ترخیص کالا

ترخیص کالا

ترخیص کالا ترخیص کالا به عنوان یکی از مراحل مهم در زمینه صادرات و واردات کالا است. اغلب مردم به علت نداشتن شناخت کافی از فرآیند ترخیص کالا ،ترس و تردید دارند که …

همه آنچه که باید درباره میکروشیدینگ ابرو بدانید

همه آنچه که باید درباره میکروشیدینگ ابرو بدانید

همه آنچه که باید درباره میکروشیدینگ ابرو بدانید آیا دوست دارید ابرو هایی طبیعی و زیبا مانند سوپر مدل ها داشته باشید؟ یا اینکه از آرایش کردن ابرو هایتان خسته شده اید …

پرطرفدارترین کنسرت های کیش در سال 1402

پرطرفدارترین کنسرت های کیش در سال 1402

موزیک با ذهن و روح ما انسان ها سر و کار دارد. گوش دادن به موسیقی های خوب می تواند روح شما را تجلی دهد. به خصوص اگر قرار باشد در یکی …

بهترین و ارزان ترین سوله

سوله یکی از سازه‌های ارزان قیمت و فلزی است که میتوان برای ساخت انواع ساختمان های کوچک و بزرگ از آن استفاده کرد . سازه‌های سوله به چندین دسته مختلف تقسیم می‌شوند که البته اصلی ترین دسته‌بندی برای سوله‌ها در دو نوع سبک و سنگین است . سوله‌های سنگین از گذشته درتمامی دنیا شناخته شده هستند و ساخته می‌شوند این سوله ها از ورق‌های فولادی در قسمت ستون ها و همچنین سقف استفاده می‌کند که در گذشته به دلیل بالا نبودن هزینه فولاد و آهن صرفه اقتصادی داشت و از نظر استحکام نیز مناسب بود اما امروزه که هزینه فولاد بسیار بالا رفته است و سازه ها نیز با توجه به توسعه صنایع بزرگتر شده است ، لذا باید از سازه‌های بهتر و سبک تر استفاده کرد .

چندین سال پیش سازه‌هایی وارد بازار شدند که نم آنها سوله سبک بود و البته این سوله‌های سبک خود در چندین دسته‌بندی مختلف قرار دارند که مهم ترین آنها سوله خرپایی است . علاوه بر سوله خرپایی دو نوع دیگر به نام های سوله لوله‌ای و سوله‌های ubm نیز وجود دارد که البته نام دیگر سوله‌های یو بی ام ، سازه های آمریکایی و سازه های k-span است.

سوله های سبک از هرنظر نسبت به سوله‌های سنگین برتری دارند اما تمامی سوله های سبک مناسب برای ساخت تمامی سازه ها نیستند و برای هر نوع کاربری باید از نوع سوله‌های مناسب استفاده کرد .

سوله های سبک خرپایی برای ساخت انواع سازه های سبک مناسب هستند و میتوان سازه های کوچک تا بزرگ را به راحتی با این نوع از سوله ها اجرا کرد .

سوله های لوله‌ای برای ساخت سازه‌های کوچک تا متوسط مناسب هستند . سازه‌های یو بی ام نیز به همین ترتیب برای سازه‌های کوچک تا متوسط مناسب هستند اما برای سازه های بزرگ تنها راه استفاده از سازه‌های خرپایی است و درکل نمیتوان از سازه‌های دیگر و حتی تیرورقی برای ساخت ساختمان های بزرگ استفاده کرد .

سوله‌های یو بی ام هزینه کمتری برای ساخت دارند اما معایب آنها تقریبا بیشتر از همه سوله‌ها است . سازه های یو بی ام باید در محل توسط دستگاه مخصوص ساخته شود که در محل ساخت،ورق‌های سوله داخل ماشین مخصوصی وارد شده و نورد می‌شوند و سپس توسط دستگاه مخصوص به هم دوخته می‌شوند در نتیجه تمامی قطعات سازه به هم متصل است و نمیتوان سازه را جابجا کرد .

سایر سوله‌ها همچون خرپایی ، لوله‌ای و تیرورقی تا حد زیادی امکان جابجایی و باز و بسته شدن را دارند لذا سازه‌های سبک یو بی ام را نمیتوان به سادگی جابجا کرد . این سوله ارزان ترین نوع سوله است اما بهترین نیست .

