در استانبول چه غذایی بخوریم؟

در استانبول چه غذایی بخوریم؟

در استانبول چه غذایی بخوریم؟ شکم گردی در استانبول شهر استانبول پایتخت سابق کشور ترکیه می باشد که هم اکنون بزرگترین شهر این کشور به شمار می رود در شهر استانبول مراکز …

خرید گواهی SSL ، خدمات مدیریت سرور و سرور مجازی

خرید گواهی SSL ، خدمات مدیریت سرور و سرور مجازی

خرید گواهی SSL ، خدمات مدیریت سرور و سرور مجازی خرید گواهینامه SSL SSL (Secure Sockets Layer) روش هایی برای ایمن سازی و رمزگذاری اطلاعات حساس هستند. از این روش ها برای …

تولید و فروش لوازم قالب سازی

تولید و فروش لوازم قالب سازی

پران گرمکار دارای فولادهای H10 تا H19 بوده که از کروم برخوردار می باشند.در مواردی از افزودن تنگستن ، مولیبدن ، وانادیوم و کبالت استفاده می گردد. محتوای کربن در این گروه نسبتا …

از جمله سوالات پرتکرار متقاضیانی که برای مهاجرت تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری کانادا با آن مواجه می شوند این است که میزان هزینه و دارایی لازم برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟

کشور کانادا با وجود فراهم کردن امکانات و شرایط مطلوب زندگی برای شهروندان و مهاجران، برخلاف دیگر کشورهای جهان، از هزینه مهاجرتی مقرون به صرفه تری برخوردار است. همین موضوع منجر شده تا تعداد مهاجران بیشتری خواهان سفر و زندگی در کانادا شوند. بنابراین، هر یک از متقاضیان علاوه بر پرداخت هزینه های دولتی، هزینه انگشت نگاری، هزینه های زندگی در کانادا و در صورت نیاز هزینه وکیل به عنوان هزینه مهاجرت به کانادا، مورد نیاز است تا میزان مبلغی که برای هر یک از روش های مهاجرتی نیز در نظر گرفته شده است را پرداخت نمایند.

هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است

هزینه دولتی: بنا به روند مهاجرتی و اخذ هر یک از ویزاهای کانادا، در هنگام ارسال پرونده شخصی به اداره مهاجرت، برای ثبت درخواست و بررسی آن، معمولا از جانب هر فرد، لازم است تا مبلغ 1000 دلار کانادا پرداخت شود. این میزان هزینه که از سوی دولت دریافت می شود برای اخذ هر یک از ویزای های کانادا، متغیر است.

هزینه بیومتریک: برای ثبت درخواست مهاجرت به کانادا و انجام فرآیند انگشت نگاری و عکس برداری، از سوی کنسولگری کانادا میزان هزینه ای برابر 85 دلار کانادا از هر فرد گرفته می شود. در صورت مهاجرت متقاضی به همراه همسر، این هزینه به 170 دلار و برای خانواده های 3 نفره و یا بیشتر به 255 دلار کانادا افزایش می یابد.

هزینه یکسال اولیه زندگی: با مهاجرت به کانادا افراد باید علاوه بر پرداخت هزینه های دولتی و… مبلغی را نیز برای اثبات تامین هزینه های یکسال اولیه زندگی در هنگام ارسال درخواست خود در دست داشته باشند. این مبلغ با توجه به هزینه اجاره خانه در کانادا و سایر هزینه های دیگر بین 2000 تا 4000 دلار در ماه متغیر است.

هزینه وکیل: با کمک و راهنمایی از مشاوران و وکلای حقوقی برای انجام هرگونه امور مالی مربوط به مهاجرت کانادا، باید مبلغی برای حق الوکاله در نظر گرفته شود.

 

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی

نسبت به سایر روش های مهاجرتی، برای مهاجرت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، هزینه کمتری تعیین شده است که در دو مرحله از متقاضیان کسر می شود. بر این اساس، هر فرد با تایید پذیرش خود از سوی دانشگاه مورد نظر موظف پرداخت نیمی از هزینه و پس از دریافت ویزا، موظف به پرداخت مابقی هزینه ها می باشد.

دانش آموزان با ارائه مدارک تحصیلی قبلی، همراه با ریز نمرات و پرداخت هزینه ای بین 16 الی 45 هزار دلار کانادا در سال، می توانند برای گذراندن دوره های تحصیلی در مدارس کانادا اقدام کنند.

دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس با اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش از سوی دانشگاه های کانادا، برای تحصیل موظف به پرداخت 17 الی 30 هزار دلار در سال می باشند. این دوران تحصیلی نیز نیازمند ارائه مدارک تحصیلی سال های گذشته، ریز نمرات و مدرک زبان با نمره 6 در آزمون آیلتس می باشد. تحصیل در کالج های کانادا هم بطور سالیانه هزینه ای برابر  18 الی 25 دلار برای متقاضیان به همراه دارد.

ناگفته نماند که جدا از شهریه دانشگاه و یا مدارس کانادایی، هزینه دریافت ویزای تحصیلی کانادا مبلغ 150 دلار کانادا می باشد.

 هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار

مهاجرت کاری به کانادا بدلیل مواجه شدن دولت کانادا با کمبود نیروی کار، با استقبال بسیاری از سوی دولت همراه است. به گونه ای که متقاضیان با استفاده از برنامه اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر به راحتی قادر خواهند بود با دریافت ویزای کار کانادا در این کشور کاریابی نمایند. این برنامه که نوعی سیستم امتیازبندی به شمار می رود با ارزیابی، متقاضیان را بر اساس معیار هایی چون سن، تحصیلات، مدرک زبان و… اولویت بندی و سپس پذیرش می کند.

بنا به این روش، هزینه مهاجرت کاری (شامل هزینه دریافت مجوز کار و هزینه بررسی درخواست) که برای هر یک از متقاضیان در نظر گرفته شده است، چیزی حدود 150 الی 550 دلار کانادا می باشد. همچنین افراد باید برای اثبات وضعیت مالی خود، دارایی به ارزش 13 هزار دلار کانادا در حساب بانکی داشته باشند. این میزان دارایی برای افراد متاهل برابر 16200 دلار می باشد و به ازای همراهی هر فرزند مبلغی در حدود 3500 الی 3600 دلار کانادا به آن افزوده می شود.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا هم از طریق برنامه های مختلفی صورت می گیرد که انتخاب هر یک نیازمند داشتن میزان دارایی متفاوتی جهت سرمایه گذاری در کانادا می باشد.

برای استفاده از برنامه سرمایه گذاری در استان کبک، هر یک از افراد باید از میزان دارایی نقدی و یا غیر نقدی 2 میلیون دلاری برخوردار باشند و به میزان 1 میلیون و 200 هزار دلار آن را برای سپرده گذاری، به دولت کانادا ودیعه دهند. البته فراموش نشود که این میزان دارایی با گذشت 5 سال از سپرده گذاری، بدون هیچ گونه سود به سرمایه گذاران بازگردانده می شود.

در روش دیگر، افراد با پرداخت 350 هزار دلار به دولت کانادا، موفق به دریافت اقامت دائم این کشور می شوند که البته این میزان هزینه غیر قابل بازگشت می باشد.

در حال حاضر برنامه سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا نیز مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته. این برنامه به دو روش سرمایه گذاری 100 هزار دلاری و سرمایه گذاری 200 هزار دلاری، شرایط را برای مهاجرت به کانادا فراهم می کند.

بر اساس این برنامه، متقاضیان برای سپرده گذاری 200 هزار دلاری، نیازمند اثبات 600 هزار دلار کانادا به عنوان دارایی در حساب بانکی خود می باشند که از این مقدار دارایی باید 200 هزار دلار را به دولت پرداخت کنند.

در سپرده گذاری 100 هزار دلاری نیز، هر فرد با داشتن 300 هزار دلار کانادا به عنوان پشتوانه مالی و پرداخت 100 هزار دلار از آن به دولت کانادا، قادر به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری خواهد شد.

اگر قصد اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه های سرمایه گذاری در کانادا یا برنامه استارت آپ کانادا را دارید، موسسه مهاجرتی آتلانتیک 724 مشاور مناسبی جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و انجام امور دریافت انواع ویزای کانادا می باشد. هم اکنون می توانید تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان حرفه ای و باسابقه جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا بهره‌مند شوید و یا با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت در وبسایت، منتظر تماس کارشناسان و ارائه مشاوره مهاجرتی بمانید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 22 آذر 1399

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.