علائم و درمان سرطان لب پایین و تحنانی دهان چیست

علائم و درمان سرطان لب پایین و تحنانی دهان چیست

سرطان لب سرطان لب ،سرطان لب و علایم آن،سرطان لب پایین،سرطان لب و دهان،سرطان لب چیست،سرطان البروستاتا،سرطان لب تحتانی،سرطان البحر،سرطان لب بالا،سرطان لب علائم،سرطان لب و علائم آن،علائم سرطان لب چیست،علایم سرطان …

افزایش میل جنسی با روش های طبیعی

افزایش میل جنسی با روش های طبیعی

افزایش میل جنسی با روش های طبیعی خواص روش های طبیعی,فواید روش های طبیعی,روش های طبیعی درمانی,خاصیت روش های طبیعی,خواص روش های طبیعی درمانی,خواص روش های طبیعی برای پوست,خواص روش های طبیعی …

خواص و رابطه آلو خشک و لاغری برای سلامتی بدن

خواص و رابطه آلو خشک و لاغری برای سلامتی بدن

خواص و رابطه آلو خشک و لاغری برای سلامتی بدن خواص و رابطه آلو خشک و لاغری برای سلامتی بدن در سایت جسارت آلو خشک و لاغری , خواص آلو خشک و …

بیماری های لثه

بیماری های لثه,بيماري بیماری های لثه,بیماری های لثه در بارداري,علائم بیماری های لثه,درمان بیماری های لثه,درمان بیماری های لثه با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان بیماری های لثه,بیماری های لثه را چگونه درمان کنيم,بیماری های لثه در کودکان,بیماری های لثه در بزرگسالان,بیماری های لثه در نوزادان,بیماری های لثه در بهار,بیماری های لثه در تابستان,بیماری های لثه در پاييز,بیماری های لثه در زمستان,آشنايي با بیماری های لثه,همه چيز در مورد بیماری های لثه,بیماری های لثه واگيردار است,بیماری های لثه و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان بیماری های لثه

 علائم ژنژیویت, بوی بد دهان, پلاک دندانی

راه پیشگیری از بیماریهای لثه چیست؟
به گزارش بی اس ام اس تنها راه پیشگیری از بیماری های لثه رعایت مناسب بهداشت و حذف پلاک میکروبی از سطح دندانهاست. البته مراجعه منظم به دندانپزشک هم اهمیت زیادی در پیشگیری ازبیماریهای لثه دارد.

ژنژیویت چیست؟
بیماری های لثه که باعلائمی مانند خونریزی و عفونت بافت های نگه دارنده دندان مشخص می شوند به دو دسته ژنژیویت تقسیم می شوند . ژنژیویت به معنای التهاب لثه است که در آن لثه بیش از حد قرمز و متورم شده و در موارد شدید هنگام مسواک زدن و حتی به صورت خود به خود دچار خونریزی می شود . 

علائم ژنژیویت, بوی بد دهان, پلاک دندانی

پریودنتیت چیست؟ علت آن چیست؟
پریودنتیت که فرم شدید تری از بیماری لثه است که به علت تخریب استخوان نگهدارنده دندان که ، دندان ها لق شده و در صورتی که درمان نشود دندان ها می افتند و از دست می روند .در واقع یکی از علل شایع از دست دادن دندان ها پریودنتیتاستعلت اصلی پریودنتیت پلاک میکروبی است.

پلاک میکروبی چیست؟
پلاک میکروبی لایه نازکی از باکتری هاست که روی سطوح دندان و لثه تشکیل می شود. در صورتی که پلاک میکروبی به صورت روزانه با استفاده از مسواک و خمیردندان برداشته نشود به مرور زمان باعث بیماری لثه می شود . افراد سیگاری استعداد بیشتری برای تشکیل پلاک دارند و بیماری های لثه در این افراد پیش آگهی بدی دارد .

 علائم ژنژیویت, بوی بد دهان, پلاک دندانی

علامت ژنژیویت و پریودنتیت چیست؟
متاسفانه ژنژیویت و پریودنتیت در اکثر مواردو در مراحل اولیه بدون درد هستند و تا زمانی که شدید نشود فرد از ابتلا به آن آگاهی ندارد.با این حال وجود علائمی مانند خونریزی لثه ها هنگام مسواک زدن و استفاده از نخ دندان و بوی بد دهان نشان دهنده بیماری لثه هستند .

جرم دندان چیست؟
هرگاه برای مدت کوتاهی مسواک نزنیم همه روزه یک لایه چسبنده بر روی دندان ها بخصوص در خط لبه لثه رسوب می کند که این لایه پلاک نام دارد.اگر پلاک دندانی روزانه با مسواک و نخ دندان از روی دندان ها و لثه برداشته نشود بعد از مدتی به سنگ های سفید، زرد یا تیره رنگی تبدیل می شود که با مسواک قابل برداشتن نیست. به این سنگ های آهکی در اصطلاح دندانپزشکی جرم می گویند (بخصوص در پشت دندان های جلوی فک پایین).جرم هایی که در بالای لثه بر روی دندان ها تشکیل می شوند قابل رویت هستند این جرم ها بصورت رسوب هایی به رنگ قهوه ای و یا سیاه در اطراف طوق دندان ها نمایان می شوند. هر چند جرم هایی که در نواحی زیر لثه تشکیل می شوند بمراتب خطرناکترند.

آیا چاقی با بیماری لثه ارتباط دارد؟
بله.
یک مطالعه در آمریکا نشان داده کاهش چربی دور شکم موجب بهبود بیماری لثه می شود.

 علائم ژنژیویت, بوی بد دهان, پلاک دندانی

درمان بیماری لثه (ژنژیویت و پریودنتیت) چیست؟
درمان اولیه این بیماری جرم گیری و رعایت دقیق بهداشت دهانی است . با این حال ممکن است دندانپزشک تشخیص دهد که بیمار نیاز به درمان جراحی دارد . رعایت بهداشت دهان و معاینات منظم دندانپزشکی راههای جلوگیری از ابتلای دوباره به بیماری های لثه هستند
آیا جرم گیری دندانها را خراب می کند؟

این تفکر که جرم گیری دندانها را خراب می کند صحیح نیست.از جرم گیری می توان به عنوان تیغ دو لبه یاد کرد. در صورتی که جرم گیری صحیح و کامل انجام شود خطری ندارد.بلکه باعث اتصال بهتر لثه به دندان ها هم می شود. به علاوه التهاب ناشی از وجود جرم هم از محیط دهان حذف می شود.اما جرم گیری غیر کامل می تواند آبسه ی پریودنتال و مشکلات دیگر دهانی- دندانی ایجاد کند.

چگونه جرم را از روی دندانم بردارم؟
شما قادر به برداشتن جرم از روی دندان ها نیستید, زیرا جرم چنان محکم به دندان ها چسبیده است که تنها دندانپزشک قادر به برداشتن آن است.
منبع:persiandentist.ir

بیماری های لثه

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 21 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.