بواسیر چیست؟ (بواسیر و راه درمان بواسیر)

بواسیر چیست؟ (بواسیر و راه درمان بواسیر)

بواسیر چیست؟ (بواسیر و راه درمان بواسیر) بواسیر,بيماري بواسیر,بواسیر در بارداري,علائم بواسیر,درمان بواسیر,درمان بواسیر با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان بواسیر,بواسیر را چگونه درمان کنيم,بواسیر در کودکان,بواسیر در بزرگسالان,بواسیر در نوزادان,بواسیر …

سوزن‌های درمانگر را جدي بگيريد

سوزن‌های درمانگر را جدي بگيريد

سوزن‌های درمانگر را جدي بگيريد خواص سوزن‌های درمانگر,فوايد سوزن‌های درمانگر,سوزن‌های درمانگر درماني,خاصيت سوزن‌های درمانگر,خواص سوزن‌های درمانگر درماني,خواص سوزن‌های درمانگر براي پوست,خواص سوزن‌های درمانگر براي مو,خواص سوزن‌های درمانگر براي جواني,خواص سوزن‌های درمانگر براي …

بهترین زمان مصرف کندر در دوران بارداری , حاملگی , شیردهی

بهترین زمان مصرف کندر در دوران بارداری , حاملگی , شیردهی

بهترین زمان مصرف کندر در دوران بارداری , حاملگی , شیردهی بهترین زمان مصرف کندر در دوران بارداری , حاملگی , شیردهی در سایت جسارت کندر در دوران بارداری ,خوردن کندر در …

تفاوت فصد خون با حجامت چیست؟

یک سوال رایج میان علاقمندان به طب سنتی این است که تفاوت بین فصد خون و حجامت در چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید هر دو تکنیک را به خوبی بشناسیم. همچنین باید توجه داشته باشیم که تحت شرایط خاص و در زمان مناسب باید از این تکنیک‌ها استفاده کنیم و استفاده نادرست ممکن است عوارض خطرناکی به همراه داشته باشد. به عنوان مثال متخصصان توصیه می‌کنند از خدمات فصد خون در منزل استفاده کنیم تا نتایج بهتری دریافت کنیم. برای آشنایی بیشتر با این دو روش لطفا تا انتها با ما همراه شوید.

منظور از فصد خون و حجامت چیست؟

اگر به طور کلی با این روش‌ها آشنا نباشید ممکن است برایتان عجیب باشد که تکنیک‌هایی برای کاهش خون بدن وجود دارد که موجب بهبود بیماری‌ها می‌شود. فصد خون و حجامت اصلا روش‌های یکسانی نیستند اما عملکرد یکسانی دارند. در هر دو روش خون بیمار به منظور کاهش غلبه دم (خون) که در طب سنتی کاربرد دارد از بدن خارج می‌شود. حجامت در منزل و فصد خون در منزل با هدف کاهش عوارض و افزایش مزایای این تکنیک‌ها، یک گزینه بهتر برای تمام مددجویان به حساب می‌آید.

تفاوت‌های فصد خون با حجامت در چیست؟

تفاوت‌های اصلی فصد خون و حجامت به نوع خونگیری و محل انجام تکنیک مربوط است. زمانی که از روش حجامت استفاده می‌کنیم، با استفاده از خراش‌های سطحی روی بدن و قرار دادن بادکش روی پوست، خون از طریق مویرگ‌ها خارج می‌شود. هدف اصلی روش حجامت خارج کردن خون آلوده‌ای که در پشت بدن تجمع یافته می‌باشد.

در مقابل فصد خون روشی است که در آن خون را از طریق رگ‌های بدن و به صورت مستقیم خارج می‌کنند. به این منظور متخصص به رگ‌های اصلی دسترسی پیدا کرده و میزان مشخصی از خون بدن را دور می‌ریزد. در این تکنیک به منظور جلوگیری از افت فشار خون، از سرم استفاده می‌کنند تا مددجو احساس بدی نداشته باشد.

