تعویض مفصل ساییده شده

تعویض مفصل ساییده شده

تعویض مفصل ساییده شده تعویض مفصل ساییده شده,بيماري تعویض مفصل ساییده شده,تعویض مفصل ساییده شده در بارداري,علائم تعویض مفصل ساییده شده,درمان تعویض مفصل ساییده شده,درمان تعویض مفصل ساییده شده با طب سوزني,مواد …

حصبه و علل ایجاد و درمان آن

حصبه و علل ایجاد و درمان آن

حصبه و علل ایجاد و درمان آن حصبه,بيماري حصبه,حصبه در بارداري,علائم حصبه,درمان حصبه,درمان حصبه با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان حصبه,حصبه را چگونه درمان کنيم,حصبه در کودکان,حصبه در بزرگسالان,حصبه در نوزادان,حصبه …

این سبزی با سکته مقابله می کند

این سبزی با سکته مقابله می کند

این سبزی با سکته مقابله می کند خواص گوجه فرنگی,فواید گوجه فرنگی,گوجه فرنگی درمانی,خاصیت گوجه فرنگی,خواص گوجه فرنگی درمانی,خواص گوجه فرنگی برای پوست,خواص گوجه فرنگی برای مو,خواص گوجه فرنگی برای جوانی,خواص گوجه …

دیابت نوع 1 چیست و چگونه بایید آنرا کنترل کنیم

 دیابت نوع 1 , درمان دیابت نوع 1 , دیابت نوع 1 و ازدواج , دیابت نوع 1 و زناشویی و بارداری

دیابت نوع 1,بيماري دیابت نوع 1,دیابت نوع 1 در بارداري,علائم دیابت نوع 1,درمان دیابت نوع 1,درمان دیابت نوع 1 با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان دیابت نوع 1,دیابت نوع 1 را چگونه درمان کنيم,دیابت نوع 1 در کودکان,دیابت نوع 1 در بزرگسالان,دیابت نوع 1 در نوزادان,دیابت نوع 1 در بهار,دیابت نوع 1 در تابستان,دیابت نوع 1 در پاييز,دیابت نوع 1 در زمستان,آشنايي با دیابت نوع 1,همه چيز در مورد دیابت نوع 1,دیابت نوع 1 واگيردار است,دیابت نوع 1 و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان دیابت نوع 1

در دیابت نوع 1 ( یا دیابت جوانی یا دیابت وابسته به انسولین)، پانکراس هیچ انسولینی ترشح نمی کند، انسولین هورمونی است که بدن را قادر می سازد تا گلوکز موجود در غذا را به انرژی تبدیل کند. درنبود این هورمون ، گلوکز به جای تبدیل به انرژی به جریان خون باز می گردد و سبب ایجاد علایم و مشکلات بسیاری از جمله خستگی می شود.

دیابت نوع 1 با دیابت نوع 2 متفاوت است زیرا که دیابت نوع 1 تنها با انسولین قابل درمان است ، که ای انسولین معمولا یا از طریق تزریق زیر پوستی یا از طریق پمپ انسولین به فرد تجویز می گردد. بسیاری از علایم دیابت نوع 1 مشابه نوع 2 هستند. پزشک شما می تواند با انجام آزمایشاتی عملکرد پانکراس شما را بررسی کرده و تشخیص قطعی را بدهد.

 

دیابت نوع 1 چیست و چگونه بایید آنرا کنترل کنیم

علت
علت ابتلا به دیابت نوع 1 هنوز ناشناخته است البته تصور می شود که ترکیبی از عوامل ژنتیکی ،سابقه خانوادگی و فاکتورهای محیطی مثل ویروس در ایجاد بیماری دخالت داشته باشند.
 
سن ابتلا
زمانی که پانکراس توانایی تولید انسولین برای تنظیم قند خون را از دست بدهد شما به دیابت نوع 1 مبتلا خواهید شد. اکثر افرادی که دیابت نوع 1 در آنها تشخیص داده شده ، در سنین کودکی یا جوانی به سر می برند.

