بهترین مارک آبگرمکن

بهترین مارک آبگرمکن

در هنگام خرید آبگرمکن همه افراد به دنبال پیدا کردن بهترین مارک آبگرمکن هستند. در واقع موضوع مهم در این زمینه انتخاب بهترین و مناسب‌ترین آبگرمکن با قیمت مناسب است. همچنین این آبگرمکن باید …

چیکار کنم پستم بره تو اکسپلور؟

چیکار کنم پستم بره تو اکسپلور؟

همه ما به نحوی دوست داریم بیشتر دیده شویم. اکسپلور اینستاگرام دقیقا همان جایی است که به صورت کاملا رایگان و هدفمند دیده می شوید. همه کسب و کارهای اینستاگرامی در تلاش …

چگونه هندریل ضربه گیر با کیفیت را تشخیص بدهیم :

چگونه هندریل ضربه گیر با کیفیت را تشخیص بدهیم :

چگونه هندریل ضربه گیر با کیفیت را تشخیص بدهیم : همانطور که میدانید ازهندریل ضربه گیر جهت سهولت درتردد بیماران و همچنین برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دیوارها در اثر برخورد …

ده وظیفه مهم شرکت بازرسی کالا

در بازرسی کالا، کنترل کیفیت به عنوان یک عنصر کلیدی این امکان را می دهد تا کیفیت کالا را در محل و در مراحل مختلف تولید و پیش از ارسال آن ارزیابی شود. همچنین بازرسی کالا پیش از خروج از محل تولید، راهی موثر برای جلوگیری از مشکلات کیفیت و بروز اشکالات و حوادث در طول زنجیره تامین است.

بازرسان tieco کالا را بر طبق مشخصات لازم بررسی می کنند تا بتواند کالا را با توجه به الزامات استانداردهای بین المللی بازار مقصد بررسی و گواهینامه لازم را صادر کند تا کالا به کشور وارد شود.

تایکو به عنوان یک شرکت بازرسی کالا، در کلیه مراحل فرآیند تولید کالا را به روش های زیر ارزیابی و بازرسی میکند:

 • IPC – بررسی اولیه تولید
 • DUPRO – در طول بازرسی تولید
 • PSI – بازرسی قبل از ارسال
 • CLC – بررسی بارگیری کانتینر
 • PM – نظارت بر تولید
 • PEO (Previo en Origen) – بازرسی قبل از ترخیص از گمر

.

تخصص بازرسی کالا

بازرسان کالا ی بازرسی در کلیه حوزه های تخصصی خود، درصنایع مختلف ، آموزش های منظم و حرفه ای دریافت می کنند.تا بتوانند در این حوزه به یک تکنسین حرفه ای و مهارت زیادی کسب کنند.

معیارهای مهم در ارزیابی های ، شرکت بازرسی کالا شامل عملکرد کالا ، ظاهر کلی و ابعادمی باشد.  که برای همه ی بازرسی‌های کالا، از روش نمونه‌گیری استفاده می‌کنند و این اطمینان را می‌دهیم که محصولات بازرسی شده نمونه‌ای بدون عیب و سالم هستند .

بازرسان tieco به بهترین شکل آموزش دیده اند و بازرسی های خود را در مناطق تولید یا در بنادر (برای بازرسی در هنگام ورود) انجام خواهند داد. تا کیفیت محصول را از هر جهت تاییدو تضمین کند.و ازطریق کنترل و کیفیت و نظارت دقت زیادی میکنند.

چرا باید تاییدیه بازرسی کالا را از شرکت بازرسی کالا معتبر دریافت کنیم؟

تایید شرکت بازرسی برای این است که :

 • از کیفیت محصول در هر مرحله اطمینان حاصل کنید
 • کیفیت را در همتن ابتدای تولید بررسی کنید تا برای کالاهای ایراد دار هزینه ای پرداخت نکنید
 • از آسیب رساندن به شهرت و نام شرکت خود جلوگیری کنید
 • تاخیر در تولید و ارسال را پیش بینی کنید
 • بودجه کنترل کیفیت خود را بهینه کنید

همانطور که قبلا هم گفتیم ،مهم‌ترین وظیفه یک شرکت بازرسی کالا، بررسی و کنترل کالای موردنظر و نیز صحت انجام معامله است. و به سبب اینکه بازرسی کالا به راه و روش مختلف و در مرحله های گوناگون انجام می شود، بازرسان شرکت‌ها ی بازرسی برطبق قرارداد انجام شده بین خریدار (واردکننده کالا) و فروشنده (صادرکننده کالا) به کنترل و نظارت بر روند ساخت، یا بررسی نهایی محموله و اسناد فنی تولید قبل از بارگیری و یا آزمایش و نمونه‌برداری از کالا جهت انطباق محصول با متن قرارداد و صدور گواهی‌نامه‌های لازم می‌پردازند.