تفاوت دیگر این روش‌ها در کیفیت درمان است؛ به گفته متخصصان حجامت باعث خروج خون از نقاط سطحی می‌شود و احتمالاً آلودگی‌ها را از خون راکد به بیرون می‌راند. اما زمانی که فصد خون در منزل را انجام می‌دهید، خون از رگ‌های اصلی و با مقدار بیشتری خارج می‌شود. به دلیل تخلیه خون از کل بدن، میزان آلودگی‌ها بیشتر است و غلظت خون به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

نکات قابل توجه در فصد خون و حجامت

زمانی که قصد حجامت یا فصد خون را دارید باید ابتدا کمی تحقیق کنید و بعد این کار را انجام دهید. انتخاب مرکز مناسب برای حجامت یا فصد بسیار مهم است و باعث می‌شود که از عوارض غیر قابل جبران پیشگیری کنید. علاوه بر این متخصصان توصیه می‌کنند مثل تزریقات در منزل، فصد خون و حجامت را نیز در منزل خود انجام بدهید. بهترین کار این است که با افراد متخصص و با تجربه مشورت کنید و مناسب‌ترین خدمات را انتخاب کنید.

حجامت برای تمام افراد توصیه می‌شود؛ چرا که عوارض زیادی ندارد و تنها مقدار کمی خون را از بدن شما خارج می‌کند. اما در فصد خون مقدار قابل توجهی از خون خارج می‌شود که همین باعث می‌شود برای برخی بیماران این تکنیک را توصیه نکنیم. به عنوان مثال افرادی که کم خونی دارند یا مبتلا به بیماری‌های خون هستند بهتر است از فصد خون اجتناب کنند.

فصد خون در منزل

چرا پیشنهاد می‌کنند خدمات درمانی در منزل انجام شود؟

همانطور که قبلاً هم ذکر کردیم توصیه متخصصان بر این است که خدمات درمانی مثل فصد خون یا حجامت در منزل انجام شود. علاوه بر این متخصصان بر این باورند که سایر خدمات درمانی مثل تزریقات و رادیولوژی در منزل انجام شود. اگرچه هر کدام از این خدمات ویژگی‌های خاص خود را دارند اما مزایای کلی انجام این خدمات در منزل یکسان است.

با انجام خدماتی مثل رادیولوژی در منزل دیگر مجبور نیستید ساعت‌ها در ترافیک و نوبت ویزیت زمان خود را تلف کنید و به راحتی می‌توانید بهترین خدمات را دریافت کنید؛ چرا که متخصصان نیز مثل بیماران در منزل از آرامش بیشتری برخوردار خواهند بود و با حوصله کامل خدمات درمانی را انجام می دهند. همچنین حریم خصوصی بیمار به طور کامل رعایت می‌شود. علاوه بر این با حجامت در منزل خطراتی مثل عفونت یا افت فشار مددجو را تهدید نمی‌کند.

خدمات درمانی در منزل در هر صورت به نفع مددجویان و خانواده آنهاست؛ چرا که در این صورت با کمترین هزینه و زحمت بهترین خدمات را دریافت می‌کنید. ضمنا لازم نیست برنامه‌های خود را لغو کنید و از کارهایتان عقب بیافتید.

تفاوت فصد خون و حجامت

فواید فصد خون حجامت چیست؟

فصد خون اغلب با اهداف خاصی مثل کاهش استرس،‌کاهش غلظت خون و … انجام می‌شود. با این حال مهم‌ترین مزایای فصد خون و حجامت به عنوان روش‌های متداول خونگیری شامل:

  • لاغری: فصد خون در منزل به تنهایی موجب لاغری نمی‌شود اما با کاهش چربی‌های مضر خون طراوت و انرژی بیشتری در فرد ایجاد می‌کند که باعث می‌شود فرد انگیزه کافی برای کاهش وزن داشته باشد.
  • رفع جوش و لکه‌های پوستی: بسیاری از متخصصان بر این باورند که فصد خون و حجامت با کاهش مواد مضر بدن باعث کاهش جوش و لکه‌های پوستی می‌شوند. علت این مسئله جلوگیری از نیز رسکوب مواد زائد در رگ‌ها و انتقال آنها به پوست عنوان می‌شود.
  • درمان غلظت خون: غلظت خون ناشی از افزایش بیش از حد گلبول‌های قرمز خون است که علائم زیادی را مثل ضعف و بی حالی،‌درد استخوان،‌ تاری دید و … ایجاد می‌کند. انجام حجامت و به خصوص فصد خون در منزل با کاهش گلبول‌های قرمز به رفع این مشکل کمک می‌کند.
  • درمان میگرن: میگرن یک بیماری است که درمان خاصی تا کنون برای آن کشف نشده است. با این وجود فصد خون یا حجامت با ایجاد حس سبکی باعث می‌شود که فرد احساس بهتری داشته باشد و راحت‌تر بتواند میگرن را کنترل کند.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 5 آذر 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.