آزمایشگاه نساجی پارس لیان اروند

آزمایشگاه نساجی پارس لیان اروند

مهم‌ترین معیار کنترل کیفیت پارچه و اصولاً محصولات ذیل عنوان منسوجات، داده‌های به دست آمده از چرخه‌های تعریف شده برای آنالیز پارچه در آزمایشگاه نساجی است. آزمایش‌های مرتبط به پارچه موارد مختلفی را شامل …

جشنواره فروش درب های ضدسرقت دُرسی ویژه مرداد 1401

جشنواره فروش درب های ضدسرقت دُرسی ویژه مرداد 1401

شاید برایتان پیش‌آمده که از گوشه‌وکنار در مورد خطراتی مانند سرقت، آتش‌سوزی، سیل و … شنیده باشید و حتی گاهی با این ترس‌ها، خود را عجین دانسته‌اید؛ اما نگران نباشید زیرا ما …

زیبایی بی نظیر پلکسی گلاس ترانسپارنت در دکوراسیون منازل

زیبایی بی نظیر پلکسی گلاس ترانسپارنت در دکوراسیون منازل

زیبایی بی نظیر پلکسی گلاس ترانسپارنت در دکوراسیون منازل زیبایی بی نظیر پلکسی گلاس ترانسپارنت می تواند چشم هر بیننده ای را به خود خیره کند اما این تنها مزیت این ورق …

چگونه می توان در سال جدید اقامت و شهروندی ترکیه را اخذ کرد؟

اقامت ترکیه

اخذ اقامت کشور ترکیه در ۲ حالت ارائه می گردد، (اقامت موقت و اقامت دائم) برای دریافت هر یک از مجوزهای اقامت ترکیه قوانین و شرایط متفاوتی وجود دارد. از سوی دیگر قوانین مهاجرتی ترکیه مانند سایر کشورهای جهان هر ساله با تغیراتی همراه خواهد بود. از این رو افراد با توجه به هدف خود و ارزیابی انواع روش های مهاجرتی می توانند اقامت موقت یا دائم ترکیه را دریافت نمایند.

طی سالهای اخیر عمده تغیرات قوانین مهاجرتی ترکیه مربوط به صدور مجوز اقامت دائم این کشور بوده است. در درواقع تغیرات به وجود آمده باعث سهولت در اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه شده است. به عنوان مثال در حال حاضر افراد ۲۵۰ هزار دلار سرمایه می توانند تابعیت ترکیه را از طریق خرید ملک یا سپرده گذاری بانکی دریافت نمایندریال در صورتی که پیش از این افراد برای دریافت تابعیت ترکیه از این طریق به ۱ میلیون دلار سرمایه نیاز داشتند. اساساً برای دریافت هریک از مجوزهای اقامت دائم یا موقت ترکیه روش های متنوعی وجود دارد که در ادامه با این روش ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل

متقاضیان تحصیل در ترکیه را می توان به ۲ گروه تقسیم نمود، گروه اول افرادی هستند که واقعاً قصد تحصیل در این کشور را دارند و گروه دوم افرادی هستند که با ثبت نام در کلاس های زبان یا دوره های تخصصی صرفاً قصد تمدید اقامت خود در ترکیه را دارند.

گروه اول افرادی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند
برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه متقاضیان باید آزمون زبان ترکی Yos و یا آزمون زبان انگلیسی SAT را گذرانده و مدرک آن را در دست داشته باشید. برای تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکتری نیز باید مدرک آزمون ALES  به زبان ترکی و یا آزمون GRE به زبان انگلیسی را اخذ کرده باشید.

اقامت تحصیلی در ترکیه نیز موقت می باشد و به طول مدت زمان تحصیل بستگی دارد و پس از آن چنانچه به جستجوی کار در ترکیه بپردازید و شغل مورد نظر خود را بیابید، اقامت شما در ترکیه قابل تمدید خواهد بود.