از مهم‌ترین وظایف شرکت‌های بازرسی کالا عبارت اند از:

– بررسی صلاحیت و توانایی‌های کیفی فروشنده کالا

– بررسی کالا برای یکی بودن کیفیت آن با سفارش صورت گرفته

– ارزیابی کمیت کالا و تائید میزان سفارش شده

– بررسی سال ساخت کالا و اطمینان از نو یا قابل استفاده بودن آن

– تائید محل تولید یا کشور سازنده کالا

– بررسی نحوه بسته‌بندی و تائید آن

– تائید وسیله حمل

از کاری هایی که یک شرکت بازرسی کالا انجام می دهد عبارتند از :

 1. برنامه ریزی برای بازرسی
 2. تایید رزرو
 3. بازرسی و گزارش
 4. پیگیری و دریافت بازخورد خریدار

یک شرکت بازرسی می تواند هم شفافیت و هم اطمینان از کیفیت و وضعیت سفارش شما را به تضمین کند کاری که یک شرکت بازرسی نمی تواند انجام دهد این است که تامین کننده ی شما را مجبور به انجام کاری برخلاف میل خود کند.بهترین شرکت های بازرسی از جمله تایکو تلاش می کنند تا رابطه بین شما و تامین کننده شما را بهتر کنند تا معامله ای سالم و با کیفیت داشته باشید .

برنامه ریزی برای بازرسی کالا

برای مثال هنگامی که تصمیم دارید از یک شرکت بازرسی کالا کمک بگیرید تا بازرسی کالا ها را قبل از ارسال تأیید کند. این عملیات به این راحتی نیست که با آنها تماس بگیرید و روز بعد آنها را بازرسی کنید.بلکه شرکت بازرسی باید خدمات را برنامه ریزی کرده و انتظارات شما را مدیریت کند.

زمانی که با شرکت بازرسی محصول تماس گرفتید و به آنها اطلاع دادید که از آنها کمک می‌خواهید، شرکت بازرسی از شما خواهد خواست تا اطلاعات کلیدی خاصی را پیش از رزرو ارائه دهید، که برخی از این اطلاعات کلیدی مورد نیاز عبارتند از:

 • آدرس دقیق کارخانه و اطلاعات تماس تامین کننده
 • مشخصات محصول، شکل و اندازه و تعداد و علامت گذاری کارتن فرستنده. و
 • هر گونه الزامات ویژه بازرسی، به عنوان مثال آزمایش در محل

بر اساس اطلاعات بالا، شرکت بازرسی کالا توانایی این را دارد تا برای هزینه بازرسی و توانمندی های خود هر قیمتی که مد نظرش است ارائه دهد. در طی بازرسی ممکن است نیاز به آزمون های خاصی وجود داشته باشد که باید شرکت تجهیزات مورد نیاز را در محل در دسترس بازرسان قرار دهد. در مرحله برنامه ریزی، پیش از رزرو، نکات مهم بازرسی از کالا مشخص می شود. تا برای جلوگیری از پیش آمد های ناگوار در آینده کمک کند.

بنابر آنچه گفته شد شرکت بازرسی کالا در سراسر جهان روز به روز بیشتر شده است و علت این است که بازرسی و ارزیابی محصولات در کارهای صادرات و واردات از امور مهم و ضروری است که امروزه بیشتر به آن توجه میشود.

به همین دلیل  شرکت بازرسی تایکو که مهمترین وظیفه ی آن نظارت و کنترل است و باید تمام جوانب معامله را بازرسی و ارزیابی کند تا هیچ‌گونه مشکلی ایجاد نشود. و در این شرکت مراحل بازرسی متفاوت است و معمولا این مراحل قبل از بارگیری است و یا آزمایش و نمونه برداری ،توسط بازرسان ماهر و با تجربه ی  تحت نظارت و کنترل  قرار میگیرد و کلیه ی این مراحل لازم است تا با توافقی که بین خریدار و فروشنده به ثبت رسیده است انجام گیرد. همچنین باید نمونه برداری هایی که از کالا و محصول گرفته میشود که با آنچه که در قرار داد نوشته شده یکی باشد.

بنابراین امروزه بیشتر کشورها با همکاری شرکت های بازرسی کالا این امکان را دارند تا بتوانند محصولات و تولیدات خود را به دورترین نقاط جهان صادر کنند.یا از کشور های دیگر کالا و محصول مورد نیاز خود را وارد کنند .

اما حقیقت این است که در این نوع تجارت، خریدار تا زمانی که کالای سفارشی خود را دریافت نکرده، نمی توانست از یکی بودن ویژگی های کمیت و کیفیت کالا با آن چه در قرارداد فروش نوشته شده ، مطمئن شود.
پس با همکاری شرکت هایی بازرسی که در سطح بین الملل مشغول فعالیت هستند و برای رفع این مشکلات ایجاد شده اند میتوان تجارتی پر سود و ایمن داشت ما به تاجران عزیز شرکت بازرسی کالا تایکو را پیشنهاد میکنیم و این اطمینان را میدهیم که کالای خود را با سپردن به این شرکت ها تجارتی ایمن داشته باشند.

منبع : شرکت بازرسی کالا خبرگان بین المللی تهران – تایکو

برای انجام خدمات بازرسی به شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران مراجعه نمائید.

مشاوره رایگان 02174612 – 02174551101

سایت : tie.co.ir

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 9 شهریور 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.