6 خواص روغن هسته انار برای پوست + نحوه استفاده

6 خواص روغن هسته انار برای پوست + نحوه استفاده

چکیده : روغن هسته انار بکرینا برای پوست خواص بسیار مفیدی داره و این روغن حاوی ویتامین‌های A، E، C، آنتی‌اکسیدان‌ها و اسیدهای چرب ضروری است که باعث جوان‌سازی، افزایش ارتشاح پوست، محافظت از …

چاپ طرح دلخواه روی قاب موبایل

چاپ طرح دلخواه روی قاب موبایل

چکیده : فروشگاه موبایل قاب با همکاری رسانه جسارت در این خبر قصد معرفی سرویس جدیدی از موبایل قاب را دارد. پس لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در پایان …

معروف ترین شرکت ها و افرادی که از وردپرس استفاده میکنند.

معروف ترین شرکت ها و افرادی که از وردپرس استفاده میکنند.

معروف ترین شرکت ها و افرادی که از وردپرس استفاده میکنند. وردپرس معروف ترین و محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای جهان است که در بسیاری از شرکت ها و افراد معروف  بسیاری …

گیاه آپارتمانی نخل دم دار، شرایط نگهداری و پرورش

گیاه آپارتمانی نخل دم دار، شرایط نگهداری و پرورش

گیاه آپارتمانی نخل دم دار از جمله گیاهان آپارتمانی دارای شرایط پرورش ساده است که به سبب این مزیت و همچنین زیبایی منحصر به فرد آن افراد زیادی در آپارتمان های مسکونی، اداری و تجاری خود از آن نگهداری می کنند. این گیاه اصالتا به مکزیک و جنوب غرب آمریکا تعلق دارد. در این متن قصد داریم اطلاعات سودمندی را در مورد مشخصات، نحوه نگهداری، کاشت و پرورش و همچنین خرید گیاه آپارتمانی نخل دم دار ارائه دهیم. جهت کسب اطلاعات در این مورد تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی و مشخصات نخل دم دار

گیاه آپارتمانی نخل دم دار به داشتن برگ هایی باریک، ضخیم و کشیده معروف است. برگ های این گیاه با سطح مقطع کم حالت مجنون و آویزان دارند. در حقیقت زیبایی منحصر به فرد این گیاه آپارتمانی در سرازیر شدن برگ های کشیده آن به سمت پایین است. این برگ ها به دلیل نازک بودن و داشتن سطح مقطع کم از هدر رفت آب گیاه جلوگیری می کنند. هر چه سن گیاه آپارتمانی نخل دم دار بیشتر باشد سرازیری و زیبایی برگ های آن بیشتر می شود.

ساقه گیاه آپارتمانی نخل دم دار در انتها ضخیم شده و می تواند محل ذخیره آب برای گیاه باشد. ارتفاع این گیاه آپارتمانی زیبا حتی ممکن است به حدود 2 متر نیز برسد. اما با بیشتر شدن سن گیاه هنگام رویش جوانه از ساقه آن به دلیل حفظ شکل و زیبایی گیاه جوانه های تازه روییده آن را حذف می کنند. نگهداری از این گیاه آپارتمانی زیبا را حتی افراد آماتور در زمینه باغبانی نیز به خوبی می توانند انجام دهند چرا که گیاه آپارتمانی نخل دم دار به زندگی در شرایط سخت و بیابانی عادت دارد.

گیاه آپارتمانی نخل دم دار دارای 24 گونه از انواع درخت و درختچه می باشد که تمام این انواع همواره دارای برگ های سبز رنگ هستند. هر چند که طول برگ های گونه های مختلف این گیاه آپارتمانی ممکن است به حدود 2 متر نیز برسد اما عرض برگ های آن در هیچ یک از گونه ها به بیشتر از دو سانتی متر نمی رسد.

نحوه نگهداری نخل دم دار

نگهداری- گیاه آپارتمانی نخل دم دار

همانطور که گفتیم نگهداری از گیاه آپارتمانی نخل دم دار را حتی افراد مبتدی نیز می توانند به خوبی انجام دهند. تنها نکته ای که در زمینه نگهداری از این گیاه وجود دارد آن است که بایستی با افزایش سن گیاه توجه ویژه ای به هرس جوانه های تازه رشد کرده آن نمود تا فرم و زیبایی ظاهری گیاه تحت تاثیر سوء این جوانه ها قرار نگیرد. گیاه آپارتمانی نخل دم دار مسن با قد بلند خود تا حدود 2 متر، می تواند ظاهری شبیه به یک بید مجنون کوچک ایجاد کرده و جلوه خاصی به فضای آپارتمان بدهد.

