 4K را دارا می باشند. در هنگام انتخاب کیفیت دوربین برای دستگاه NVR داهوا و همچنین کلیه دستگاه ها باید به پهنای باند ورودی دستگاه دقت داشته باشید. زیرا هیچ دستگاهی نمی تواند در ماکزیمم تعداد کانال خود تمام دوربین ها را به صورت 4K یا کیفیت های بالا پشتیبانی نماید و شما باید این موضوع را در انتخاب تعداد دوربین ها و کیفیت دوربین ها مدیریت نمایید.

امکانات هوشمند در دستگاه های تحت شبکه NVR داهوا

دستگاه NVR داهوا دارای امکانات هوشمند می باشد و شما از این امکانات هوشمند می توانید در تمام پروژه های حرفه ای دوربین مداربسته استفاده نمایید.

سایت فروشگاه توان نمایندگی رسمی محصولات داهوا در تهران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان و مشاوره قبل خرید و قیمت انواع سیستم دوربین مداربسته و دستگاه dvr متناسب نیاز شما می باشد. به اخذ مشاوره به سایت فروشگاه توان به آدرس https://tavancctv.com/ مراجعه بفرمائید. با آرزوی امنیت و آسایش برای شما و عزیزانتان.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 13 بهمن 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.