بهترین راهها و روش های درمان آلرژی بینی در طب سنتی با طب سوزنی با داروهای گیاهی با کودکان و بارداری

بهترین راهها و روش های درمان آلرژی بینی در طب سنتی با طب سوزنی با داروهای گیاهی با کودکان و بارداری

بهترین راهها و روش های درمان آلرژی بینی در طب سنتی با طب سوزنی با داروهای گیاهی با کودکان و بارداری بهترین راهها و روش های درمان آلرژی بینی در طب سنتی …

علائم ابتلا به سیفلیس‌

علائم ابتلا به سیفلیس‌

علائم ابتلا به سیفلیس‌ سیفلیس‌,بيماري سیفلیس‌,سیفلیس‌ در بارداري,علائم سیفلیس‌,درمان سیفلیس‌,درمان سیفلیس‌ با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان سیفلیس‌,سیفلیس‌ را چگونه درمان کنيم,سیفلیس‌ در کودکان,سیفلیس‌ در بزرگسالان,سیفلیس‌ در نوزادان,سیفلیس‌ در بهار,سیفلیس‌ در …

علت و مضرات تنگی نفس و خمیازه کشیدن زیاد نشانه چیست

علت و مضرات تنگی نفس و خمیازه کشیدن زیاد نشانه چیست

خمیازه خمیازه ,خمیازه کشیدن,خمیازه زیاد,خمیازه کشیدن زیاد نشانه چیست,خمیازه های کشدار,خمیازه نشانه چیست,خمیازه بیش از حد,خمیازه کشیدن زیاد,خمیازه کشیدن نوزاد,خمیازه کشیدن زیاد نوزاد,خمیازه کشیدن بیش از حد,خمیازه کشیدن در نماز,خمیازه کشیدن در …

خسته ام یا ضعیف؟

احساس ضعف و خستگی,بيماري احساس ضعف و خستگی,احساس ضعف و خستگی در بارداري,علائم احساس ضعف و خستگی,درمان احساس ضعف و خستگی,درمان احساس ضعف و خستگی با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان احساس ضعف و خستگی,احساس ضعف و خستگی را چگونه درمان کنيم,احساس ضعف و خستگی در کودکان,احساس ضعف و خستگی در بزرگسالان,احساس ضعف و خستگی در نوزادان,احساس ضعف و خستگی در بهار,احساس ضعف و خستگی در تابستان,احساس ضعف و خستگی در پاييز,احساس ضعف و خستگی در زمستان,آشنايي با احساس ضعف و خستگی,همه چيز در مورد احساس ضعف و خستگی,احساس ضعف و خستگی واگيردار است,احساس ضعف و خستگی و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان احساس ضعف و خستگی

 

خسته ام یا ضعیف؟

دکتر من خسته ام…..

به گزارش بی اس ام اس در طول روز پزشکان بارها بارها از بیماران شان شکایت از ضعف و خستگی را می شنوند.این وضعیت بسیار رایج است.هرقدر که خستگی به کمک آسیب شناسی، امکان توضیح این عاضه را به ما می دهد به همان میزان هم یک پزشک در مقابل خستگی صرف، درمی ماند که آیا این خستگی اختلالی در سلامتی است یا افسردگی؟ استرس است یا فکر وخیال؟زمانی که وضعیت و کیفیت زندگی دستخوش تغییر می شود، وقتی که ضعف و خستگی، بی خوابی، بی اشتهایی و بدخلقی را به دنبال دارد؛ زمان آن است که دست به کار شد و اقدامی کرد.

 مشاوره پزشکی

پزشک در مقابل یک خستگی مزمن تعدادی سوالات خاص را برای بیمار مطرح می کند و او را مورد معاینه بالینی قرار می دهد تا بتواند به بیماری احتمالی او از جمله بیماری های: عفونی، قلبی، گوارشی، ریوی، هورمونی و… پی ببرد. وی همچنین اختلالات خواب، تغذیه و یا کمبود ویتامین را نیز بررسی می کند.مشاوره بر اساس تفاوت های سنی، جنسی و عادات زندگی بیمار انجام می شود. برای مثال اولین تشخیص پزشک در مورد یک کودک، معمولا بیماری عفونی کودکان یا عفونتی در حوزه ریه است که قطعاً این تشخیص در مورد خانم های بزرگسال متفاوت خواهد بود.مشاهدۀ تب،کاهش وزن، معاینۀ پوست، دهان، چشم ها، شکم، نقاط گانگلیونیک؛ بررسی بخش های داخلی ریه و قلب از طریق گوش دادن و معاینه اعضای بدن و مفاصل جزئی از معاینات متداول را تشکیل می دهند.یک معاینۀ مختصر از سیستم عصبی می تواند مشکلات عصبی را شناسایی کند. اگر بیمار سفری به کشوری داشته که آنجا اصول بهداشتی در سطح ابتدایی است، نتیجۀ مشاوره به سمت یک بیماری احتمالاً عفونی تمایل خواهد داشت.