هر چند که گفته می شود گیاه آپارتمانی نخل دم دار گیاهی مقاوم بوده و به زندگی در شرایط سخت و بیابانی عادت دارد اما این گیاه دارای حساسیت هایی نیز می باشد. یکی از مهم ترین حساسیت های این گیاه آپارتمانی زیبا حساسیت آن نسبت به آبیاری بیش از اندازه است. همانطور که گفتیم ساقه این گیاه به خصوص قسمت قطور ساقه آن محل جمع آوری و ذخیره آب می باشد، از این رو گیاه آپارتمانی نخل دم دار تا حد زیادی بی نیاز از آبیاری است. برخی افراد آبیاری مکرر این گیاه را به سبب تسریع رشد آن انجام می دهند در حالی که این گیاه آپارتمانی ذاتا فرآیند رشد آهسته ای دارد و با آبیاری مکرر یا مسائلی از این دست نمی توان به رشد آن سرعت بخشید.

از آنجایی که با افزایش سن گیاه آپارتمانی نخل دم دار، قیمت آن نیز افزایش می یابد، اغلب افراد از خرید و نگهداری انواع گونه های جوان این گیاه بیشتر استقبال می کنند. در هر صورت به دلیل دارا نبودن شرایط سخت نگهداری، شما هم با خرید و نگهداری از نوع جوانتر این گیاه آپارتمانی و هم با خرید نوع بالغ آن می توانید تا سالیان سال آن را در منزل خود داشته باشید و از تماشای برگ های آویزان این گیاه لذت ببرید.

بهتر است برای جلوه بیشتر برگ های آویزان و مجنون گیاه آپارتمانی نخل دم دار، گلدان آن را بر روی یک چهارپایه یا در هر بلندی موجود در فضای منزل خود قرار دهید تا زیبایی آن بیشتر نمایان شود.

کاشت و پرورش نخل دم دار

کاشت و تکثیر گیاه آپارتمانی نخل دم دار تقریبا دشوار محسوب میشود چرا که انجام این کار توسط افراد نابلد می تواند منجر به آسیب به ریشه گیاه مادر شده و حتی از بین رفتن آن شوند. تکثیر این به این صورت انجام می شود که گیاه را در هوای گرم و خاک پیت قرار می دهند، با این کار جوانه های روی ساقه این گیاه آپارتمانی ریشه دار شده و برای جدا شدن از گیاه مادر آماده می شوند.

کشت و پرورش- گیاه آپارتمانی نخل دم دار

در مورد شرایط پرورش این گیاه آپارتمانی زیبا از جمله شرایط نور، آبیاری، خاک، کود دهی و … به نکات مذکور در ذیل دقت نمایید.

هر چند که گیاه آپارتمانی نخل دم دار در سایه و به دور از نور آفتاب نیز به رشد آهسته خود ادامه می دهد اما با قرار دادن آن در معرض نور خورشید کاملا متوجه افزایش رشد برگ های این گیاه خواهید شد. برای پرورش این گیاه بهتر است مکانی را در نظر بگیرید که به جز در تابستان ها که گرما و نور آفتاب سوزانده تر است، روزانه بیشتر از 4 ساعت آفتاب بر برگ های گیاه به طور مستقیم بتابد.

در مورد آبیاری این گیاه نیز هر چند که گفتیم ساقه آن محل ذخیره آب بوده و به آبیاری کمتری نیاز دارد اما آبیاری چند بار در ماه آن مورد توصیه است. در فصل تابستان بهتر است گیاه را هفته ای یکبار آبیاری کنید.

کود دهی گیاه آپارتمانی نخل دم دار نیز در فصل بهار و تابستان انجام می شود و برای این منظور از کودهای ملایم و سبک استفاده می کنند. کودهای مایع و کامل برای این منظور مناسب ترین گزینه هستند.

این گیاه آپارتمانی در خاک های ترکیبی متشکل از شن، خاک رس و مواد آلی که خاک های سبکی هستند بهتر رشد می کند.

راهنمای خرید نخل دم دار

جهت خرید گیاه آپارتمانی نخل دم دار می توانید از خدمات مراکز فعال در زمینه ارائه انواع گل و گیاه آپارتمانی به صورت حضوری و اینترنتی استفاده نمایید. این گیاه در اندازه های کوچک و بزرگ به فروش می رسد و غالبا قیمت انواع جوانتر آن نسبت به گونه های بالغ کمتر هستند.

اگر علاقه مند به خرید گلهای آپارتمانی با برگ های بزرگ هستید پیشنهاد می کنیم به این نوشته از سایت zoomarz نگاهی بی اندازید. در این مقاله 6 مورد از انواع گل آپارتمانی با برگهای بزرگ و روش نگهداری از آن‌ ها بیان شده است و در تهیه این گیاه به شما کمکی خوبی خواهد کرد.

اگر به دنبال افزایش شادابی خانه یا محل کار خود هستید و یا مایلید روابط خود را ماندگار کنید، خرید گیاه آپارتمانی پیشنهاد ماست.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 8 شهریور 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.