طرز تهیه و خواص و عوارض ماسک جوش شیرین و گلاب ماست ابلیمو روغن نارگیل نشاسته زردچوبه برای جای جوش و پوست صورت

طرز تهیه و خواص و عوارض ماسک جوش شیرین و گلاب ماست ابلیمو روغن نارگیل نشاسته زردچوبه برای جای جوش و پوست صورت

ماسک جوش شیرین ماسک جوش شیرین ,ماسک جوش شیرین و گلاب,ماسک جوش شیرین و ابلیمو,ماسک جوش شیرین و ماست,ماسک جوش شیرین برای جای جوش,ماسک جوش شیرین و روغن نارگیل توضیحاتی در مورد …

خواص و طریقه و نحوه مصرف “کپسول پونیکا” چیست

خواص و طریقه و نحوه مصرف “کپسول پونیکا” چیست

کپسول پونیکا کپسول پونیکا ,کپسول پونیکا نی نی سایت,کپسول پونیکا چه عوارضی دارد,کپسول پونیکا و بارداری,فواید کپسول پونیکا,خواص کپسول پونیکا,طریقه مصرف کپسول پونیکا توضیحاتی در مورد کپسول پونیکا داروی پونیکا محصولی کاملا …

روش های کاهش کلسترول

روش های کاهش کلسترول

روش های کاهش کلسترول خواص کاهش کلسترول,فوايد کاهش کلسترول,کاهش کلسترول درماني,خاصيت کاهش کلسترول,خواص کاهش کلسترول درماني,خواص کاهش کلسترول براي پوست,خواص کاهش کلسترول براي مو,خواص کاهش کلسترول براي جواني,خواص کاهش کلسترول براي بارداري,خواص …

چگونه شكستگی را تشخیص دهیم؟

شكستگی,بيماري شكستگی,شكستگی در بارداري,علائم شكستگی,درمان شكستگی,درمان شكستگی با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان شكستگی,شكستگی را چگونه درمان کنيم,شكستگی در کودکان,شكستگی در بزرگسالان,شكستگی در نوزادان,شكستگی در بهار,شكستگی در تابستان,شكستگی در پاييز,شكستگی در زمستان,آشنايي با شكستگی,همه چيز در مورد شكستگی,شكستگی واگيردار است,شكستگی و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان شكستگی

چگونه شكستگی را تشخیص دهیم؟

آیا نمی‌دانید چه علائم و نشانه‌هایی شك شما در شکستگی را به یقین تبدیل می‌كند. در این زمان چه می‌كنید؟

به گزارش بی اس ام اس  فرض كنید همسر شما برای تعویض لامپ روشنایی سقف به بالای نردبان رفته آن را نصب كرده است اما وقتی قصد پایین آمدن از نردبان را دارد ناگهان یكی از پله‌های نردبان شكسته و او به پایین سقوط می‌كند. دست او بسیار درد می‌كند و شما را نگران كرده است.دستش را بررسی می‌كنید و مشكوك به شكستگی می‌شوید.معمولا تشخیص شكستگی توسط افراد غیرمتخصص كار آسانی نیست، اما زمانی كه مشكوك هستید فرض را بر شكستگی بگذارید.شكستگی یا ترك‌خوردگی بر اثر از بین رفتن تداوم و پیوستگی استخوان‌های بدن ایجاد می‌شود. شكستگی به 2 نوع باز و بسته تقسیم می‌شود؛ در شكستگی باز، پوست روی قسمت شكسته بر اثر بیرون زدن استخوان یا بر اثر ضربه مستقیم هنگام شكستگی، بریده یا پاره می‌شود، اما در شكستگی بسته پوست پاره نشده و هیچ زخمی در محل شكستگی دیده نمی‌شود.معمولا در شكستگی‌های باز، به دلیل وجود زخم خونریزی دهنده احتمال عفونت بسیار زیاد و در مقایسه با شكستگی‌های بسته خطرناك‌ترند. در حقیقت مشكل واقعی خود شكستگی نیست بلكه خطری است كه استخوان شكسته برای اعضای حیاتی كنار خود دارد.

به دنبال چه باید بود؟
1 ـ تورم:
این علامت بلافاصله بعد از شكستگی اتفاق می‌افتد. معمولا در شكستگی‌ها لبه‌های تیز استخوان شكسته باعث پاره یا بریده شدن قسمتی از بافت و برخی عروق كنار محل آسیب دیده شده و منجر به خونریزی و التهاب ناحیه می‌شود.

2 ـ تغییر شكل:
معمولا بر اثر بروز شكستگی ممكن است تغییر شكل، كوتاه‌شدگی یا زاویه‌دار شدن استخوان در محل آسیب دیده رویت شود. البته در ترك‌خوردگی یا مو برداشتن، بد شكلی قابل رویت نیست. برای بررسی تغییر شكل، عضو آسیب‌دیده را با عضو سالم طرف دیگر مقایسه كنید.

3 ـ لمس دردناك:
یكی از علائم قابل اعتماد شكستگی به حساب می‌آید. معمولا حساسیت به درد تنها در محل آسیب‌دیده وجود دارد و غالبا مصدوم می‌تواند نقطه درد را با انگشت نشان دهد. برای پیدا كردن محل شكستگی پوشش عضو را كنار بزنید و به آرامی طول استخوان را لمس كنید. نقطه‌ای كه به لمس حساس بود و درد گرفت می‌تواند محل شكستگی باشد.

چگونه شكستگی را تشخیص دهیم؟

4 ـ ناكار شدن عضو آسیب‌دیده:
اگر عضو شكسته باشد با حركت دردناك می‌شود. در این زمان مصدوم به دلیل درد زیاد از به كارگیری عضو امتناع ورزیده و عضو در حركت ناتوان می‌شود. البته توجه داشته باشید، احتمال دارد مصدوم با تحمل درد، عضو را تكان دهد.

5 ـ احساس ساییده شدن دو سر شكسته استخوان:
گاهی مصدوم هنگام بروز شكستگی صدای شكسته شدن استخوان یا در زمان حركت عضو، صدای ساییده شدن دو سر استخوان را احساس می‌كند. این علامت نشانه حتمی شكستگی است.

6 ـ لمس فاصله بین دو سر استخوان شكسته:
در صورت لمس این فاصله شكستگی محرز است.

7 ـ‌ تغییر رنگ ناحیه آسیب‌دیده:
معمولا آخرین و دیررس‌ترین علامتی كه نشان‌دهنده شكستگی است رنگ پریدگی یا كبودی در محل شكستگی است كه معمولا یك ساعت بعد از شكستگی اتفاق می‌افتد.

منبع : Jamejamonline.ir

چگونه شكستگی را تشخیص دهیم؟

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 28 دی 1394
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.