کتاب چاپ کنید؛ حتی یک جلد!

کتاب چاپ کنید؛ حتی یک جلد!

کتاب چاپ کنید؛ حتی یک جلد! نشر کتاب غالباً به دو شیوۀ سرمایه‌گذاری ناشر یا سرمایه‌گذاری نویسنده انجام می‌شود. در شیوۀ اول سرویراستار مجموعه یا دیگر متخصصانِ حوزۀ موردِ بحثِ کتاب پس …

نقد و بررسی لیفان 620

نقد و بررسی لیفان 620

نقد و بررسی لیفان 620 شرکت لیفان در ابتدا به تولید موتورسیکلت مشغول بود و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی این صنعت خصوصی توانست با دستاوردی زیاد در ساخت و توزیع …

حفاظت از مالکیت معنوی را بر دوش قرارداد محرمانگی بیاندازید

حفاظت از مالکیت معنوی را بر دوش قرارداد محرمانگی بیاندازید

حفاظت از مالکیت معنوی را بر دوش قرارداد محرمانگی بیاندازید شما ممکن است به دلایل زیادی مایل باشید اطلاعات کسب و کار خود را حفظ کنید، مثلا: – ایده‌ای در سر داشته …

با این نوشیدنی های سالم به کافی شاپ خود رونق دهید.

نوشیدنی های سالمی که علاوه بر داشتن مواد معذی بتوانند آب لازم را به بدن برسانند، در اولویت منو کافی شاپ ها باید قرار بگیرند، چون باعث رونق کسب و کار می شوند. این نوشیدنی ها اگرچه در تابستان با استقبال بیشتری روبه رو می شوند. اما فقط مختص تابستان نیستند و باید در طول سال نیز از آنها استفاده شود.

کافی شاپ داری و راه های رونق بخشی به آن 

کیایی مدیر تولید شرکت بروفه می گوید؛ علاقه مندان راه اندازی کافی شاپ برای موفقیت خود باید در کنار تمام نیازمندی های یه کافه ، به ارائه نوشیدنی های سالم نیز توجه ویژه داشته باشند. این نوشیدنی ها که اغلب به دست یک باریستای حرفه ای تهیه می شود، علاوه بر کیفیت مرغوب، دارای شکل سرو ویژه ای است که باعث اطمینان مشتری و ترغیب آن می شود.

کافی شاپ داری و زوایای پنهان آن

وی گفت: بی شک جوانان علاقه مند به حوزه کافی شاپ داری، می دانند که میزبانی از تمام آحاد مردم و تمام گروه های سنی اصل مهمی در رونق بخشی به فضای کاریشان است. اما متاسفانه از یک جریان (کافی شاپ ها جای افراد خاصی است) ایجاد شده پیروی می کنند، که در حال حاضر کارایی خود را از دست داده است. به عنوان مثال به دهه گذشته نگاه کنید؟ چقدر کافی شاپ در سطح کشور وجود داشت؟ چند درصد از شهرهای کوچک کافی شاپ داشته اند؟ اما امروزه چطور؟ وفور کافی شاپ را می بینید. برگزاری مسابقات باریستا ها شاهد هستید. اشتیاق نوجوانان جهت حضور در این مکان ها را مشاهده می کنید. پس بستر برای گسترش و رونق بخشی به این نوع مکان ها آماده است. فقط نیاز است تابو ها را بشکنیم و وارد حوزه های رونق بخش شویم.

http://broofe.com/wp-content/uploads/2021/07/Flavoured_Waters_0174-1024x683-2.jpg

ایشان می افزاید: شما می بینید که بستر فراهم است، اما متاسفانه کاربری از این بستر با توجه به پتانسیل که دارد، وجود ندارد. فرض کنید کافی شاپ شما ثرار است تبدیل به محل مطالعه و گفتگوی قشر سالمند شود، به چه چیزهایی نیاز دارید؟ نوشیدنی های سالم و ساده که بتوانید از آنها میزبانی کنید. هرچند بعضی از سالمندان از همان منو معمول در خواست سرویس می کنند. اما داشتن منو ویژه سالمندان که ویژگی های مراقبت پزشکی را هم داشته باشد، برگ برنده شماست.

