راهنمای خرید و تعمیر اره نواری و اره صابونی

راهنمای خرید و تعمیر اره نواری و اره صابونی

چکیده : اگر به دنبال خرید اره نواری با کیفیت، یا نیاز به تعمیر اره صابونی خود هستید، یا حتی مایلید اره آب صابونی خود را به روزرسانی کنید، تهران کار به عنوان …

جوشاندن آبغوره

جوشاندن آبغوره

جوشاندن آبغوره جوشاندن آبغوره ؛ حکم جوشاندن آبغوره چیست؟ همگی در سایت فال و خواب .امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواص مواد غذایی سایت است مورد توجه شما سروران گرامی …

خرید تولید محتوا باکیفیت برای سایت و اینستاگرام

خرید تولید محتوا باکیفیت برای سایت و اینستاگرام

امروزه محتوای منحصر به فرد بیش از پیش برای وب سایت ها اهمیت دارد. اکثر کسب و کارها محتوای وبسایت خود را برای دو مخاطب اصلی می نویسند: مشتریان بالقوه موتورهای جستجو …

درباره ی تابلو سلولی ریتال چه میدانید

تابلو برق ریتال(Rittal) کاربرد فراوانی در صنعت برق دارند. این تابلو برق ها برای مراکز صنعتی، کارگاه ها، کارخانه ها، و مکان هایی که فضا و آمچپر مصرف کننده ها کم است استفاده می شوند.

این تابلو برق صنعتی شباهت زیادی به تابلو طرح سیواکن(Sivacon) دارد اما مونتاژ تابلو طرح ریتال نسبت به این تابلو بسیار ساده است و تنها چند سلول جدا را بهم کوپل میکنند.

این مدل خرید تابلو برق های صنعتی نسبت به تابلو طرح سیواکن زمان کمتری برای مونتاژ لازم دارند. باتوجه به نیاز مشتری یا کارفرما درب های خروجی را با شیشه یا تلق شیشه ای پوشش داد می شوند تا کلید های خروجی قابل مشاهده باشد.

در تابلوهای سلولی ریتال همه ی شینه کاری ها از پشت تابلو صورت گرفته و معمولا با اتصال فیدرها یا کابل های ورودی از زیر کلید به کلید های اصلی و خروجی کلید به شینه های اصلی مرتبط می شوند.

این کلید های مصرف کننده از طریق کابل یا شینه به شینه های اصلی متصل می شود، که بر حسب تجربه تا 250 آمپر از کابل و بعد از آن از شینه استفاده می گردد.

تابلو برق صنعتی

تابلو برق سلولی طرح ریتال

تابلو برق های صنعتی طرح ریتال نیز مانند تابلوهای طرح سیواکن دارای سه کلید می باشند. از این سه کلید، کلید وسط مربوط به کوپلر و دو کلید کناریاطراف آن مربوط به ورودی است. در صورت قطع برق شهری کوپلر کلید دوم را وصل و مصرف‌کننده‌ها از آن تغذیه می کنند.

انواع تابلو برق صنعتی طرح ریتال

تابلو برق های طرح ریتال از لحاظ کاربردی دارای وسعت زیادی می باشند و از لحاظ طراحی و کاربرد به سه دسته تقسیم میشوند:

تابلوهای دیواری ریتال

تابلو های دیواری ریتال دودسته هستند، دسته اول AE و دسته دوم را CM نام گذاری میکنند. این دو از نظر ابعاد باهم متفاوت اما از تابلو های سلولی طرح ریتال کوچکتر هستند.

تابلو دیواری طرح ریتال مدل CM را میتوان به صورت دو درب و در ابعاد بزرگ تر تولید کرد. کاربرد این مدل تابلو برق صنعتی در پروژه های صنعتی و کارخانجات و همچنین در پروژه های ساختمانی بسیار زیاد است.

تابلوهای ایستاده ریتال(سلولی)

تابلو سلولی ریتال به دو دسته PS و ES تقسیم می شود. این دو مدل تابلو سلولی تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند و هر یک خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد.

در تابلو سلولی ریتا مدل PS امکان اتصال چند سلول برای رسیدن به ابعاد مورد نظر شما به یکدیگر وجود دارد ولی در ES ار یک سلول استفاده میشود.

استفاده از تابلو سلولی ریتال مدل ES مقرون به صرفه است زیرا هزینه ساخت آن نسبت به مدل PS کمتر است. در صورت درخواست کارفرما میتوان قسمتی از درب جلو را برای دید بهتر شیشه ای ساخت.

در مدل های ES تابلو سلولی ریتال امکان گسترش به دلیل دیواره ‌های پهلویی و پشتی یکپارچه وجود ندارد ولی در مدل  PSدیواره‌ های پهلویی و پشتی یکپارچه نبوده و میتوان در آینده آن را گسترش داد. همچنین در مدل ES به دلیل یکپارچگی بدنه تابلو امکان IP یا درجه حفاظت بالاتر را فراهم می‌کند.

تابلو سلول ریتال

تابلو های کنسولی ریتال(پیانویی)

برخی این دسته از تابلوها را با نام دیگر تابلو های اپراتوری نیز میشناسند. تابلو برق های صنعتی طرح ریتال مدل پیانویی کاربرد بسیاری در فرایند سیستم های کنترلی و مانیتورینگ دارند.

