کارهایی که ممکن است شما را راهی بيمارستان کند

کارهایی که ممکن است شما را راهی بيمارستان کند

کارهایی که ممکن است شما را راهی بيمارستان کند خواص پیشگیری از بیماریها,فواید پیشگیری از بیماریها,پیشگیری از بیماریها درمانی,خاصیت پیشگیری از بیماریها,خواص پیشگیری از بیماریها درمانی,خواص پیشگیری از بیماریها برای پوست,خواص پیشگیری …

درمان قطعی و خانگی سلولیت عفونی پوست پا چیست

درمان قطعی و خانگی سلولیت عفونی پوست پا چیست

سلولیت سلولیت ,سلولیت چیست,سلولیت پا,سلولیت عفونی,سلولیت پوست,سلولیت ران پا,سلولیت چیست و راه درمان,سلولیت چیست و چگونه درمان میشود,سلولیت چیست و راه درمان آن توضیحاتی در مورد سلولیت تجمع بافت چربی در ناحیه‌ای …

دانستنی هایی درباره امگا 3

دانستنی هایی درباره امگا 3

دانستنی هایی درباره امگا 3 خواص امگا 3,فواید امگا 3,امگا 3 درمانی,خاصیت امگا 3,خواص امگا 3 درمانی,خواص امگا 3 برای پوست,خواص امگا 3 برای مو,خواص امگا 3 برای جوانی,خواص امگا 3 برای …

بیماری مسافرت را می شناسید؟

بیماری مسافرت,بيماري بیماری مسافرت,بیماری مسافرت در بارداري,علائم بیماری مسافرت,درمان بیماری مسافرت,درمان بیماری مسافرت با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان بیماری مسافرت,بیماری مسافرت را چگونه درمان کنيم,بیماری مسافرت در کودکان,بیماری مسافرت در بزرگسالان,بیماری مسافرت در نوزادان,بیماری مسافرت در بهار,بیماری مسافرت در تابستان,بیماری مسافرت در پاييز,بیماری مسافرت در زمستان,آشنايي با بیماری مسافرت,همه چيز در مورد بیماری مسافرت,بیماری مسافرت واگيردار است,بیماری مسافرت و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان بیماری مسافرت

علائم بیماری مسافرت, تعرق و رنگ پریدگی

به گزارش بی اس ام اس کافی است سر بچرخانند یا برای یک لحظه سرشان را پایین بیندازند یا برای دیدن منظره ای به پشت سر نگاه کنند؛ کار تمام است. همان لحظه نشانه ها آغاز شده و با حال نزار به مقصد می رسند. این افراد به اختلالی به نام «بیماری مسافرت» یا «Travel sickness» یا «Motoin sickness» دچار هستند. این اختلال عوارضی در فرد ایجاد می کند که البته با رعایت بعضی نکته ها قابل کنترل است.مسافرت با هر وسیله نقلیه ای می تواند برای فرد مبتلا به این اختلال عارضه ایجاد کند. دلیل آن نیز تاثیر حرکت وسیله نقلیه روی مایع درون گوش میانی است. هر نوع حرکت ناگهانی، چرخشی، تکان شدید، تغییر وضعیت حین حرکت، راه رفتن در وسیله نقلیه ای مانند هواپیما یا قطار، جا به جا شدن در خودروی شخصی مایع درون گوش میانی را تحریک کرده و نشانه ها آغاز می شوند.

علائم را بشناسید
تعرق، رنگ پریدگی، سردرد، سرگیجه، حسی شبیه دوران سر، لرز خفیف و احساس سرما، افزایش بزاق دهان، حالت تهوع و استفراغ از نشانه های شروع بیماری مسافرتی است. این عارضه معمولا از کودکی همراه فرد است. یکی از دلایل گریه کردن و بی قراری کودک می تواند ناشی از ابتلا به این مشکل باشد. در افراد مبتلا به این عارضه، سوارشدن به وسایل تفریحی که چرخشی یا دورانی باشند نیز همین عارضه را در پی دارد.

علائم بیماری مسافرت, تعرق و رنگ پریدگی

چگونه کنترل کنید؟
سفر با خودروی شخصی
بهترین مکان برای شما صندلی کنار راننده است. اگر امکان نشستن در آن صندلی را ندارید، حتما کنار پنجره بنشینید. هنگام حرکت به پشت سر نگاه نکنید حتی اگر زیباترین منظره جهان باشد!

سفر هوایی
دو ردیف اول هواپیما و نهایتا پیش از رسیدن به بال هواپیما که میزان تکان ها کمتر احساس می شود، بهترین مکان نشستن برای افراد مبتلا به بیماری مسافرتی است. هنگام حرکت نباید از جای تان حرکت کنید. سر را پایین نیندازید و از خوردن خوراکی پرهیز کنید. در طول سفر نیز هواکش را به سمت صورت تان تنظیم کنید تا هوای تازه نفس بکشید. پس از نشستن کامل هواپیما از صندلی تان بلند شوید.

سفر با قطار
درباره قطار، مکان واگن زیاد مهم نیست. درباره قطار باید به سه نکته دقت کنید. اول اینکه سمت نشستن شما باید همسو با حرکت قطار باشد. این نکته را باید هنگامی که سوار مترو یا اتوبوس هستید هم رعایت کنید. دوم اینکه پنجره واگن شما حتما باز باشد تا هوای تازه نفس بکشید و سوم اینکه هنگام حرکت قطار از جای تان بلند نشوید.

سفر دریایی
صندلی های جلویی یا از نیمه کشتی به سمت جلو و ترجیحا عرشه کشتی را برای نشستن انتخاب کنید. هنگام حرکت نیز از جای تان حرکت نکنید.

علائم بیماری مسافرت, تعرق و رنگ پریدگی

این نکته ها یادتان باشد
غذا نخورید
حداقل از دو ساعت قبل از حرکت با هر وسیله نقلیه ای، غذای سنگین نخورید. هرچه معده خالی تر باشد، احتمال بروز این حالت کاهش خواهد یافت و در صورت بروز، نشانه ها کمتر بروز خواهدکرد.

سر را مستقیم نگه دارید.
هنگام حرکت با هر وسیله نقلیه ای سرتان را زیاد تکان ندهید و به طور خاص، پایین نیندازید. در حرکت مطالعه نکرده یا به تلفن همراه تان نگاه نکنید.

چرب و شیرین نخورید
از یک ساعت قبل حرکت و در طول سفر از خوردن غذاها و تنقلات چرب و شیرین خودداری کنید. این خوراکی ها محرک بوده و عاملی برای تشدید حالت تهوع و استفراغ هستند. غذاها و تنقلات تند و ادویه دار نیز همین مشکل را ایجاد می کنند.

علائم بیماری مسافرت, تعرق و رنگ پریدگی

لیمو همراه تان باشد
بوکردن یا خوردن لیموترش هنگام سفر راهی برای جلوگیری از ایجاد حالت تهوع است. بنابراین همیشه این داروی طبیعی را همراه داشته باشید.

دارو مصرف کنید
بعضی داروها مانع از بروز حالت تهوع می شوند. با مشورت پزشک، یکی از این داروها را خریده و نیم ساعت قبل از هر نوع سفری این دارو را میل کنید. این داروها حالت گیجی و خواب آلودگی ایجاد می کنند اما در عوض شما را از عوارض این بیماری آزاردهنده مصون می کنند.
منبع:aftabir.com

بیماری مسافرت را می شناسید؟

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 19 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.