البته سوله های یو بی ام محدودیت های دیگری نیز دارند بعنوان مثال در بسیاری از موارد این نوع از سوله موفق به اخذ مجوز از نظام مهندسی نخواهد شد به این دلیل که این سوله ها از لحاظ بهداشتی مورد تایید نیستند که دلیل اصلی آن هم استفاده از عایق‌هایی است که داخل این نوع سوله استفاده می‌شود و مسبب پخش و انتقال آلودگی در سازه است .

بعد از سوله های یو بی ام میتوان سراغ سازه های لوله‌ای رفت . سوله‌های لوله‌ای برای ساخت سازه‌های سبک تا متوسط مناسب هستند ، این لوله‌ها ازجنس فولاد و نوع پروفیل هستند و لذا داخل قطعات این سازه خالی است و نتیجه آن کاهش وزن است . این نوع سازه را میتوان توسط پیچ به سرعت مونتاژ و یا دمونتاژ کرد .

این نوع از سوله را میتوان بدون مشکل برای ساخت انواع سازه های استخر ، سالن ورزشی ، سوله های مرغداری و دامداری و … اجرا کرد و میتوان با حداقل وزن و هزینه اجرا کرد لذا برای ساخت سازه های کوچک تا متوسط میتوان گفت بهترین نوع سوله نوع لوله‌ای است .

اگر سازه شما بسیار بزرگ باشد و اندازه دهانه سوله و ارتفاع آن بالاتر برود تنها راه ساخت سوله ، استفاده از سازه‌های خرپایی است . سازه های خرپایی بهترین نوع سوله‌ها هستند که میتوان هر نوع ساختمانی را بدون محدودیت توسط آنها اجرا کرد و معمولا از این نوع سوله در ساختمان های بسیار بزرگ استفاده می‌شود چراکه برای سازه‌های کوچک صرفه اقتصادی ندارد و میتوان برای آن از سوله‌های لوله‌ای سبک و حتی تیرورقی استفاده کرد .

شاید اکنون سوال باشد که مگرهزینه ساخت سوله‌های تیرورقی زیاد نبود پس چگونه میتوان توسط این نوع از سوله ها ، ساختمان ساخت ! سوله‌های تیرورقی درصورتی که با مهندسی درست ساخته شوند میتوانند با کمترین اختلاف هزینه و با استحکام بسیار بالایی جایگرین سوله های سبک در مساحت های کوچک شوند .

اگر برای سازه‌های کوچک دنبال بهترین سوله هستید میتوان گفت بسته به نوع سوله و تخصص سوله ساز میتوان از سوله های تیرورق و لوله استفاده کرد . اما برای سازه‌های بزرگ بهترین سوله ، همان سوله های خرپایی هستند .

سوله های عمومی و قیمت مناسب

امروزه اکثر سازه‌‎ها شناخته شده هستند و تقریبا در ابعاد مشخصی ساخته می‌شوند . خصوصا در شهرک‌های صنعتی که اکثر سازه ها در کنار یکدیگر و به یک شکل اجرا می‌شوند را نمیتوان توسط سازه های سبک به سرعت اجرا کرد .

سوله هایی که برای کارخانه ساخته می‌شوند و معمولا داخل آنها ماشین آلات سنگین تردد دارند لازم است تا از سازه‌های تیرورقی استفاده شود چرا که طبق استاندارد‌های سازه باید از نوع تیرورقی استفاده کرد .

سازه های ورزشی کوچک همچون سالن‌های فوتبال ، استخر ، کشتی و … را میتوان به سادگی توسط سازه‌های تیرورقی و سازه‌های لوله‌ای اجرا کرد .

برای برخی کارگاه‌ها نیز بسته به محل ساخت و همچنین نوع کاربری از سازه‌های یو بی ام میتوان استفاده کرد . برای اینکه یک سوله مستحکم و همچنین با رعایت فاکتورهای لازم را برای خود بسازید لازم است تا با یک سوله ساز متخصص همکاری نمائید . لذا باید توجه داشته باشید که هر سوله‌سازی صرفا نمی‌تواند بهترین نوع سوله رابرای شما بسازد و باید قبل از ساخت بخوبی در مورد مجری خودتان تحقیقات لازمه را به عمل آورید .

اگر در مورد سوله و ساخت سوله در اینترنت جستجو کنید وب سایت های بسیار زیادی را مشاهده خواهید کرد که همگی خدمات ساخت سوله را ارائه می‌کنند . می‌توانید به یکی از این وب سایت‌ها سربزنید و شرایط ساخت و راه‌انداری و همچنین هزینه ساخت سوله را مطالعه فرمائید .

https://solehsabok.com/%D8%B3%D9%88%D9%84%D9%87-%D8%B3%D8%A8%DA%A9/

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 27 خرداد 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.