با شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا آشنا شوید

با شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا آشنا شوید

با شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا آشنا شوید شاید بخش عمده دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در کانادا را دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شکل می‌دهند. شرایط تحصیل در …

هواپیما های ATR چه ویژگی ها و معایبی دارند؟

هواپیما های ATR چه ویژگی ها و معایبی دارند؟

هواپیما های ATR چه ویژگی ها و معایبی دارند؟ چند سالی است که نسل جدیدی از هواپیماهای مسافربری وارد کشور شده اند و برخی ایرلاین ها مانند ایران ایر و آسمان از …

ضرورت انتخاب ERP مناسب برای سازمان ها

ضرورت انتخاب ERP مناسب برای سازمان ها

ضرورت انتخاب ERP مناسب برای سازمان ها برای هر سازمان یک سیستم ERP بهینه سیستمی است که بتواند به روشنی و دقت و به صورت یکپارچه تبلور اطلاعات را در قالبهای عملیاتی …

آشنایی با جاذبه های دیدنی در سفر به قشم

جزیره زیبای لارک

جزیره لارک سرزمینی ناشناخته است که با داشتن جذابیت های بسیار دیدنی مورد بی توجهی قرار گرفته است . جزایر بکر لارک و هرمز دارای آبراهه‌ی میان خود هستند که هر روز محل عبور کشتی‌های باری و نفت‌کش‌های بزرگ است. قلعه‌ای تاریخی در این جزیره به چشم می خورد که ساخت آن را به دوران افشاریان نسبت می دهند و می گویند به دستور نادرشاه بنا گردیده است . (البته عده ای دیگر ساخت آن را به پرتغالی‌ها و دوران صفوی نسبت می دهند) . جالب است بدانید در همین قلعه دویست خانوار ساکن هستند که اغلب از طریق ماهیگیری امرار معاش می نمایند .

غار نمکدان

این پدیده طبیعی و بسیار زیبا در نود کیلومتری از جزیره‌ی قشم در تور قشم قرار گرفته است . که یکی از مشهورترین و در عین حال طولانی‌ترین غار نمک در دنیاست . رطوبت زیاد و نفوذ آب به داخل این غار سبب پدید آمدن قندیل های زیبای نمکی در سراسر این غار شده است .

غار خربس

به توضیح سفر باتو ، باستان شناسان بر این باورند که این غار بسیار باشکوه و زیبا متعلق به دوران مادها بوده است. غار خربس در پانزده کیلومتری جزیره قشم و در امتداد دنباله ها‌‌ی رشته‌ کوه‌ زاگرس پدید آمده است.
معماری شگفت انگیز و در عین حال پر رمز و راز این غار سبب توجه گردشگران به این منطقه شده است که در نوع خود بی نظیر است. برخی باستان شناسان معتقدند این مکان پرستش گاه مهر و الهه‌ی میترا، بوده و عده ای دیگر می گویند غار خربس تنها ، مکانی برای نگهداری استخوان‌های مردگان بوده است در نهایت برخی این مکان را پناهگاهی برای مخفی شدن مردم بومی از حمله‌ی دزدان دریایی می دانند .

جنگل‌ های دریایی حرا

از دیگر جاذبه‌های طبیعی و زیبای جزیره‌ قشم میتوان به جنگلهای شگفت انگیز حرا اشاره نمود که نمونه آن در مکان های نادری از این کره خاکی یافت می گردد. جنگلهای حرا در قشم وسعتی حدود دویست کیلومتر دارند و به طرز بسیار جالبی در آب‌های شور منطقه رشد کرده و آب را تصفیه و شیرین می نمایند و زمانی که مد اتفاق می افتد و سطح آب بالا می آید ، تا سر در آب فرو می‌روند و منظره ای فوق العاده دیدنی ایجاد می کنند و پس از آن به هنگام جزر آب سر بیرون می آورند .

دره تندیس ها

در بخش جنوبی جنگل حرا با پدیده ای بسیار زیبا روبرو می شوید که دره تندیس ها نام دارد . در این دره اشکال بسیار خیال انگیز از تخته سنگها و صخره ها را خواهید دید که در طی قرن ها و بر اثر فرسایش خاک پدید آمده اند .

بام قشم

بام قشم در واقع به ارتفاعات بخش غربی جزیره‌ی اطلاق می گردد که در طی قرن ها و از سنگ آهک و ماسه سنگ، مارن و سیلت پدید آمده اند. از این فلات بسیار زیبا و مرتفع چشم‌اندازی زیبا از جنگل‌های حرا و سواحل شمالی خلیج فارس ، به چشم می خورد .

کاسه سلخ

منطقه دیدنی کاسه سلخ در ساحل جنوبی جزیره‌ی قشم واقع است که وسعتی در حدود سی و پنج کیلومتر دارد. این منطقه خیال انگیز عاری از پوشش گیاهی است به خاطر وجود چشمه‌ گوگرد که دارای خاصیت درمانی است و همچنین وجود چندین هزار تپه‌ی کوچک و بزرگ مخروطی شکل که در اثر فرسایش بوجود آمده به منطقه ای پر طرفدار و دیدنی تبدیل شده است .

تنگه عالی محمد

تنگه عالی محمد که به آن تنگه‌ی آب‌نما و یا تنگه‌ی سنگ‌آب نیز می گویند پدیده‌ای طبیعی و بسیار دیدنی است که در نزدیکی تنگه‌ی چاهکوه قرار گرفته است ، و یکی دیگر از پدیده های نادر زمین شناسی را نمایان نموده است . در انتهای این مسیر میتوان از گنبد نمکی نمکدان نیز دیدن نمود که بازدید از آن بسیار سرگرم کننده و جالب خواهد بود.

تنگه چاهکوه

به جرات میتوان گفت بازدید از تنگه باشکوه چاهکوه با همه شگفتی های منحصر بفرد از جمله دیدنی های است که در این کره خاکی نمونه اش به ندرت یافت می گردد . این تنگه دارای حفره‌ها، دالان‌ها و اشکال حیرت‌آوری است که بر اثر فرسایش خاک و در طی قرن ها شکل گرفته است .

دره ستارگان

سراسر جزیره قشم را پدیده های شگفت انگیز و نادر زمین شناسی فرا گرفته است که دره ستارگان از جمله دیدنی ترین آنهاست . این منطقه نیز بر اثر فرسایش خاک در طی قرنها پدید آمده که بواسطه آن اشکال بسیار حیرت آوری در دل صخره ها شکل گرفته است . جالب است بدانید قدمت این دره در حدود دو میلیون سال تخمین زده شده و به همین علت بسیار مورد توجه زمین شناسان و باستان شناسان قرار گرفته است .

مقبره‌ی بی‌بی مریم

مقبره بی بی مریم در واقع آرامگاهی بسیار کهن است که قدمت آن را به قرن هشتم هجری نسبت داده اند ، این مقبره در روستای قدیمی به نام تم سنیتی قرار دارد که بازدید از این روستا نیز بسیار دیدنی خواهد بود . معماری این مقبره شبیه به معماری دوران سلجوقیان است.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 10 اسفند 1398
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.