فواید درمانی و خواص چای سیاه در طب سنتی

فواید درمانی و خواص چای سیاه در طب سنتی

فواید درمانی و خواص چای سیاه در طب سنتی فواید درمانی و خواص چای سیاه در طب سنتی در سایت جسارت خواص چای سیاه ,خواص چای سیاه در طب سنتی,خواص چای سیاه …

همه چیز درباره آشنایی با تفسیر و خواندن آزمایش tsh و تیروئید

همه چیز درباره آشنایی با تفسیر و خواندن آزمایش tsh و تیروئید

آزمایش tsh آزمایش Tsh ,آزمایش Tsh چیست,آزمایش Tsh در منزل,آزمایش Tsh چیست,آزمایش Tsh در ,آزمایش Tsh در بارداری,آزمایش Tsh تیروئید,آزمایش Tsh Ecl توضیحاتی در مورد آزمایش tsh تیروئید، غده پروانه ای شکل …

راه های مقابله با بیماری پارکینسون

راه های مقابله با بیماری پارکینسون

راه های مقابله با بیماری پارکینسون پارکینسون,بیماری پارکینسون,پارکینسون در بارداری,علائم پارکینسون,درمان پارکینسون,درمان پارکینسون با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان پارکینسون,پارکینسون را چگونه درمان کنیم,پارکینسون در کودکان,پارکینسون در بزرگسالان,پارکینسون در نوزادان,پارکینسون در …

رفلاکس معده به مری

رفلاکس معده به مری,بيماري رفلاکس معده به مری,رفلاکس معده به مری در بارداري,علائم رفلاکس معده به مری,درمان رفلاکس معده به مری,درمان رفلاکس معده به مری با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان رفلاکس معده به مری,رفلاکس معده به مری را چگونه درمان کنيم,رفلاکس معده به مری در کودکان,رفلاکس معده به مری در بزرگسالان,رفلاکس معده به مری در نوزادان,رفلاکس معده به مری در بهار,رفلاکس معده به مری در تابستان,رفلاکس معده به مری در پاييز,رفلاکس معده به مری در زمستان,آشنايي با رفلاکس معده به مری,همه چيز در مورد رفلاکس معده به مری,رفلاکس معده به مری واگيردار است,رفلاکس معده به مری و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان رفلاکس معده به مری

رفلاکس معده به مری,سوزش سر دل

سوزش سر دل
به گزارش بی اس ام اس اگر شما با يك احساس سوزش دردناك درسينه‏‌تان بعد از خوردن غذا آشنا هستيد ممكن است دچار بيماري برگشت محتويات اسيدي معده به مري يا “GERD” باشيد. وقتي كه شما GERD داشته باشيد، برگشت اسيد به دهانتان را احساس مي‌‏كنيد. سوزش سر دل شكايتي معمول است. اما ممكن است علائم ديگري نيز داشته باشيد.

بعضي علائم شايع
اگر رفلاكس  “GERD” داريد ممكن است دچار بعضي از حالات زير باشيد:
سوزش سر دل مكرر يا سوزش سر دل در شب
مايع شور مزه كه به طرف دهانتان برگشت مي‏‌كند.
احتياج مكرر به استفاده از آنتي اسيدها.
آروغ فراوان يا قي كردن.
علائمي كه بعد از غذا خوردن، خم شدن روي چيزي يا دراز كشيدن بدتر مي‏‌شوند.
سرفهیا تنگی نفس .
بلع مشكل و يا دردناك.

توجه داشته باشيد: درد سينه‌‏اي كه توسط GERD ايجاد مي‌شود ممكن است شبيه آنچه كه در مشكلات قلبي است احساس شود. پس براي اطمينان بايد تمامي دردهاي سينه توسط پزشك بررسي شود.

معاینه و بررسي    
در طي معاينه، پزشك سؤالاتي درباره شكايات و نحوه‌ی زندگي شما مي‏‌پرسد. انجام برخي آزمايشات از قبيل عكس سينه، اندوسكوپی و عکس رنگی مری ومعده با بلع باریم و يا آزمايشات خوني ضروری است. اين بررسي‌‏ها به تعيين علت شكايات شما كمك مي‏‌كند و پزشك را در انتخاب بهترين درمان براي شما ياري مي‏‌دهد.

رهايي از علائم
تغيير در عادات زندگي يا داروها اغلب مي‌توانند GERD را كنترل كنند. درباره مطالب پيشنهادي ذيل با پزشك خود صحبت كنيد زيرا ممكن است به بهبودي شما كمك نمايد.

