آیا کاکتوس در سایه هم رشد می‌کند؟

آیا کاکتوس در سایه هم رشد می‌کند؟

آیا کاکتوس در سایه هم رشد می‌کند؟ کاکتوس گیاهی با نیازهای مراقبتی اندک است. ولی نکات زیادی وجود دارد که برای سالم ماندن این گیاه لازم است. بسیاری از مردم به این …

6 سوال مهم درباره تاثیر بازی پازل در کاهش ابتلا به آلزایمر

6 سوال مهم درباره تاثیر بازی پازل در کاهش ابتلا به آلزایمر

6 سوال مهم درباره تاثیر بازی پازل در کاهش ابتلا به آلزایمر آیا از تاثیرات ورزش کردن بر سلامتی خودتان چیزی شنیده‌اید؟ متخصصان سلامتِ مغز و اعصاب هم توصیه‌هایی برای ورزش‌های ذهنی …

اولین سری تلویزیون سامسونگ 2022 در فروشگاه افرالند موجود شد!

اولین سری تلویزیون سامسونگ 2022 در فروشگاه افرالند موجود شد!

اولین سری تلویزیون سامسونگ 2022 در فروشگاه افرالند موجود شد! همین که اولین سری تلویزیون سامسونگ 2022 وارد بازار شد؛ افرالند یکی از فروشگاه های فعالی بود که جدیدترین مدل ها را …

طراحی سایت آماده یا اختصاصی ؟

در حالت کلی دو نوع طراحی برای وب سایت داریم که در حال حاضر توسط شرکت ها و اشخاص انجام می‌شود که حالت اول طراحی سایت توسط قالب های آماده یا سیستم های حاضری است و حالت دوم طراحی و کدنویسی وب سایت به شکل اختصاصی .

این دو گزینه تفاوت های بسیاری باهم دارند هم از نظر هزینه ، هم از نظر زمان و هم از نظر کیفیت کاری و پروژه نهایی ! پروژه هایی که توسط سیستم های آماده طراحی می‌شوند در مدت زمان کوتاه تری تحویل مشتری می‌شوند ، هزینه کمتری دارند اما تمامی نیازهای کاربران را پوشش نمی‌دهند .

شاید شما نیز ازجمله افرادی هستید که با شرکت های طراحی سایت جهت استعلام قیمت صحبت کرده و قیمت های مختلف را شنیده‌اید و برای شما سوال شده است که علت این تفاوت قیمت ها به چه دلیل است ؟

اساسی ترین دلیل تفاوت قیمت‌ها در روش طراحی سایت است . روش طراحی سایت بصورت اختصاصی هزیه بالاتری دارد چرا که تمامی طرح و امکانات درخواستی کارفرما توسط مجری به شکل اختصاصی انجام خواهد شد و لذا مدت زمان بیشتری باید روی سایت شما وقت گذاشته شود .

سایت های آماده را ممکن است درعرض کمتر از یک هفته از شخصی که سایت را طراحی می‌کند تحویل بگیرید . طراحان این نوع از وب سایت ها اکثرا اشخاص ثالث و فریلنسرها هستند و شرکت های طراحی سایت که رسما مشغول به فعالیت هستند از این روش برای طراحی سایت استفاده نمی‌کنند .

شرکت های طراحی سایت به دلیل اینکه دارای اکیپ مجهز هستند و دانش و تخصص چندین ساله خود را در بستر حوزه کاری خودشان به کار می گیرند لذا هزینه های آنها بالاتر و پروژه های نهایی که تحویل داده می شود از کیفیت بالاتری برخوردار هستند . البته که در این بین شرکت هایی هستند که سایت های آماده را ارائه می‌کنند و البته که ممکن است در این بین هزینه‌ها نیز بالا پایین شود .

سایت های اختصاصی باکیفیت ترهستند

سایت های اختصاصی نیز میتوانند در چندین حالات اجرا شوند ، حالت اول برای طراحی سایت های اختصاصی ، کدنویسی به شکل صفر تا صد است . به عبارتی که هم قسمت طراحی ظاهر و هم برنامه نویسی این سیستم به شکل اختصاصی انجام خواهد شد . قسمت مدیریت وب سایت یکی از اصلی ترین بخش های هر وب سایت است که میتوان این سیستم را از صفر برنامه نویسی کرد و یا از سیستم هایی کمک گرفت که قسمتی از آن قبلا توسط افرادی متخصص آماده شده و ما باید آن را توسعه دهیم . برای مثال وردپرس یکی از این سیستم هایی است که از قبل توسط جامعه بزرگی از برنامه نویسان آماده شده و شما میتوانید توسط داکیومنتی که برای توسعه این سیستم ها منتشر شده است آنها را توسعه دهید .

مصداق این موضوع قالب ها یا افزونه های وردپرسی است که تاکنون بیش از چند صدهزار قالب یا افزونه برای کاربری های متفاوت توسط برنامه نویسان منتشر شده است و شما میتوانید برای توسعه یا راه اندازی از آنها استفاده کنید .

