این 7 رابطه به طلاق ختم می شوند

این 7 رابطه به طلاق ختم می شوند

این 7 رابطه به طلاق ختم می شوند کارهایی که به طلاق ختم می شوند,مسائلی که به طلاق ختم می شوند,روابطی که به طلاق ختم می شوند,چه روابطی به طلاق ختم می …

به چه کسانی ترنس میگویند ؟ روش های تشخیص افراد ترنس ! مراحل تغییر جنسیت در ایران همانند شهره لرستانی ( مازیار لرستانی )

به چه کسانی ترنس میگویند ؟ روش های تشخیص افراد ترنس ! مراحل تغییر جنسیت در ایران همانند شهره لرستانی ( مازیار لرستانی )

به چه کسانی ترنس میگویند ؟ روش های تشخیص افراد ترنس ! مراحل تغییر جنسیت در ایران همانند شهره لرستانی ( مازیار لرستانی ) آشفتگی جنسیتی(ترنس بودن) چیست؟ برخی افراد تفاوتی را …

کلاس پیانو

کلاس گیتار را انتخاب کنم یا کلاس پیانو ؟

در آموزشگاه منظومه ما در کلاس پیانو به دنبال آن هستیم که نه تنها اصولی و درست پیش برویم بلکه روح موسیقی هم به هنرجویان ببخشیم و به نظر ما این هدف نهایی موسیقی است چرا که موسیقی که با اشتیاق و شور همراه نباشد حتی اگر درست هم پیش برود عملا هیچ فایده ای نخواهد داشت.

در مورد پیانو و اهمیت آموزش اصولی آن باید بگوییم که این ساز گسترده ترین وسعت صدایی را در بین همه سازها دارد و با ویژگی خاصی که از لحاظ نت ها و از سویی همزمانی اجرای آکورد ها دارد خودش به تنهایی توانایی یک ارکستر را دارا است. از طرفی ساختار خاص این ساز به ما اجازه می دهد تا نت های مختلف در اکتاو های مختلف از زیرترین نت ها تا بم ترین آنها را به شکلی یکنواخت در کنار یکدیگر در اختیار داشته باشیم این ویژگی مخصوصا در آهنگسازی بسیار کارآمد است.

به همین دلیل ما در کلاس پیانو چند مورد را در دستور کار قرار داده ایم. نخست این که تمامی کلاس ها برای همه هنرجویان کاملا خصوصی می باشد و این بدلیل تفاوت های فردی و استعداد های مختلف است که باعث می شود هر هنرجو بر اساس خودش و تلاش خودش پیش برود یک مزیت دیگر کلاس های خصوصی این است که هر هنرجو روحیات و علایقی متفاوت دارد و آموزش یک شکل به همه عملا نابودی برخی استعداد های خاص را به همراه خواهد داشت.

در کلاس پیانو کودکان نیز اساتیدی انتخاب شده اند که نه تنها در آموزش پیانو تخصص داشته باشند بلکه درکار با کودک نیز تبحر داشته باشند در این زمینه از اساتیدی کمک گرفته ایم که دوره های تخصصی روانشناسی کودک را هم گذرانده باشند تا هم آموزش صحیح پیانو در دستور کار باشد و هم متناسب با حساسیت های کودکان پیش برود.

در این سنین کار با کودکان خود مستلزم توانایی های خاصی است تا کلاس ها جذاب هم باشد و کودکان با اشتیاق تمرین های پیانو را در منزل انجام دهند بدین شکل کلاس پیانو مانند کلاس های بی روح و خشک نخواهد بود و کودکان علاوه بر آموزش پیانو ، روح و حس زیبای موسیقی هم درک می کنند.

در نوجوانان نیز که هم شور و شوق خاصی در آن ها وجود دارد و هم حساسیت های فوق العاده ای برای آن ها باید در نظر گرفته شود سعی کرده ایم هم اساتید بسیار با حساسیت انتخاب شوند و هم مطالب آموزشی درست و صحیح در پیش گرفته شوند.

در مجموع کلاس های پیانو به شکلی طراحی شده تا مهارت های اساسی را به هنرجویان بیاموزد و در نهایت با گذراندن دوره ، هنرجویان قادر باشند هم نوازندگی اصولی پیانو را آموخته باشند و هم اصول اساسی موسیقی را که این مورد راه را برای درجات بعدی نیز چون آهنگسازی و … هموار می سازد.

منظومه-گیتار

دوست دارید در کلاس گیتار ثبت نام کنید ؟

اگر شما هم از علاقمندان به گیتار باشید قبل از هر چیز باید بدانید به چه سبکی گرایش دارید. سبک های مختلف گیتار شامل سبک پاپ ، کلاسیک ، فلامنکو ، کانتری ، بلوز و جز می باشد. اما معمول ترین سبک آن که شاید سبک پاپ و کلاسیک باشد که در ادامه در مورد تفاوت این دو سبک و نحوه آموزش آن اندکی بیشتر صحبت می کنیم.

سبک فلامنکو که به نوعی موسیقی اصیل اسپانیایی را نمایش می دهد شامل اجرای هم ریتم که در سبک پاپ معمول است می شود و هم شامل ملودی می گردد تکنیک هایی هم که این سبک دارد تلفیی از هر دو ملودی و ریتم است. نوع نت خوانی اما در این سبک اندکی متفاوت است و به اصطلاح با تبلچر می باشد که نوعی نت نویسی صرفا برای ساز گیتار می باشد و نت ها را با شماره نشان می دهد.

سبک بلوز ، جز و کانتری هم در گیتار بسیار به هم نزدیک هستند این سبک ها که به نوعی توسط سیاه پوستان و بومیان آمریکایی وارد گردید از سبک هایی است که روی گیتار به زیبایی اجرا می گردد این سبک ها که شامل نوعی بداهه نوازی و اجرای نت ها در ربع پرده می گردد سبکی است که شاید روی گیتار الکتریک و آکوستیک البته بیشتر نمود یابد.

در آموزشگاه موسیقی یوسف آباد یا منظومه تمامی سبک های تخصصی گیتار آموزش داده می شود. همچنین آموزش برای سنین مختلف توسط اساتید مختلف انجام می شود تا آموزش ها دقیقا متناسب با سن و روحیات هر هنرجو باشد. در هر سبک استاد مربوط به خود معرفی می گردد که در همان سبک تبحر و تخصص دارد و اینگونه نیست که هر استادی برای هر سبکی معرفی گردد. تکنیک های هر سبک ، طرز نوازندگی و اصول هر سبک مشخص است و از آموزش یکنواخت به همه هنرجویان به شدت پرهیز می شود.

 

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.