مسجد وکیل

مسجد وکیل

تاریخجه ی مسجد وکیل شیراز مسجد وکیل,مسجد وکیل شیراز,فیلم مسجد وکیل شیراز,تلفن مسجد وکیل شیراز, پلان مسجد وکیل شیراز,پلان مسجد وکیل,پلان مسجد وکیل,معماری مسجد وکیل,تاریخ مسجد وکیل

نحوه ثبت نام ویزای کانادا

نحوه ثبت نام ویزای کانادا

متقاضیان ویزای کانادا این سؤال را بارها پرسیده‌اند: «چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟!» اما شاید شمار اندکی از این خیل مشتاقان، از شرایط و ضوابط ویزای کانادا مطلع باشند؛ نکته‌ای که در …

پل طبیعت تهران

پل طبیعت تهران

پل طبیعت تهران پل طبیعت تهران،معرفی پل طبیعت تهران,پل طبیعت در تهران,تصاویر پل طبیعت تهران,عکس پل طبیعت تهران,پل طبیعت مدرس,پل طبیعت اراضی عباس آباد,پل طبیعت مدرس

ارگ راین +تاریخچه و عکس

ارگ راین در کجاست،ارگ راین در کرمان،عکس ارگ راین،جشنواره ارگ راین،محل ارگ راین

ارگ راین،ارگ راین در کدام شهر و استان است,نقشه و محل ارگ راین

ارگ راین یکی از بزرگ‌ ترین و مهمترین بناهای خشتی جهان است. ارگ راین در جنوب غربی شهر کنونی راین در استان کرمان ایران قرار دارد. شهر تاريخي راين در  فاصله 100 كيلومتري جنوب كرمان و بر دامنه کوه هزار ، چهارمين  رشته كوه مرتفع ايران و مرتفع ترين قله جنوب كشور قراردارد. این بنای تاریخی بزرگ با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع نشسته بر تارك تاريخ ، ميراث ارزشمند و ثروت فرهنگي تاريخی  که ساليانه ميزبان هزاران گردشگر داخلي و خارجي ست و دومین بنای خشتی بزرگ جهان بعد از ارگ بم است.  این بنای خشتی تا حدودی به ارگ تاریخی بم شبیه‌ است و بر بالای تپه‌ ای قرار دارد. اين قلعه تا 150 سال پيش، قابل سكونت بوده است.لازم به ذکر است که ارگ راین یکی از بزرگ‌ترین بناهای خشتی جهان به شمار می رود.البته این بنای تاریخی بزرگ با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین ساختمان خشتی بزرگ جهان بعد از ارگ محسوب می شود که هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی می باشد. لازم به ذکر است که ارگ راین در جنوب غربی شهر کنونی راین در استان کرمان ایران قرار گرفته است.البته  این بنای خشتی تا حدودی به ارگ تاریخی بم شباهت دارد و بر بالای تپه‌ای قرار گرفته است.قلعه راین یکی از مهم‌ ترین آثار تاریخی کهن راین است و بر موجودیت راین قبل از اسلام مهر تأیید می زند. اين بنای خشتی مدرك گويايي است كه گفته مي شود قدمت و سابقه اين ديار را به دوره ساسانيان می رساند . در تاریخ کرمان، از قلعه راین در قرن اول هجری قمری نام برده شده‌ است. قلعه‌ هایی با قدمت و سابقه بیشتر در این محل وجود داشته که بر اثر حوادث طبیعی از بین رفته‌ اند. ارگ راین یک از دژهای فرمانروایی میرزا حسین خان(راینی) بوده که در زمان نادر شاه افشار و پسر او محمد علی خان در زمان زندیه بوده‌ است. این ارگ پس از سرنگونی زندیه به دست آغا محمد خان قاجار جای زندگی نوادگان میرزا حسین خان نامی به میرحسینی بوده که هنوز گروهی از آنان در این شهر و بیشترشان در شهر کرمان هستند. فرمانروایی پدر و پسر در این ولایت نشان از رخنه و محبوبیت آنان در این سرزمین دارد. تا آنجا که این ارگ در بسیاری از منابع با نام ارگ میرزا حسین خان نامیده شده‌ است.

ارگ راین،ارگ راین در کدام شهر و استان است,نقشه و محل ارگ راین

تاریخچه قلعه راین

بهتر است بدانید که قلعه راین یکی از بااهمیت ترین آثار تاریخی کهن راین می باشد و بر موجودیت راین قبل از اسلام مهر تأیید می نهد. گفته می‌شود قدمت آن به دوره ساسانیان بر می‌گردد.لازم به ذکر است که در تاریخ کرمان، از قلعه راین در قرن اول ه.ق. نام برده شده‌است. بدنیست بدانید که قلعه‌هایی با قدمت و سابقه بیشتر در این محل وجود داشته که بر اثر حوادث طبیعی از بین رفته‌اند.

ارگ راین،ارگ راین در کدام شهر و استان است,نقشه و محل ارگ راین

لازم به ذکر است که ارگ راین یک از دژهای فرمانروایی میرزا حسین خان(راینی)بوده که در دوره نادر شاه افشار و پسر او محمد علی خان در زمان زندیه بوده‌است. بدنیست بدانید که این ارگ پس از سرنگونی زندیه به دست آغا محمد خان قاجار جای زندگی نوادگان میرزا حسین خان نامی به میرحسینی بوده که هنوز گروهی از انان در این شهر و بیشترشان در شهر کرمان باشنده هستند.لازم به ذکر است که فرمانروایی پدر و پسر در این ولایت نشان از رخنه و محبوبیت آنان در این سرزمین دارد.تا آنجا که این ارگ در بسیاری از منابع با نام ارگ میرزا حسین خان نامیده شده‌است.

ارگ راین،ارگ راین در کدام شهر و استان است,نقشه و محل ارگ راین

بهتر است بدانید که نقشه قلعه تقریباً مربع شکل و با چندین برج در اطراف مزین شده‌است .در واقع دور تا دور قلعه را حصاری در برگرفته که ارتفاع آن بیش از ده متر است . البته تنها ورودی قلعه از جبهه شرقی است که با سر در بزرگ و باشکوه به محوطه داخلی راه دارد.

ارگ راین،ارگ راین در کدام شهر و استان است,نقشه و محل ارگ راین
بهتر است بدانید که عناصر قلعه عبارت‌اند از بازار، اصطبل (تابستانی و زمستانی)، زورخانه، خانه‌های اعیانی و محله عامه نشین. البته این قلعه بخش عامه نشین و اعیان نشین دارد و فضاهای معماری مورد نیاز مردم مانند زورخانه، مسجد و اصطبل در آن دیده می‌شود. مصالح کلی آن خشت خام است.حتما در سفر به کرمان این ارگ تاریخی را ببینید.

ارگ راین +تاریخچه و عکس

مطالب مرتبط:

ارگ کریم خان

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 13 خرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.