به مواردی که عرض کردم ساختار ایرانی را نیز اضافه کنید، چه اتفاقی می افتد؟ بی شک میل و رغبت افراد برای حضور در این نوع کافی شاپ ها بیشتر می شود. چرا که علاوه بر غنای فرهنگی که می توان به فضای کافی شاپ اضافه کرد، می توان با از منوی مرسوم کافی شاپ ها نیز بهره برداری بیشتری کرد. برای همه افراد امتحان کردن نوشیدنی کافی شاپ جذابیت دارد. شاید در نگاه اول پذیرش ادغام کافی شاپ ها با فرهنگ ایرانی کمی سخت به نظر برسد، اما با خلاقیت و برنامه ریزی این موضوع به سادگی ممکن می شود.

انواع نوشیدنی های سالم

 ایشان خاطر نشان کرد؛ برای اینکه پیشنهاد داده شده را کامل شود به 9 نوشیدنی سالم و مغذی که کمتر از آنها در کافی شاپ ها استفاده می شود اشاره می کنم. ببینید مطمئناً، آب سالمترین نوشیدنی است، اما بی تردید شما به نوشیدنی های دیگری نیاز دارید که از طریق آن مواد مغذی دریافت کنید. امروزه با وجود بسیاری از نوشیدنی های پر کالری در قفسه های سوپرمارکت و جذابیت های تبلیغاتی پیرامون آنها، یافتن نوشیدنی های سالم که دارای ویتامین ها و مواد معدنی باشند، دشوار است. اما اگر می خواهید چیز دیگری غیر از آب ساده بخورید، نوشیدنی های مغذی زیادی برای رفع نیاز و تشنگی شما وجود دارد.

چای سبز

مدیر تولید شرکت بروفه در این خصوص می افزاید، قرن هاست که چای سبز به دلیل مزایایی که برای سلامتی دارد، در کشورهای آسیایی مورد ستایش قرار می گیرد و ما نیز مرغوب ترین نوع آن را داریم. اکنون کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز شوق زیادی برای میل این نوشیدنی سالم نشان داده اند. چون با مقادیر زیادی از فواید آن آشنا شدند. البته بسیاری همچنان چای سبز را فقط به عنوان یک نوشیدنی آرام بخش می شناسند، اما حقیقت چیز دیگریست و گستره فواید این نوشیدنی بسیار بیشتر است.

چای سبز حاوی سطح بالایی از پلی فنول است که می تواند از انواع سرطان ها، مانند سرطان سینه و سرطان پروستات جلوگیری می کند. همچنین مطالعات نشان می دهد که این ماده همچنین می تواند به کاهش شدید قند خون بعد از غذا کمک کند که به ویژه برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مفید است. این یک پیشنهاد ویژه برای سالمندان نیست؟!

http://broofe.com/wp-content/uploads/2021/07/1061_2_1393581317-769x1024-1.jpg

آب انار

آب انار کاملاً طبیعی یکی از مقوی ترین نوشیدنی ها طبیعی است. این آب میوه مملو از آنتی اکسیدان است که به محافظت از سلول در برابر آسیب و کاهش التهاب کمک می کند، حتی ممکن است به تسکین برخی از انواع آرتروز کمک کند. همچنین غنای بالای ویتامین C موجود در آن، تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است ، و آن را به یکی از نوشیدنی های سالم مورد علاقه ما تبدیل می کند. انار حتی برای سرماخوردگی نیز مفید است.

آب چغندر

به چند دلیل لازم است آب چغندر را در رژیم غذایی خود بگنجانید. فواید چغندر برای سلامتی بسیار زیاد است، زیرا  منبع بزرگ اسید فولیک ، منیزیم و نیترات است. بدن ما نیترات ها را به اکسید نیتریک تبدیل می کند که به کاهش فشار خون و بهبود جریان خون کمک می کند. همچنین نتایج برخی مطالعات حاکی از آن است که قبل از تمرین ورزشی برای افزایش قدرت استقامت ، چغندر غذایی عالی است.

