مدیریت و برنامه‌ریزی سه‌ سوته یک سفر

مدیریت و برنامه‌ریزی سه‌ سوته یک سفر

مدیریت و برنامه‌ریزی سه‌ سوته یک سفر می دانیم که برنامه‌ریزی برای سفر می تواند بسیار وقت گیر و دشوار باشد، دشوارتر از آن زمانی هست که با بچه ها سفر می‌کنیم. …

راهنمای خرید مبلمان ویلایی

راهنمای خرید مبلمان ویلایی

راهنمای خرید مبلمان ویلایی مبلمان باغی یا مبلمان ویلایی همان گونه که از نامش پیدا است، به نوعی از مبلمان گفته می‌شود که بیشتر اوقات در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرد اما کاربرد این …

ثبت نام ویزای کانادا چقدر هزینه دارد؟

ثبت نام ویزای کانادا چقدر هزینه دارد؟

ثبت نام ویزای کانادا چقدر هزینه دارد؟ کشور کانادا یکی از کشورهایی است که افراد زیادی متقاضی حضور در خاک آن برای زندگی، تحصیل، کار و … هستند. زیرا این کشور دارای …

برای مراسم خواستگاری چه گلی ببریم؟

اگر به راهنمای خرید گل در مراسم خواستگاری نیاز دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

آیا قصد خواستگاری رفتن دارید و به دنبال گل مناسب مراسم خواستگاری هستید تا شانس ازدواجتان بیشتر شود؟ در این مقاله به چند گل خوش‌شانسی که باید در چیدمان مراسم خواستگاری خود بگنجانید، اشاره می‌کنیم.

گل های معطر و خوش شانس

گل‌های خواستگاری فقط دوست داشتنی نیستند، بلکه می‌توانند باعث خوش‌شانسی باشند. بر اساس افسانه‌های فولکلور که در طول قرن‌ها نقل شده است، اولین بار یونانیان و رومیان باستان از گل‌ها برای خوش‌شانسی استفاده می‌کردند.

آن‌ها گلدسته‌هایی از گیاهان معطر را در مراسم خواستگاری حمل می‌کردند، زیرا اعتقاد بر داشتند که رایحه قوی ارواح شیطانی را می‌ترساند.

اما قدرت گل فقط به معنای دوری از انرژی بد نیست. بیشتر فرهنگ‌ها معتقدند که برخی از گل‌ها خوش‌شانس هستند و می‌توانند شانس خوبی را نیز به همراه داشته باشند.

محاصره شدن توسط گل‌های معطر و زیبا کافی است تا در هر کسی احساس خوشبختی ایجاد کند. شاید سوال شما این است که برای چیدمان باکس گل چه گل‌هایی را باید انتخاب کنید؟

انتخاب گل مناسب مراسم خواستگاری

یکی از مهم‌ترین رسوم در خواستگاری، بردن گل و شیرینی به خانه عروس است. چیدمان و انتخاب نوع گل اهمیت ویژه‌ای در جلب توجه عروس دارد.

همیشه سعی کنید گل‌هایی را انتخاب کنید که به فرهنگ، سبک یا حس شخصی شما مرتبط است. دسته گل‌های زیبا برای حضور در مراسم خواستگاری تاثیر مثبتی بر خانواده عروس دارد.

دقت داشته باشید که چیدمان گل برای خواستگاری می‌تواند به شکل سبد گل، دسته گل و یا گلدان انجام شود. سبدها نیز می‌تواند در قالب مقوا، چوب، شیشه و یا گلدان‌های سنتی باشند.

به علاوه، بردن شیرینی و گل در مراسم شیرین خواستگاری نشان‌دهنده ذوق و سلیقه داماد و احترام و محبت خانواده داماد نسبت به عروس است.

در زیر به چندین گل زیبا اشاره می‌کنیم که می‌توانید آن‌ها را برای مراسم خواستگاریتان سفارش دهید.

گل صد تومانی

بهترین گل مناسب مراسم خواستگاری، باکسی شامل گل‌های صدتومانی است. این باکس گل زیبا شامل 46 دسته گل صد تومانی زیبا است.

این گل‌های سرسبز قبلاً یکی از بهترین گل‌های عروسی در چین بودند. جایی که تصور می‌شود این گل‌ها ثروت را به ارمغان می‌آورند و اغلب بر روی لباس مراسم عروسی گل‌دوزی شده و در میان گل‌های عروسی گنجانده می‌شوند.

گل‌های صد تومانی در کره، نشان دهنده شادی و اشتیاق زناشویی هستند و در وسایل اصلی عروس و داماد استفاده می‌شوند.

گل رز

دسته گل‌های رز نماد عشق و باروری است. گل رز نقش مهمی در مراسم خواستگاری و عروسی‌ در یونان بازی می‌کند، جایی که گلبرگ‌های گل رز و برنج به سوی زوج پرتاب می‌شود،در حالی که برای سومین و آخرین بار در طول رقص اشعیا دور محراب می‌چرخند و این لحظه‌ای است که به طور رسمی برای مراسم خواستگاری در نظر گرفته می‌شوند.

