چگونه تحلیل تکنیکال را براحتی آموزش ببینیم

چگونه تحلیل تکنیکال را براحتی آموزش ببینیم

میخواهیم در مورد یکی از پر بحث ترین مطالبی که اخیرا در فضای مجازی ایجاد شده است صحبت کنیم و به شما بگوییم چگونه میتوانید براحتی تحلیل تکنیکال به جهت موفقیت در …

انواع ویزای کشور مجارستان

انواع ویزای کشور مجارستان

انواع ویزای کشور مجارستان کشور مجارستان در مرکز اروپا قرار داشته و دارای نظام پرلمانی دموکراسی است. پایتخت این کشور، شهر بوداپست بوده و برای رفتن به آن افراد نیازمند دریافت ویزای …

گریم داماد – کراتینه مو – میکروبلیدینگ ابرو در تهران بکس

گریم داماد – کراتینه مو – میکروبلیدینگ ابرو در تهران بکس

گریم داماد یکی از مهم ترین کارهایی که برای گریم داماد در مجموعه  تهران بکس انجام می شود ، گریم ترمیمی با استفاده از سایه روشن است. برای از بین بردن زاویه های نامناسب پوست …

آزمون آیلتس و تافل بر محور مهارت‌های چهارگانه در زمینه آموزش زبان انگلیسی یعنی خواندن، شنیدن، نوشتن و گفتن بنا شده‌اند. در نتیجه برای موفقیت در این آزمون و کسب نمره بالاتر، باید تکنیک‌های مرتبط با هر مهارت را فرا گرفته و تمرین کرد. اگرچه تمامی روش‌های ذکر شده می‌تواند در تقویت مهارت شنیداری شما برای آزمون آیلتس و تافل نیز تاثیرگذار باشد، مطالعه منابعی که مستقیما بر اساس ساختار آزمون و پرسش‌های آن طراحی شده‌اند، اهمیت فراوانی دارد. هم در بهترین آموزشگاه آیلتس و هم آموزشگاه های زبان عمومی این موارد موکدند.

برخی از مهم‌ترین منابعی که در این زمینه باید مطالعه کنید، عبارتند از:

1-کتاب Collins English for Exams Listening for IELTS

این کتاب به طور اختصاصی بر مهارت شنیداری آیلتس تمرکز کرده و متقاضیان می‌توانند با مطالعه و حل تمرین‌های آن، نمره بسیار خوبی را در آزمون کسب کنند.

2-کتاب Tactics For Listening

یکی از مشهورترین منابعی است که زبان‌آموزان برای تقویت مهارت شنیداری خود از آن استفاده می‌کنند. به کمک این کتاب می‌توانید ترفندهای مهمی را برای این مهارت بیاموزید که در نحوه عملکرد شما در هر دو آزمون تافل و آیلتس تاثیرگذار خواهد بود.

3- کتاب IELTS Advantage

این منبع بر دو مهارت شنیداری و گفتاری تاکید داشته و نمونه سوالات آزمون آیلتس را بررسی می‌کند.

4-کتاب Skills for the TOEFL iBT Test – Listening & Speaking

انتشارات کالینز بی‌شک یکی از مهم‌ترین منابع آزمون‌های زبان است. این کتاب در دو جلد طراحی شده که در جلد اول آن به مهارت‌های شنیداری و گفتاری پرداخته و تکنیک‌های مربوط به این مهارت‌ها را آموزش می‌دهد.

5- کتابهای Delta’s Key to the Next Generation TOEFL Test/Cracking TOEFL iBT

مجموعه کامل آمادگی آزمون دلتا مهم‌ترین منبع برای آزمون تافل است که هرچهار مهارت را پوشش داده و شما را با ساختار آزمون و نحوه سوالات آن آشنا می‌سازد.

شما چه منابع دیگری را برای تقویت مهارت شنیداری در زبان انگلیسی می‌شناسید؟

بهترین منابع تقویت لیسنینگ

اگر قصد دارید با استفاده از کتاب، مهارت لیسنینگ خود را تقویت کنید به سطح کتاب و سطح زبان انگلیسی خود دقت کنید و کتابی متناسب با سطح خود تهیه کنید. ابتدا به بخش‌های کوتاه گوش کنید و چندین بار تکرار کنید. وقتی به یک بخش مسلط شدید سراغ بخش بعدی بروید.

بهترین منابع تقویت لیسنینگ که به راحتی در دسترس‌تان هستند عبارتند از:

  1. آهنگ‌های انگلیسی
  2. برنامه ها و بازی‌های کامپیوتری مخصوص بچه ها
  3. انیمیشن یا کارتون های زبان اصلی
  4. برنامه‌های مستند
  5. مصاحبه‌ها و برنامه‌های تلوزیونی
  6. پادکست ها
  7. TED TALK ها
  8. کتاب داستان‌های صوتی
  9. فیلم و سریال‌های تلوزیونی به زبان انگلیسی
  10. اخبار انگلیسی

برای بار اول، فایل صوتی را که انتخاب کرده‌اید را پخش کنید و مشغول کار دیگری شوید. اتاقتان را مرتب کنید؛ یا پیاده روی کنید. حتی می‌توانید قبل از خواب فایل صوتی را بشنوید.

می‌توانید هنگامی که در خانه هستید؛ به استراحت می‌پردازید و یا کاری که می‌کنید به تمرکز زیادی نیاز ندارد این تمرین را انجام دهید. پادکست مورد‌علاقه خود را پخش کنید؛ یا نه ساده‌تر، تلویزیون را روشن کنید و به شبکه Press TV گوش کنید.

در این قدم بیشتر احتمالاً زیاد متوجه آنچه می‌شنوید، نمی‌شوید. اما نگران نباشید؛ هدف از این تمرین چیز دیگری است.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 6 مهر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.