روش انتخاب یک ست لباس مناسب برای استفاده روزمره

روش انتخاب یک ست لباس مناسب برای استفاده روزمره

روش انتخاب یک ست لباس مناسب برای استفاده روزمره  پوشیدن لباس متناسب و زیبا نه تنها حال خودتان را خوب میکند؛ بلکه حال شهر را هم بهتر خواهد کرد. برای اینکه بتوانید …

سئو سایت یا بهینه سازی سایت در سال ها 1402 چه کاربرد و چه اهمیتی دارد ؟ الان بکار فردا درو کن

سئو سایت یا بهینه سازی سایت در سال ها 1402 چه کاربرد و چه اهمیتی دارد ؟ الان بکار فردا درو کن

سئو سایت یا بهینه سازی سایت در سال ها 1402 چه کاربرد و چه اهمیتی دارد ؟ الان بکار فردا درو کن راهنمای سئو سایت سئو سایت می تواند موفقیت کسب و کار …

خرید تور گرجستان لحظه آخر ویژه نوروز 1402

خرید تور گرجستان لحظه آخر ویژه نوروز 1402

می خواهید پاییز خود را در یکی از کشورهای اروپایی و در عین حال ارزان بگذرانید؟ می خواهید تابستان خود را در سواحل زیبای تفلیس و باتومی بگذرانید؟ قطعا تور گرجستان لحظه …

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی

تجهیزات و سیستمهای حوزه نظامی شرایط عملکرد خاصی دارد و حفاظت از آنها در مقابل خطاهای الکتریکی، اهمیت فراوانی دارد. برخی از این شرایط خاص را می‎‏توان به شرح ذیل بیان داشت:

 • عملکرد خاص این مدل سیستم‏ها
 • اهمیت دقت در اندازه‏ گیری‏ها
 • اهمیت عملکرد صحیح در شرایط مختلف محیطی و شرایط متفاوت آب و هوایی
 • جابجایی از نقطه‏ای به نقطه دیگر
 • استفاده از مولد و دیزل ژنراتور

شرایط از هر نظر در تجهیزات نظامی خاص و تعیین کننده است ، سیستمهای نظامی یکی از پیشرفته ‏ترین و حساس ترین صنایع جهان هستند. بسیاری از آنها همواره در حال جابجایی بوده، در رطوبت بالا به کار گرفته می ‏شوند و سپس به کویر می‏روند، روزی در ارتفاع و کوه ها هستند و روز دیگر کنار دریا. تمامی این شرایط باعث شده است که صنعت نظامی یکی از پیچیده ترین صنایع دنیا باشد. در اینگونه سیستمها، اندازه گیری و محاسبات دقیق و لحظه ای و تصمیم گیری نهایی تعیین کننده است و نیاز است تا آنجا که امکان دارد از تاثیر نویزها بر عملکرد سیستمها جلوگیری نماییم و از طرفی آسیب های سخت افزاری را به کمترین میزان برسانیم.

اتصال زمین در سیستمهای نظامی

نویزها انواع مختلفی دارند که هر یک از آنها می توانند باعث اختلال در سیستم های اندازه گیری شوند، نویزهای بدنه تجهیزات ،از متداول ترین نوع آنها می باشد. نویزهای بدنه می توانند علاوه بر برقگرفتگی اشخاص، اختلال در سیستمهای اندازه گیری و آسیب به آنها را بهمراه داشته باشد. اتصال زمین در سیستمهای نظامی نقشی تعیین کننده در حفاظت از برقگرفتگی و حفاظت از تجهیزات، خصوصا سیستمهای الکترونیکی و کامپیوتری دارد.

تجهیزات نظامی سیار:

سیستمها و تجهیزات نظامی سیار با توجه به جابجایی های متعدد، با شرایط محیطی مختلف روبرو هستند، یکی از مهمترین مشکلات در ماشینهای سیار نظامی، حفاظت بدنه و ارتینگ است، امکان ایجاد اتصال زمین مناسب در بسیاری موارد مهیا نیست و از طرفی زمان در این صنعت تعیین کننده است، چه میزان زمان نیاز است تا سیستم ارتینگ مناسب با امپدانس الکتریکی پایین با زمین ایجاد شود؟ از طرفی جابجایی های پی در پی کار را سخت تر می کند.