 آزمایش خون و تصاویر پزشکی

اگر معاینه پزشکی مشکوک به یک بیماری خاص باشد، معاینات تکمیلی برای یک تشخیص و یا چکاپ دقیق تر پیشنهاد می شود، همچنین می توان بیمار را به متخصص معرفی کرد.هنگامی که معاینات بالینی بی حاصل باشد آزمایش خون یا حداقل شماره گذاری فرمول خونی که تعداد گلبول های قرمز ، سفید و پلاکت های خون را معین می کند، لازم می شود. همچنین تعیین مقدار دوز پروتئین یا گلوکوز و تعیین مقدار گرم یون برای بررسی اختلال در غلظت سدیم، پتاسیم، کلسیم و احتمالا تعیین مقدار دوز آهن و منیزیم نیز ضروری است.چکاپ هپاتیت و عناصر مختلف دیگری نیز که می توانند باعث سندرم التهابی شوند، هم مهم اند.گرفتن خون به پزشک این امکان را می دهد که به آسیب شناسی بدن توجه کند و سپس معاینات دقیق تری را انجام دهد مانند: تعیین مقدار دوز هورمونی.هنگامی که یک عضو خاص بدن محل احتمالی یک بیماری باشد، می توان با مجموعه ای از تصاویر پزشکی آن بیماری را تشخیص داد. مانند (رادیوگرافی، اسکن، MRI و حتی آندوسکوپی).

 گاهی خستگی و ضعف توجیه پزشکی ندارد

شرایط متفاوتی باعث خستگی می شوند که باید تا حد ممکن از آنها اجتناب کرد یا به نحو احسن را مدیریت شان نمود.

 ریتم یک زندگی گیج کننده

دوره های زندگی خسته کننده هستند و اجتناب کردن از ضربه های ناگهانی مشکل است. برای مثال هنگامی که بچه ها کوچک هستند، فرد نیازمند کمک است: کار، مسیرهای رفت و آمد، مهدکودک و پرستار، کلاس ها، شستشو، غذا درست کردن ،کارهای خانه …. همگی باعث می شوند که وقت کمی برای استراحت باقی بماند، مخصوصا اینکه شب ها هم به خاطر بی خوابی نوزادان نمی توان استراحت کرد.تعداد خانم هایی که این دورۀ افسردگی همراه با خستگی و ضعف مزمن را نداشته باشند، اندک است..

خسته ام یا ضعیف؟

 تمرینات ورزشی فشرده

انجام بیش از حد تمرینات ورزشی برخلاف تمرینات ورزشی متمرکز نیز باعث خستگی می شود و می تواند با لاغر شدن، بی خوابی، خستگی عضلانی و تضعیف بیهودۀ سیستم عملکرد بدن همراه باشد.

 پذیرفتن مسئولیت و مدیریت کردن خستگی در منزل

باید ریتم زندگی تان را آرام کنید، باید برای نشستن و استراحت کردن وقت بگذارید و به بچه ها و همسرتان بگویید «بس» است.بایستی برخی از وظایف مربوط به خانه را به همسر و بچه ها (البته هنگامی به اندازه کافی بزرگ شدند) سپرد و از وسواس در کارهای خانه دست کشید؛ نباید زیاد سخت بگیرید.از آخر هفته تان با عوض کردن آب و هوا بیشترین لذت را ببرید، می توانید با فرزندانتان پیاده روی کنید. حتی اگر در خانه می مانید، باید ریتم زندگی تان را تغییر دهید.فعالیت جسمی منظم این امکان را به ما می دهد که بر ای خودمان وقت بگذاریم، بعلاوه این کار برای سلامتی، قلب و وزن نیز بسیار مفید است.

منبع:aftabir.com

خسته ام یا ضعیف؟

مطالب مرتبط :

چند ورزش ساده برای رفع خستگی چشم

مقابله با خستگی بعدازظهر

آخرین بروز رسانی در : جمعه 22 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.