بیمه بازنشستگی زنان خانه دار، آسودگی بانوان ایرانی را به ارمغان می آورد

بیمه بازنشستگی زنان خانه دار، آسودگی بانوان ایرانی را به ارمغان می آورد

بیمه بازنشستگی زنان خانه دار، آسودگی بانوان ایرانی را به ارمغان می آورد ۱۲درصدی ۱۴درصدی و ۱۸درصدی است که حقوق هریک را درادامه مطلب درج می کنیم: حق بیمه پرداختی ۱۲درصدی به …

منو پمپ یا مونو پمپ چیست؟ معرفی یکی از بهترین سازندگان منوپمپ ایران

منو پمپ یا مونو پمپ چیست؟ معرفی یکی از بهترین سازندگان منوپمپ ایران

منو پمپ یا مونو پمپ چیست؟ معرفی یکی از بهترین سازندگان منوپمپ ایران مقدمه منو پمپ یا مونو پمپ به پمپ های جابجایی مثبت گفته می شود. این پمپ ها که به …

لازمه‌های پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

لازمه‌های پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

لازمه‌های پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در جواب به این مسئله که چه لازمه‌هایی در پیچ رولپلاک نما ساختمان موثر می‌باشند، باید بگوییم که بعوامل بسیاری وجود دارند که در ادامه …

تاثیر صد در صدی یادگیری زبان های خارجه در موفقیت های تحصیلی

در قرن بیست و یک با توجه به پیشرفت های تکنولوژی و سطح سواد اجتماعی افراد، پیچیدگی های بسیاری در حوزه ی تحصیلی برای متقاضیان به وجود آمده و به سادگی با یک بررسی بسیار سطحی میتوان متوجه شد که دستیابی به موفقیت های تحصیلی بسیار پیچیده تر از قبل شده و به ملاک های گسترده و مختلفی بستگی دارد. البته بهتر است ابتدا مفهوم موفقیت تحصیلی را تعریف کنیم!.

موفقیت تحصیلی به صرف ادامه تحصیل یا تحصیل در مقاطع عالی گفته نمیشود بلکه منظور از موفقیت تحصیلی دستیابی به قله هایی است که برای متقاضیان این حوزه رویایی شیرین محسوب میشود، مانند کسب رتبه ی برتر در آزمون های ورودی به دانشگاه.

در این مقاله میخواهیم یکی از راه های غلبه بر پیچیدگی های تحصیلی را بیان کنیم: یادگیری زبان های خارجه.

خارج از این مقوله باید گفت اولا یادگیری زبان های خارجه تاثیرات بسزایی در تمام جنبه های زندگی شما دارد. برای درک بیشتر این موضوع حتما مقاله ی وبسایت education corner را در این زمینه مطالعه کنید.

بارز ترین تاثیر یادگیری زبان های خارجه بر تحصیل

اولا یادگیری زبان خارجه در صدر همه ی آن ها انگلیسی، با توجه به داشتن واحد و کتاب و سوال مستقیم در مراحل درسی مختلف، شما را در برابر حملات تحصیلی این بخش که عده ی زیادی با آن دست و پنجه نرم میکنند، ایمن میکند. فرض کنید خانواده ی اندیشمندی، از همان مراحل ابتدایی زندگی فرزندش آموزش زبان انگلیسی برای کودک خود را در جهت رشد او آغاز میکند؛ خوب قطعا در صورت انتقال یک آموزش مدیریت شده و سازماندهی علایق کودک، شخصیت دو زبانه ی او رشد کرده و با پاسخ به چالش های علمی به زبان انگلیسی در فرایند تحصیل خود هیچ مشکلی نخواهد داشت و بدون شک موفقیتی تضمین شده، حداقل از این جهت را کسب خواهد کرد.

اما منظورمان از بارز ترین تاثیر یادگیری زبان های خارجه بر تحصیل مورد مذکور نبود بلکه منظور اصلی >آشنایی با فرهنگ های گوناگون و ایجاد راه حل های تطبیقی برای حل چالش های علمی-تحصیلی< می باشد.

به طور ساده تر اگر بخواهیم مفهوم بالا را توضیح دهیم بهتر است مثالی بزنیم؛ فرض کنید شخصی کلاس آنلاین زبان فرانسه خود را تکمیل کرده و به تسلط نسبتا خوبی در این زبان رسیده است. در این حالت اگر تحقیق یا ارائه ای در فرایند تحصیل عالی به این شخص منتقل شود، او نه تنها از منابع فارسی برای تکمیل فرایند واگذار شده به خود، برخوردار است بلکه نسبت به سایرین با داشتن یک دنیای دیگر صد قدم جلو تر است!. این شخص میتواند برای تکمیل تحقیقات خود به منابعی با زبان فرانسه دسترسی پیدا کرده و به متفاوت ترین و منحصر به فرد ترین شیوه تحقیقات خود را در زمینه مورد نظر تکمیل میکند.

