جاذبه های گردشگری باکو و سفر به هند

جاذبه های گردشگری باکو و سفر به هند

جاذبه های گردشگری باکو و سفر به هند قلعه دختر (قیز قالاسی) ساختمان تاریخی و باستانی قلعه دختر زبان محلی قیز قالاسی گفته می شود ، ساختمانی است که مربوط به دوره …

علائم عفونت ایمپلنت دندان را بشناسید

علائم عفونت ایمپلنت دندان را بشناسید

علائم عفونت ایمپلنت دندان را بشناسید ایمپلنت یکی از جراحی های دهان و دندان است که به مراقبت زیادی نیاز دارد تا بهبودی حاصل شود. برای همین می‌خواهیم درباره یکی از عوارض …

فروشگاه لست شاپ تجهیزات امنیتی و دوربین‌های مداربسته

فروشگاه لست شاپ تجهیزات امنیتی و دوربین‌های مداربسته

فروشگاه لست شاپ تجهیزات امنیتی و دوربین‌های مداربسته در دنیای امروز، امنیت خیلی بیشتر از گذشته برای بسیاری از افراد اهمیت دارد. این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا افراد بیشتری …

متراژ کابینت چگونه محاسبه می شود؟

از دغدغه های افرادی که قصد دارند کابینت های خود را تعویض نمایند و از هزینه آن اطلاع یابند، نحوه درست متراژ کردن کابینت است. حتی در کار بعضی از افرادی که به تازگی در حرفه کابینت‌ سازی مشغول به کار شده ‌اند نیز این مشکل به چشم می‌ خورد. حتی امکان داشته که استادان این کار نیز در بعضی مواقع یک‌ سری از موارد را در متراژ لحاظ نکنند و با ایراداتی مواجه گردند. به همین دلیل بهتر است از این موضوع اطلاع داشته باشید که متراژ کابینت چگونه محاسبه می شود؟ کابینت ممبران سفید و هایگلاس دو نوع از محبوب ترین کابینت ها به شمار می روند.

انواع متراژ گیری کابینت ها

امروزه بیشتر افراد در پی تعویض و به‌ روز کردن آشپزخانه های خود هستند؛ زیرا همان طور که از گذشته بیان گردید آشپزخانه قلب تپنده خانه است پس باید یکی از بهترین مکان های خانه به حساب آید. به همین دلیل برای استفاده از کابینت های جدیدی مانند کابینت هایگلاس و کابینت ممبران لازم است پیش از اقدام به این امر متراژ کابینت های خود را محاسبه کنید.

کابینت زمینی

مطابق با استاندارد های کابینت سازان هر متر کابینت زمینی شامل یک متر کابینت زمینی با ارتفاعی برابر با ۷۲ سانتی متر و عمقی به اندازه ۵۵ سانتی متر، یک متر صفحه قرار گرفته روی کابینت زمینی به ضخامت ۳ سانتی متر و یک متر پاخور به ارتفاع ۱۴ سانتی متر می شود.

به طور کلی برای محاسبه متراژ یک کابینت زمینی لازم است ۷۲+۱۴+۳=۹۰ سانتی متر و عمقی برابر با ۵۵ سانتی متر را محاسبه کنید. همچنین از این ۹۰ سانتی متر کابینت، برای هر ارتفاع ۷۲ سانتی متری، پاخوری به اندازه ۱۴ سانتی متر و ضخامتی برابر با ۳ سانتی متر در نظر گرفته می شود. این مراحل برای کابینت هایگلاس سفید و ممبران مورد استفاده قرار می گیرد.

کابینت دیواری

اگر کابینت های شما با ابعاد استاندارد کابینت سازان برابری کند و عمقی برابر با ۳۰ سانتی متر و ارتفاعی برابر با ۷۲ سانتی متر داشته باشند کار راحت تری دارید. به گونه ای که برای محاسبه متراژ یک کابینت دیواری لازم است که یک متر یونیت دیواری با عمق ۳۰ سانتی متر و همچنین ارتفاعی برابر با ۷۰ سانتی متر را در نظر بگیرید. البته باید یک متر تاج و یک متر چراغ را نیز در لحاظ نمایید.

