روش های باز کردن پیچ هرز شده و زنگ زده

روش های باز کردن پیچ هرز شده و زنگ زده

چکیده : پیچ ها یکی از پرکاربردترین ابزارها در صنایع مختلف هستند. آنها برای اتصال قطعات به یکدیگر، محکم کردن اجزا، و ایجاد ثبات استفاده می شوند. پیچ ها می توانند از مواد …

سبک دکوراسیون خود را با بهترین هلدینگ ایران تغییر کنید

سبک دکوراسیون خود را با بهترین هلدینگ ایران تغییر کنید

امروزه با مدرن شدن زندگی، تنوع محصولات، امکانات مختلف، تغییر سلیقه افراد، دکوراسیون نیز دچار تحولات فراوانی شده است. با این‌ حال استفاده از عناصر سنتی در دیزاین داخلی، می‌توان فضایی زیبا، …

با 6 مورد از پر استرس‌ترین مشاغل جهان آشنا شوید!

با 6 مورد از پر استرس‌ترین مشاغل جهان آشنا شوید!

با 6 مورد از پر استرس‌ترین مشاغل جهان آشنا شوید! هر فردی به طور متوسط حدود 90 هزار ساعت از عمر خودش را در محل کار سپری می‌کند. با توجه به زمان …

چه شد که فرش ماشینی ساویز بافت غوغا به پا کرد؟!

از اصالت و زیبایی فرش ماشینی دستباف گونه که این روزها در شانه و تراکم های مختلف بافته می‌شوند، هر چه بگوییم کم گفته ایم. طرح و نقشه آن در دکوراسیون همانند جواهری می‌درخشد.

هیچ کس نمی‌تواند منکر زیبایی فرش های طرح ایرانی شود. پهن کردن آن در دکوراسیون، قدم گذاشتن در گلستانی بی نظیر از گل‌های رنگارنگ را در ذهن افراد تداعی می‌کند؛ طرح‌ها و نقشه‌هایی که توانسته اند در دل دکوراسیون‌های ایرانی جای بگیرند و غوغا به پا کنند.

فرش ماشینی ساویز بافت

روزگاری بود که وقتی سخن از خرید فرش ماشینی به میان می‌آمد، همه ذهن‌ها به سمت کف پوش‌هایی اعم از گلیم، فرش های ماشینی با شانه و تراکم پایین که زیبایی طرح و نگاره نداشت و موکت‌ها معطوف می‌شد و در آن دوران طرح‌ها و نگاره‌های زیبای ایرانی با ظریف ترین نقشه‌ها مربوط به قالی‌های دستباف بود. چه کسی فکر می‌کرد که با ذوق و تدبیر ایرانیان و به لطف نفوذ تکنولوژی در صنعت فرش، بافته‌های ماشینی بسان قالی‌های دستباف حتی زیباتر از آنها تولید شود و این فرش های ماشینی بتوانند طنین انداز منازل گرم ایرانیان شوند و آرامش و انرژی را به دکوراسیون هدیه دهند؟

تغییر و تحولات در صنعت فرش، طرح و نگاره های فرش های ماشینی و کیفیت آن ها را زیر و رو کرد؛ به گونه ای که فرش ماشینی 1200 شانه که امروزه در بزرگترین کارخانه های فرش تولید می‌شوند، از نظر زیبایی طرح و نقشه و کیفیت، قابل مقایسه با محصولات تولید شده در 30 سال پیش نیست.

فرش های ماشینی دستباف گونه و دستباف نما که به صورت فرش 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه و 1500 شانه ارائه می شوند، قدرت آن را دارند که نمای یک اتاق را از سادگی خارج سازند و به حالتی خارق العاده تبدیل کنند و این جادوی فرش ماشینی هست که برای دکوراسیون امروزی در زیباترین طرح‌های کلاسیک و مدرن تولید می‌شوند.

جایگاه فرش ماشینی در دکوراسیون

زیبایی و جذابیت متعلق به تمام منازل ایرانی است و این زیبایی و جذابیت، وابسته به انتخاب‌های درست است. الگوهای رنگی که در نقش و نگاره‌های فرش های ماشینی طراحی شده اند، تصاویر منحصر به فردی را در دکوراسیون ایجاد می‌کنند.

از نظر ایرانیان کف پذیرایی، اتاق نشیمن، هال، اتاق خواب و آشپزخانه وقتی زیباتر است که با فرش های ماشینی پوشیده شوند. جنس کف اتاق‌ها مهم نیست از چه جنسی باشد؛ آنچه که حائز اهمیت است، فرش هایی است که روی این کف‌پوش‌ها قرار می‌گیرند و در زیبا ساختن کف‌پوش‌ها نقش اساسی دارند.

