قبل از مراسم عروسی این کارها را حتما انجام دهید!

قبل از مراسم عروسی این کارها را حتما انجام دهید!

قبل از مراسم عروسی این کارها را حتما انجام دهید! اگر در حال آماده شدن برای برگزاری مراسم عروسی هستید کمی وقت بگذارید و این مطلب را مطالعه کنید. حتما تا به …

تعمیرات اره آب صابونی تهران کار

تعمیرات اره آب صابونی تهران کار

چکیده : اره آب صابونی تهران کار، که به نام اره فلزبر نیز شناخته می ‌شود، ابزاری قدرتمند و پرکاربرد برای برش انواع مقاطع فلزی در صنعت و کارگاه‌ های آهنگری است.   …

راهنمای خرید شلوار بچه گانه

راهنمای خرید شلوار بچه گانه

شلوار بچه گانه به عنوان لباس های شیک برای کودکان به فروش می رود . به طور کلی این دسته از لباس ها نیز همچون دیگر ست های دو تکیه در طرح ها و …

طراحی پست برای اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟

این روز ها هر شخصی که بتواند تخصص طراحی پست برای اینستاگرام را داشته باشد، در واقع به راحتی می تواند پیج خود را در بین پیج های برتر ببیند. تقریبا مدتی بود که مانند تمامی پیج های عادی اینستاگرام، برای پیج خود استوری ها و پست های ساده ای را منتشر می کردم. با گذشت زمان تصمیم بر این گرفتم که برای پیج خود اهدافی را مشخص کنم و به صورت حرفه ای تر فعالیت داشته باشم. لذا یکی از فعالیت هایی را که باید حتما انجام می دادم، درست کردن پست اینستاگرام بود.

اوایلی که اینستاگرام در بین شبکه های اجتماعی دیگر به وجود آمده بود، در واقع در آن فقط می توانستید که یک پست کاملا عادی را منتشر کند و کاربران، به آن نظر دهند. با گذشت زمان اینستاگرام توانست قابلیت های جدیدی را در خود به وجود بیاورد، همین موضوع اهمیت تولید محتوا اینستاگرام را بیش از گذشته خود مورد اهمیت جلوه داد. در گذشته کاربران زیادی در اینستاگرام وجود داشتند که فقط به هدف سرگرمی و اتلاف وقت در این شبکه اجتماعی فعالیت می کردند.

با گذشت زمان کاربران اینستاگرام توانستند با یک استفاده حرفه ای و صحیح، به محبوبیت و درآمد عالی برسند؛ همان مورد بر روی کاربران دیگر اینستاگرام نیز تاثیر گذاشت و باعث شد تا آن ها هم در فعالیت خود یک تغییری را ایجاد کنند. در اینستاگرام راه های زیادی برای پیشرفت وجود دارد؛ اما تولید محتوا در این شبکه اجتماعی به نوعی حرف اول را می زند. حال شما هم اگر قصد طراحی پست برای اینستاگرام را دارید، در ادامه همراه ما باشید.

طراحی پست در اینستاگرام برای چه پیج هایی اهمیت دارد؟

در بخش قبلی با اهمیت پیشرفت در اینستاگرام آشنا شدید؛ حال اگر موافق هستید سراغ میزان اهمیت طراحی پست برای اینستاگرام و پیج های برویم. شما برای پست های اینستاگرام خود، چه میزان حساسیت به خرج می دهید؟ آیا تا به حال به تولید محتوا اینستاگرام فکر کرده اید؟ آیا برای طراحی صفحه اینستاگرام زمان گذاشته اید؟ اگر پاسخ شما منفی است، ادامه این بخش را دنبال کنید.

شاید اگر به 7 سال پیش بر می گشتیم، این موضوع را امروز برای بررسی انتخاب نمی کردیم؛ اما خوشبختانه این روز ها به قدری تولید محتوا در اینستاگرام حائز اهمیت شده است که نمی توان از آن به راحتی گذشت. در واقع تولید محتوا اینستاگرام شامل بخش های مختلفی می شود؛ اما از آن جایی که روزانه میلیون ها پست در این شبکه اجتماعی و تحت پیج های مختلف ایجاد می شوند، طراحی پست اینستاگرام از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.

