نماشویی

نماشویی

خدمات نماشویی ساختمان امروزه آلودگی هوا موجب شده تا ظاهر ساختمان ها هم بسیار کثیف شوند و هم رنگ شان کدر شود. به خصوص آن دسته از ساختمان‌های شیشه‌ای که عوامل گوناگونی …

بهترین آموزش های تعمیرات موبایل

بهترین آموزش های تعمیرات موبایل

علل خرابی مادربردها و راه هایی برای تعمیر آنها حتما تا به حال با کامپیوتر کار کردید؛ وسیله ای قدرتمند و جذاب اما در عین حال آسیب پذیر و شکننده! مادربرد یا …

معروف ترین قطارهای لوکس دنیا

معروف ترین قطارهای لوکس دنیا

معروف ترین قطارهای لوکس دنیا جاذبه های دیدنی زیادی در دنیا وجود دارد که برگرفته از تاریخ و فرهنگ اقوام آن منطقه است، سالانه گردشگران بسیاری برای دیدن این مناطق تاریخی و …

تأثیر خدمات پستی خصوصی بر رونق کسب‌وکار آنلاین

خصوصی‌سازی شرکت‌های پستی تأثیر فوق‌العاده‌ای بر رشد و توسعه اقتصادی کشورهای توسعه‌یافته داشته است. در کشورهای که دارای اقتصاد قوی هستند دولت‌ها برای استفاده بهتر از منابع اقتصادی و خدماتی خود تمایل به‌کارگیری سیاست خصوصی‌سازی و واگذاری بخش‌های دولتی به بخش‌های خصوصی هستند . بنابراین تأثیر خدمات پستی خصوصی بر رونق کسب‌وکار آنلاین به‌عنوان یکی از بخش‌های واگذارشده به بخش خصوصی می‌تواند یک مبحث بسیار مهم در زمینه توسعه اقتصادی باشد.

از سال 1386 بخش خصوصی در ایران گسترده‌تر شد و به بخش خدمات پستی نیز گسترش یافت و به این منوال بخش خصوصی خدمات پستی توانست با ارائه سرویس‌های بهتر و دارا بودن امکانات و خدمات بیشتر نسبت به بخش دولتی بهره‌وری بهتر و بالاتری داشته باشد.

آشنایی با مفهوم کسب‌وکار آنلاین

قبل از بررسی تأثیر خدمات پستی خصوصی بر رونق کسب‌وکار آنلاین باید به مقوله مهم کسب‌وکار آنلاین بپردازیم تا به درک به‌درستی از این ارتباط در دنیای امروزی برسیم . در “دنیای الکترونیکی” هر روز یک مفهوم یا پیشرفت الکترونیکی جدید عرضه می‌شود، اما بی‌شک یک‌سوی تأثیر این موج در حال رشد تکنولوژی، اتکاء آن به سیستم‌های :”توزیع فیزیکی” می‌باشد. کسب‌وکار آنلاین به شکلی از ارائه خدمات یا عرضه محصولات گفته می‌شود که در فضای اینترنت صورت می‌پذیرد. در این شیوه کسب‌وکار، کسی که خدمتی را ارائه می‌دهد یا محصولی را عرضه می‌کند، با استفاده از فضا و ابزارهای اینترنت فعالیت خود را معرفی کرده و در دسترس عموم قرار می‌دهد. از جمله اصلی ترین فضاها و ابزارهای کسب‌وکار اینترنتی می‌توان به وب‌سایت، ایمیل، صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام می‌توان نام برد.

در این روش مشتریان و دریافت‌کنندگان خدمات و محصولات ابتدا با مراجعه به وب‌سایت یا پیج اینستاگرام آن کسب‌وکار با ویژگی‌ها و مزایای آن سرویس‌دهنده، آشنایی پیداکرده سپس اگر متقاعد شوند نسبت به سفارش دادن محصول موردنظر خود اقدام می‌کنند.

