3 مزیت مهم رنو تالیسمان

3 مزیت مهم رنو تالیسمان

3 مزیت مهم رنو تالیسمان رنو تلیسمان در سال 1395 با پلتفرم سدان توسط شرکت نگین خودرو به بازار ایران عرضه شد. ظاهر زیبا و چشم‌نواز در کنار کابین و صندوق جادار، …

شرکت بازرگانی و پخش مواد اولیه

شرکت بازرگانی و پخش مواد اولیه

شرکت بازرگانی و پخش مواد اولیه اسید آکریلیک اسید آکریلیک که با نام های دیگری مانند اسید ۲-پرونوئیک ، اسید وینیل فرمیک و اسید پروپن شناخته می شود ، مایعی شفاف ، …

سنگ رودخانه ای رنگی چیست و چه کاربردی دارد

سنگ رودخانه ای رنگی چیست و چه کاربردی دارد

سنگ رودخانه ای رنگی چیست و چه کاربردی دارد سنگ رودخانه یکی از عناصر مهم تزیینی است که به دلیل تنوع رنگ و اشکال در فضاهای داخلی و خارجی مانند مبلمان شهری …

امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون خودروها و پیچیدگی آنها ،نیاز به افرادی که در زمینه خودرو تخصص داشته باشند دوچندان شده است.همچنین ضروری است است که پیش از خرید خودرو دست دوم و یا نو از یک کارشناس خبره کمک بگیریم تا خودرو را به طور کامل و تخصصی مورد بررسی قرار دهد.کارشناسی می تواند به دو شکل ثابت و یا سیار در محل خودرو انجام گیرد.کارشناسی خودرو در محل می تواند بسیار مفید واقع شود برای کسانی که امکان جابجایی خودرو برایشان وجود ندارد و یا فروشنده خودرو با جابجا کردن خودرو موافق نیست.

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی خودرو کارآزموده خدمات کارشناسی خودرو در محل را به صورت حرفه ای و تخصصی در شهرهای تهران،کرج،قزوین،قم و شیراز به انجام می رساند.بهره گیری از دانش و تجربه یک کارشناس خبره می تواند خریدار خودرو را از یک ضرر هنگفت ایمن کند.بسیار خودروهایی در آگهی ها وجود دارند که در ظاهر سالم و زیبا به نظر می رسند ولی در کارشناسی های انجام شده عکس آن ثابت شده است!!!

کارشناسی خودرو در محل

در ابتدای مقاله اشاره به این داشتیم که کارشناسی خودرو می تواند بصورت ثابت و یا سیار انجام گیرد.در این مقاله قصد داریم نحوه درخواست و انجام کارشناسی خودرو در محل را توضیح دهیم.کارشناسی خودرو می تواند در محل مورد درخواست خریداران خودرو انجام گیرد بدین ترتیب که متقاضی با رجوع به وب سایت کارآزموده و یا شماره گیری مندرج در وب سایت درخواست خود را کامل کنند.

کارشناس خودرو پیش از عزیمت به محل خودرو نیاز دارد تا نوع خودرو،سال ساخت،تیپ و مقدار کارکرد آن را بداند.شاید برای بعضی افراد سوال پیش بیاید که آیا کارشناسی خودروهای مختلف متفاوت است و هزینه آنها فرق می کند؟در پاسخ باید بگوییم بله،هزینه کارشناسی خودروهای مختلف متفاوت است این بدان جهت است که قیمت خودروهای مختلف متفاوت است و میزان مسئولیت کارشناسی نسبت به آنها متفاوت است.

هر خودرو با توجه به سال ساخت و میزان کیلومتر کارکردی که دارد ارزشش متفاوت می شود و از نظر کارشناسی نیز نیاز به زمان بیشتر و یا کمتری برای بررسی دارند. در نظر بگیرید بطور مثال یک خودرو با یکسال کارکرد و همان خودرو با ده سال کارکرد استهلاک متفاوتی دارند و خودرویی که سالیان زیادی از ساختش گذشته ممکن است مستهلک شده باشد و نیاز به بررسی بیشتری داشته باشد.

کارشناسی خودرو در محل شامل چه مواردی است؟

کارشناسی خودرو باید صفر تا صد بدنه،رنگ و فنی خودرو را شامل شود.از جمله مهم ترین مواردی که بر روی قیمت خودرو اثر می گذارد همین آیتم های رنگ،وضعیت بدنه از نظر وجود موج و یا صافکاری،سلامت شاسی خودرو،وضعیت فنی موتور،گیربکس،سیستم تعلیق و فرمان می باشد.

وجود هرگونه ایراد در وضعیت بدنه و فنی خودرو می تواند هزینه زیادی را بر دوش خریدار خودرو بگذارد. به همین جهت بررسی تمامی این موارد قبل از انجام هر گونه معامله خودرو ضروری است.با پرداخت مبلغی بابت انجام کارشناسی که ممکن است یک دهم درصد قیمت خودرو باشد می توان ریسک معامله را به صفر رساند.