به طور کلی طراحی پست برای اینستاگرام در رابطه با پیج های خاصی نیست؛ بلکه این موضوع این روز ها برای تمامی پیج ها و تمامی زمینه ها حائز اهمیت است؛ مخصوصا پیج هایی که به عنوان فروشگاه های مجازی فعالیت دارند. چنانچه شما برای پست های خود در اینستاگرام دارای یک قالب و محتوا عالی باشید، می توانید مخاطبان زیادی را از طریق پست ها خود جذب کنید. همچنین پیج های عادی می توانند با تولید محتوا حرفه ای در اینستاگرام، پیج خود را برای پیشرفت آماده کنند. در ادامه همراه سایت نمادین باشید.

در طراحی پست اینستاگرام به چه نکاتی دقت کنیم؟

در بخش قبلی دانستید که طراحی پست اینستاگرام، برای تمامی پیج ها امری ضروری و حائز اهمیت است؛ حال وقتی حرف از طراحی پست برای اینستاگرام می شود، خود به خود ذهن به سمت یک تولید محتوا حرفه ای پیش می رود. در این صورت باید نکات زیادی را دقت کرد تا توانست، بهترین قالب پست را برای اینستاگرام تولید کرد. دو مورد بسیار اساسی برا طراحی پست های اینستاگرام وجود دارند که رعایت کردن آن ها، باعث می شود شما در نهایت دارای محتوایی فوق العاده باشید.

همین طور در مقابل نادیده گرفتن این دو نکته، می تواند قالب شما را به محتوایی ساده تبدیل کند. به اولین نکته ای که برای طراحی قالب پست اینستاگرام باید به آن دقت کنید، رنگ آن می باشد. به طور کلی شبکه اجتماعی اینستاگرام، بر پایه محتوای بصری فعالیت دارد؛ لذا در این بین بسیار مهم است که قالب پست اینستاگرام شما، از چه محتوای رنگی تشکیل شده باشد. همچنین باید این را بدانید که در کنار مخاطبان پیج شما، الگوریتم اینستاگرام نیز توجه بسیار زیادی را به رنگ بندی قالب پست منتشر شده دارد.

پس در این صورت رنگ در طراحی پست اینستاگرام اهمیت بسیار زیادی را دارد؛ لذا زمانی که در حال طراحی چنین قالب هستید، باید بدانید که در کنار مخاطبان اصلی خود، دارای یک مخاطب کلی دیگر هم هستید. دومین نکته ای که به آن باید دقت بسیار زیادی را در تولید محتوای اینستاگرام داشته باشید، علایق و سلیقه مخاطب است. به جرئت می توان گفت اگر محتوای تولید شده شما مورد پسند فالوور های پیج نباشد، نمی توان توقع بازخورد گرفتن را داشت. همچنین الگوریتم اینستاگرام نگا می کند که آن محتوای تولید شده، به چه میزان مخاطبان را درگیر کرده است.

پلتفرم های طراحی پست برای اینستاگرام

تا به این جای کار علاوه بر این که دانستید طراحی پست برای اینستاگرام چه میزان اهمیت دارد، دانستید که چه مواردی را در تولید محتوا این شبکه اجتماعی باید رعایت کنید؛ حال بهتر است بدانید که از زمان پیشرفت اینستاگرام، پلتفرم های زیادی ایجاد شده اند که برای این شبکه اجتماعی، خدمات رسانی می کنند. همین موضوع کار شما را برای تولید محتوا بسیار ساده تر کرده است.