G:\aaaKar\سایت جدید\مقالات مناسب سایت\رپورتاژ آگهی\تصاویر\نظامی\آماده استفاده\IMG_0131.jpg

سیستمی را به شما معرفی می نماییم که با استفاده از یک میله راد و اتصالی ساده به زمین ، حفاظت از برقگرفتگی و عملکرد صحیح تجهیزات را بهبود ببخشد، با استفاده از سیستم ارت الکترونیکی بهره وری سیستم ها و تجهیزات بالا رفته، عملکرد بهتری خواهند داشت و اشخاص در مقابل شوک های الکتریکی و برقگرفتگی حفاظت می شوند، از طرفی ارت الکترونیکی یک پکیج حفاظتی خاص و هماهنگ را در اختیار می گذارد ، این سیستم حفاظتی، بصورت سری با تجهیزات قرار می گیرد، و یک حلقه و مدار بسته با تجهیزات ایجاد می نماید، مدیریت برق تجهیزات را بر عهده گرفته و با فیلتر و حفاظت قبل از ورود برق به تجهیزات، آمار خسارت و آسیب به تجهیزات را به دلایل خطاهای الکتریکی بصورت چشمگیر، کاهش می یابد. همچنین با فیلتر نویزهای الکتریکی از اختلال در سیستمهای حساس جلوگیری می نماید.

زمین در سیستمهای سیار

اتصال به زمین در ماشینهای سیار مخابراتی و نظامی که تغذیه آنها از دیزل ژنراتور تامین می‏شود وظیفه تخلیه الکتریسیته ساکن و صاعقه را انجام بخوبی انجام می دهد، ولی مشکلاتی مانند اتصال بدنه، نشتی جریان، القاء الکتریکی و مانند اینها، حفاظت مناسبی ندارند و یا حفاظت از سیستمهای حساس با تاخیر انجام می شود، کارشناسان حوزه نظامی مشکلاتی مانند شوک الکتریکی ، نویزهای الکتریکی ، القاء الکتریکی و نشتی جریان را حتی با وجود اتصال زمین مناسب تجربه کرده اند.این خطاها علاوه بر خطر برقگرفتگی و شوک الکتریکی اشخاص، باعث آسیب به تجهیزات حساس و گرانقیمت می شوند.

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین‏های سیار

G:\aaaKar\اطلاعات دستگاه\عکسهای دستگاه\عکس تبلیغات\IMG_0180.jpg

ارت الکترونیکی دستگاهی حفاظتی است که با استفاده از یک اتصال زمین ساده، گراند دقیق جهت سیستمها و تجهیزات حساس الکترونیکی، مخابراتی و کامپیوتری را فراهم می آورد. سیستم ارت الکترونیکی مدل EES-HGHS جهت ماشین های سیار مخابراتی، خصوصا سیستم های حساس نظامی کاربرد دارد. این مدل از سیستم ارت الکترونیکی در زمانی که ماشین ساکن است با استفاده از یک میله راد و هنگامیکه که ماشین در حالا حرکت است با استفاده از همان زنجیر که به ماشین متصل است، امکان حفاظت دقیق در مقابل انواع خطاهای الکتریکی را ایجاد می نماید، سیستم ارت الکترونیکی بصورت سری با تجهیزات نصب می شود.

G:\aaaKar\اطلاعات دستگاه\عکسهای دستگاه\عکس تبلیغات\ارت الکترونیکی HGHS.jpg

این سیستم مجهز به یک مدار امپدانسی خاص و متشکل از قطعات پسیو می باشد که با ایجاد مسیری با امپدانس بسیار کم نسبت به بدنه تجهیزات، آنها را در مقابل انواع نویزها و خطاهای بدنه محافظت می نماید. مهمترین خصوصیت ارت الکترونیکی عدم نیاز به ایجاد اتصال زمین با امپدانس پایین است، بعنوان مثال با استفاده از یک میله راد، ارتینگ و حفاظت مناسب و دقیق از تجهیزات را انجام می دهد.از جمله این حفاظت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • حفاظت از اشخاص و تجهیزات در زمان اتصال فاز به بدنه تجهیزات
 • حفاظت ازاشخاص و تجهیزات در مقابل شوک الکتریکی
 • حفاظت از تجهیزات در مقابل اضافه بار و اضافه جریان
 • حفاظت اشخاص و تجهیزات در زمان اتصال کوتاه
 • تخلیه القاء AC تا 12A بر روی بدنه تجهیزات
 • تخلیه القا DC تا 4A بر روی بدنه تجهیزات
 • حفاظت اشخاص و تجهیزات در زمان نشتی جریان به بدنه
 • حفاظت از اشخاص و تجهیزات در مقابل القاء الکتریکی
 • حفاظت ازتجهیزات در مقابل القاء الکترومغناطیس
 • حفاظت از تجهیزات در مقابل اضافه ولتاژهای ناگهانی
 • هم پتانسیل سازی کلیه سیستمهای خروجی و ایجاد مدار بسته حفاظتی.
 • ایجاد نقطه رفرنس ثابت بدنه جهت عملکرد صحیح تر سیستمهای مخابراتی و الکترونیکی
 • حفاظت از تجهیزات در مقابل ضربه های ثانویه صاعقه
 • جلوگیری از تاثیر تغییرات امپدانس اتصال زمین بر عملکرد تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی

ادامه مقاله

آخرین بروز رسانی در : شنبه 2 بهمن 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.