قطعا گل رز همان گل مناسب در مراسم خواستگاری شما است. در بسیاری از کشورهای دیگر، گلبرگ‌های گل رز اغلب به سمت زوج‌هایی که مراسم عروسی خود را ترک می‌کنند، پرتاب می‌شوند تا دوباره آن‌ها را به عشق دعوت کنند.

یاسمن | گل مناسب مراسم خواستگاری

یاسمن یک گل مناسب مراسم خواستگاری است. این گل معطر بهشتی در مراسم خواستگاری و یا عروسی در هاوایی دیده می‌شود، جایی که عروس‌ها از پیکاکه که یک یاس سفید محلی است، استفاده می‌کنند. در هند به مهمانان عروسی زن، حلقه‌های گل یاس کوچک داده می‌شود تا دور مچ دست خود بپیچند و یا روی موهای خود کار کنند.

شکوفه های پرتقال

خواستگاری مسابقه نیست، اما اگر یک گل برای خوش‌شانس‌ترین گل مراسم خواستگاری وجود داشته باشد، این گل ممکن است برنده باشد. در فرهنگ چین، هند، ایران و بسیاری از فرهنگ‌های اروپایی نماد پاکی و باروری است.

زیرا درخت پرتقال هم میوه و هم گل تولید می‌کند. زمانی که ملکه ویکتوریا در مراسم عروسی خود در سال 1840 تاجی از شکوفه‌های پرتقال بر سر گذاشت، سهام این گل افزایش یافت.

زنبق دره

شاید متعجب شوید که چرا زنبق گل مناسب مراسم خواستگاری است. کیت میدلتون این گل عروسی سنتی را که نماد خلوص و بازگشت به شادی است و شکوفه‌ای است که با اوستارا، الهه آلمانی بهار و باروری شناخته می‌شود، حمل کرد.

این گل در عروسی‌های کاتولیک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا گفته می‌شود این گل از اشک‌هایی رشد کرده که حضرت مریم در جریان به صلیب کشیده شدن ریخته است.

گل همیشه بهار

در انگلستان، در دوران تودور، عروس‌ها گل همیشه بهار حمل می‌کردند که تصور می‌شد ماده‌ی تقویت‌کننده قوای جنسی است. گل همیشه بهار اغلب در عروسی‌های هندی به عنوان یک گل‌ خوش‌شانس در وارمالا و جیمالا ظاهر می‌شود.

چند نکته مربوط به آداب اهدای گل مناسب مراسم خواستگاری

دامادهای محترم توجه داشته باشید که لحظه اهدای گل به عروس در خواستگاری، لبخند بر لب داشته باشید.

باکس گل را به شکل افقی نگه دارید، به نحوی که با یک دست بالای گل و با دست دیگر زیر آن را نگه دارید. از آنجایی که مراسم خواستگاری در ذهن همسر آینده‌‌تان می‌ماند، سعی کنید تا حد امکان بهترین دسته گل را تهیه کنید.

گل‌های رنگارنگ انتخاب برازنده‌ای است، پس سعی کنید سبد گل خواستگاری را با کمک چند رنگ گل متنوع، تزیین کنید.

شاید بهتر باشد که در جلسه اول خواستگاری گل‌های رز قرمز نبرید. این کار را موکول به جلسات بعدی که نظر مصمم‌تری دارید، کنید. توجه کامل داشته باشید مبادا گل‌ها پژمرده باشند.

نبردن گل به مراسم خواستگاری بی‌احترامی تلقی می‌شود. البته، خانواده عروس نیز باید گل‌ها را در گلدانی زیبا بچینند و در اتاقی که عروس و داماد صحبت می‌کنند، قرار دهند.

همیشه این نکته را در نظر بگیرید که گل‌های طبیعی برای خواستگاری مناسب تر است. چیدمانی شاد و باطراوت ترتیب دهید. معمولا در خواستگاری دسته گل و یا باکس گل کوچک‌تر است ولی در مراسم دیگر می‌توانید آن را بزرگ‌تر کنید.

دسته گل‌های ساده برای جلسه اول شیک‌تر و لاکچری‌تر هستند. می‌توانید در جلسات بعدی باکس گل‌های بیشتر و شلوغ‌تری به همراه ببرید.

در انتخاب گل مناسب مراسم خواستگاری از گل‌های ارزان مثل گلایل، داوودی و ارکیده اجتناب کنید ولی گل‌های رز، لیلیوم، آلسترومریا و زنبق که در باکس شیک چیده می‌شوند، انتخابی هوشمندانه است. بهترین راه برای صرفه‌جویی در وقت، با یک انتخاب سفارشی می‌توانید از خرید آنلاین گل از گلفروشی اینترنتی گل هلند استفاده کنید.

کلمه کلیدی: گل خواستگاری، باکس گل، خرید آنلاین گل

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 18 مرداد 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.