به طور که شما می توانید با استفاده از بهترین و راحت ترین ابزار های موجود، اقدام به طراحی صفحه اینستاگرام کنید. در واقع شما برای کارکردن با برنامه هایی که در ادامه ذکر می شوند، نیاز به تخصص خاصی ندارید. در ادامه معرفی و بررسی کلی این برنامه ها می پردازیم.

canva

اولین برنامه ای که برای طراحی پست اینستاگرام می خواهیم به شما معرفی کنیم، برنامه canva می باشد. canva جزو قدیمی ترین پلتفرم هایی است که در زمینه تولید محتوا شبکه های اجتماعی فعالیت دارد. زمانی که شما به این برنامه و یا حتی وب سایت آن مراجعه می کنید، با هزاران قالب مختلف برای پست ها و حتی استوری های اینستاگرام، رو به رو می شوید.

نکته مهمی که درباره این پلتفرم وجود دارد، این است که با استفاده از canva می توانید برای صفحات دیگر شبکه های اجتماعی خود نیز، قالب های مختلفی را انتخاب کنید. عمده محتوای موجود در canva، رایگان هستند؛ اما برای استفاده از برخی دیگر نیاز به پرداخت هزینه دارید. با شناختی که از برنامه canva داریم، فکر می کنیم محتوای رایگان درون آن بتواند نیاز شما را رفع کند.

adobe spark post

دومین برنامه ای که جهت طراحی پست برای اینستاگرام به وجود آمده است، برنامه adobe spark post می باشد. برنامه adobe spark post همان طور که از نام او مشخص است، ارائه شده توسط شرکت ادوبی می باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که مهارت و تخصص کار با نرم افزار های حرفه ای را ندارید، می توانید از برنامه adobe spark post استفاده کنید. البته این چنین معنایی را نمی دهد که adobe spark post دارای بستری ساده است؛ بلکه نیاز به تخصص خاصی ندارد.

نرم افزار adobe spark post یکی از بهترین پلتفرم هایی است که از آن می توان برای تولید محتوا پیج های اینستاگرام و دیگر صفحات اجتماعی استفاده کرد. جالب است بدانید از برنامه adobe spark post هم برای کاربران اندروید موجود است و هم برای کاربران ios تولید شده. با استفاده از این برنامه می توانید تصاویر و حتی ویدیو های خود را ویرایش کنید. همچنین تمامی ابزار های برنامه adobe spark post، رایگان می باشند.

pic monkey

اپلیکیشن pic monkey سومین پلتفرمی می باشد که می خواهیم آن را برای طراحی پست اینستاگرام، به شما معرفی کنیم. از برنامه pic monkey می توان به عنوان یک ویرایشگر بسیار دقیق یاد کرد؛ چرا که این برنامه به شما این امکان را می دهد که تصاویر خود را به صورت بسیار ریز و دقیق ویرایش کنید. با این توصیفات شما می توانید از این برنامه برای pic monkey برای رفع نواقص تصاویر خود نیز استفاده کنید.

اگر شما دارای بهترین قالب برای پست های خود باشید ولی تصویر و محتوای اصلی شما خوب نباشد، نمی توانید خواستار بازخوردی مناسب باشید. با استفاده از برنامه pic monkey می توانید نواقع تصویر های مانند جوش ها و خال های صورت را برطرف کنید. برخی از کارشناسان تولید محتوا، برنامه pic monkey را به عنوان ابزاری عالی برای جذب نگاه مخاطب معرفی کرده اند. این مورد هم می تواند به رفع نواقص جزئی با استفاده از این برنامه بر گردد.

سخن نهایی درباره طراحی پست اینستاگرام

بسیاری از افراد بر این باور هستند که با جذب فالوور، می توانند در یک روز به پیشرفت برسند؛ اما این باور غلط می باشد و در کنار افزایش فالوور باید به کار هایی نظیر طراحی پست برای اینستاگرام پرداخت. پیشنهاد می کنیم اگر دارای تخصص کافی برای تولید محتوا اینستاگرام نیستید، حتما از برنامه های معرفی شده استفاده کنید.

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 11 خرداد 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.