نگذاريم سل مقاوم شود

نگذاريم سل مقاوم شود

نگذاريم سل مقاوم شود سل,بيماري سل,سل در بارداري,علائم سل,درمان سل,درمان سل با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان سل,سل را چگونه درمان کنيم,سل در کودکان,سل در بزرگسالان,سل در نوزادان,سل در بهار,سل در …

درمان بی خوابی با روش های گیاهی

درمان بی خوابی با روش های گیاهی

درمان بی خوابی با روش های گیاهی خواص روش های گیاهی,فواید روش های گیاهی,روش های گیاهی درمانی,خاصیت روش های گیاهی,خواص روش های گیاهی درمانی,خواص روش های گیاهی برای پوست,خواص روش های گیاهی …

دوای درد زانو

دوای درد زانو

دوای درد زانو درد زانو,بيماري درد زانو,درد زانو در بارداري,علائم درد زانو,درمان درد زانو,درمان درد زانو با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان درد زانو,درد زانو را چگونه درمان کنيم,درد زانو در …

پيشنهادهايی برای جلوگيری از تب و بدن درد و …

بدن درد,بیماری بدن درد,بدن درد در بارداری,علائم بدن درد,درمان بدن درد,درمان بدن درد با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان بدن درد,بدن درد را چگونه درمان کنیم,بدن درد در کودکان,بدن درد در بزرگسالان,بدن درد در نوزادان,بدن درد در بهار,بدن درد در تابستان,بدن درد در پاییز,بدن درد در زمستان,آشنایی با بدن درد,همه چیز در مورد بدن درد,بدن درد واگیردار است,بدن درد و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان بدن درد

پيشنهادهايی برای جلوگيری از تب و بدن درد و ...

پيشنهادهايي براي جلوگيري از تب و بدن درد و عطسه و سرفه

به گزارش بی اس ام اس : هوا سرد شده و بالاخره حتي آنهايي كه در مقابل پوشيدن لباس‌هاي گرم مقاومت مي‌كردند، به اين نتيجه رسيده‌اند كه بيني و صورت‌شان را با شال گرم و خوب بپوشانند و روزي چند تا ليمو شيرين بخورند مبادا دچار سرماخوردگي شوند. سرماخوردگي هم از آن بيماري‌هاي موذي است كه ناگهان سراغ آدم مي‌آيد و چند روزي همه كارها را تعطيل مي‌كند. يادتان نرود كه بهترين راه براي در امان ماندن از سرما خوردگي، رعايت نكته‌هاي بهداشتي است كه نسل سومي‌ها خيلي از اوقات به خاطر كم‌حوصلگي و بي‌دقتي آنها را فراموش مي‌كنند. حرف بزرگ‌ترها را هم گوش كنيد و چيزهاي مقوي بخوريد. اميدواريم با پيروي از اين نكته‌هاي ساده، زمستان را به سلامت بگذرانيد.

دستان‌تان را خوب بشوييد: بيشتر ويروس‌ها و ميكروب‌ها در اثر تماس مستقيم پخش مي‌شوند. اگر ترشحات مخاطي بيمار اتفاقي روي ليوان آب، كنترل تلويزيون، تلفن، يا هر وسيله ديگري افتاده باشد و شما به همان وسايل دست بزنيد، ويروس‌ها به دستتان منتقل مي‌شوند. اين عوامل بيماري‌زا ممكن است ساعت‌ها و حتي هفته‌ها روي دست شما زنده بمانند. پس سعي كنيد مرتب دستان خود را بشوييد. حتي اگر جايي براي دست شستن نداشتيد، دست‌هاي خود را حداقل يك دقيقه محكم به هم بماليد تا در اثر حرارت ناشي از اصطكاك، ويرو‌س‌ها از بين بروند. ژل‌هاي پاك‌كننده دست هم مي‌توانند اين اثر را داشته باشند.

جلوي سرفه يا عطسه خود را با دست خالي نگيريد: از زمان بچگي به ما گفته شده كه موقع سرفه يا عطسه جلوي دهان خود را بگيريم. براي اين كار از دستمال كاغذي استفاده كنيد و بلافاصله آن دستمال را دور بيندازيد. اگر احساس كرديد عطسه يا سرفه شما بزودي خواهد آمد و دستمال نداريد، صورت خود را در جهتي كه كسي نباشد قرار دهيد و در هوا عطسه كنيد.

مايعات زياد بنوشيد: آب بدن را مي‌شويد. از يك طرف تمام سموم را از بدن خارج مي‌كند و از طرف ديگر محيط سالم‌تري براي فعاليت سلول‌هاي بدن از جمله سلول‌هاي ايمني فراهم مي‌كند. يك انسان بالغ به‌ طور طبيعي در طول روز به 8 ليوان مايع نياز دارد. در ادامه برايتان پيشنهادهايي در مورد مايعات داريم كه حتما بخوانيد.

حمام گرم را فراموش نكنيد: با هفته‌اي 2 بار حمام گرم، مي‌توان احتمال سرماخوردگي را به نصف كاهش داد. ورود بخار داغ به مجاري تنفسي در حمام، باعث نابودي ويروس‌ها در اين مجاري مي‌شود و احتمال بروز سرماخوردگي را كاهش مي‌دهد.