باتوجه به اینکه سیستم هایی همچون وردپرس متن باز است ، پس برنامه نویسان میتوانند برای کارفرمایان خود از سیستم هایی همچون وردپرس استفاده نموده و این سیستم را متناسب با نیازهای مخاطب توسعه داده و وب سایت های اختصاصی برنامه نویسی و طراحی کنند .

درحال حاضر اکثر سایت های اختصاصی نیز بر پایه سیستم وردپرس برنامه نویسی می‌شوند ، یعنی به عبارتی ابتدا قالب های وب سایت در قسمت فرانت‌اند طراحی شده و سپس این قالب ها برای هماهنگی با سیستم مدیریت محتوای وردپرس برنامه نویسی می شوند و میتوان تمامی امکانات درخواستی کارفرما را در این وب سایت برنامه نویسی کرد .

حقیقتا کدنویسی اختصاصی توسط سیستم هایی همچون لاراول یا جانگو در حال حاضر زیاد به صرفه نیست و شرکت های طراحی سایت زمان پرسنل خود را برای برنامه نویسی سیستم هایی اینچنین اختصاص نمی‌دهند و از سیستم هایی همچون وردپرس برای برنامه نویسی توسعه یافته تر استفاده می‌کنند .

باتوجه به اینکه در سیستم های اختصاصی هزینه کمی بیشتر است ، به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل دارند تا هزینه هایی کمتر را متحمل شوند اما بعدها با توجه به مبالغ بیشتری که متحمل انجام تغییرات در سایت می‌شوند ، سایت خود را کنار گذاشته و نهایتا به سمت طراحی سایت های اختصاصی خواهند رفت .

شما به عنوان کارفرما در وب سایت های اختصاصی دستتان بسیار بازخواهد بود ( البته به شرطی که برنامه نویس و شرکت طرف قرارداد شما توانایی انجام کار را داشته باشد ) و از این جهت میتوانید هر امکاناتی که داخل سایت نیاز دارید را از مجری خود درخواست کنید .

همچنین میتوانید طرح دلخواه خود را به مجری طرح ارائه دهید تا دقیقا همانند دمویی که مدنظر دارید ( توسط گرافیک کار طراحی شده باشد ) برای شما سایت را دیزاین کند . باتوجه به اینکه مدت زمان بیشتری برای کار روی وب سایت شما نیاز است لذا از این جهت ملزم به پرداخت هزینه های بیشتری خواهید بود .

در سایت های آماده که عموما توسط اشخاص و فریبلنسر ها طراحی می‌شود ، شما به امکانات کمتر و طرح های محدود دسترسی دارید و اگر در آینده قصد تغییر در سایت خود را داشته باشید ملزم به پرداخت هزینه های اضافی هستید . گاها میزان تغییرات آنقدر زیاد است که شما چندین برابر بیشتر از مبلغ اولیه که برای طراحی سایت هزینه کردید را هزینه خواهید کرد و به همین دلیل دایره مخارج شما برای وب سایت مدنظرتان بالاتر خواهد رفت .

سایت های آماده امکان برند سازی را به شما نخواهند داد چرا که اگر شما از یک قالب آماده برای ساخت سایت استفاده کنید ، مطمئنا میدانید که قبل از شما این قالب توسط افراد زیادی خریداری شده و یعد از شما نیز به افرادی دیگر توسط مارکت های فروش قالب فروخته خواهد شد لذا طراحی ظاهری وب سایت شما مشابه با سایت های بسیاری در سطح نت خواهد بود از این جهت اگرعلاقمند به برندسازی و سرمایه گذاری هستید بهتر است از سایت های اختصاصی استفاده کنید و یکبار برای همیشه به کسب و کار خود ارزش قایل باشید .

طراحی سایت درحالت کلی باید توسط شرکت های متخصص انجام شود چراکه درصورت هرگونه نقصان در کار ، متحمل هزینه های اضافی خواهید شد ، از این جهت لازم است تا قبل از اقدام به عقد قرارداد یا پرداخت هزینه ، درمورد نمونه کارهای اجرا شده ، کیفیت کار ، رضایت مشتریان و حسن انجام پروژه شرکت مدنظرتان تحقیقات لازم را انجام دهید .

موارد بسیار زیادی در داشتن یک وب سایت خوب ، شیک و مناسب اهمیت دارد که تنها یک شرکت متخصص و باتجربه میتواند تمامی این موارد را بخوبی بروی یک وب سایت پیاده کند . روانشانسی رنگ ها ، چیدمان مناسب ، تنظیم درست فاصله ها ، صفحات لازم و کافی و همچنین واکنشگرایی صحیح تم سایت در موبایل و تبلت بسیار مهم است و باید دقیقا داخل قرارداد شما قید شود چراکه شرکت طراح سایت موظف به انجام تمامی این موارد در سایت های اختصاصی است .

: منبع مطلب https://seo90.ir/website-design-in-tabriz/

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 خرداد 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.