آب لیمو

توصیه می کنیم روز خود را با نوشیدنی آب لیمو شروع کنید. آب لیمو به طور شگفت انگیزی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. بررسی ها نشان می دهد فقط 2 قاشق غذاخوری آب لیمو که در یک لیوان آب مخلوط شده است 14 میلی گرم ویتامین C دارد. بنابراین استفاده روزانه از این نوشیدنی سالم می تواند جایگزین نوشابه های مضر باشد. همچنین آب لیمو یک گزینه عالی به هیدراته کردن (رساندن آب لازم به سلول ها) بدن است.

کامبوچا

امروزه بیشتر افراد این نوشیدنی سالم که مبدا آن چین است را به خوبی می شناسند و با این نوشیدنی تخمیر شده آشنا هستند. این اکسیر یکی از نوشیدنی های سالم گرم موجود در بازار است و باریستا هایی که این نوشیدنی را در منوی کافی شاپ شان دارند، معمولا برتری نسبت به دیگر کافه ها حس می کنند. زیرا مانند سایر غذاهای تخمیر شده سالم ، کومبوچا گازدار نیز دارای پروبیوتیک هایی است که باکتری های مفید روده را تقویت می کند. این باکتری ها به هضم غذا کمک می کنند و به بدن کمک می کنند ویتامین ها و مواد معدنی را جذب کند.

آب نارگیل

عطر و طعم این میوه گرمسیری کمی متفاوت است. به همین دلیل، بعضی از مردم آن را دوست دارند و برخی از آن متنفر هستند. اما هیچ کس منکر غنای غذایی آن نیست. چون همگان می دانند این نوشیدنی سالم می تواند آبرسانی در بدن را تقویت کند و مقدار زیادی پتاسیم را تأمین کند. پتاسیم نقش مهمی در حفظ ضربان قلب سالم و تنظیم فشار خون دارد.

شکلات داغ با مارشمالو

یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های موجود در کافی شاپ هاست. شکلات یا کاکائو جز تنقلات روزمره مردم است و فواید زیادی دارد. از همین رو نوشیدنی آنهم مشتاقان بیشماری پیدا کرده است و وقتی این نوشیدنی غنی از آنتی اکسیدان با شیر مخلوط شود، سرشار از کلسیم است. زمانی مارشمالو نیز به آن اضافه شود، غنی از ویتامین D شده و برتری ویژه تری به دست می آورد. کافیست یک دستورالعمل جدید شکلات داغ مورد علاقه خود را پیدا کرده و آنها را به منوی خود اضافه کنید.

http://broofe.com/wp-content/uploads/2021/07/1409_34_1417714218-769x1024-1.jpg

آب زغال اخته

آب زغال اخته مملو از آنتی اکسیدان است که می تواند به جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی و برخی از انواع سرطان کمک کند و باعث سلامت دستگاه ادراری شود. آب کرن بری یا همان زغال اخته به تنهایی ترش است ، بنابراین با قند یا آب میوه های شیرین تر ترکیب می شود. به دنبال انواع 100٪ آب میوه باشید تا از تمام مزایای سلامتی زغال اخته استفاده کنید.

آب پرتقال

آب پرتقال تازه یکی از سالم ترین نوشیدنی ها و شناخته شدنترین آبمیوه های موجود در بازار است. همانطور که می دانید پرتقال منبع عالی از ویتامین C است، اما اکثر مردم نمی دانند که این نوشیدنی سالم در صورت غنی سازی منبع خوبی از پتاسیم و تیامین به علاوه کلسیم و ویتامین D است. بنابراین سعی کنید این نوشیدنی را به سبد محصولاتتان اضافه کنید و از مواد معدنی و مغذی آن دیگران را بهره مند سازید.

نوشیدنی های سالمی که معرفی شد را به ساده ترین شکل می توان تهیه کرد. خلاقیت در تزئین و سرو آن در ظرفی مناسب برای هیچ بارستایی سخت نیست. بنابراین استفاده از این نوشیدنی های سالم هم می تواند به سالمندان کمک کند و هم دیگر مشتریانی که به کافی شاپ شما می آیند.

آنچه مهم است تفاوت دیدگاه شماست. تفاوت در دیدگاه و وسیعتر دیدن باعث درک و دریافت زوایا و وجوح مختلفی می شود که هر کسب و کاری برای بقا، رشد و ترقی به آن نیاز دارد. پس حتما با سنجش دقیق آنچه به سود شماست را انتخاب کنید.

 

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 4 شهریور 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.