در هواي تازه نفس بكشيد: ورود هواي تازه به مجاري تنفسي، بخصوص در فصل سرما، اهميت زيادي دارد. بخاري، شومينه و سيستم‌هاي هواساز گرم، باعث خشكي هوا مي‌شوند و دستگاه تنفسي آماده ابتلا به سرماخوردگي و آنفلوآنزا مي‌شود. از طرف ديگر، در هواي سرد تراكم جمعيت در فضاهاي بسته بيشتر مي‌شود كه گردش ويروس‌ها در هواي اتاق را افزايش مي‌دهد. با تعويض هواي اتاق يا خروج از اتاق احتمال ورود ويروس‌ها به دستگاه تنفسي كمتر مي‌شود. استفاده از بخور براي رفع گرفتگي بيني موثر است. براي اين كار، 10 دقيقه سر را بر روي بخارات يك ظرف آب در حال جوشيدن بگيريد. بهتر است دستمال يا حوله‌اي را روي سر بگذاريد و اين عمل را 3 بار در روز تكرار كنيد. مي‌توان مقداري روغن منتول يا اوكاليپتوس به آب در حال تبخير اضافه كنيد تا عمل تنفس را تسهيل كند.

ورزش كنيد: با ورزش ضربان قلب افزايش مي‌يابد و خون بيشتري داخل رگ‌ها پمپ مي‌شود. سرعت تنفس هم بيشتر مي‌شود و اكسيژن خون افزايش مي‌يابد. به اين ترتيب، سلول‌هاي ايمني از بين برنده ويروس‌ها هم بيشتر مي‌شوند.

سيگار نكشيد: سيگاري‌ها شديدتر سرما مي‌خورند. دود سيگار سيستم ايمني را مختل و مخاط تنفسي را خشك مي‌كند و بدن مستعد ابتلا به ويروس مي‌شود. سيگاري‌ها خيلي هم دير بهبود پيدا مي‌كنند كه علت آن ضعف سيستم ايمني است. يك نخ سيگار مي‌تواند دستگاه تنفسي را به مدت 30 تا 40 دقيقه بي‌دفاع كند.

استراحت كنيد: استراحت و آرامش فكري و بدني باعث ترشح ماده‌اي به نام اينترلوكين در جريان خون مي‌شود. اين ماده يكي از مهم‌ترين عوامل محافظتي بدن در مقابل ويروس‌هاست. در فصل سرما سعي كنيد حداقل 30 دقيقه در روز به آرامش كامل برسيد.

پاهايتان را گرم نگه داريد: با گرم نگه داشتن پاها، روال طبيعي گردش خون در بدن، بهتر حفظ مي‌شود و سيستم ايمني بدن بهتر كار خواهد كرد. فراموش نكنيد كه با آغاز فصل سرما، بدن نيز بايد به اين تغيير عادت كند و خود را با شرايط آب‌ و هوايي پاييز و زمستان تطبيق دهد. بنابراين از هواي سرد وحشت نكنيد.

جاهاي شلوغ نرويد: از تردد در مكان‌هاي بسته و پرجمعيت خودداري كنيد. بعلاوه، يادتان باشد كه كمي پياده‌روي بسيار مفيدتر از تردد با وسايل نقيله عمومي است. اما اگر مجبوريد مسيرهاي طولاني را با وسايل نقليه عمومي طي كنيد، حتما چندين بار در روز دست‌هايتان را با آب و صابون بشوييد.

پيشنهادهايی برای جلوگيری از تب و بدن درد و ...

چي بخوريم وقتي سرما خورديم؟

ـ‌ويتامين C: پرتقال، گريپ فروت، انواع توت، فلفل دلمه‌اي، توت فرنگي، سيب‌زميني و سبزيجات برگ سبز از قبيل انواع كلم.

ويتامين B: غلات سبوس‌دار و حبوبات و منابع غذايي خوب يكي از ويتامين‌هاي گروه B به نام پانتوتنيك اسيد هستند.

آهن و آليسين: سير

امگا 3: ماهي قباد، قزل‌آلا، ساردين و ماهي‌هاي روغني، تخم‌كتان، دانه كدو حلوايي و روغن شاه دانه

امگا 6: دانه كنجد، تخمه كدو حلوايي و آفتابگردان

ويتامين A: جگر، انواع ماهي از جمله قزل‌آلا، قباد و شاه ماهي، كره و تخم‌مرغ، هويج، انبه، سيب زميني، زردآلو، كدو حلوايي و سبزيجات سبز تيره

پروتئين: ماهي، مرغ، گوشت قرمز بدون چربي، لبنيات، حبوبات، مغزها، دانه‌ها و غلات سبوس‌دار

ويتامين B6 و پانتوتنيك اسيد: گوشت، شير، غلات و حبوبات

اسيد فوليك: غلات صبحانه (برشتوك)، نان و عصاره مخمر، چغندر، لوبيا چشم بلبلي و انواع كلم

منبع:jamejamonline.ir

پيشنهادهايی برای جلوگيری از تب و بدن درد و …

آخرین بروز رسانی در : جمعه 15 مرداد 1395

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.