مجید نادرالاصلی : برای نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی باید با مردم روراست بود

مجید نادرالاصلی : برای نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی باید با مردم روراست بود

مجید نادرالاصلی : برای نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی باید با مردم روراست بود/ نمایندگان مردم باید دریافتی‌های خود از مجلس و بیت‌المال و محل هزینه‌ آنها را نیز به مردم …

تقدیر بهزیستی از افشین اسمعیل نوری ممقانی

تقدیر بهزیستی از افشین اسمعیل نوری ممقانی

تقدیر بهزیستی از افشین اسمعیل نوری ممقانی در پی اقدامات خیریه افشین اسمعیل نوری ممقانی اداره بهزیستی از صاحب عکس فوق یعنی افشین اسمعیل نوری ممقانی تقدیر نمود. حوزه عملکرد سازمان بهزیستی …

بهترین وسایل برقی و الکترونیکی را از کجا بخرم؟

بهترین وسایل برقی و الکترونیکی را از کجا بخرم؟

آیا به دنبال خرید بهترین وسایل برقی و الکترونیکی مانند وال واشر صبا ترانس یا لامپ اس ام دی هستید، ما در این مقاله نه تنها در مورد این دو قطعه بلکه در مورد پریز کابینتی ملونی نیز …

استعلام قیمت، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث انواع خودرو در روزهای پایانی پاییز 1400

بیمه شخص ثالث: بیمه اجباری برای جبران خسارت انواع خودروها در تصادفات

مدتی است که پلیس راهنمایی و رانندگی، دریافت بیمه شخص ثالث را به امری ضروری برای مالکان تمامی وسایل نقلیه موتوری شامل خودرو و موتورسیکلت تبدیل کرده است. بیمه شخص ثالث جزو بهترین و کامل‌ترین بیمه‌ها در کشور ایران است. این بیمه تنها بیمه نامه‌ای است که قانون اختصاصی مصوب مجلس را دارد. بیمه مرکزی کشور نیز هر سال با در نظر گرفتن مؤلفه‌های مختلفی حداقل و سقف پوشش‌های بیمه شخص ثالث را مشخص خواهد کرد. از طرفی افراد با توجه به شرایط و میزان بودجه خود می‌توانند انواع پوشش‌های بیمه شخص ثالث را دریافت کنند. داشتن بیمه شخص ثالث اجباریست و نداشتن آن عواقب جبران ناپذیری بهمراه خواهد داشت. اتومبیلی که بیمه ثالث نداشته باشد به ازای هرروز تأخیر، شامل جریمه دیرکرد میشود. و درصورت بروز حادثه شرکت بیمه مسئولیتی در قبال پرداخت خسارت نخواهد داشت و تمامی هزینه ها بر عهده راننده مقصر خواهد بود.اگر بیمه شخص ثالث نداشته باشید، در صورت بروز هر نوع تصادف و بروز خسارت‌های جانی و مالی، شما موظف هستید تمام خسارت‌های به وجود آمده را جبران کنید. در نتیجه به عنوان بیمه‌گزار باید با انواع پوشش‌ها و سقف خسارات بیمه شخص ثالث خودرو در سال ۱۴۰۰ آشنا شوید.

حداقل و حداکثر پوشش خسارات مالی بیمه شخص ثالث خودرو

بیمه شخص ثالث به بیمه‌ای می‌گویند که ضرر و زیان فردی را که در تصادف دچار خسارت شده است، پرداخت می‌کند. راننده‌ای که تصادف کرده است شخص اول، شرکت بیمه شخص دوم و فردی که در تصادف دچار ضرر جانی و مالی شده نیز شخص ثالث یا سوم خواهد بود. به عبارتی می‌توان گفت هر فردی به جز راننده که دچار خسارت شود شخص ثالث نامیده خواهد شد و بیمه وظیفه دارد طبق بیمه نامه شخص ثالث، تمام خسارت‌های این فرد را جبران کند.

یکی از مهم‌ترین عواملی که روی تعیین نرخ بیمه شخص ثالث خودرو تأثیر می‌گذارد، دیه کامل انسان در ماه حرام خواهد بود. با توجه به اینکه در سال ۱۴۰۰ دیه کامل انسان در ماه‌های حرام ۶۴۰ میلیون تومان و در ماه‌های غیرحرام ۴۸۰ میلیون تومان تعیین شده است. شرکت بیمه مرکزی نیز طبق فرمولی حداقل پوشش بیمه شخص ثالث خودرو را تعیین کرده است. مبنای محاسبه حق بیمۀ شخص ثالث و میزان پوشش مالی و بدنی آن، دیۀ کامل یک انسان در ماه حرام (چهار ماه‌ : ذی القعده، ذی الحجه، محرم و رجب ماه‌های حرام در تقویم قمری به شمار می‌آیند) است. میزان دیۀ شخص فوت شده در حادثۀ رانندگی برحسب مبالغ مذکور تعیین می گردد. بر همین اساس، هر ساله، بیمۀ مرکزی حداقل و حداکثر حق بیمه شخص ثالث را بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر وسیلۀ نقلیه به شرکت‌های بیمه اعلام می کند. میزان دیه کامل تعیین شده توسط قوه قضاییه در سال 1400 معادل 640 میلیون تومان و در ماه غیرحرام معادل 480 میلیون تومان مشخص شد.ما به شما خواندن اطلاعات کامل مربوط به این بیمه خودرو نظیر بیمه شخص ثالث و پوشش‌های آن را پیشنهاد می‌کنیم تا با دیدی باز از خسارات مالی و جانی تصادفات با خرید یا تمدید این بیمه نامه جلوگیری کنید:

https://bimeh.com/thirdparty

انواع پوشش‌های بیمه شخص ثالث خودرو

بیمه شخص ثالث دو نوع خسارات مالی و جانی یا همان خسارات بدنی شخص ثالث را پوشش می دهد و بیمه‌گر متعهد به پرداخت حداکثر پوشش بیمه شخص ثالث اتومبیل برای جبران خسارت های جانی و مالی مطابق حداکثر تعهدات توافقی در بیمه‌نامه شخص ثالث است.