 دیابت نوع 1 , درمان دیابت نوع 1 , دیابت نوع 1 و ازدواج , دیابت نوع 1 و زناشویی و بارداری

 
درمان
بر خلاف مبتلایان به دیابت نوع 2 که  در مراحل اولیه نیاز به انسولین ندارند و اگر با وجود مصرف قرص های ضد دیابت درتنظیم قند خون ناتوان بودند باید از انسولین استفاده کنند، مبتلایان به دیابت نوع 1 هرگز نمی توانند از دارو استفاده نمایند. هدف انسولین درمانی این است که کار انسولین ترشح شده در بدن را تقلید کند.
یکی از فاکتورهای کلیدی در انسولین درمانی افراد دیابتی، این است که گلوگز خون را به دقت کنترل کند و کمک کند تا میزان قتد خون تا حد ممکن به حد طبیعی نزدیک گردد. بیماران دیابتی باید با پزشک خود در مورد میزان گلوکز خون هدف خود مشورت نمایند. همچنین تعیین میزان A1C  بسیار مهم است(آزمایشی که نشان می دهد کنترل دیابت شما طی 3-2 ماه گذشته چگونه بوده است). با کنترل قند خون و رساندن آن به حد طبیعی شما می توانید از بسیاری از مشکلاتی که سایر افراد دیابتی با آن مواجهند ، پیشگیری نمایید.

دیابت نوع 1 چیست و چگونه بایید آنرا کنترل کنیم

 
عوارض همراه
 خون در سراسر بدن شما جاری است و زمانی که میزان گلوکز موجود در خون بالا باشد، محیطی را که ارگان های مختلف بدن در آن وظایف خود را انجام می دهند، مختل می سازد. در این هنگام بدن شما علایمی را ظاهر می سازد تا نشان دهد که اوضاع داخلی بدن شما مناسب نیست، این علایم، همان علایمی هستند که افراد دیابتی تجربه می کنند. اگر این وضعیت که تحت عوامل مختلف ایجاد می گردد، بدون درمان رها شود، سبب ایجاد مشکلاتی مثل حمله های قلبی، سکته ، کوری، نارسایی کلیه و بیماری رگ های خونی می گردد که ممکن است سبب قطع عضو، آسیب های عصبی و ناتوانی جنسی شود.
البته پیشگیری نقش مهمی در کاهش این مشکلات خواهد داشت. با کنترل قند خونتان می توانید به بدن خود کمک کنید تا اعمال خود را تا حد ممکن به صورت مطلوب انجام دهد. با این کار شانس تجربه مشکلات ناشی از قند خون بالا را کاهش خواهید داد.
 
پیشگیری
هیچ راهی برای پیشگیری از دیابت نوع 1 وجود ندارد.با وجود این حقیقت، شما می توانید با اجرای مراقبت های دیابتی و میزان هموگلوبین A1C نرمال و کنترل دقیق قند خون ، شانس ایجاد مشکلات ناشی از دیابت را کاهش دهید.کلینیک ها و مراکز درمانی بسیاری هستند که به شما کمک می کنند تا با استفاده از برنامه های جامع درمانی تا حد ممکن به سلامتی دست یابید.
 

 دیابت نوع 1 , درمان دیابت نوع 1 , دیابت نوع 1 و ازدواج , دیابت نوع 1 و زناشویی و بارداری

اهمیت انسولین
اگرچه کنترل دیابت نوع اول بدون تزریق انسولین امکان پذیر نیست، ولی فرد مبتلا می تواند با داشتن شیوه زندگی سالم اعم از تغذیه مناسب، فعالیت بدنی و کنترل استرس در کنترل قند خون موفقیت بیشتری داشته که این نیاز به انسولین را برای فرد مبتلا محدود تر می نماید. علاوه بر این تغییر شیوه زندگی بروز عوارض دیابت را به تاخیر خواهد انداخت.

دیابت نوع 1 چیست و چگونه بایید آنرا کنترل کنیم

آخرین بروز رسانی در : شنبه 23 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.