مراقب عادات غذايي خود باشيد
غذاهاي خاصي ممكن است اسيد معده را افزايش دهد يا عضله دريچه‌ی تحتاني مري را شل كرده و به احتمال زياد GERD ايجاد كند. بهتر است از اين غذاها كه در ادامه‌ی به برخي از آنها اشاره شده پرهيز كنيد:
قهوه، چاي و نوشيدني‌هاي كولادار (با يا بدون كافئين)
نوشيدني گازدار
غذاهاي چرب و ادويه‌‏دار
شكلات
نعناع
پياز و گوجه فرنگي
از هر غذاي ديگري كه به نظر مي‏‌رسد معده شما را تحريك كند يا باعث درد شود، پرهيز كنيد.
از تنباكو و سيگار به دور باشيد كشيدن سيگار به احتمال زياد مي‏‌تواند ايجاد GERD كرده و علائم شما را بدتر كند. سعي كنيد از آن پرهيز كنيد تا بهبود خود را به چشم ببينيد.

سرتان را بالا نگهداريد
رفلاكس (برگشت) اغلب وقتي كه به صورت طاق‌باز مي‏‌خوابيد اتفاق مي‏‌افتد چون مايعات داخل معده به‌راحتي به عقب برمي‏‌گردند. سعي كنيد سر تخت خوابتان را ۱۰ تا ۱۵ سانتيمتر بالا ببريد. براي اين منظور دو جعبه يا هر چيز مستطيل شكل را زير بالشتان بگذاريد. تشك يا تمام تخت خود را شيب‌دار كنيد نه آن‌كه از چند بالش استفاده كنيد، چون در اين صورت فشار بر روي معده‏‌تان افزايش مي‏‌يابد كه در نهايت مي‌‏تواند علائم را بدتر كند.

درباره‌ی داروها از پزشك خود سؤال كنيد
دكتر شما ممكن است داروهايي جهت كاهش اسيد معده و بهبود كار سيستم گوارشي به شما توصيه كند. هم‌چنين داروهايي را كه GERD شما را بدتر مي‏‌كند، به‌صورت ليستي در اختيارتان بگذارد تا حتي‌الامكان از مصرف آنها پرهيز كنيد. به‌هرحال درهنگام مصرف هر داروي جديد حتماً با پزشك خود مشورت كنيد.

عمل جراحي
در بعضي از موارد GERD ممكن است به تغيير عادات زندگي و يا دارو جواب ندهد در اين صورت جراحي ممكن است ضروري باشد.مخصوصا زمانیکه فتق دهانه مری معده وجود دارد. هدف از عمل جراحی اصلاح اشکال ایجاد شده در دریچه‌ی تحتانی مری است. این کار از طریق لاپاروسکوپی قابل انجام است.
وقتي كه غذا مي‏‌خوريد غذا از طريق لوله‌‏اي كه مري ناميده مي‏‌شود به معده منتقل مي‏‌گردد. در انتهاي تحتاني مري حلقه عضلاني به نام اسفنكتر تحتاني مري وجود دارد. اين حلقه مانند دريچه يك طرفه عمل مي‏‌كند و به غذا اجازه مي‌‏دهد تا به معده وارد شود، ولي از برگشت آن به مري جلوگيري مي‏‌كند. ناکارآمدی این دریچه باعث پس زدن اسید معده به مری می‌شود. برای تقویت دریچه طی جراحی لاپاروسکوپی لفافه‌ای از معده به دور قسمت تحتانی مری پیچیده می‌شود و فتق دهانه‌ی مری دیافراگم ترمیم می‌شود.

چه موقع شما GERD داريد؟
كشيدن سيگار، فشار بر معده، غذاها و داروهاي خاص يا مشكلات پزشكي مي‏‌تواند اسفنكتر تحتاني مري را تضعيف كند و منجر به رفلاكس (بازگشت غذا) شود. اگر رفلاكس به‌طور مرتب اتفاق بيافتد GERD ناميده مي‏‌شود. برگشت مداوم مواد اسيدي مي‌تواند مري را تحريك كرده و باعث سوزش، فشار يا التهاب شود. اسيد معده در نهايت مي‏‌تواند باعث به وجود آمدن زخم در مري شود.

رفلاکس معده به مری,سوزش سر دل

توصيه‌هاي مهم
بعضي اعمال ديگر كه رعايت آنها مي‏‌تواند به خلاصي شما از علائم كمك كند:
 در هر وعده غذايي حجم مصرف غذا را كاهش دهيد به نحوي كه معده كاملاً پر نشود.
 بلافاصله بعد از خوردن غذا دراز نكشيد و چند ساعت صبر كنيد تا معده‌تان از غذا خالي شود.
 از سفت بستن كمر و پوشيدن لباسهاي تنگ پرهيز كنيد چرا كه فشار بيشتري بر معده وارد مي‏‌كند.
 وزن اضافي‏‌تان را كم كنيد، اضافه وزن مي‏‌تواند فشار بيشتري بر معده وارد كند و منجر به رفلاكس شود.

برخي بيماري‌ها با علائم ديگري، كه در اثر GERD ممكن است به‌وجود آيد، شامل:
 سرفه‏‌هاي مستمر و خشك
 تنگي نفس (حتي آسم)
 درد گوش

 گلو دردهاي مزمن صبحگاهي
 گرفتگي صدا
 افزايش شانس ابتلا به سرطان مري و حنجره

منبع : وب سایت دکتر محمود راد

رفلاکس معده به مری

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 17 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.