خسارت مالی: خسارت‌هایی که به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث.چنین خسارت هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می گردد.

خسارت بدنی: خسارت های جانی اشخاص ثالث که شامل فوت، نقص عضو و هزینه های پزشکی ناشی از حادثه با موضوع بیمه باشد.خسارت بدنی پرداختی یا همان دیه یا ارش (دیه ای که مقدار آن در شرع مقدس مشخص نشده است) به نوع صدمه بدنی مانند شکستگی ، نقص عضو و از کار افتادگی جزئی یا کلی ـ موقت یا دائم ـ دیه فوت و هزینه معالجه اشخاص ثالث در اثر حوادث تحت پوشش بیمه شخص ثالث بستگی دارد.

عوامل موثر در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث خودرو

همان‌طور که اشاره کردیم، مهم‌ترین عامل در تعیین حداقل نرخ بیمه شخص ثالث خودرو، مبلغ دیه کامل انسان در ماه‌های حرام است که هر سال توسط قوه قضائیه تعیین می‌شود. اما غیر از این موضوع، موارد دیگری نیز هستند که روی تعیین نرخ بیمه شخص ثالث و سقف آن تاثیر می‌گذارند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. از آن جا که اکثر خودروهای در سطح ایران، پراید و انواع پژو است، در ادامه عوامل تاثیرگذار بر نرخ بیمه شخص ثالث پراید را به عنوان یک نمونه خودرویی بررسی می‌کنیم:

نوع کاربری خودروی بیمه شده: نوع کاربری خودروی پراید که شامل آمبولانس، آتش‌نشانی، تاکسی‌های درون شهری و برون شهری، خودروهای بارکش و صنعتی است، در اصل به این دلیل در محاسبه نرخ بیمه شخص ثالث پراید در نظر گرفته می‌شود که نوع کاربری این نوع خودروها احتمال ریسک بروز حادثه را در حین رانندگی مشخص خواهد کرد. به عنوان مثال تاکسی‌ها و خودروهای آموزش رانندگی به دلیل اینکه برای مدت زمان طولانی‌تری در طول روز و شب در خیابان‌ها تردد می‌کنند، احتمال بروز حادثه رانندگی برای آن‌ها بیشتر خواهد بود. در نتیجه بیمه‌گزاران این نوع خودروها، باید حق بیمه شخص ثالث بیشتری را پرداخت کنند.

کاربری پراید تاکسی از بیمه شخص ثالث پراید شخصی بیشتر است.

  • میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث خودروی ‌پراید: همان‌طور که اشاره کردیم، حداقل نرخ پوشش بیمه شخص ثالث خودرو، ۱۶ میلیون تومان است. اما بیمه‌گزاران با توجه به صلاحدید خود می‌توانند پوشش‌های اضافی برای بیمه شخص ثالث پراید دریافت کنند. مبلغ این پوشش‌ها می‌تواند تا سقف ۳۲۰ میلیون تومان باشد.
  • جریمه دیرکرد: در صورتی که بیمه‌نامه پراید به موقع تمدید نشود، مشمول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خواهد شد.
  • تخفیف عدم خسارت پراید: در صورتی که راننده پراید در طول مدت قرارداد خود از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکند، مشمول تخفیف خواهد شد. این تخفیف هر سال به اندازه %۵ افزایش پیدا کرده و در نهایت در سال چهاردهم تمدید، به سقف خود: ۷۰ درصد می‌رسد.

ما به تمام رانندگان این خودرو ، خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پراید را پیشنهاد می‌کنیم که بتوانند از خسارت های مالی و جانی تصادفات و حوادث رانندگی در خیابان‌ها و جاده ها پیشگیری نمایند.

چرا استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث خودرو؟

با توجه به اجباری بودن بیمه شخص ثالث خودرو، تمامی مالکان خودرو از جمله پراید باید برای دریافت آن اقدام کنند. در این شرایط استفاده از خدمات مجموعه‌های کارگزاری آنلاین مانند بیمه دات کام می‌تواند در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی کند.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث انواع خودرو از بیمه دات کام

با ورود به سایت بیمه دات کام و انتخاب گزینه محصولات و بیمه شخص ثالث، وارد صفحه استعلام بیمه شخص ثالث خودرو خواهید شد. با درج اطلاعاتی چون نوع کاربری، نوع خودرو، برند و مدل و همین‌طور سال ساخت خودرو برای استعلام قیمت اقدام کرده و انواع بیمه‌های معتبر ارائه شده توسط شرکت‌های مختلف بیمه‌گر را بررسی کنید. در نهایت نیز امکان خرید آنلاین بیمه شخص ثالث خودرو وجود داشته و در صورت تمایل نیز می‌توانید به صورت رایگان از مشاوره تخصصی کارشناسان bimeh.com برای انتخاب و خرید بیمه استفاده کنید . در این سایت می‌توانید خدمات بیمه‌های مختلف را تماشا کنید و سپس به مقایسه آن‌ها بپردازید.بیمه دات کام یک سامانه برای خرید، مقایسه و مشاوره آنلاین برای خرید انواع مختلف بیمه است و خدماتی را در حوزه بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه موتور سیکلت و غیره عرضه می‌کند.

اطلاعات تماس با بیمه دات کام:

نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶
کد پستی ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس: 021-4372

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 29 آبان 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.