پیشرفت در صنعت فرش و نفوذ تکنولوژی در آن سبب شد تا فرش های ماشینی متنوع در طرح‌ها و نگاره‌های اصیل ایرانی تولید شوند که حس فوق العاده و زیبایی بسیاری به دکوراسیون وارد کردند. البته کارخانه‌ها و تولیدی‌هایی که نتوانستند تکنولوژی برتر را در تولیدشان به کار ببرند، از صحنه رقابت حدف شدند و میدان را به رقبای بزرگتر و قوی تر دادند که با وارد کردن دستگاه‌های پیشرفته و استفاده از الیاف مرغوب توانستند فرش های ماشینی بسان قالی‌های دستباف تولید کنند که در آن، اصالت و هنر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

تولید این فرش های ماشینی توسط کارخانه‌های بزرگ سبب شد تا صدای هنر اصیل ایرانی را جهانیان بشنوند و صادرات فرش های ماشینی به دیگر کشورها بیشتر شود. در واقع تکنولوژی، زیبایی آفرید و سبب شد تا فرش های ماشینی در دکوراسیون‌های امروزی جزو عضو جدا ناپذیر به حساب آیند. از طرفی طرح‌های سنتی و کلاسیک به صورت تلفیقی ارائه شدند که مناسب برای انواع دکوراسیون‌ها بود.

فرش طرح ایرانی فقط نقش و نگار نیست؛ بلکه خود زندگی است و روح و روان یک دکوراسیون. طرح‌هایی که بر اساس اصول و قواعد پیروی می‌کنند و پیروی از این اصول و قواعد، نظم زیبایی را به رخ می کشد. لذت بردن از فرش های طرح‌های کلاسیک و سنتی ایرانی، مختص ایرانیان نیست؛ بلکه هر فرهنگ و هر کشوری از تماشای این رنگ و لعاب و طرح‌های اصیل لذت می‌برد.

فرش 1200 شانه ساویز بافت

زیبایی سحر انگیز طرح‌های ایرانی، برخی از کارخانه‌های بزرگ کاشان اعم از فرش ساویز بافت را ترغیب کرد تا این طرح‌ها و نقش‌های ایرانی را بر روی بافته‌های ماشینی پیاده سازند و به صورت فرش 1200 شانه ساویز بافت، 700 شانه و یا 1500 شانه ارائه دهند. خلق زیبایی طرح و نگاره وقتی بیشتر است که شانه و تراکم بافته بیشتر شود.

فرش 1500 شانه به دلیل ظرافت و زیبایی بسیار بالایی که دارد، مملو از زیبایی و ظرافت طرح و نگاره است و این فرش گل برجسته، محبوب ایرانیان شده است و جای خود را به قالی‌های دستباف داده است و حتی طرح‌های 1500 شانه به روزتر و جدیدتر از طرح‌های قالی‌های دستباف است.

تنوع طرح و نقش فرش های ایرانی به حدی بالاست که امروزه از این طرح‌های ایرانی در انواع دکوراسیون‌های کلاسیک، سنتی، مدرنیته یا مینیمال استفاده می‌شود و کمتر کسی است که به سراغ طرح‌های مدرنیته برود. جادوی طرح‌های ایرانی این است که برای انواع دکوراسیون ها مناسب است؛ برای مثال، یک فرش با طرح سنتی ترنج دار که با رنگ زمینه طوسی یا خاکستری ارائه می‌شود، برای دکوراسیون‌های مدرنیته استفاده می‌شود که طرح‌های قالی‌های دستباف این قدرت را ندارند و فقط برای دکوراسیون‌های کلاسیک، فاخر و مجلل مناسب هستند.

تولید فرش های ماشینی در طرح‌های ایرانی ترنج دار، خشتی، افشان، شکارگاه، بته جقه و… با گل‌های ریز و نگاره‌های ختایی، فرنگ و اسلیمی با رنگ‌های جدید سال، آن‌ها را محبوب قشر جوانان کرده است و سبب گرایش جوانان و نوعروسان به خرید فرش های طرح ایرانی شده است. این گونه شد که کارخانه‌های فرش ماشینی با تولید این فرش های دستبافگونه با طرح‌های ایرانی غوغا به پا کردند!