توسعه کسب‌وکار آنلاین با خدمات پستی خصوصی

تأثیر خدمات پستی خصوصی بر رونق کسب‌وکار آنلاین زمانی برای ما روشن‌تر می‌شود که اهمیت مسئله حمل‌ونقل فیزیکی در کسب‌وکار آنلاین را به‌خوبی درک کنیم . وجود مسافت‌های طولانی بین شهرهای مختلف ایران و اهمیت ارتباطات و تبادل کالاها با توجه به پیشرفت روزافزون مبادلات کالایی نیازمند در نظر گرفتن راه‌حل مطمئن و درست برای انجام این تبادل کالایی است تا دغدغه حمل‌ونقل و ارسال مرسوله‌ها به مقاصد مد نظر با توجه به دور بودن این شهرها از مرکز شهر و مراکز پستی در عصر کسب‌وکار آنلاین برطرف شود.

همان‌طور که در بالا به آن پرداخته شد کسب‌وکار آنلاین یک روش جدید در زمینه اقتصاد می‌باشد که در آن اطلاعات از طریق دنیای اینترنت قابل دیجیتالی شدن و انتقال در مسافت‌های طولانی است، اما کالاها باید از طریق سیستم‌های حمل‌ونقل فیزیکی جابجا شده و در آدرس‌های واقعی، توزیع گردند.

بر این اساس رشد آینده اقتصاد در این روش از کسب‌وکار به‌طور چشم‌گیری وابسته به ظرفیت شبکه‌های توزیع فیزیکی می‌باشد. مطالعات تجربی از بخش پستی کشورهای در حالت توسعه و در حال گذار، حاکی از آن است که بین توسعه بخش پست بار و پیشرفت و توسعه کشورها رابطه زیادی برقرار است.

درکشورهای توسعه‌یافته نقش پست در جامعه بسیار ملموس و کاملاً حیاتی است. تقریباً همه مردم این کشورها هر روز با شرکت‌های حمل‌ونقل پستی در ارتباط هستند.

ارتباط بین توسعه اقتصادی و کسب‌وکار آنلاین با “حجم مبادلات پستی” یک کشور به‌راحتی قابل‌سنجش است. میزان تبادلات بین‌شهری می‌تواند به‌عنوان معرف میزان تحرک و فعالیت یک جامعه و معیاری برای برآورد میزان رشد و توسعه آن‌ باشد.

شرکت یارباکس از جمله شرکت‌های خصوصی در زمینه حمل‌ونقل کالاست که با ارائه یک سیستم حمل‌ونقل هوشمند توانسته است گامی بزرگ در راه توسعه کسب‌وکار آنلاین در سال‌های اخیر برای کشور بردارد.

این شرکت با ارائه خدمات پستی به‌صورت پست پیشتاز و پست معمولی توانسته است طی سالیان اخیر این نیاز کسب‌وکارهای آنلاین را برای ارسال سریع مرسوله‌ها به سایر نقاط کشور را برطرف کند و در توسعه این نوع کسب‌وکار تأثیر به سزایی داشته باشد.

مزایای خدمات پستی برای کسب‌وکارهای آنلاین

  1. کاهش هزینه‌ های پستی در ارسال، افزایش بهره‌وری کسب‌وکار آنلاین
  2. جلوگیری از دوباره‌کاری‌ها و تسهیل در امور حمل‌ونقل
  3. صرفه‌جویی در مصرف زمان و انرژی مراجعه‌کنندگان به سازمان‌های دولتی و غیردولتی
  4. کاهش سفرهای شهری و برون‌شهری و حفظ محیط‌زیست (بهره‌وری)
  5. توانمندی‌های شبکه پستی در توسعه کسب‌وکار آنلاین در نقاط مختلف

در این مقاله تلاش کردیم تا به تأثیر خدمات پستی خصوصی بر رونق کسب‌وکار آنلاین بپردازیم و به این نتیجه مهم برسیم که بخش خصوصی از جمله شرکت ای خصوصی حمل‌ونقل گرچه از سابقه چندانی در کشور برخوردار نیستند اما توانسته‌اند در همین مدت کم تأثیر مثبتی بر روند توسعه اقتصادی کشور داشته باشند. بخش کسب‌وکار آنلاین نیز توانسته است با استفاده از خدمات این شرکت‌ها درزمینهٔ ارسال بسته‌های خود به مشتریان در سراسر نقاط کشور از رشد نسبت خوبی برخوردار گردد.

لینک های ریپورتاژ

پست پیشتاز =

https://yarbox.co/news/245/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%B3

پست بار=

https://yarbox.co/news/63/%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%B3

هزینه پست=

https://yarbox.co/%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%BE%D8%B3%D8%AA

تصویر شاخص

 

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 23 آذر 1399

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.