کابینت کمدی

کابینت کمدی را نوعی کابینت گویند که از سطح زمین آغاز و تا سقف ادامه دارد و هیچ فضای خالی در کناره و میان آن ها وجود نداشته باشند. عمق این نوع کابینت حداکثر به ۵۸ سانتی متر رسیده و ارتفاع آن با توجه به سقف آشپزخانه مورد نظر خواهد بود.

کابینت بالا یخچال

کابینت های بالا یخچالی را باید زیر مجموعه کابینت های دیواری دانست؛ زیرا در قسمت بالایی یخچال نصب می شوند. اما موضوع مهمی که باید در رابطه با این نوع کابینت و در محاسبه متراژ آن رعایت گردد این است که عمق این نوع کابینت دو برابر عمق کابینت دیواری در نظر گرفته خواهد شد.

کابینت دو پله

در کابینت های دو پله ای از یونیت هایی با عمق های متفاوت استفاده می شود، به گونه ای که در وسط یک کابینت دیواری پله ای ایجاد شده و این موضوع سبب ایجاد جای بیشتر برای وسایل آشپزخانه می گردد. به این گونه از کابینت ها کابینت دو پله گویند که در نوع ممبران و هایگلاس وجود دارند. ضمن این که برای محاسبه متراژ یک متر آن باید مانند کابینت دیواری عمل نمود.

کابینت جزیره

کابینت جزیره مانند کابینت کانتر یا همان اپن است که دو طرف آن به جایی متصل نخواهد شد و می‌توان آن را به قسمت های مختلف انتقال داد که رفت و آمد در دو طرف امکان پذیر خواهد بود. این نوع کابینت معمولا برای خانه های کاربرد خواهد داشت که به جدا سازی آشپزخانه از حال نیاز دارند. محاسبه متراژ کابینت آن نیزمانند کابینت زمینی صورت می پذیرد.

کابینت کانتر

کابینت کانتر یا اپن، کابینتی است که آشپزخانه را از حال جدا می کند و یک طرف آن رو به حال بوده و طرف دیگر درون آشپزخانه قرار می گیرد. یک طرف آن به دیوار و کابینت ها اتصال می یابد و طرف دیگر برای رفت و آمد به آشپزخانه باز می ماند. برای این که بتوان یک متر از این نوع کابینت را محاسبه نمود لازم است تا از شیوه انداری گیری کابینت زمینی استفاده شود.

کابینت ویترین

کابینت های ویترین اصولاً در قسمت جلویی آشپزخانه قرار می گیرند و مخصوص وسایل دکوری و خاص هستند. این نوع کابینت مانند کابینت کمدی از سطح زمین آغاز شده و تا سقف ادامه دارد؛ اما به جای قرار دادن در، در آن حفره ای ایجاد می شود که عمقی برابر با ۵۸ سانتی متر نیز خواهد داشت.

کلام آخر

در استاندارد کابینت سازان، برای متراژ یک متر کابینت و محاسبه هزینه آن برای آشپزخانه ای که شامل کابینت زمینی و دیواری است به این صورت خواهد بود که قیمت کابینت های گلاس زمینی 60 درصد و کابینت دیواری 40 درصد کل محاسبه می گردد. این نوع محاسبه متراژ ممکن است در طرح و اندازه و همچنین نوع کابینت بر این اساس که کابینت ممبران بوده یا هایگلاس متفاوت باشد. کابینت بازار منبع انواع کابینت در جنس، طرح و رنگ های محتلف است که برای طراحی و مشاوره می توانید با شماره های 09122238608 و 22314022 تماس بگیرید و یا وارد سایت

www. cabinetbazar.ir شوید و از نمونه کارهای این سایت دیدن کنید و با خواندن مقالات می توانید از معایب و مزایا انواع کابینت مطلع شوید تا بهترین خرید را داشته باشید.

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 17 دی 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.