روند صعودی تولید فرش های ماشینی از بافته های معمولی تا فرش های ظریف

طرح‌های اصیل ایرانی با نگاره‌ها و گل‌های زیبای ختایی، فرنگ و… همراه با شاخه و اسپیرال‌های پیچ در پیچ و قوس‌های دورانی، وقتی زیباتر هستند و جلوه بی نظیری دارند که به صورت فرش ماشینی با شانه و تراکم بالا ارائه شوند؛ در حقیقت هراندازه شانه و تراکم بالاتر رود، زیبایی و ظرافت یک طرح و نقشه بیشتر می‌شود. اولین بافته‌های فرش ماشینی فاقد چنین خصوصیاتی بود و در نشان دادن زیبایی، خساست داشتند. این بافته ها کف پوش های معمولی بودند که برای پوشاندن کف زمین از آنها استفاده می شد و کیفیت بالا و زیبایی را نمی توانست برای این کف پوش ها، متصور شد. تا اینکه فرش های 700 شانه با ورود دستگاه‌های HCP تولید شدند.

تولید فرش های 700 شانه، اولین نشانه پیشرفت صنعت فرش بود و سبب شد تا بیشتر ذهن‌ها به سمت خرید فرش های ماشینی برود؛ کف پوش هایی که کیفیت بالاتر و زیبایی بهتر از اولین بافته‌ها داشتند و 700 شانه واقعی که با تراکم طولی بالاتر بافته می‌شد باکیفیت تر و زیباتر از طرح 700 شانه و 700 شانه تبدیلی بود.

می‌توانید برای دیدن بهترین و زیباترین فرش های 700 شانه کاشان، عبارت رو به رو را جستجو کنید: فرش 700 شانه ساویز بافت.

اما این بافته‌ها نتوانستند، زیبایی طرح‌های ایرانی را به طور کامل نشان دهند؛ از این رو با روی کار آمدن دستگاه‌های به روز و پیشرفته، تولید کنندگان برتر کشور از تکنولوژی استفاده کرده و با وارد کردن دستگاه‌های به روز وندویل توانستند فرش های 1200 شانه، 1000 شانه و 1500 شانه را تولید کنند و بدین صورت در صنعت فرش غوغا به پا شد و دنیایی از طرح‌ها و نگاره‌های ایرانی به صورت فرش های ماشینی تولید شدند که برای انواع فضاها مناسب بود و فرش های 1200 شانه به صورت گل برجسته و غیر برجسته با تراکم طولی 3600 و فرش های 1500 شانه با تراکم 4500 در دل کارخانه‌های ایرانی با طرح‌های سنتی و کلاسیک ایرانی تولید شدند.

فرش ساویز بافت آگاه به منزلت فرش های ایرانی

شاید در مورد کالاها و اجناس دیگر این جمله را شنیده باشید که نمونه خارجی آن بسیار باکیفیت تر است ولی این جمله در مورد فرش های ماشینی به هیچ عنوان صدق نمی کند. قالی‌های دستباف ایرانی از اصالت بالا برخوردار است و پیشرفت و حضور تکنولوژی در صنعت فرش ماشینی نشان از قَدر بودن این صنعت در ایران است. یکی از تولید کنندگان قدرتمند در ایران که توانسته است در تولید انواع فرش ماشینی کاشان زبانزد عام و خاص باشد، فرش ساویز بافت است.

درست است که تولید فرش های 700 شانه و 1200 شانه توانست نیاز عده ای از ایرانیان را برطرف سازد؛ ولی همچنان ایرانیان به دنبال طرح‌های ظریف تر و زیباتر بودند.

فرش 1500 شانه ساویز بافت

فرش ماشینی 1500 شانه در کاشان در دل کارخانه های ایرانی، گرایش خریداران را به سمت قالی های دستباف کم کرد. فرش 1500 شانه ساویز بافت، فرشی است با طرح و نگاره ایرانی که پهن کردن آن در دکوراسیون و زل زدن به پیچ و تاب گل ها و نگاره های برجسته آرامش ایجاد می‌کند و فضا را پر از حس ناب ایرانی جلوه می‌دهد.

برند فرش ساویز بافت https://www.savizbaft.com مفتخر است که توانسته است این نگاره‌های ایرانی را با کیفیت بالا و قیمت عمده ارائه دهد که در طراحی نقشه و نگاره‌های آن، منزلت، شکوه و اصالت طرح‌های ایرانی دیده می‌شود و برای حفظ این طرح‌های اصیل ایرانی، گامی بزرگ برداشته است.

 

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 6 مهر 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.