تابلوهای برق صنعتی طرح ریتال مدل پیانویی دری برای محافظت از کلید هایش ندارد اما تابلوهای دیواری و تابلو سلولی ریتال درب محافظتی دارند.

این مدل تابلو برق های صنعتی به ما این امکان را میدهند که اپراتور دسترسی راحت تری به راحتی صفحه نمایشگر و صفحه کلید کنترلی را داشته باشد. این مدل تابلو ها نیز در انواع و تیپ های مختلف ساخته و تولید می‌شوند.

همانطور که گفته شد مونتاز تابلو برق صنعتی طرح ریتال ساده تر از طرح سیواکن است. فیدرهای خروجی این تابلو می‌توانند فیوز مینیاتوری و یا کلیدهای کامپکت باشد.

اگر تصمیم به استفاده از فیوز مینیاتوری دارید میبایست آن را براساس جریان سطح مقطع سیم انتخاب کنید و اگر از کلید کامپکت استفاده شود، استفاده از شینه در صورتی ‌که جریان بیشتر از 250 آمپر بود بایدی است.

برخی از مزایای تابلو برق صنعتی طرح ریتال

این مدل تابلو برق های صنعتی از لحاظ کاربرد شبیه تابلوهای معمولی هستند و فیدرهای خروجی امکان دارد فیوز مینیاتوری یا کلید های کامپکت باشد.

وزن آن با توجه به افزایش حجم تابلو کاهش یافته است. قفل ها و لولا های این مدل تابلوها در سه نقطه درب ها را مستحکم می کند.

کلید های مصرف کننده  نیز از طریق کابل یا شینه به این شینه های اصلی متصل می شوند که بر حسب تجربه تا ۲۵۰ آمپر از کابل و بعد از آن از شینه استفاده می شود.

بر روی این تابلو ها می توان انواع تجهیزات جانبی مانند فریم، فیلتر ریتال، قلاب فورج و جوشی، بست میکرو سوئیچ و… را نصب کرد.

با کیفیت بالا و ساده تر ساخته شده است. تابلو های برق صنعتی ریتال با قدرت مکانیکی بالا در مقابل جریان اتصال کوتاه تولید شده اند.

مونتاژ تابلو برق های صنعتی طرح ریتال

مونتاژ آسان این مدل تابلو برق صنعتی نقطه قوت او است. تابلو برق های طرح ریتال فضای کمتری نسبت به تابلوهای طرح سیواکن اشغال میکنند و به‌همین دلیل برای مکان‌های دارای فضای محدود گزینه‌ی بسیار مناسب‌تری است.

استاندارد ورق های مورد استفاده برای بدنه‌ تابلو برق صنعتی طرح ریتال ضخامت 1.5 میلیمتر و برای درب ها ضخامت 2 میلیمتر است.

امکان نصب ستون‌های عمقی و ستون‌های کناری نیز وجود دارد. اینکار امکان نصب سینی تجهیزات به‌ صورت پله‌ای یا نصب سینی بر دیواره‌های چپ و راست تابلو را به شما می‌دهد. براساس نیاز سفارش‌ دهنده امکان ایجاد ورودی و خروجی  از بالا و پایین تابلو وجود دارد.

قسمت های تشکیل دهنده بدنه تابلو برق ریتال

مانند هر تابلو برق دیگر این مدل تابلو نیز بدنه مخصوصی دارد. این بدنه به چند قسمت تقسیم میشود:

پروفیل

سلول های تابلو برق صنعتی طرح ریتال متشکل از ستون های اصلی پروفیل نام دارند. کیفیت مورد استفاده ورق در بدنه  باعث دقت در ساخت پروفیل ها می شود که بعد از شکا گیری کلاف بدنه با بیشترین فضا و کمترین خطا سینی مونتاژ قرار گیرد.

سوراخ هایی که در ساخت پروفیل ها در نظر گرفته شده امکان نصب ستون های فرعی در ارتفاع دلخواه را به سازنده میدهند.

کنجی

پروفیل سلول های ایستاده با استفاده از 8 کنجی به یکدیگر متصل می شود. دقت در انتخاب مواد مناسب و غیر شکننده باعث اهمیت بسیار تابلو برق در زمان اتصال کوتاه و حمل و نقل شود.

چراغ روشنایی تابلو برق های صنعتی

 چراغ روشنایی تابلو برق LED

چراغ های پنل LED 025 برای همه پنل ها و محفظه ها به خصوص در فضای بسته مناسب است. لامپ ها به لطف استفاده از فناوری LED عمر بسیار طولانی دارند.

چراغ های پانل KL 025

چراغ های پنل KL 025 برای استفاده در محفظه هایی با قطعات الکتریکی طراحی شده اند. یک آهنربای قدرتمند برای این لامپاو را برای نصب در هر موقعیت دلخواه در محفظه های فلزی صرفه جویی در زمان و مشکلات قادر میسازد.

چراغ پانل باریک SL 025 با سوئیچ روشن / خاموش

چراغ پانل تخت باریک SL 025 تختخوابی مناسب برای همه ی پانل ها و محوطه ها مخصوصا فضاهای بسته است. لامپ را می توان با استفاده از پیچ ها روی سطح باریک یا پهن آن نصب نمود.

مطلب تکمیلی : تابلو برق مثلثی

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 13 دی 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.