پوست خشک ؛ ماسک و پاکسازی پوست خشک صورت

پوست خشک

پوست خشک

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد پوست خشک صورت و راه درمان آن صحبت کنیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

آشنایی با پوست خشک

همه ما ممکن است که دچار خشکی پوست شده باشیم به خصوص در فصل زمستان ولی منظور از پوست خشک پوستی که همیشه خشک است و رطوبت کافی را ندارد نه اینکه فقط در یک مدت کوتاه خشک شده باشد.

این نوع پوست دارای مشخصاتی است که به اصلی ترین آنها در زیر اشاره می کنیم.

  • در این گونه افراد منافذ پوستی بسیار ریز هستند
  • پوست صورت خشک و زبر است
  • لکه‌های قرمز در صورت دیده می شود
  • خطوط ریز و چین‌ و چروک در صورت دیده می شود.
  • خشکی شدید در پوست به‌ خصوص بعد از شستشو احساس می شود
  • پوسته‌ پوسته شدن به وضوح وجود دارد
  • این نوع پوست مستعد سوزش و خارش است
  • وجود احتمالی ترک بر روی پوست زیاد است.

علل

مهمترین علت خشکی پوست در ژنتیک فرد است به طوریکه اگر یکی یا هر دو نفر از والدین شما دچار پوست خسک باشند شما قطعا دچار خشمکی پوست خواهید شد.

در پوست شما یک نوع چربی طبیعی موجود است که سبوم نام دارد و در پوست های خشک این نوع چربی موجود نیست و نبودن این چربی باعث خشک شدن پوست شما می شود.

نکته جالب این است که پوست های چرب این نوع چربی خیلی بیشتر از حد معمول است.مشکل دیگر پوست های خشک این است که نوع پوست ها توانایی کمتری در حفظ رطوبت دارند نسیت به سایر پوست ها و این باعث می شود لایه خارجی پوست رطوبت کافی نداشته باشد.

این مشکلات باعث می شود که پوست خشک در هر شرایطی فاقد چربی های لازم است و این مشکل در نتیجه باعث می شود که خاصیت ارتجاعی پوست از بین برود.

مشکلات پوست خشک

این نوع پوست در بین پزشکان به پوست آسیب پذیر معروف است ، چون مشکل دقیقا در لایه بیرونی آن است و نمی تواند رطوبت را حفظ کند و آسیب پذیری آن نسبت به پوست های معمولی خیلی بیشتر است.

این نوع پوست نسبت به پاک‌کننده‌های قوی ، مواد شیمیایی مضر و مواد نگه‌دارنده تحریک پذیری خیلی بیشتری دارد و متاسفانه نشانه ای پیری در این نوع پوست خیلی زودتر خود را نشان می دهند.

برای اینکه مشکل این نوع پوست را حل کنید باید همواره پوست خود را مرطوب نگه دارید.

نکات طلایی در مورد خشکی پوست

اگر به دنبال راه حل طبیعی برای نرم کردن پوست خود هستید توصیه ما به شما این است که از بهار نارنج استفاده کنید چرا که نرم کننده پوست خشک است و از شکنندگی مویرگها جلوگیری می کند. اگر مداوم دچار دل درد می شوید و دچار نفخ شکم و اسپاسم و بیماری سوء هاضمه هستید و بی اعصاب هستید روی خواص این گیاه حساب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.