گروه دوم، افرادی که صرفاً به واسطه تحصیل قصد تمدید اقامت دارند
طبق قوانین مهاجرتی ترکیه افراد با ثبت نام در آموزشگاه های زبان یا موسساتی که دوره های فنی را ارئه می نمایند، می توانند ویزای ۱ ساله دریافت نمایند و هیچگونه مشکلی برای تمدید مجوز اقامت خود نخواهند داشت، دریافت این نوع اقامت بسته به دوره آموزشی مورد نظر حداقل هزینه ای حدود ۳ هزار لیر برای یکسال به همراه دارد که شامل ثبت نام در کلاس های ترکی، آموزشگاه ها و یا همان موسسات می باشد.

قوانین خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت

طبق قوانین گذشته ترکیه به اتباع کشورهایی که اجازه خرید ملک به شهروندان ترکیه ای را نمی دادند به صورت متقابل اجازه خرید ملک در ترکیه را نمی داد. اما در حال حاضر دولت ترکیه برای تشویق و جذب سرمایه گذاران خارجی این قانون را لغو کرده است. طبق این قانون فروش ملک به اتباع ۱۸۳ کشور از جمله شهروندان ایرانی امکان پذیر است. بنابراین متقاضیان قادر خواهند بود از طریق خرید ملک اقامت موقت خود را دریافت نمایند.

دولت ترکیه جهت رفاه حال متقاضیان خرید ملک قانون جدیدی نیز وضع کرده است. از این رو اتباع خارجی که در ترکیه ملک خریداری می کنند مهلت اقامتشان از سه ماه و شش ماه به یکسال افزایش یافته است. گفتنی است این مدت برای اقامت موقت ترکیه است و بعد از اتمام یک سال اگر شخص متقاضی هنوز صاحب ملک باشد می تواند این اقامت را یکسال دیگر تمدید کند.

خرید ملک در ترکیه

بنابراین لازم است یاد آور شویم، برخلاف تبلیغات نادرست در این زمینه، متقاضیان با خرید ملک قادر به اخذ پاسپورت و یا اقامت دائم نخواهند شد. جهت دریافت اقامت دائم ترکیه می بایست به مدت ۳ الی ۵ سال اقامت موقت داشته و در آن کشور زندگی کنید، سپس می توانید درخواست خود را ارائه نمایید، اگر شرایط لازم را داشته باشید بعد از حدود یکسال قادر به دریافت اقامت دائم خواهید بود.

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

برای اخذ اقامت کاری ترکیه باید از طرف شرکتی در ترکیه دعوت نامه کاری داشته باشید که کارفرمایان برای ارائه پیشنهاد شغلی به نیروی کار خارجی، از وزارت کار در ترکیه درخواست اجازه کار نمایند و در صورت مثبت بودن نتیجه به متقاضی اجازه ی کار ۱ ساله خواهند داد.

باید در نظر داشته باشید که اتباع ترکیه در اولویت همه ی فرصت های شغلی موجود در این کشور هستند، بنابراین پیدا کردن شغل در ترکیه چندان کار ساده ای نیست ولی سالانه ایرانیان زیادی مشاغل مختلفی در ترکیه می یابند. پس از استخدام ویزای موقت یکساله دریافت خواهید کرد که هر سال تمدید می شود و در صورتی که ۵ سال به صورت رسمی و مداوم در ترکیه کار کنید اقامت دائم این کشور را دریافت خواهید کرد.

لازم به ذکر است برای اخذ اقامت داوم ترکیه افراد می بایست کار سفید و قانونی در ترکیه انجام دهند و مجوز کار که در ترکی چالیشما ایزین خوانده می شود دریافت نمایند. برای پیدا کردن کار در ترکیه ۲ شرط اصلی وجود دارد، شرط اول تسلط به زبان ترکی (انگلیسی کافی نیست اما در بعضی مشاغل امتیاز محسوب می شود) و شرط دوم داشتن مهارت حرفه ای در یک تخصص مورد نیاز کشور ترکیه.

منبع:

سایت آریاناپارس اقامت ترکیه

آریاناپارس مطلب اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

آریاناپارس مطلب کار در ترکیه

Turkey From Wikipedia

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 11 دی 1399

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.