کارشناسی به طور کامل انجام می شود که شامل:

 • کارشناسی بدنه خودرو
 • بررسی اصالت شماره شاسی و موتور خودرو
 • کارشناسی رنگ خودرو
 • بررسی شاسی خودرو
 • نصب دیاگ تخصصی
 • بررسی کیلومتر کارکرد خودرو
 • وضعیت فنی موتور و گیربکس
 • تست رانندگی در آخرین مرحله

تمامی موارد فوق که در فرآیند کارشناسی خودرو در محل انجام می گیرد به صورت شفاهی و کتبی به متقاضی خرید یا فروش خودرو ارائه می شود.وجود یک گزارش کتبی می تواند بسیار مفید باشد چرا که ممکن است ایرادات کارشناسی شده از یاد متقاضی برود و فراموش کند که نسبت به رفع ایراد اقدام کند.

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی خودرو چگونه انجام می گیرد؟

باید گفت هدف از کارشناسی اطلاع یافتن متقاضی چه فروشنده و یا خریدار خودرو از وضعیت دقیق بدنه و فنی خودرو می باشد.پس از انجام دقیق تمامی موارد قیمت کارشناسی خودرو نیز اعلام می گردد.قیمت کارشناسی خودرو بر پایه وضعیت رنگ شدگی خودرو،سلامت بدنه و فنی خودرو استوار است که وجود ایراد در هر بخش بر قیمت خودرو اثر می گذارد.

در فرآیند کارشناسی خودرو تمامی قسمت های بدنه خودرو به طور دقیق بررسی می شوند.ازین جهت که آیا خودرو سابقه تصادف دارد یا خیر؟!بخش هایی از بدنه یا شاسی ضربه دارند و صافکاری شده اند یا نه؟!بدنه خودرو اهمیت ویژه ای برای خریداران خودروها دارد زیرا بر زیبایی خودرو اثر گذار است.

رنگ بدنه خودرو پس از بررسی وضعیت ظاهری بدنه از نظر موج و صافکاری بررسی می شود.رنگ شدگی بدنه خودرو از اولین سوالاتی است که در زمان خرید خودرو به ذهن افراد می رسد.تشخیص رنگ بدنه خودرو توسط کارشناس کارآزموده انجام می گیرد.کارشناس با استفاده از تجارب شخصی و بهره گیری از دستگاه ضخامت سنج میکرونی این کار را انجام می دهد.

بررسی و چکاپ فنی موتور و گیربکس خودرو نیز نباید هیچگاه فراموش شود.موتور خودرو قلب تپنده آن است که وجود ایراد در آن می تواند مالک خودرو را به دردسر بیندازد.بررسی وضعیت سلامت موتور و متعلقات سیستم انتقال و…توسط کارشناس انجام می گیرد.مواردی همچون وجود روغن سوزی،بالا رفتن آمپر خودرو،مصرف بالای بنزین و…

نصب دیاگ و بررسی کیلومتر واقعی خودرو از جمله آیتم های کارشناسی می باشد.امروزه خودروها تعدادزیادی انژکتور و کامپیوتر دارند که ایرادات آنها با چشم قابل رویت نیست.کارشناس با نصب دستگاه عیب یاب یا دیاگ این ایرادات را بررسی می کند.همچنین با دانش و تجربه ای که دارد کیلومتر کارکرد واقعی خودرو را تخمین می زند.

کارشناسی خودرو در محل

ارزش گذاری پس از کارشناسی خودرو در محل

پیشتر اشاره کردیم که برای قیمت گذاری دقیق خودرو باید کارشناسی رنگ خودرو به همراه بررسی فنی آن انجام گیرد.هر کدام از آیتم های مورد کارشناسی می تواند بر قیمت خودرو اثر بگذارد.از جمله مهم ترین عوامل که بر قیمت یک خودرو اثر می گذارند عبارتند از:

 1. سال ساخت خودرو یا مدل آن
 2. وضعیت رنگ شدگی بدنه خودرو
 3. سلامت فنی موتور و متعلقات آن
 4. کیلومتر کارکرد خودرو
 5. میزان بیمه و سنوات تخفیف آن

عوامل دیگری همچون آپشن های اضافی نصب شده بر روی خودرو مثل سیستم پخش،دوربین دنده عقب،روکش صندلی،محافظ رنگ بدنه خودرو و…نیز تا حدودی بر قیمت خودرو اثر می گذارند.

کارشناس کارآزموده پس از بررسی دقیق تمامی موارد بدنه و فنی خودرو ارزش خودرو را اعلام می کند و در صورت عدم ارزش خرید نسبت به انجام معامله گوشزد می کند تا از یک ضرر هنگفت جلوگیری به عمل آید.

پیشنهاد ما این است که پیش از انجام هرگونه معامله خودرو و انتقال وجه از تجربیات یک کارشناس حرفه ای و آگاه استفاده کنید و ریسک یک معامله ناشیانه را به صفر برسانید!بدین ترتیب دیگر خیالتان از هر بابتی راحت خواهد بود که در موقع فروش خودرو نیز به دردسر نخواهید افتاد.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 22 آذر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.