مورد مذکور مثال های متعدد دارد، اما با مثال بالا قطعا متوجه بارز ترین تاثیر یادگیری زبان های خارجه بر موفقیت های تحصیلی شدید.

مناسب ترین شیوه یادگیری زبان های خارجه

سوالی که پاسخش غالبا خیلی ها را سردرگم کرده این است که واقعا مناسب ترین شیوه یادگیری زبان های خارجه چیست؟ چرا که عناوین و شیوه های متعددی جهت آموزش زبان های خارجه دنبال میشود و هر کدام نیز مسیر جداگانه و فرایند خاص خود را دارد که به شما دریچه ای متفاوت از زبان مورد نظر را نشان می دهد.

ترجیح این است که در این مقاله روش خاصی پیشنهاد نشود و فرایند انتخاب روش یادگیری به خواننده واگذار شود اما یک راهنمایی بزرگ از طرف نویسنده؛ زبان را یک مهارت وابسته و پیوسته ببینید، به زبان ساده تر اول به خودتان و اهدافتان توجه کنید و سپس متناسب با نیازتان آموزش ببینید. در واقع خیلی از افراد یادگیری زبان را یک چالش متفاوت و مستقل میبینند و این باعث میشود خود یادگیری زبان های خارجه تبدیل به یک هدف اساسی شود اما در واقعیت یادگیری عمومی زبان های خارجه کافی نیست یا به زبان بهتر، کاربردی نیست. مثلا آموزش عمومی به شما کمک میکند از پس موقعیت های از پیش تعیین شده و مشخص بر بیایید اما در نظر بگیرید شما متناسب با شخصیت اجتماعی خود به کاربردی متفاوت از زبان احتیاج پیدا میکنید که ممکن است دیگران چندان با آن برخورد نداشته باشند و لذا آموزش عمومی زبان نتواند آنطور که باید و شاید به صورت کاربردی در زندگی شما نقش آفرینی کند.

راه حل این است که شما در ابتدا خود و اهدافتان را محور قرار دهید و سپس با پیش بینی موقعیت هایی که علاوه بر شرایط عمومی بر سرنوشت شما تاثیر گذار است و کاربردی حیاتی در زندگی شما دارد، شیوه آموزش زبان خود را مشخص کنید. در صورت پیش روی بر اساس این متد میتوانید از کاربرد زبان های خارجه در زندگی خود مطمئن شوید. مطرح کردن این موضوع به این دلیل است که یادگیری زبان در این مقاله وابسته به موضوعی دیگر یعنی موفقیت های تحصیلی می باشد فلذا اگر شما به دنبال آموزش زبان های خارجه با این پیش شرط هستید در ابتدای کار باید حوزه ی تحصیلی خود را مشخص کنید و سپس متناسب با آن حوزه مهم ترین نیاز های اساسی شخص خودتان را برای موفقیت و پیشرفت در حوزه مورد نظر شناسایی نمایید و حالا یک جدول طراحی کنید که به شما نشان دهد دقیقا در کدام یک از این نیاز ها و فرایند رفع آن ها ضعیف هستید؛ و این دقیقا همان اساس یادگیری زبان های خارجه برای تاثیر گذاری هر چه بیشتر بر موفقیت های تحصیلی شماست.

به طور مثال رشته ی وکالت را فرض نمایید اگر قصد شما و در واقع نیاز شما تحقیقاتی-مطالعاتی است افزایش دایره لغات و تاکید بر گرامر و قواعد زبان مورد نظر، محور قرار میگیرد و اگر قصد ادامه تحصیل در کشوری دیگر و ارائه ی کاربردی متناسب با رشته ی خود را دارید، قطعا آموزش مکالمه محور نقش مهمی را برای شما ایفا خواهد کرد.

در نهایت یادگیری زبان های خارجه بدون شک در بسیاری از فرایند های زندگی انسان از جمله تحصیل تاثیر گذار است.

برای مطالعه بیشتر در حوزه آموزش کاربر محور میتوانید در وبسایت های آموزشی مرجع مانند باشگاه اومند و… در این باره جست و جو نمایید.

منبع: باشگاه اومند – omandclub.com

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 23 خرداد 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.