کاهش ۵۰ درصدی تولید زعفران در سال زراعی جاری

کاهش ۵۰ درصدی تولید زعفران در سال زراعی جاری

کاهش ۵۰ درصدی تولید زعفران در سال زراعی جاری در ایران زعفران جزو یکی از بهترین محصولاتی است که می توان صادر کرد، از این رو صادرات زعفران می تواند کمک بزرگی …

مراحل پروژه های ساخت استخر

مراحل پروژه های ساخت استخر

مراحل پروژه های ساخت استخر از لحظه ای که پیمانکار پروژه ساخت استخر اختصاصی شما را انجام می دهد تا لحظه ای که استخر را آزمایش می کند و به شما تحویل …

پوشش سرپناه ها و خیمه های مردم در گذشته

پوشش سرپناه ها و خیمه های مردم در گذشته

اگر به پوشش سرپناه ها و خیمه های مردم در گذشته نگاه کنید، می بینید که از چادر و پارچه برای پوشاندن سقف خود استفاده می کردند. به کار بردن پارچه برای …

مسأله خرید و فروش بیت کوین که از تازه‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری و مبادله کالا در دنیای امروز است، از جمله موضوعات بسیار جذاب برای افرادی که به دنبال فرصتی طلایی جهت افزایش سرمایه‌ی ذخیره شده‌ی خود هستند و یا به دنبال روش جدیدی جهت انجام معاملات کلان خود هستند، می‌باشد. اما با وجود مناسب بودن و جذابیت این موضوع متأسفانه برخی از افراد در این زمینه دست به سوء استفاده‌گری‌هایی‌زده و متقاضیان خرید بیت کوین را با ضرر‌های مالی عمده مواجه می‌سازند؛ در چنین وضعیتی با حضور سوء استفاده‌گرانی که از هر مسأله‌ی تازه و ناشناخته‌ای برای مردم قصد کسب درآمد و کلاهبرداری دارند، نیاز است مراکز فعالی چون صرافی اونیکس در خصوص آشنایی با ارز دیجیتالی و اهمیت و تأثیرات خرید آن به ارائه مطالب مفید و حائز اهمیتی بپردازد تا هم ابهامات ذهنی که در خصوص این امر وجود دارد را برطرف کرده باشد و هم زمینه‌ی درآمدزایی از این روش را برای متقاضیان آن فراهم آورد.

کریپتوکارنسی چیست؟

برای فهم بهتر اهمیت خرید بیت کوین بهتر است توضیحات این مبحث را از اول یعنی آشنایی با کریپتوکارنسی آغاز کنیم. کریپتوکارنسی در حقیقت همان ارز دیجیتالی معروف در فضای مجازی است که با اهداف مهمی از قبیل جلوگیری از تقلب و کلاهبرداری‌های ارزی که در طی معاملات کلان و کوچک وجود دارد، ایجاد شده است. ارز‌های دیجیتالی مثل بیت کوین بدون این که تحت نظارت ارگان یا دولت خاصی باشند، به صورت غیر متمرکز در شبکه گسترده و بزرگی تحت عنوان بلاک چین جابه جا شده و به این ترتیب معاملات متعددی را در طی مدت زمان کوتاهی رقم می‌زنند. یکی از مهم‌ترین ویژگی ارز‌های دیجیتالی که ایرانیان را به استفاده از آن در پیش‌برد اهداف مختلف خود مثل سرمایه‌گذاری یا انجام معاملات و… ترقیب می‌کند، مقدور بودن خرید ارز برای کلیه‌ی افراد در سراسر دنیا می‌باشد که این به معنای عدم تأثیر تحریمات موجود برروی معاملاتی که در بستر بلاک چین انجام می‌گیرد، است.

آشنایی با ارز دیجیتالی bitcoin

شبکه بلاک چین از زمان ابداع کریپتوکارنسی تاکنون ارز‌های متفاوتی را برای سهولت بیشتر انجام معاملات و سرمایه‌گذاری به متقاضیان این امر ارائه کرده است. بیت کوین یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین ارز‌های دیجیتالی غیرمتمرکز است که توانسته طرفداران زیادی را از میان ارز‌های مختلف به خود جذب کند. این ارز ارزشمند که همانند دیگر ارز‌های موجود قابلیت انتقال از حسابی به حساب دیگر را بدون حضور هیچگونه واسطه‌ای دارد، توسط ساتوشی ناکوموتو Satoshi Nakomoto برای نخستین بار به شبکه بلاک چین عرضه شد و پس از آن به علت برخورداری از ویژگی‌های منحصر به فرد توانست نظر بسیاری از فعالان حوزه خرید و فروش ارز را به خود جذب کند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که سبب علاقه‌مندی افراد به خرید بیت کوین شده است، امکان ذخیره‌ی این ارز به حالت ذخیره‌ی سرد می‌باشد. در حقیقت از آنجایی که ذخیره‌ی سرد قابلیت ذخیره‌ی رمز و بیت کوین را در یک سخت‌افزاری همانند فلش ایجاد می‌کند، سبب دور شدن دست هکران از رمز ارز‌های فرد شده و در نهایت فرد در طولانی مدت می‌تواند با خیالی آسوده آن را ذخیره کرده و یا سرمایه‌گذاری کند که این موضوع به دلیل عدم نظارت دولتی و ارگانی بر روی فعالیت بلاک چین و حضور کلاهبرداران متعدد فضای مجازی، بسیار ارزشمند می‌باشد.

