عوارض زیاد نشستن و راه های پیشگیری از آن

عوارض زیاد نشستن و راه های پیشگیری از آن

عوارض زیاد نشستن و راه های پیشگیری از آن زیاد نشستن,بیماری زیاد نشستن,زیاد نشستن در بارداری,علائم زیاد نشستن,درمان زیاد نشستن,درمان زیاد نشستن با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان زیاد نشستن,زیاد نشستن …

سلاح جنگ با ميكروب‌هاي دهان و دندان

سلاح جنگ با ميكروب‌هاي دهان و دندان

سلاح جنگ با ميكروب‌هاي دهان و دندان ميكروب‌هاي دهان و دندان,بيماري ميكروب‌هاي دهان و دندان,ميكروب‌هاي دهان و دندان در بارداري,علائم ميكروب‌هاي دهان و دندان,درمان ميكروب‌هاي دهان و دندان,درمان ميكروب‌هاي دهان و دندان …

عوارض و نحوه و مقدار مصرف قرص کلداکس چیست

عوارض و نحوه و مقدار مصرف قرص کلداکس چیست

قرص کلداکس قرص کلداکس ,قرص کلداکس چیست,قرص کلداکس سینوس و آلرژی,قرص کلداکس هر چند ساعت,قرص کلداکس در بارداری,قرص کلداکس در شیردهی,قرص کلداکس برای سرماخوردگی در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم …

بيماری ماشين گرفتگی

بيماری ماشين گرفتگی,بيماري بيماری ماشين گرفتگی,بيماری ماشين گرفتگی در بارداري,علائم بيماری ماشين گرفتگی,درمان بيماری ماشين گرفتگی,درمان بيماری ماشين گرفتگی با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان بيماری ماشين گرفتگی,بيماری ماشين گرفتگی را چگونه درمان کنيم,بيماری ماشين گرفتگی در کودکان,بيماری ماشين گرفتگی در بزرگسالان,بيماری ماشين گرفتگی در نوزادان,بيماری ماشين گرفتگی در بهار,بيماری ماشين گرفتگی در تابستان,بيماری ماشين گرفتگی در پاييز,بيماری ماشين گرفتگی در زمستان,آشنايي با بيماری ماشين گرفتگی,همه چيز در مورد بيماری ماشين گرفتگی,بيماری ماشين گرفتگی واگيردار است,بيماری ماشين گرفتگی و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان بيماری ماشين گرفتگی

بيماری ماشين گرفتگی

به گزارش بی اس ام اس سفر لذتبخش و مفرح است، اما نه هميشه. براي بعضي از مردم مسافرت در كنار همه خوبی ها و لذت‌هايش يك عذاب بي‌پايان است و شايد شما هم اين نشانه‌هاي ناخوشايند گيجي، تهوع، رنگ‌پريدگي، استفراغ، عرق سرد، خستگی، ترشح بزاق بيش از حد، خميازه‌، سر درد، احساس عمومي ناراحتي و ناخوشي را در حين مسافرت با اتوبوس يا وسيله نقليه شخصي‌تان تجربه كرده باشيد.به گفته متخصصان بيماري مسافرت يا ماشين گرفتگی به علت حرکت مداوم و تکراري مناظر اطراف هنگامي که فرد سوار ماشين مي‌شود، پديد مي‌آيد.

بيماری ماشين گرفتگی

سرگيجه و حالت تهوع را از جمله علائم اين بيماري است، اين نوع بيماري نه‌تنها در سفر بلكه در هر مكاني مانند وسايل شهربازي از قبيل تاب كه حركت مداوم و ثابت دارد، به وجود مي‌آيد.موارد ايمني و پيشگيري اين بيماري با رعايت مواردي از قبيل عدم مطالعه هنگام سفر در وسيله نقليه و خالي نگه داشتن معده مي‌توان از وجود اين بيماري جلوگيري كرد.يكي از عوامل مفيد علاوه بر استفاده از قرص‌هاي ضد تهوع و سرگيجه ‌ هنگام سفر، استفاده از زنجبيل دم‌‌كرده است.

داروهای كمک كننده

داروهايي براي پيشگيري و نيز درمان بيماري سفر وجود دارند كه اگر عموما در طي مسافرت‌هايتان دچار اين مشكل مي‌شويد، مي‌توانيد از آنها استفاده كنيد. تعدادي از اين داروها را مي‌توانيد بدون نسخه پزشك از داروخانه تهيه كنيد، ولي اگر بيماري زمينه‌اي و سيستميك داريد، بهتر است قبل از مصرف آنها با پزشك داروساز مشورت كنيد.ديمن هيدرينات دارويي است كه مي‌توان در اشكال خفيف بيماري با دوز كم از آن استفاده كرد. از اين دارو كه به نام «قرص سفر» هم معروف است مي‌توانيد چند ساعت قبل از شروع حركت استفاده كنيد.

درمان‌هاي غير دارويی

يافته‌هاي محققان نشان مي‌دهد استفاده از ريشه زنجبيل اثري كاملا قابل مقايسه با داروهاي گفته شده را دارد، ضمن اين‌كه عوارضي هم ندارد. بنابراين اگر واقعا در اين‌باره مشكل داريد و دسترسي به دارو نداريد، مي‌توانيد اين پيشنهاد را هم امتحان كنيد.كمپرس آب سرد هم براي رفع مشكل كمك مي‌كند. كمپرس آب سرد ـ البته نه خيلي يخ ـ را روي چشم‌ها و همين طور روي گردن بگذاريد.

بيماری ماشين گرفتگی

اين توصيه‌ها را به كار گيريد

اگر شما هم به حرکت حساس هستيد و به بيماري مسافرت دچار مي‌شويد، براي لذت بردن بيشتر از سفرتان اين نكات را رعايت كنيد:

سعي کنيد در طول مسير کاملا به صندلي خودرو تکيه دهيد و صندلي را به حال نيمه خوابيده قرار دهيد.

روي صندلي به سمت پشت ننشينيد.

از مطالعه‌ کردن‌ خودداري‌ کنيد.

بهتر است در قسمتي از وسيله نقليه قرار بگيريد که کمترين تکان را دارد مثلا در ميانه اتوبوس، صندلي جلوي خودرو و کنار بال هواپيما.

نفس‌هاي عميق و آهسته بكشيد.

اگر به بيماري مسافرت مبتلا هستيد، از درون خودرو به مناظر نگاه نکنيد يا اگر در قايق يا کشتي هستيد به موج‌ها ننگريد و حرکت افق را تماشا کنيد.

بيماری ماشين گرفتگی

بهتر است از بوهاي تحريک‌‌کننده مانند سيگار دوري کنيد. در هواپيما يا اتوبوس‌ دستگاه‌ تهويه‌ بالاي‌ سر را روشن‌ کنيد تا هوا بهتر جريان‌ پيدا کند.همچنين سعي کنيد از شب قبل از مسافرت، کمتر غذا و نوشيدني بخوريد و در طول راه نيز شکم خود را نسبتا خالي نگه داريد.

بيماری ماشين گرفتگی

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 19 مرداد 1395

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.