نحوه‌ی انجام تراکنش‌های bitcoin

در طی انجام تراکنش‌ها به واسطه‌ی بیت کوین، اطلاعات مشخصی از قبیل کد فرستنده و دریافت‌کننده و مبلغی که قرار است انتقال داده شود، مشخص شده و در شبکه‌ی بلاک چین ثبت می‌گردد. ثبت این اطلاعات کمک می‌کند تا معاملات بعدی با توجه به موجودی حساب شخص انجام شده و از ایجاد خطا در معاملات جلوگیری شود. مثلاً اگر موجودی حساب شما دو بیت کوین بود، پس از انتقال یک bitcoin از حساب شخصی به حساب شما، موجودی بیت کوین‌های شما، یک عدد اضافه شده و به سه عدد می‌رسد؛ کلیه‌ی اطلاعات این انتقال ارز اعم از موجودی قبلی و بعدی شما در شبکه ثبت می‌گردد. ثبت این اطلاعات کمک می‌کند تا در معامله بعدی اگر قصد انتقال مثلاً چهار bitcoin کوین که بیش از موجودی حساب است را داشتید، خطا ایجاد شده و از انجام معامله جلوگیری شود. برای اینکه کلیه‌ی مراحل انجام معاملات به درستی صورت پذیرد برای هر بیت کوینی که قصد خرج کردن آن را دارید، می‌بایست یک خروجی مشخصی را تعریف کنید تا از خرج شدن یک بیت کوین برای دو هدف جلوگیری شود.

اهمیت خرید بیت کوین و مزایای آن

پس از پرداختن به مبحث ارز‌های دیجیتالی و آشنایی با بیت کوین اکنون می‌توانیم به اهمیت خرید این ارز دیجیتالی معروف و پرطرفدار بپردازیم. آشنایی با اهمیت خرید این ارز قطعاً برخی از ابهاماتی که مانع بزرگی برای قدم برداشتن در مسیر خرید bitcoin است را رفع نموده و قاطعیت بیشتری را برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ارز‌های دیجیتالی حاصل خواهد نمود.

  • استفاده از بیت کوین به عنوان یک پول رایج بین‌المللی

در بحث بررسی اهمیت خرید بیت کوین متوجه خواهید شد که این ارز درحال تبدیل شدن به یک پول رایج در بین تمامی کشور‌ها است و از آنجایی که استفاده از یک پول مشخص بدون نیاز به تبدیل به ارز‌های مختلف می‌تواند روند انجام معاملات را سرعت بخشد، می‌توانیم شاهد حضور مؤثر آن در بازار‌های مختلف باشیم.

  • عدم حضور محدودیت‌ها در انتقال bitcoin

از دیگر موضوعاتی که سبب علاقه‌مندی افراد به خرید بیت کوین شده است، رفع کلیه‌ی محدودیت‌هایی که عموماً در سیستم نظام بانکی شاهد آن بودیم می‌باشد. با خرید bitcoin در هر ساعت از شبانه روز هر معامله‌ی دلخواهی قابل انجام بوده و نیازی به بررسی‌های دقیق بانکی و اداری و گذراندن مراحل قانونی نیست.

  • کارمزد پایین و نقل و انتقالات سریع با خرید bitcoin

یکی از مزایای بزرگی که بیت کوین نسبت به دیگر ارز‌های مورد استفاده در شبکه بلاک چین برای کاربران به همراه دارد، دریافت کارمزد پایین‌تر و حداقلی می‌باشد. در واقع این ارز علی‌رغم اینکه سرعت پردازش بسیار بالایی را در انجام تراکنش‌ها در پی دارد و می‌تواند نتیجه‌ی تراکنش و معامله‌ی انجام شده را با سرعت زیادی به کاربر ارائه کند، مبالغ تأثیر‌گذار و زیادی را از انجام معاملات دریافت نمی‌کند.

خرید و فروش بیت کوین از طریق صرافی آنلاین اکس اونیکس

بیت کوین از جمله ارز‌هایی است که معمولاً قیمت ثابتی را در یک دوره‌ی زمانی مشخصی نداشته و می‌تواند دچار نوسانات مختلفی شود به طوریکه در طی این نوسانات سرمایه برخی از افراد کاهش و یا افزایش می‌یابد. برای جلوگیری از ضرر‌های مالی، شبکه بیت کوین آزادی عمل زیادی را در خرید و فروش این ارز‌ها از طریق صرافی آنلاین اکس اونیکس و دیگر مراکز فعال در این زمینه در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به طوریکه با استفاده از این آزادی عمل افراد به راحتی در صورت پیش‌بینی و مشاهده‌ی روند نزولی قیمت bitcoin می‌توانند با تبدیل آن به دیگر ارز‌های دیجیتالی که از قیمت ثابت‌تری برخوردارند و یا تبدیل آن به پول ملی کشور خود از ایجاد ضرر‌های مالی جلوگیری به عمل آورند.

در صورت تمایل به خرید و فروش bitcoin و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن می‌توانید به سایت اکس اونیکس، مرکز خرید و فروش ارز‌های دیجیتالی، مراجعه نمایید. مجموعه اکس اونیکس به عنوان مرجعی تخصصی در زمینه‌ی معاملات آنلاین و پرداخت‌های مجازی، با هدف دسترسی آسان‌تر و ایجاد فضایی امن برای انجام معاملات دیجیتالی به ارائه خدمات متنوعی می‌پردازد و شما در سایت اکس اونیکس میتوانید به خرید و فروش ارزهایی مانند بیت کوین، دوج کوین، شیبا، ووچر پرفکت مانی و… بپردازید. برای مراجعه به وبسایت این مجموعه می‌توانید از آدرس exonyx.ir استفاده کنید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 14 اسفند 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.